×ورودثبت‌نامثبت‌نام متخصص

سفت کاری

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

سفت کاری

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

درباره‌ سفت کاری

ساخت هر بنا مراحل مشخصی دارد که می‌توان هر یک را جداگانه بررسی کرد. با این که در هر بنایی، رویه‌ی کار بیش‌ترین توجه را به خود جلب می‌کند، اما بخش زیرین کار یا همان سفت‌کاری ساختمان، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. سفت‌کاری ساختمان شامل مراحلی نظیر کندن پی ساختمان، بتن‌ریزی پی ساختمان، نصب ستون‌ها، تیغه‌چینی دیوارها و در نهایت احداث سقف ساختمان است. اغلب برای هر یک از موارد سفت‌کاری، یک گروه حرفه‌ای ساختمانی، بسته به مهارت‌ها و تجربه‌ی کاری استخدام می‌شود. تیغه‌چینی، از آخرین مراحل سفت‌کاری است که باید با دقت و شناخت کافی از مصالح مصرفی و با مهارت کافی انجام شود.

اگر به دنبال یک گروه حرفه‌ای سفت‌کاری هستید که به‌طور اختصاصی در زمینه‌ی تیغه‌چینی فعالیت کرده و مطابق با نقشه‌های تأیید‌شده‌ی کارفرمایان، سفارشات را به‌درستی پشتیبانی کنند؛ اینکارنت می‌تواند بهترین آن‌ها را به شما معرفی کند. گروه‌هایی که به‌خوبی به وظایف خود آگاه هستند و علاوه‌ بر این که به مراحل سفت‌کاری با مصالح مختلف تسلط دارند، در موعد مقرر، کار محول شده را تحویل می‌دهند.

مهارت‌های مورد نیاز گروه سفت کاری

مهارت‌های مورد نیاز یک گروه سفت‌کاری حرفه‌ای شامل موارد زیر می‌شود:

 • توانایی انجام تیغه‌چینی با بلوک سیمانی سبک؛

 • توانایی انجام تیغه‌چینی بلوک بتنی سبک؛

 • توانایی انجام تیغه‌چینی با بلوک سفالی؛

 • توانایی انجام تیغه‌چینی با انواع آجر، مانند آجر فشاری؛

 •  نصب و جوش‌کاری فریم در، پنجره و نعل‌ درگاه؛

 • نصب و جوش‌کاری وال پست (wall post) افقی و عمودی.

تحصیلات مرتبط با سفت کاری

 • گروه‌های سفت‌کاری اصولاً به تحصیلات خاصی نیاز ندارند و پس از کمی آموزش و با پشت‌کار و کسب تجربه می‌توانند به مهارت‌های اولیه‌ی تیغه‌چینی و سفت‌کاری دست پیدا کنند.

وظایف مورد انتظار از گروه سفت کاری

احتمالاً برخی از وظایف زیر را از یک تیم سفت‌کاری ساختمان انتظار دارید:

 • تیغه‌چینی و اجرای دیوارهای جداکننده با مصالح مورد نظر کارفرما مانند سفال، آجر یا بلوک‌های بتنی سبک؛

 • تیغه‌چینی و اجرای دیوارهای خارجی ساختمان؛

 • اجرا و نصب وال پست افقی و عمودی برای نگه‌‌داری دیوارهای جداکننده؛

 • اجرای جوش‌کاری و نصب فریم در و پنجره‌.

معیارهای تأثیرگذار بر قیمت سفت کاری

موارد زیر در قیمت پیش‌نهادی گروه سفت‌کاری ساختمان تأثیرگذار است:

 • ابعاد و مساحت پروژه: هرچه سازه بزرگ‌تر باشد و جزئیات بیش‌تری داشته باشد، قیمت عملیات سفت‌کاری آن بالاتر خواهد بود؛

 • مدت‌زمان کار در هر روز: دست‌مزد کارگران سفت‌کاری به صورت ساعتی یا روزانه تعیین می‌شود؛

 • زمان تحویل: اگر بخواهید پروژه‌ی ساختمانی را در زمانی سریع‌تر از معمول تحویل بگیرید، باید کار توسط تعداد کارگران بیش‌تری انجام شود و یا ساعات کار روزانه طولانی‌تر شود، که در هر دو صورت هزینه‌ی سفت‌کاری بالاتر خواهد رفت؛

 • مصالح مورد استفاده: کار با برخی مصالح سخت‌تر، یا حتی گاهی خطرناک‌تر از کار با دیگر مصالح است. استفاده از بعضی مواد هم به تخصص ویژه‌ای نیاز دارد که در این صورت هزینه‌ی سفت‌کاری توسط متخصصین بیش‌تر می‌شود؛

 • محدوده‌ی جغرافیایی پروژه: ممکن است هزینه‌ی انجام سفت‌کاری در شهرهای مختلف، متفاوت باشد.

نکته‌ها و هشدارها

 • کیفیت اجرا و مصالح مورد استفاده در تیغه‌چینی باید توسط مهندس ناظر کنترل شده و به تأیید او برسد.

 • اگر از بین حرفه‌ای‌های اینکارنت کارگر یا متخصص سفت‌کاری استخدام می‌کنید، حتماً از کارت شناسایی او را با عکس و مشخصات نمایه‌اش در سایت مطابقت دهید.

ثبت رایگان سفارش گروه سفت کاری

شما می‌توانید در صورت نیاز از طریق اینکارنت یک متخصص برای انجام پروژه‌ی مورد نظر خود استخدام کنید. بدین منظور، اینکارنت با طرح چند سؤال سعی بر آن دارد که تعریف پروژه‌ها در چهارچوب استاندارد و بر اساس معیارهای تاثیرگذار صورت گیرد. در صورت صبوری و پاسخ دقیق به سؤالات، شانس بیشتری برای دریافت پیشنهاد از طرف مناسبترین متخصص‌ها خواهید داشت.

ثبت نام به عنوان گروه سفت کاری

شما می‌توانید در صورت داشتن هر تخصصی، آن را با دیگران به اشتراک بگذارید، و در صورت نیاز، کسب‌وکار خود را به‌صورت آن‌لاین گسترش دهید.

اینکارنت چگونه کار می‌کند؟

برای مشتریان:اینکارنت، به‌سرعت و راحتی شما را به متخصصان حرفه‌ای معرفی می‌کند تا کارهایی که از پس‌شان بر نمی‌آیید را به آ‌ن‌ها بسپارید. بعد از ثبت‌نام در سایت، می‌توانید در قسمت جست‌وجو، کلمه‌ی کلیدی مربوط به پروژه‌ی مورد نظر خود را وارد کنید. اینکارنت صفحه‌ی اطلاعات و ثبت سفارش مربوط به آن تخصص را در اختیار شما قرار دهد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture

برای متخصصان:با ثبت‌نام در اینکارنت می‌توانید مشتریان را به خود جذب کنید و تخصص خود، محدوده‌ی جغرافیایی، زمان دردسترس بودن و پروژه‌هایی که قادر به انجام‌شان هستید را تعریف کنید. پروفایل اینکارنتی شما به‌عنوان رزومه‌ی شما عمل می‌کند و نظرات مثبت کاربران، شانس شما را برای دریافت پروژه‌های بیش‌تر، بالا خواهد برد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture"