×ورودثبت‌نامثبت‌نام متخصص

کرایه ماشین

انتخاب محل برای دریافت و ارائه‌ی خدمات

منطقه‌ی انتخابی برای دریافت و ارائه‌ی خدمات:

خارج از سرویس

درباره‌ی کرایه ماشین

اگر در جزیره کیش چرخی زده باشید، هر لحظه ماشین‌های شیک و لوکسی از کنار شما رد می‌شوند که شاید علاقه پیدا کنید، با یکی از این زیبارویان دوری بزنید. خصوصاً که اکثر این اتومبیل‌ها را نمی‌توان در دیگر شهرها ببینید یا حتی سوار شوید و عموماً در مناطق آزاد تردد دارند. شاید هم شما یک داماد مهربان هستید که علاقه دارید همسر دل‌بندتان در شب عروسی بدرخشد (البته بر کسی پوشیده نیست که خانم‌ها اگر علاقه‌ای به ماشین‌های خاص داشته باشند، هیچ‌گاه این علاقه با میل آقایان برابری نمی‌کند)، اصلاً جدا از تمام این موارد، ممکن است شما برای سفری که مدت‌ها برنامه‌اش را در سر داشته‌اید، نیاز به یک ماشین شاسی بلند آف‌رود دارید.  

البته موارد دیگر چون رفتن به یک جلسه مهم، سفر درون شهری کوتاه‌مدت و یا یک مسافرت بیرون شهری بلندمدت و کلاس گذاشتن برای دیگران هم می‌توانند دلایل خوبی برای کرایه کردن ماشین باشند.  

در روند کرایه کردن، می‌توانید ماشین مورد نیازتان را با یا بدون راننده داشته باشید. مدت زمان کرایه‌ کردن هم یکی از موارد مهم است. این‌که ماشین را به‌صورت کوتاه‌مدت (یک یا دو روز یا حتی چند ساعت) یا بلند‌مدت (بیش از 28 روز و کم‌تر از یک سال کامل) کرایه می‌کنید، یا آیا مدارک مورد نیاز کرایه کردن را به‌همراه دارید یا خیر، همگی از مواردی است که باید قبل از کرایه کردن ماشین به آن‌ها توجه ویژه داشته باشید. 

اگر به دنبال یک شرکت کرایه ماشین (Rent Car) هستید که اکثر ماشین‌های لوکس و تشریفاتی که اغلب شماره‌گذاری نمی‌شوند یا به دلیل گرانی بیش‌ از اندازه، خریداران محدودی دارد، در اینکارنت می‌توانید بهترین این شرکت‌ها و ماشین‌ها را جست‌وجو کنید و در کم‌ترین زمان ممکن، ماشین مورد علاقه‌ی خود را داشته باشید. 

مهارت‌های مورد نیاز شرکت کرایه‌ی اتومبیل

مهارت‌های مورد نیاز یک شرکت کرایه‌ی اتومبیل شامل موارد زیر می‌شود: 

 • توانایی مشاوره به مشتری برای اجاره‌ی ماشین مورد نظر با توجه به نیاز و هزینه‌ی قابل پرداخت مشتری؛

 • دارای حداقل 100 ماشین مدل بالا با عمر کم‌تر از چهار سال به‌نام اعضای هیئت‌مدیره.

تحصیلات مرتبط با کرایه ماشین

افراد و مؤسساتی که خودرو اجاره می‌دهند، به تحصیلات ویژه‌ای نیاز ندارند. تنها لازم است که مدیرعامل شرکت‌های اجاره‌ی خودرو، حداقل مدرک لیسانس را داشته باشند. 

وظایف مورد انتظار از شرکت کرایه‌ی اتومبیل

احتمالاً برخی از وظایف زیر را از یک شرکت کرایه‌ی اتومبیل انتظار دارید: 

 • معرفی خودرو متناسب با نیاز و بودجه‌ی مشتری؛ 

 • آگاه‌سازی مشتری از نوع بیمه‌ی ماشین؛  

 • آگاه‌سازی مشتری از چگونگی جبران خسارت در صورت بروز خسارت؛ 

 • در اختیار قرار دادن کلیه‌ی مدارک مورد نیاز ماشین از قبیل کارت بیمه و کارت ماشین به مشتر.

معیارهای تأثیرگذار بر قیمت کرایه ماشین

موارد زیر در قیمت پیش‌نهادی افراد و مؤسساتی که خودرو اجاره می‌دهند، تأثیرگذار است: 

 • مدت زمان اجاره‌ی خودرو: هرچه مدت زمان اجاره‌ی خودرو طولانی‌تر باشد، هزینه‌ی آن نیز بالاتر است؛ 

 • مسافت: هرچه خودرو مسافت بیش‌تری را بپیماید، قیمت کرایه‌ی آن بالاتر خواهد رفت؛

 • کیفیت و عمر خودرو: هرچه خودرو لوکس‌تر، گران‌قیمت‌تر و به‌روزتر باشد، هزینه‌ی کرایه‌ی آن بیش‌تر است؛ 

 • راننده: معمولاً کرایه‌ی ماشین به‌همراه راننده مستلزم پرداخت هزینه‌ی بیش‌تری است، اما در صورت کرایه‌ی ماشین بدون راننده، باید مبلغی را به ودیعه بگذارید؛

 • محدوده‌ی جغرافیایی: ممکن است هزینه‌ی کرایه‌ی خودرو در شهرهای مختلف، متفاوت باشد. 

نکته‌ها و هشدارها

 • اگر ماشین را بدون راننده کرایه می‌کنید، بهتر است از قبل درباره‌ی مدل ماشین و نحوه‌ی نگه‌داری آن اطلاعاتی را کسب کنید. هرچه سطح آگاهی شما نسبت به ماشین مورد نظر و طریقه استفاده از آن بالاتر باشد بهتر می‌توانید از آن نگه‌داری کنید. 

 • شاید فکر کنید تحویل زودتر از موعد ماشین، می‌تواند هزینه‌ی کرایه را کاهش دهد. اما در واقع برخی شرکت‌ها هزینه‌ای بابت تحویل خودرو زودتر از ۲۴ ساعت قبل از موعد ذکر شده در قرارداد تحویل می‌دهند، دریافت می‌کنند. اگر احتمال تحویل زودتر از موعد را  می‌دهید، از قبل با کارشناس آژانس هماهنگی داشته باشید 

 • اگر از حرفه‌ای‌های اینکارنت ماشین کرایه می‌کنید، حتماً تقاضای ارائه کارت شناسایی کنید و از مطابقت آن با مشخصات نمایه‌اش در سایت مطمئن شوید. 

ثبت رایگان سفارش شرکت کرایه‌ی اتومبیل

شما می‌توانید در صورت نیاز از طریق اینکارنت یک متخصص برای انجام پروژه‌ی مورد نظر خود استخدام کنید. بدین منظور، اینکارنت با طرح چند سؤال سعی بر آن دارد که تعریف پروژه‌ها در چهارچوب استاندارد و بر اساس معیارهای تاثیرگذار صورت گیرد. در صورت صبوری و پاسخ دقیق به سؤالات، شانس بیشتری برای دریافت پیشنهاد از طرف مناسبترین متخصص‌ها خواهید داشت.

ثبت نام به عنوان متخصص شرکت کرایه‌ی اتومبیل

شما می‌توانید در صورت داشتن هر تخصصی، آن را با دیگران به اشتراک بگذارید، و در صورت نیاز، کسب‌وکار خود را به‌صورت آن‌لاین گسترش دهید.

واژگان کلیدی

#کرایه ماشین#کرایه خودرو سبک#حمل و نقل