×ورودثبت‌نامثبت‌نام متخصص

نوشتن رزومه و cv

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

نوشتن رزومه و cv

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

درباره‌ نوشتن رزومه و cv

فکر می‌کنید اگر شما، خودتان، مدیر سازمانی بودید که صدها درخواست شغلی و رزومه از افراد مختلف دریافت می‌کردید، چه‌قدر وقت به خواندن هر کدام از آن‌ها اختصاص می‌دادید؟ این زمان به طور معمول دو تا سه دقیقه بیشتر نیست. یعنی شانس هرکس برای جلب توجه کارفرما در مرحله‌ی اول، و دعوت شدن به مصاحبه، تنها چند دقیقه است. البته این زمان برای مطالعه‌ی Cv، ممکن است کمی بیشتر باشد. یعنی ادارات، شرکت‌ها یا دانشگاه‌هایی که از متقاضیان Cv درخواست می‌کنند، احتمالاً جزئیات بیشتری را مد نظر دارند و زمان بیشتری را به مطالعه‌ی سوابق کاری و تحصیلی آن‌ها اختصاص می‌دهند. اما در نهایت، شما باید بتوانید کارفرما را در نگاه کوتاهی به Cv یا رزومه‌تان، متقاعد کنید که گزینه‌ی فوق‌العاده‌ای برای موقعیت شغلی یا تحصیلی مورد نظر آن‌ها هستید و نباید شما را از دست بدهند.

هیچ‌کس در تمام جنبه‌های زندگی کامل و بی‌نقص نیست. همه‌ی ما، بی‌تردید، نقاط ضعف و قدرت متفاوتی داریم. یک نفر ممکن است در دوران تحصیل خیلی موفق نبوده باشد و نمرات درسی‌اش چندان چشم‌گیر نباشند، اما چنان تجربه‌ی کاری درخشانی داشته باشد که در حوزه‌ی تخصصش، هرکارفرمایی را مشتاق هم‌کاری با او کند. فرد دیگری هم ممکن است، سال‌ها تحصیل کرده باشد و در درک و تحلیل تئوریک مسائل بسیار قدرت‌مند باشد، اما هنوز تجربه‌ی کار عملی نداشته باشد. بعضی از افراد هم در کار و تحصیل، تقریباً متوسط عمل می‌کنند، اما مهارت‌های جانبی دیگری دارند که برای انجام بعضی کارها بسیار ضروری است. مثلاً یک یا چند زبان‌ خارجی را خوب می‌دانند، خوب می‌نویسند، خوب حرف ‌می‌زنند، یا کارهای تیمی را خوب انجام می‌دهند. به هر حال، در نوشتن رزومه، مهم‌ترین نکته آن است که به‌خوبی بر نقاط قوت خود تأکید کنید.

اگر با این‌که خود را توان‌مند می‌دانید، تا به حال موفق به پیدا کردن شغل مورد علاقه‌تان نشده‌اید، یا نتوانسته‌اید در دانشگاه‌های خوب دنیا پذیرش تحصیلی بگیرید، این مشکل تا حدود زیادی به کیفیت رزومه‌ی شما مربوط است. نوشتن رزومه یک مهارت است که یا باید آن را یاد بگیرید و یا این کار را به حرفه‌ای‌هایی بسپارید که به قالب‌های استاندارد رزومه و Cv برای اهداف مختلف آشنایی دارند. اینکارنت به شما کمک می‌کند که افراد باتجربه در این حوزه را پیدا کنید، با آن‌ها مشورت کنید، تصحیح و ارتقای رزومه‌تان را به آن‌ها محول کنید و یا بدون این‌که وقت زیادی را صرف نگارش و ویراستاری کنید، اطلاعات خود را به آن‌ها بدهید و یک رزومه‌ یا Cv خوب و کامل تحویل بگیرید.

مهارت‌های مورد نیاز نویسنده‌ی رزومه و cv

مهارت‌های مورد نیاز یک نویسنده‌ی رزومه و Cv شامل موارد زیر است:

 • تسلط کامل بر زبان مورد نظر، اصول آیین نگارش و تکنیک‌های ویراستاری در آن زبان (فارسی، انگلیسی یا دیگر زبان‌ها)؛

 • مهارت در ترجمه‌ی فارسی به دیگر زبان‌ها؛

 • آشنایی کامل با تفاوت‌های Cv و رزومه، و شکل محتوایی و ساختاری هرکدام از آن‌ها؛

 • آشنایی کامل فرمت‌های استاندارد Cv و رزومه، مانند: Europass: European Standard model  یا hResume

 • آشنایی نسبی با تخصص محوری رزومه‌‌ای که نوشته می‌شود یا مهارت در جست‌وجوی اینترنی برای آشنایی با مسائل کلیدی آن حوزه و انتظارات احتمالیِ کارفرمایان و اساتید دانشگاه از متقاضیان؛

 • مهارت در اولویت‌بندی و چیدمان مهارت‌های فردی با هدف برجسته‌سازی نقاط قوت؛

 • نظم و حفظ صداقت در انجام کار.

تحصیلات مرتبط با نوشتن رزومه و cv

متخصصانی که در زمینه نگارش انواع انگیزه‌نامه‌ها فعالیت می‌کنند، ممکن است از یکی از راه‌های زیر به این مهارت‌ها دست پیدا کرده باشند:

 • مقاطع کاردانی تا دکتری رشته‌های زبان: زبان و ادبیات انگلیسی، آموزش زبان انگلیسی و مترجمی؛

 • تحصیل در کشورهای دیگر و تسلط  یافتن بر(گفتار و نوشتار) زبان‌های خارجی.

وظایف مورد انتظار از نویسنده‌ی رزومه و cv

احتمالاً برخی از وظایف زیر را از یک نویسنده‌ی رزومه و Cv انتظار دارید:

 • ارائه‌ی مشاوره درباره‌ی چگونگی نگارش یک Cv یا رزومه‌ی استاندارد؛

 • ویراستاری Cv یا رزومه‌ها‌ی نوشته شده توسط داوطلب و کمک برای بهبود آن‌ها در راستای اهداف معین او؛

 • ترجمه‌ی نسخه‌ی فارسی Cv یا رزومه‌ای که توسط خود داوطلب نوشته شده‌ است، به زبان مقصد که معمولاً انگلیسی است؛

 • دریافت عکس و مدارک کاری و تحصیلی فرد برای استخراج اطلاعات لازم جهت تدوین کامل یک رزومه یا Cv؛

 • تایپ و استانداردسازی ظاهری رزومه یا Cv.

معیارهای تأثیرگذار بر قیمت نوشتن رزومه و cv

موارد زیر بر قیمت پیش‌نهادی یک نویسنده‌ی رزومه تأثیرگذار است:

 • زمان خدمات نگارش CV: برای نگارش CV عموماً زمان معینی تعریف شده چرا که تعداد کلمات هرCV  برای دانشگاه‌ها از پیش مشخص شده است. نتیجتاً اگر به‌صورت فوری و در مدت زمان کوتاهی انجام گیرد، هزینه‌ی آن بالاتر است؛

 • بسته ویژه نگارش CV شخصی‌سازی شده: شما می‌توانید برای کاهش هزینه‌های نگارش CV از بسته‌های شخصی‌سازی شده استفاده کنید. یعنی با توجه به مدارک و علایق خود، متن را تغییر و شخصی کنید. در این صورت هزینه‌ی کم‌تری می‌پردازید؛

 • نگارش کامل CV: اگر تمایل داشته باشید از صفر تا صد سی وی شما منحصر و مربوط به شما و تحصیلات و علایق شما باشد، می‌توانید تمامی نگارش آن را به متخصصین این حوزه بسپارید. در این صورت هزینه‌ی بالاتری را می‌پردازید اما احتمالاً به نتیجه‌ی بهتری خواهید رسید؛

 • ویرایش و ویراستاریCV: با این‌که ویرایش CV دست‌کم از نگارش آن ندارد، هزینه‌ی آن کم‌تر است.

نکته‌ها و هشدارها

 • مختصر و مفید بنویسید.

 • رزومه‌ی شما باید دارای یک ساختار معقول و قابل فهم باشد.

 • رزومه باید فاقد غلط‌های املائی و نگارشی باشد

 • اطلاعات موجود در رزومه باید واقعی و قابل استناد باشد.

 • اگر از بین حرفه‌ای‌های اینکارنت نویسنده رزومه استخدام می‌کنید، حتماً از مطابقت هویت او با عکس و مشخصات نمایه‌اش در سایت مطمئن شوید.

ثبت رایگان سفارش نویسنده‌ی رزومه و cv

شما می‌توانید در صورت نیاز از طریق اینکارنت یک متخصص برای انجام پروژه‌ی مورد نظر خود استخدام کنید. بدین منظور، اینکارنت با طرح چند سؤال سعی بر آن دارد که تعریف پروژه‌ها در چهارچوب استاندارد و بر اساس معیارهای تاثیرگذار صورت گیرد. در صورت صبوری و پاسخ دقیق به سؤالات، شانس بیشتری برای دریافت پیشنهاد از طرف مناسبترین متخصص‌ها خواهید داشت.

ثبت نام به عنوان نویسنده‌ی رزومه و cv

شما می‌توانید در صورت داشتن هر تخصصی، آن را با دیگران به اشتراک بگذارید، و در صورت نیاز، کسب‌وکار خود را به‌صورت آن‌لاین گسترش دهید.

اینکارنت چگونه کار می‌کند؟

برای مشتریان:اینکارنت، به‌سرعت و راحتی شما را به متخصصان حرفه‌ای معرفی می‌کند تا کارهایی که از پس‌شان بر نمی‌آیید را به آ‌ن‌ها بسپارید. بعد از ثبت‌نام در سایت، می‌توانید در قسمت جست‌وجو، کلمه‌ی کلیدی مربوط به پروژه‌ی مورد نظر خود را وارد کنید. اینکارنت صفحه‌ی اطلاعات و ثبت سفارش مربوط به آن تخصص را در اختیار شما قرار دهد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture

برای متخصصان:با ثبت‌نام در اینکارنت می‌توانید مشتریان را به خود جذب کنید و تخصص خود، محدوده‌ی جغرافیایی، زمان دردسترس بودن و پروژه‌هایی که قادر به انجام‌شان هستید را تعریف کنید. پروفایل اینکارنتی شما به‌عنوان رزومه‌ی شما عمل می‌کند و نظرات مثبت کاربران، شانس شما را برای دریافت پروژه‌های بیش‌تر، بالا خواهد برد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture"