×ورودثبت‌نامثبت‌نام متخصص

خدمات آکواریوم

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

خدمات آکواریوم

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

درباره‌ خدمات آکواریوم

آیا می‌دانید که حدود 25000 گونه ماهی در جهان وجود دارد که بیش از 2000 نوع از آن‌ها می‌توانند در آکواریوم‌ها زندگی کنند؟ البته آکواریوم‌هایی که ماهی‌های مختلف در آن زندگی می‌کنند، از چند جنبه با هم متفاوت هستند. بعضی از ماهی‌ها به آب اسیدی و بعضی دیگر، به آب قلیایی نیاز دارند؛ ماهی‌ها ممکن است سردآبی یا گرم‌آبی، گوشت‌خوار یا گیاه‌خوار، آرام، مهاجم، یا درنده باشند. از همین رو اگر که به نگه‌داری ماهی‌ علاقه‌مند هستید، باید شرایط زیست آن‌‌ها را خوب بشناسید و در انتخاب و ترکیب آن‌ها برای هم‌زیستی در یک آکواریوم، مهارت داشته باشید. در این‌باره می‌توانید از حرفه‌ای‌های خدمات آکواریوم نیز مشورت بگیرید.

در گام بعد، باید خود آکواریوم و کمد و کابینت آن را - بسته به نوع و اندازه‌ی ماهی‎‌ها، فضایی که قرار است آکواریوم در آن قرار گیرد و بودجه‌ی مورد نظرتان - انتخاب کنید. ممکن است برای شروع یک تانک‌ کوچک آماده بخرید و یا یک آکواریوم ویژه درست در ابعاد و شکلی که مطابق با سلیقه‌ی خودتان باشد، با پایه و فریم و تاج سفارش بدهید. سازندگان آکواریوم می‌توانند از محل شما بازدید کنند، درباره‌ی مکان مناسب برای قرارگیری آکواریوم به شما مشورت دهند، و آکواریوم زیبای منحصربه‌فردی (مثلاً با شیشه‌های خم محدب و مقعر، استوانه‌ای ‌شکل یا نیم‌دایره) برای‌تان طراحی کنند.

این سازندگان، معمولاً تأمین تمامی تجهیزات جانبی و حتی طراحی چیدمان داخلی آکواریوم را نیز به عهده می‌گیرند.همه‌ی آکواریوم‌ها به تجهیزاتی ضروری مانند پمپ و سنگ هوا، فیلتر و سامپ، سیفون، بخاری و چیلر نیاز دارند. با افزودن لوازم نورپردازی، گیاهان زینتی، موج سازها و سایر تزیینات آکواریومی نیز می‌توانید به زیبایی دکوراسیون داخلی خانه یا محل کارتان بیفزایید و چشم‌انداز زیباتری از جنب و جوش ماهی‌ها یا آرامش گیاهان درست کنید.

حتی اگر تجربه‌ی چندانی در نگه‌داری از آب‌زیان ندارید، می‌توانید از خدمات آموزش و سرویس آکواریوم که توسط حرفه‌ای‌های این حوزه ارائه می‌شود، استفاده کنید. در اینکارنت می‌توانید متخصصان خدمات آکواریوم را پیدا کنید و پس از راه‌اندازی آکواریم خانگی خود، به صورت منظم تأمین مواد غذایی ماهی‌ها، کنترل کیفیت آب، نظافت فضای درونی و بیرونی آکواریوم، تعویض فیلترها و یا تغییر دکور داخلی را به آن‌ها بسپارید.

اگر علاقه دارید از نحوه‌ی ساخت یک آکواریم در خانه اطلاعاتی کسب کنید، می‌توانید به اینلینکسر بزنید.

مهارت‌های مورد نیاز گروه طراحی و ساخت آکواریوم

مهارت‌های مورد نیاز یک گروه طراحی و ساخت آکواریوم شامل موارد زیر می‌شود:

 • آشنایی کامل با نحوه‌ی طراحی انواع آکواریوم‌های آب شور و شیرین؛

 • توانایی ساخت آکواریوم؛

 • توانایی انتخاب گیاهان مناسب برای آکواریوم با توجه به نوع و ابعاد آن؛

 • شناخت کامل آب‌زیان و آشنایی با نحوه‌ی تکثیر و نگه‌داری آن‌ها؛

 • آشنا با انواع بیماری‌های ماهی‌های مختلف و نحوه‌ی پیش‌گیری یا درمان آن‌ها.

تحصیلات مرتبط با خدمات آکواریوم

متخصصین ساخت و نصب آکواریوم، ممکن است از یکی از راه‌های زیر به مهارت‌ها دست پیدا کرده باشند:

 • دوره‌ی پرورش ماهیان زینتی در آکواریوم؛
 • کسب تجربه نزد استادکاران.

وظایف مورد انتظار از گروه طراحی و ساخت آکواریوم

احتمالاً برخی از وظایف زیر را از یک گروه طراحی و ساخت آکواریوم انتظار دارید:

 • تعیین ابعاد آکواریوم نسبت به محل نصب، نوع آب‌زی مورد نظر و هزینه‌ی قابل استفاده در ساخت آکواریوم؛

 • آماده‌سازی طرح اولیه‌ی آکواریوم متناسب با نوع آب‌زی و ابعاد مشخص‌شده (وابسته به این‌که آکواریوم آب شور یا آکواریوم آب شیرین است)؛

 • تهیه‌ی متریال‌های مورد نظر برای ساخت آکواریوم؛

 • توضیح نکات ضروری برای مراقبت و نگه‌داری آکواریوم در مرور زمان؛

 • تهیه‌ی آب‌زیان موردنظر برای پرورش و نگه‌داری در آکواریوم مثل ماهی‌های تزئینی و آکواریومی، مرجان و گیاهان آکواریومی و غیره؛

 • تهیه‌ی وسایل مورد استفاده در آکواریوم‌ها مثل شن کف، فیلتر هوای آکواریوم، سنگ هوا، بخاری اتومات، دماسنج، داروی ضدعفونی، شلنگ‌های اکسیژن و تور صید ماهی و غیره؛

 • ضدعفونی کردن کلیه‌ی ادوات و وسایل آکواریوم قبل از استفاده؛

 • آموزش نحوه‌ی مراقبت و نگه‌داری صحیح از آکواریوم و آب‌زیان.

معیارهای تأثیرگذار بر قیمت خدمات آکواریوم

موارد زیر در قیمت پیش‌نهادی گروه طراحی و ساخت آکواریوم تأثیرگذار است:

 • ابعاد آکواریوم: مشخص است که هر چه ابعاد آکواریوم بزرگ‌تر باشد، هزینه‌ی ساخت و طراحی آن نیز بالاتر است؛

 • نوع آکواریوم: هزینه‌ی طراحی، ساخت و راه‌اندازی آکواریوم‌های آب شور بالاتر از آکواریوم‌های آب شیرین است؛

 • طراحی آکواریوم: اگر محل قرارگیری آکواریوم و جای‌گاه آن معمول نباشد و نیاز به طراحی خاصی داشته باشد، بابت آن باید هزینه بپردازید. هم‌چنین اگر برای آکواریوم نیاز به استند و پایه باشد، برای آن هم هزینه دریافت می‌شود؛

 • متریال مصرفی: هرچه متریال مصرفی در ساخت آکواریوم مرغوب و باکیفیت‌تر باشد، هزینه‌ی آن بیش‌تر است؛

 • وسایل جانبی آکواریوم: وسایل جانبی مورد استفاده در انواع آکواریوم‌ها از تنوع بالایی برخوردارند و هزینه‌ی نهایی ساخت آکواریوم وابستگی بسیاری به انتخاب این وسایل دارد.

نکته‌ها و هشدارها

 • اگر از بین حرفه‌ای‌های اینکارنت گروه طراحی و ساخت آکواریوم استخدام می‌کنید، حتماً از مطابقت هویت او با عکس و مشخصات نمایه‌اش در سایت مطمئن شوید.

ثبت رایگان سفارش گروه طراحی و ساخت آکواریوم

شما می‌توانید در صورت نیاز از طریق اینکارنت یک متخصص برای انجام پروژه‌ی مورد نظر خود استخدام کنید. بدین منظور، اینکارنت با طرح چند سؤال سعی بر آن دارد که تعریف پروژه‌ها در چهارچوب استاندارد و بر اساس معیارهای تاثیرگذار صورت گیرد. در صورت صبوری و پاسخ دقیق به سؤالات، شانس بیشتری برای دریافت پیشنهاد از طرف مناسبترین متخصص‌ها خواهید داشت.

ثبت نام به عنوان گروه طراحی و ساخت آکواریوم

شما می‌توانید در صورت داشتن هر تخصصی، آن را با دیگران به اشتراک بگذارید، و در صورت نیاز، کسب‌وکار خود را به‌صورت آن‌لاین گسترش دهید.

اینکارنت چگونه کار می‌کند؟

برای مشتریان:اینکارنت، به‌سرعت و راحتی شما را به متخصصان حرفه‌ای معرفی می‌کند تا کارهایی که از پس‌شان بر نمی‌آیید را به آ‌ن‌ها بسپارید. بعد از ثبت‌نام در سایت، می‌توانید در قسمت جست‌وجو، کلمه‌ی کلیدی مربوط به پروژه‌ی مورد نظر خود را وارد کنید. اینکارنت صفحه‌ی اطلاعات و ثبت سفارش مربوط به آن تخصص را در اختیار شما قرار دهد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture

برای متخصصان:با ثبت‌نام در اینکارنت می‌توانید مشتریان را به خود جذب کنید و تخصص خود، محدوده‌ی جغرافیایی، زمان دردسترس بودن و پروژه‌هایی که قادر به انجام‌شان هستید را تعریف کنید. پروفایل اینکارنتی شما به‌عنوان رزومه‌ی شما عمل می‌کند و نظرات مثبت کاربران، شانس شما را برای دریافت پروژه‌های بیش‌تر، بالا خواهد برد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture"