×ورودثبت‌نامثبت‌نام متخصص

یدک کش خودرو

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

یدک کش خودرو

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

درباره‌ یدک کش خودرو

احتمالاً همه‌ی ما دست کم یک بار تجربه‌ی خرابی و توقف ناگهانی ماشین را داشته‌ایم. مهم‌ترین موضوعی که در حوادث ناگهانی باید به آن توجه داشته‌ باشیم، حفظ خون‌سردی و اخذ تصمیمات درست است، فرض می‌گیریم اتوموبیل‌مان بر اثر حادثه یا خرابی ناگهانی در وسط یک جاده‌ی برون شهری متوقف شده است، قطعاً با امداد خودرو تماس می‌گیریم و از آن‌ها درخواست کمک می‌کنیم، گاهی شرایط خودرو ما به صورتی نیست که بتوان آن را  از طریق امکانات سیار و جاده‌ای تعمیر کرد، در این طور مواقع به یدک‌کشی خودرو احتیاج پیدا می‌کنیم، و باید اتومبیلی که آسیب دیده یا مشکل فنی پیدا کرده را  تا پارکینگ یا اولین تعمیرگاه بکسل کنیم. 

یدک در مفهوم کلی وسیله‌ی نقلیه‌ای است که وسیله‌ی دیگری که آسیب دیده و قادر به حرکت نباشد با  آن کشیده می‌شود. مهم‌ترین موضوعی که در یدک‌کشی باید به آن توجه شود، تناسب یدک‌کش با خودرویی است که قرار است آن را بکشد، هم‌چنین اتصالات بین خودرو و یدک‌کش باید به‌صورتی باشد که احتمال گسیختن، شکستن یا باز شدن نداشته و با کاهش سرعت وسیله‌ی نقلیه، فاصله‌ی اولیه حفظ گردیده و امکان یک انتقال ایمن را فراهم آورد. 

مهارت‌های مورد نیاز گروه یدک‌کشی خودرو

مهارت‌های مورد نیاز یک گروه یدک‌کشی خودرو شامل موارد زیر می‌شود: 

 • آشنایی کامل با کلیه‌ی اصول فنی و ایمنی 

 • داشتن خودروهای مناسب برای یدک‌کشی مانند خودروهای دودیفرانسیل یا خودروهای بالای 6سیلندر 

 • داشتن تجهیزات مناسب جهت یدک‌کشی مانند سیم بکسل و غیره 

 • رانندگان یدک‌ کش خودرو  باید دارای گواهی‌نامه‌ی متناسب با خودرویی که آن را رانندگی می‌کنند، باشند. 

تحصیلات مرتبط با یدک کش خودرو

کلیه‌ی شرکت‌های حمل‌ونقل باید دارای مجوز قانونی حمل و نقل باشند، مدیران این شرکت‌ها برای دریافت این مجوز احتمالاً دارای برخی مدارک و گواهی‌نامه‌های زیر هستند: 

 • مدرک تحصيلى کارشناسى و بالاتر در رشته‌هاى تخصصى حمل و نقل، مديريت بازرگانی، مديريت اداری، بيمه وبانک‌‌داری ، گمرک، اقتصاد و ترافيک؛

 • گواهى دوره‌ی مديريت حمل‌ونقل بين‌المللى؛

 • رانندگان خودروهای یدک‌کش، به تحصیلات خاصی احتیاج ندارند و برای آن‌ها تنها داشتن گواهی‌نامه‌ی رانندگی معتبر برای پرداختن به این حرفه کافی‌ست.

وظایف مورد انتظار از گروه یدک‌کشی خودرو

احتمالاً برخی از وظایف زیر را از یک گروه یدک‌کشی خودرو انتظار دارید: 

 • رعایت کلیه‌ی اصول فنی و ایمنی 

 • امانت داری، نظم و دقت 

 • انجام یدک‌کشی در ساعات مجاز 

 • تشخیص یدک‌کش مناسب از بین انواع یدک کش

 • استفاده از خودروهایی به‌عنوان گارد در پشت سر یدک‌ کش خودرو که سبب امنیت حمل و نقل می‌شوند. 

 • استفاده از وسیله‌ی ترابری مناسب برای یدک‌کشی  

 • استفاده از راننده‌ی مستقل‌ برای وسیله‌ی ترابری آسیب دیده در جریان یدک‌کشی، جهت هماهنگ‌سازی حرکت وسیله‌ی نقلیه با یدک‌کش.

معیارهای تأثیرگذار بر قیمت یدک کش خودرو

موارد زیر بر قیمت یدک ‌کش خودرو تأثیرگذار است:

نوع خودروبر و تجهیزات جانبی: انواع یدک کش ماشین ممکن است قیمت‌های متفاوتی داشته باشند. مثلاً یدک کش نیسان چرخ‌گیر هیدرولیک، از یدک کش نیسان‌ تسمه‌ای گران‌تر هستند. هم‌چنین اگر برای بیرون‌کشیدن خودروهای تصادفی از گاردریل به جرثقیل نیاز باشد، یا خودرو برای جابه‌جایی به رمپ نیاز داشته باشد، هزینه‌ی یدک‌ احتمالاً افزایش می‌یابد؛

نوع خودرو:معمولاً یدک‌کشیِ خودروهای تیپ A از تیپ B، و تیپ B از تیپ C گران‌تر است؛

حمل‌ونقل جاده‌ای و شهری: خدمات یدک‌کشی جاده‌ای از یدک‌کشی درون‌شهری گران‌تر است. هم‌چنین حمل‌ونقل خودرو در جاده‌های صعب‌العبور پرهزینه‌تر از جاده‌های معمولی است؛

مسافت:هرچه مسافت حمل خودرو طولانی‌تر باشد، هزینه‌ی یدک‌کشی بیش‌تر خواهد شد؛

توقف:معمولاً به ازای هر ساعت توقف بابت بیمه، و دیگر امور متفرقه مقداری به هزینه‌ی کل یدک‌کشی افزوده می‌شود؛

منطقه‌ی جغرافیایی:ممکن است هزینه‌ی یدک‌کشی در شهرهای مختلف، متفاوت باشد.

نکته‌ها و هشدارها

 • از نحوه‌ی محاسبه حق‌الزحمه‌ی رانندهیدک‌کش اطلاع کامل کسب کنید.

 • یدک‌کش هم‌واره باید سنگین‌تر از خودرو باشد.

 • خودرو نباید دارای سرنشین باشد.

 • برداشتن سوئیچ ز روی خودرو موجب قفل شدن فرمان خواهد شد.

 • حتماً نکات ایمنی مثل میزان بودن باد لاستیک‌ها، رعایت سرعت مجاز و کنترل ترمز‌ها را مورد توجه قرار دهید.

 • اگر از بین حرفه‌ای های اینکارنت یدک‌کش اجاره می‌کنید، حتماً از مطابقت هویت او با عکس و مشخصات نمایه‌اش در سایت مطمئن شوید.

ثبت رایگان سفارش گروه یدک‌کشی خودرو

شما می‌توانید در صورت نیاز از طریق اینکارنت یک متخصص برای انجام پروژه‌ی مورد نظر خود استخدام کنید. بدین منظور، اینکارنت با طرح چند سؤال سعی بر آن دارد که تعریف پروژه‌ها در چهارچوب استاندارد و بر اساس معیارهای تاثیرگذار صورت گیرد. در صورت صبوری و پاسخ دقیق به سؤالات، شانس بیشتری برای دریافت پیشنهاد از طرف مناسبترین متخصص‌ها خواهید داشت.

ثبت نام به عنوان گروه یدک‌کشی خودرو

شما می‌توانید در صورت داشتن هر تخصصی، آن را با دیگران به اشتراک بگذارید، و در صورت نیاز، کسب‌وکار خود را به‌صورت آن‌لاین گسترش دهید.

اینکارنت چگونه کار می‌کند؟

برای مشتریان:اینکارنت، به‌سرعت و راحتی شما را به متخصصان حرفه‌ای معرفی می‌کند تا کارهایی که از پس‌شان بر نمی‌آیید را به آ‌ن‌ها بسپارید. بعد از ثبت‌نام در سایت، می‌توانید در قسمت جست‌وجو، کلمه‌ی کلیدی مربوط به پروژه‌ی مورد نظر خود را وارد کنید. اینکارنت صفحه‌ی اطلاعات و ثبت سفارش مربوط به آن تخصص را در اختیار شما قرار دهد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture

برای متخصصان:با ثبت‌نام در اینکارنت می‌توانید مشتریان را به خود جذب کنید و تخصص خود، محدوده‌ی جغرافیایی، زمان دردسترس بودن و پروژه‌هایی که قادر به انجام‌شان هستید را تعریف کنید. پروفایل اینکارنتی شما به‌عنوان رزومه‌ی شما عمل می‌کند و نظرات مثبت کاربران، شانس شما را برای دریافت پروژه‌های بیش‌تر، بالا خواهد برد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture"