×ورودثبت‌نامثبت‌نام متخصص

وکیل مهاجرت

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

وکیل مهاجرت

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

درباره‌ وکیل مهاجرت

شما هم؟ 

پيش از پرداختن به وظايف وکيل مهاجرت، بايد با حوزه‌ی تخصصی فعاليت‌های او آشنا شد و پرسيد که مهاجرت به‌چه معناست؟  

مهاجرت به معنای جا‌به‌جايی اهالی يک منطقه به منطقه‌ای ديگر بوده که البته در عرف امروز و خصوصاً در بحث حقوقی، مقصود از مهاجرت، جابه‌جايی از يک کشور به کشوری ديگر است. مهاجرت معمولاً با هدف زندگی حرفه‌ای يا تحصيلی بهتر، یا سرمایه‌گذاری در کشور‌هایی که از لحاظ شاخص‌های اقتصادی، وضعيت توسعه‌يافته‌تری دارند صورت می‌گیرد. این رویداد معمولاً معامله‌ای دو سر سود است و کشور‌های مقصد نیز از آن سود می‌برند؛ نخبه‌های علمی، مخترعان و ایده‌پردازان، بنیه‌ی علمی آن کشورها را افزایش می‌دهند و با نیروی کار ارزان و فعال، و سرمایه‌گذاری‌های عظیم مالی، به حرکت چرخ اقتصادی آن کشور‌ها شتاب بیش‌تری می‌بخشند. 

اما متقاضیانی که قصد دارند مهاجرت قانونی داشته باشند، بهتر است امور حقوقی خود را به یک وکیل آگاه بسپارند که با قوانین کشورها و سفارت‌خانه‌ها آشنایی و از آن‌ها اطلاعات جامعی داشته باشد؛ چرا که انتخاب وکیل مهاجرت، امری حساس و تعیین‌کننده است که می‌تواند بر سرنوشت و آینده‌ی متقاضیان مهاجرت تاثیر بسیاری داشته باشد. 

نکته اما این است که در کشور ما، عنوان رسمی وکیل مهاجرت وجود ندارد؛ براساس قانون وکالت کشور، کلیه‌ی وکلای دادگسترى، صلاحیت و حق ارائه‌ی مشاوره‌ی حقوقى و اظهارنظر در باب تمامى مسائل حقوقی (ازجمله موضوع مهاجرت، اخذ پذیرش تحصیلى، اخذ ویزاى کارى، ازدواج با اتباع بیگانه، تولد فرزند در خارج از کشور و تبعات آن، کنوانسیون پناهندگى و همه و همه ازمسائل روز حقوق خصوصى بین‌الملل ‌است و در دانش‌کده‌هاى حقوق تدریس مى‌شود) را دارند.  

می‌توانید برای یافتن یک وکیل مهاجرت مجرب، از اینکارنت یاری بگیرید. 

مهارت‌های مورد نیاز وکیل مهاجرت

مهارت‌های مورد نیاز یک وکیل مهاجرت شامل موارد زیر است: 

 • حقوق‌دانی و تخصص  

 • اشراف کامل به قوانین بین‌المللی و قوانین مهاجرتی خاص کشور مقصد  

 • پر تلاش، مسؤولیت‌پذیر و پاسخ‌گو بودن 

 • داشتن حوصله و اخلاق خوش 

 • راز‌داری 

تحصیلات مرتبط با وکیل مهاجرت

وکلای مهاجرت ممکن است از راه‌های زیر ، به این مهارت رسیده باشند: 

 • فارغ‌التحصیلی مقطع کارشناسی در رشته‌های حقوق،  الهیات و معارف اسلامی، فقه و مبانی حقوق اسلامی، الهیات و معارف اسلامی و یا فقه و حقوق اسلامی (ویژه دانشگاه شهید مطهری) 

 • فارغ‌التحصیلی مقطع کارشناسی ارشد در رشته‌های حقوق دادرسی اداری، حقوق خصوصی، حقوق عمومی و حقوق ثبت اسناد و املاک، حقوق ادبی و هنری، حقوق مالکیت فکری، حقوق خانواده، مدیریت نظارت و بازرسی و مدیریت دادگستری 

متقاضی، سپس با شرکت در آزون والت و طی دوره‌ی ١٨ ماهه‌ی کارآموزی، موفق به دریافت پروانه‌ی وکالت از کانون وکلای دادگستری می‌شود. از نظر قانونی، اموزه دو مرجع برای اعطای پروانه وکالت وجود دارند:

 • کانون وکلای دادگستری 

 • هیأت اجرایی مشاورین و وکلای دادگستری قوه‌ی قضائیه 

وظایف مورد انتظار از وکیل مهاجرت

احتمالاً برخی از وظایف زیر را از یک وکیل مهاجرت انتظار دارید: 

 • فرم‌ها و مدارک مورد نياز برای مهاجرت موکلش را تهیه کند. 

 • نکات حقوقی کاربردی و مهم در رابطه با مهاجرت که از ديد افراد عادی پنهان است را گوش‌زد کند. 

 • متقاضی را برای انجام مصاحبه آماده کند. 

 • با تکيه بر تخصص و آگاهی خود، از مشکلات احتمالی جلوگيری کرده و روند امور را تسريع کند. 

معیارهای تأثیرگذار بر قیمت وکیل مهاجرت

موارد زیر بر قیمت پیش‌نهادی وکیل مهاجرت تأثیرگذار است: 

 • نوع یا موضوع مهاجرت: بسته به موضوع مهاجرت ممکن است دست‌مزدی که وکیل طلب می‌کند بیش‌تر باشد. از جمله: کیس‌های کاری، سرمایه‌گذاری و پزشکی 

 • کشور مقصد: هر کشور قوانین خاص خود را در رابطه با مهاجرین دارد و روال اداری آن ممکن است متفاوت باشد. پس کشور مقصد بر قیمت پیش‌نهادی وکیل تأثیر‌گذار خواهد بود. 

 • تعداد افراد: تعداد افراد در تعیین قیمت مؤثر خواهد‌بود. هرچه تعداد افراد متقاضی در یک کیس مهاجرت بیش‌تر باشند، کار وکیل مهاجرت برای مشاوره و تعیین وقت بیش‌تر خواهد بود و در نتیجه قیمت بالاتری را نیز پیش‌نهاد خواهد داد. 

 • سابقه‌ی وکیل: تجربه و حسن سابقه‌ی وکیل در به سرانجام رساندن پرونده‌های مهاجرتی می‌تواند باعث افزایش تقاضای کار با او شود و در نتیجه قیمت پیش‌نهادی او را افزایش دهد. 

 • خدمات جانبی: اگر وکیل، خدمات جانبی مانند خرید بلیت یا رزرو اقامت‌گاه را نیز برای شما انجام دهد، برای هر کدوام از آن‌ها دست‌مزد جداگانه‌ای پیش‌نهاد خواهد داد. 

نکته‌ها و هشدارها

 • حتماً پیش از هر کاری از اعتبار پروانه‌ی وکالت وکیل خود اطمینان یابید. 

 • اگر از بین حرفه‌ای‌های اینکارنت وکیل مهاجرت استخدام می‌کنید، حتماً از مطابقت هویت او با عکس و مشخصات نمایه‌اش در سایت مطمئن شوید. 

ثبت رایگان سفارش وکیل مهاجرت

شما می‌توانید در صورت نیاز از طریق اینکارنت یک متخصص برای انجام پروژه‌ی مورد نظر خود استخدام کنید. بدین منظور، اینکارنت با طرح چند سؤال سعی بر آن دارد که تعریف پروژه‌ها در چهارچوب استاندارد و بر اساس معیارهای تاثیرگذار صورت گیرد. در صورت صبوری و پاسخ دقیق به سؤالات، شانس بیشتری برای دریافت پیشنهاد از طرف مناسبترین متخصص‌ها خواهید داشت.

ثبت نام به عنوان وکیل مهاجرت

شما می‌توانید در صورت داشتن هر تخصصی، آن را با دیگران به اشتراک بگذارید، و در صورت نیاز، کسب‌وکار خود را به‌صورت آن‌لاین گسترش دهید.

اینکارنت چگونه کار می‌کند؟

برای مشتریان:اینکارنت، به‌سرعت و راحتی شما را به متخصصان حرفه‌ای معرفی می‌کند تا کارهایی که از پس‌شان بر نمی‌آیید را به آ‌ن‌ها بسپارید. بعد از ثبت‌نام در سایت، می‌توانید در قسمت جست‌وجو، کلمه‌ی کلیدی مربوط به پروژه‌ی مورد نظر خود را وارد کنید. اینکارنت صفحه‌ی اطلاعات و ثبت سفارش مربوط به آن تخصص را در اختیار شما قرار دهد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture

برای متخصصان:با ثبت‌نام در اینکارنت می‌توانید مشتریان را به خود جذب کنید و تخصص خود، محدوده‌ی جغرافیایی، زمان دردسترس بودن و پروژه‌هایی که قادر به انجام‌شان هستید را تعریف کنید. پروفایل اینکارنتی شما به‌عنوان رزومه‌ی شما عمل می‌کند و نظرات مثبت کاربران، شانس شما را برای دریافت پروژه‌های بیش‌تر، بالا خواهد برد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture"