×ورودثبت‌نامثبت‌نام متخصص

وکیل امور اداری

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

وکیل امور اداری

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

درباره‌ وکیل امور اداری

بیایید همین حالا که احتمالاً ناامیدانه در انتظار تمام شدن صبحانه‌ی کارمند اداره‌ای هستید که کارتان در آن‌جا گیر کرده و یا به‌خاطر یک امضای ناقابل، خودتان را در شلوغ‌ترین نقطه‌ی شهر گرفتار ترافیک کرده‌اید‌ و احتمالاً صفات قابل تأملی را هم نثار خود و دیگران می‌کنید، به رؤیای استخدام یک وکیل امور اداری فکر کنید. 

شاید اولین فکری که با شنیدن نام وکیل به ذهن‌تان می‌رسد، دست‌مزد‌های نجومی‌ست، اما بهتر است کمی واقع‌بینانه‌تر به داستان نگاه کنید: اولاً، این تصور به احتمال زیاد کمی اغراق‌آمیز و نتیجه‌ی تبلیغات منفی سینمایی‌ست که معمولاً داشتن یک وکیل را به افراد متمول نسبت می‌دهد. ثانیاً چرا فکر می‌کنید انجام دادن تمام کار‌ها توسط خودتان هزینه‌ای کم‌تر از دست‌مزد یک وکیل دارد؟ باور کنید حتی اگر از تمام هزینه‌های معنوی، مانند زمان صرف‌شده و آسیب‌های جسمی و روانی صرف‌نظر کنیم، باز هم محاسبه‌ی برآیند هزینه‌های سالانه‌ی مصرف سوخت و استهلاک خودرو و در کل، هزینه‌های رفت‌و‌آمد شما به ادارات مختلف، می‌تواند شما را برای استخدام یک وکیل متقاعد کند. 

علی‌رغم تدوین و تعریف حقوق اداری و شیوه‌های نظارت بر اجرای آن‌ها در قانون اساسی، حقوق اداری در کشور ما امروزه به‌صورت مجموعه‌ای از قوانین، آیین‌نامه‌ها، بخش‌نامه‌ها و مهم‌تر از همه، عرف و رویه‌ی اداری درآمده که درک ابهامات و تناقضات موجود در آن‌ها از حوصله‌ی هر فرد غیرمتخصص و ناآشنا‌ با این قوانین خارج است، و همین مسأله اهمیت استخدام یک وکیل را به‌راحتی نشان می‌دهد. 

در اینکارنت با وکلای حرفه‌ای در زمینه‌ی امور اداری آشنا شوید و درخواست خود را به آن‌ها بگویید. افرادی که از قوانین سازمان‌ها و شرکت‌های دولتی و خصوصی اطلاع کامل داشته باشند و بتوانند با توجه به اصول و قوانین موجود در مورد آن‌ها، بهترین تصمیم را در رابطه با پیش‌برد فرآیندهای اداری پیش گیرند. 

 

مهارت‌های مورد نیاز وکیل امور اداری

مهارت‌های مورد نیاز یک وکیل امور اداری شامل موارد زیر است: 

 • حقوق‌دانی و تخصص؛

 • اشراف کامل به قوانین و پیچ‌و‌خم‌های حقوقی انواع اداره‌ها و سازمان‌های کشور؛

 • پر تلاش، مسؤولیت‌پذیر و پاسخ‌گو بودن؛

 • باحوصله و خوش‌اخلاق بودن ؛

 • راز‌داری.

تحصیلات مرتبط با وکیل امور اداری

وکلای امور اداری ممکن است از راه‌های زیر، به این مهارت رسیده باشند: 

 • فارغ‌التحصیلی مقطع کارشناسی در رشته‌های حقوق،  الهیات و معارف اسلامی، فقه و مبانی حقوق اسلامی، الهیات و معارف اسلامی و یا فقه و حقوق اسلامی (ویژه دانشگاه شهید مطهری)؛

 • فارغ‌التحصیلی مقطع کارشناسی ارشد در رشته‌های حقوق دادرسی اداری، حقوق خصوصی، حقوق عمومی و حقوق ثبت اسناد و املاک، حقوق ادبی و هنری، حقوق مالکیت فکری، حقوق خانواده، مدیریت نظارت و بازرسی و مدیریت دادگستری؛

 • داشتن پروانه وکالت از کانون وکلای دادگستری؛

 • داشتن پروانه وکالت از هیأت اجرایی مشاورین و وکلای دادگستری قوه‌ی قضائیه.

 

 

وظایف مورد انتظار از وکیل امور اداری

احتمالاً برخی از وظایف زیر را از یک وکیل امور اداری انتظار دارید: 

 • فرم‌ها و مدارک مورد نياز برای فعالیت‌های موکلش را تهیه کند؛ 

 • نکات حقوقی کاربردی و مهم در رابطه با امور اداری که از ديد افراد عادی پنهان می‌ماند را گوش‌زد کند؛ 

 • کلیه‌ی امور اداری و بانکی موکل خود را در کم‌ترین زمان ممکن انجام دهد؛

 • با تکيه بر تخصص و آگاهی خود، از مشکلات احتمالی جلوگيری کرده و روند امور اداری و حقوقی را تسريع کند. 

معیارهای تأثیرگذار بر قیمت وکیل امور اداری

موارد زیر بر قیمت پیش‌نهادی وکیل امور اداری تأثیرگذار است: 

 • نوع یا موضوع دعوی حقوقی: بسته به موضوع دعوی حقوقی و به‌دلیل پیچیدگی‌های رسیدگی به دعاوی مختلف، که احتمالاً مستلزم صرف زمان و شرکت در تعداد جلسات بیش‌تر است و یا به‌عنوان مثال تعدد معارضین و طرف‌های دعوی سبب طولانی شدن روند رسیدگی شود، ممکن است دست‌مزدی که وکیل طلب می‌کند بیش‌تر باشد؛

 • سازمان یا اداره‌ی مربوطه: هر سازمان یا اداره سلسله‌ مراتب خاص خود را دارد و روال اداری آن ممکن است متفاوت باشد؛

 • سابقه‌ی وکیل: تجربه و حسن شهرت وکیل در به سرانجام رساندن پرونده‌های حقوقی می‌تواند تقاضا برای کار با او را افزایش دهد و در نتیجه به قیمت پیش‌نهادی او نیز اضافه کند؛

 • خدمات جانبی: اگر وکیل، خدمات جانبی و خارج از قرارداد را نیز برای شما انجام دهد برای هر کدام از آن‌ها احتمالاً دست‌مزد جداگانه‌ای دریافت خواهد کرد؛

 • مدت زمان اجرای کار: اگر برای اجرای کار خود عجله دارید ممکن است با صرف هزینه‌های بیش‌تر کارتان زودتر انجام شود؛ مثلاً اموری که با صرف هزینه‌ی بیش‌تر و حضور شخص وکیل، زودتر انجام می‌شوند تا از راه دور و به‌صورت نیابتی. 

نکته‌ها و هشدارها

 • حتماً پیش از هر کاری از اعتبار پروانه‌ی وکالت وکیل خود اطمینان یابید. 

 • در هنگام عقد قرارداد با وکیل خود به تعرفه‌های مصوب دادگستری توجه کنید.

 • اگر از بین حرفه‌ای‌های اینکارنت وکیل امور اداری استخدام می‌کنید، حتماً از مطابقت هویت او با عکس و مشخصات نمایه‌اش در سایت مطمئن شوید. 

ثبت رایگان سفارش وکیل امور اداری

شما می‌توانید در صورت نیاز از طریق اینکارنت یک متخصص برای انجام پروژه‌ی مورد نظر خود استخدام کنید. بدین منظور، اینکارنت با طرح چند سؤال سعی بر آن دارد که تعریف پروژه‌ها در چهارچوب استاندارد و بر اساس معیارهای تاثیرگذار صورت گیرد. در صورت صبوری و پاسخ دقیق به سؤالات، شانس بیشتری برای دریافت پیشنهاد از طرف مناسبترین متخصص‌ها خواهید داشت.

ثبت نام به عنوان وکیل امور اداری

شما می‌توانید در صورت داشتن هر تخصصی، آن را با دیگران به اشتراک بگذارید، و در صورت نیاز، کسب‌وکار خود را به‌صورت آن‌لاین گسترش دهید.

اینکارنت چگونه کار می‌کند؟

برای مشتریان:اینکارنت، به‌سرعت و راحتی شما را به متخصصان حرفه‌ای معرفی می‌کند تا کارهایی که از پس‌شان بر نمی‌آیید را به آ‌ن‌ها بسپارید. بعد از ثبت‌نام در سایت، می‌توانید در قسمت جست‌وجو، کلمه‌ی کلیدی مربوط به پروژه‌ی مورد نظر خود را وارد کنید. اینکارنت صفحه‌ی اطلاعات و ثبت سفارش مربوط به آن تخصص را در اختیار شما قرار دهد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture

برای متخصصان:با ثبت‌نام در اینکارنت می‌توانید مشتریان را به خود جذب کنید و تخصص خود، محدوده‌ی جغرافیایی، زمان دردسترس بودن و پروژه‌هایی که قادر به انجام‌شان هستید را تعریف کنید. پروفایل اینکارنتی شما به‌عنوان رزومه‌ی شما عمل می‌کند و نظرات مثبت کاربران، شانس شما را برای دریافت پروژه‌های بیش‌تر، بالا خواهد برد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture"