×ورودثبت‌نامثبت‌نام متخصص

ساخت خانه پیش ساخته

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

ساخت خانه پیش ساخته

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

درباره‌ ساخت خانه پیش ساخته

حتماً کانکس‌هایی که به‌عنوان اتاق نگهبانی، سرویس بهداشتی، دفتر کار اداری یا نمازخانه به کار می‌روند را بارها در اماکن عمومی مختلف دیده‌اید. این کانکس‌ها، از ساده‌ترین و پرکاربردترین انواع ساختمان‌های پیش‌ساخته هستند که به دلیل سهولت ساخت، سرعت بالای نصب، قیمت کم، و قابلیت جابه‌جایی، در مواردی که امکانات یا زمان کافی برای ساخت‌و‌ساز وجود ندارد، مورد استفاده قرار می‌گیرند. البته تقریباً تمام این مزایا را دیگر انواع ساختمان‌های پیش‌ساخته نیز دارند؛ ساختمان‌هایی که اجزاء آن‌ها به‌طور کامل در کارخانه‌ها ساخته شده و در زمان بسیار کوتاهی در محل اجرا سرهم‌بندی و نصب می‌شوند.

تمامی اجزاء این‌گونه ساختمان‌ها، مانند دیوارهای باربر، درها و پنجره‌ها، محل عبور کابل‌های برق، کانال‌های تهویه و لوله‌های فاضلاب، طبق نقشه‌ها و محاسبات مهندسی، طراحی می‌شوند. دیوارها و سقف به شکل بلوک‌های پازل‌مانندی که از پیش‌ ساخته شده‌اند به محل مورد نظر منتقل می‌شوند. سپس متخصصان این کار به‌سرعت قطعات را به هم متصل کرده و یک بنای کامل را برای کاربر آماده می‌کنند. بنایی که گاهی به‌صورت کامل قابل جابه‌جایی است و گاهی می‌توان اجزاء آن را از هم جدا کرده (دمونتاژ) و دوباره در مکان دیگری، از نو سرهم‌بندی کرد.

برخلاف آن‌چه ممکن است در ابتدا به ذهن بیاید، ساختمان‌های پیش ساخته از استحکام بسیار بالایی برخوردارند. مثلاً ساختمان‌هایی که با بلوک‌های بتنی کارخانه‌ای ساخته می‌شوند، نسبت به ساختمان‌هایی که فرآیند بتن‌ریزی آن‌ها توسط کارگران و به‌وسیله‌ی دستگاه‌های نه‌چندان پیش‌رفته‌ی محلی انجام می‌شود، بسیار مقاوم‌تر هستند. چراکه از طرفی، در کارخانه‌ها، کنترل کیفیت و نظارت مهندسی دقیق‌تری وجود دارد، و از سوی دیگر، ماشین‌آلات بزرگ صنعتی و کارخانه‌ای با ظرافت و دقت بیش‌تری کار تولید بتن را انجام می‌دهند.

به جز بتن، مصالح دیگری نیز در ساخت خانه‌های پیش‌ساخته مورد استفاده قرار می‌گیرند که هرکدام ویژگی‌های خاص خود را داند. مثلاً، ساندویچ پنل‌، به بلوک‌هایی ساخته شده از مواد عایق - مانند پشم شیشه - گفته می‌شود، که بین لایه‌هایی از جنس فلز قرار گرفته‌اند و عایق‌های حرارتی، صوتی و رطوبتی فوق‌العاده‌ای، برای ساخت دیوارها و سقف انواع ساختمان‌ها هستند. گونه‌هایی از فولاد سبک (LSF) ،(PVC)، چوب و گچ نیز در این شکل ساخت‌وساز به کار می‌روند.

اگر فضای بازی دارید و می‌خواهید با صرف هزینه‌ی بسیار کم به آن کاربری بدهید، در اینکارنت می‌توانید متخصصان ساخت خانه‌های پیش‌ساخته را پیدا کنید و تنها در عرض چند روز اتاق‌، سوله، سالن ورزشی، استخر، یا مکان‎‌های دیگری را به مجموعه ساختمانی خود اضافه نمایید.

مهارت‌های مورد نیاز گروه سازنده خانه‌های پیش ساخته

مهارت‌های مورد نیاز یک گروه ساخت خانه‌ی پیش‌ساخته شامل موارد زیر می‌شود:

 • آشنایی با ترسیم و خواندن نقشه‌های ساختمانی مانند نقشه‌ی تأسیسات مکانیکی و الکتریکی، سازه و غیره؛

 • آشنایی کامل و توانایی ترسیم کلیه‌ی نقشه‌های معماری ساختمان اعم از نقشه‌های فاز دو و فاز یک؛

 • آشنایی کامل با سیستم‌ سازه‎‌های پیش‌ساخته در ساختمان مانند: L.S.F و ضوابط طراحی آن‌ها؛

 • آشنایی کامل با مصالح متداول در پیش‌ساخته‌سازی مثل پلی استایرن و ساندویچ پنل؛

 • تسلط بر نرم‌افزارهای موردنیاز مانند تری‌ دی مکس و اتوکد (AUTO CAD و 3DS MAX)؛

 • آشنایی با ابزار و تجهیزات مورداستفاده در ساختمان‌سازی؛

 • آشنایی کامل نسبت به ابزار و تجهیزات مورد استفاده در ساخت سازه‌های پیش‌ساخته؛

 • آشنایی کامل بانقشه‌برداری و رلوه‌ی ساختمانی؛

 • توانایی مدیریت پروژه‌های ساختمانی و انتخاب و کنترل گروه‌های مرتبط با کار ساختمان، مثلکابینت ساز،کناف‌کار،بتن‌ریزی و غیره؛

 • تسلط کامل بر قوانین معماری و شهرسازی ساختمان و مقررات ملی ساختمان؛

 • آشنایی کامل با قوانین ساختمان و معماری شهرداری منطقه‌ی مورد نظر.

تحصیلات مرتبط با ساخت خانه پیش ساخته

تیم‌های حرفه‌ای سازنده‌ی خانه‌های پیش‌ساخته ممکن است از یکی از راه‌های زیر به مهارت‌ها دست پیدا کرده باشند:

 • فارغ‌التحصیلان کارشناسی به بالا در رشته‌های «عمران» و «معماری»؛

 • فارغ‌التحصیلان هنرستان‌های فنی‌حرفه‌ای و کاردانش در رشته‌ها‌ی «ساختمان»، «صنایع فلزی»، «چوب»، «جوش‌کاری»، «تأسیسات» و «کارهای عمومی ساختمان»؛

 • با این‌که سرپرستان و ناظران تیم اجرای خانه پیش‌ساخته حتماً باید تحصیلات عمران یا معماری داشته باشند، اما کارگران و تکنسین‌های اجرایی ممکن است تحصیلات غیرمرتبطی داشته باشند و مهارت‌هاشان را تنها به صورت تجربی یا با گذراندن دوره‌های آموزش کوتاه‌مدت در آموزشگاه‌های فنی به دست آورده باشند.

وظایف مورد انتظار از گروه سازنده خانه‌های پیش ساخته

احتمالاً برخی از وظایف زیر را از یک تیم سازنده‌ی خانه‌ی پیش‌ساخته انتظار دارید:

 • شناسایی مسائل پروژه و توجه به خواسته‌های کارفرما؛

 • پاسخ صحیح به خواسته‌های کارفرما و نیازهای طرح؛

 • ارائه‌ی طرحی که از نظر مهندسی و با توجه به هزینه و امکانات موجود در سازه‌ی خانه‌های پیش‌ساخته قابل ‌اجرا باشد؛

 • تهیه‌ی نقشه‌های فاز یک و دو پروژه؛

 • تهیه طرح سه‌بعدی پروژه یا ساختن مدل کوچک‌مقیاس کار قبل از اجرا؛

 • تطبیق میزان هزینه‌ی قابل پرداخت کارفرما با طراحی؛

 • توانایی اجرا یا نظارت بر اجرای پروژه‌ی طراحی‌شده.

معیارهای تأثیرگذار بر قیمت ساخت خانه پیش ساخته

موارد زیر در قیمت پیش‌نهادی متخصصان ساخت خانه‌ی پیش‌ساخته تأثیرگذار است:

 • ابعاد و مساحت پروژه:هرچه سازه‌ی پیش‌ساخته بزرگ‌تر باشد و جزئیات بیش‌تری داشته باشد، قیمت تمام شده‌ی آن بالاتر خواهد بود؛

 • مصالح مورد استفاده: قیمت مصالحی که در ساخت خانه‌های پیش‌ساخته مورد استفاده قرار می‌گیرند با هم متفاوت است. مثلاً کانکس‌ها، از خانه‌های پیش‎ساخته‌ای که با بلوک‌های بتنی تهیه می‌شوند، ارزان‌تر هستند. جنس چوب به‌کاررفته در بنا،کیفیت لایه‎های عایق استفاده شده در ساندویچ پنل‌‌ها، یا ظرافت گچ‌کاری‌ها نیز بر هزینه‌ی کل تأثیرگذار است. علاوه بر این جنس در و پنجره‌ها، یراق‌آلات، شیرآلات و مصالحی که در نما به‌کار می‌رند نیز از عوامل مؤثر در قیمت تمام‌شده‌ی یک خانه‌ی پیش‌ساخته هستند؛

 • زمان تحویل:اگر بخواهید پروژه‌ی ساختمانی را در زمانی سریع‌تر از معمول تحویل بگیرید، باید کار توسط تعداد افراد بیش‌تری انجام شود و یا ساعات کار روزانه طولانی‌تر شود، که در هر دو صورت هزینه‌ی ساخت‌وساز بالاتر خواهد رفت؛

 • منطقه‌ی جغرافیایی: ممکن است هزینه‌ی خدمات ساخت خانه‌های پیش‌ساخته در شهرهای مختلف، متفاوت باشد.

نکته‌ها و هشدارها

 • معمولاً طراحی و ساخت خانه‌های پیش ساخته توسط یک گروه انجام می‌شود، اما ممکن است شما بنا به‌ صلاح‌دید خود بخواهید تنها یکی از بخش‌های طراحی یا اجرا را به گروه بسپارید.

ثبت رایگان سفارش گروه سازنده خانه‌های پیش ساخته

شما می‌توانید در صورت نیاز از طریق اینکارنت یک متخصص برای انجام پروژه‌ی مورد نظر خود استخدام کنید. بدین منظور، اینکارنت با طرح چند سؤال سعی بر آن دارد که تعریف پروژه‌ها در چهارچوب استاندارد و بر اساس معیارهای تاثیرگذار صورت گیرد. در صورت صبوری و پاسخ دقیق به سؤالات، شانس بیشتری برای دریافت پیشنهاد از طرف مناسبترین متخصص‌ها خواهید داشت.

ثبت نام به عنوان گروه سازنده خانه‌های پیش ساخته

شما می‌توانید در صورت داشتن هر تخصصی، آن را با دیگران به اشتراک بگذارید، و در صورت نیاز، کسب‌وکار خود را به‌صورت آن‌لاین گسترش دهید.

اینکارنت چگونه کار می‌کند؟

برای مشتریان:اینکارنت، به‌سرعت و راحتی شما را به متخصصان حرفه‌ای معرفی می‌کند تا کارهایی که از پس‌شان بر نمی‌آیید را به آ‌ن‌ها بسپارید. بعد از ثبت‌نام در سایت، می‌توانید در قسمت جست‌وجو، کلمه‌ی کلیدی مربوط به پروژه‌ی مورد نظر خود را وارد کنید. اینکارنت صفحه‌ی اطلاعات و ثبت سفارش مربوط به آن تخصص را در اختیار شما قرار دهد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture

برای متخصصان:با ثبت‌نام در اینکارنت می‌توانید مشتریان را به خود جذب کنید و تخصص خود، محدوده‌ی جغرافیایی، زمان دردسترس بودن و پروژه‌هایی که قادر به انجام‌شان هستید را تعریف کنید. پروفایل اینکارنتی شما به‌عنوان رزومه‌ی شما عمل می‌کند و نظرات مثبت کاربران، شانس شما را برای دریافت پروژه‌های بیش‌تر، بالا خواهد برد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture"