×ورودثبت‌نامثبت‌نام متخصص

نیروگاه خورشیدی خانگی

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

نیروگاه خورشیدی خانگی

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

درباره‌ نیروگاه خورشیدی خانگی

نیروگاه خورشیدی اصطلاحاً به سیستمی اطلاق می‌شود که با استفاده از پنل‌های خورشیدی که از جنس مواد نیمه هادی هستند انرژی خورشید را دریافت و آن را به الکتریسیته تبدیل می‌کند. ممکن است برای‌تان پیش آمده باشد که به دلیل نوساناتبرق ، باعثمی‌شود تا در ساعات اوج مصرف نیز شاهد خاموشی در شهرهای بزرگ باشیم و از طرفی این روند همواره رو به افزایش است. بنابراین هر چه احداث نیروگاه‌های خورشید بیش‌تر شود، حجم شبکه افزایش می‌یابد،ساختمان‌هااز نظر تأمین انرژی مورد نیاز، خودکفا شده و هم‌چنین وزارت نیرو می‌تواند برق نیز صادر کند.

استفاده‌ی بهینه و بهره‌گیری از انرژی‌های طبیعی، خصوصاً امروزه که جوامع با مشکلات زیادی روبه‌رو هستند، کمک بزرگی محسوب می‌شود. استفاده از انرژی‌های پاک مانند انرژی خورشیدی در سراسر جهان به شکل روزافزونی در حال گسترش است، چرا که انرژی خورشیدی کاملاً رایگان بوده و با استفاده از آن می‌توان برق تولید کرد و حتی از اداره‌ی برق بابت آن حقوق هم گرفت ودرآمدزاییکرد. گروه‌های علم و فناوری در سال‌های اخیر تصمیم گرفته‌اند که با توسعه‌ی این بخش، برق کلیه‌ی ساختمان را تأمین کنند تا دیگر نیازی به استفاده از سوخت و انرژی‌های گران و جبران‌ناپذیر نباشد. از طرف دیگر، این شرایط را برای همه‌ی عموم فراهم آوردند تا هرکسی که مالک خانه یا زمینی باشد با مشارکت سازمان برق، سیستم خورشیدی نصب کرده و با ارزان‌ترین روش‌، انرژی رایگان ذخیره کند.

اگر به دنبال متخصصان نصب نیروگاه خورشیدی خانگی هستید، اینکارنت آشنای شماست. در اینکارنت می‌توانید بهترین متخصصان نصب نیروگاه‌های خورشیدی خانگی را پیدا کرده و نیاز خود را به آن‌ها بگویید.

مهارت‌های مورد نیاز نصاب نیروگاه برق خورشیدی

مهارت‌های مورد نیاز یک نصاب نیروگاه برق خورشیدی شامل موارد زیر می‌شود:

 • آشنایی کامل با انواع پنل‌های خورشیدی؛

 • آشنایی و مهارت کار با دستگاه اینورتر، انواعمبدل‌هاو غیره؛

 • توانایی بررسی ابعاد و متراژ مورد نیاز برای نصب نیروگاه خورشیدی؛

 • توانایی نصب سازه فولادی مطابق دستورالعمل نصب سیستم نیروگاهی خورشیدی؛

 • آشنایی و مهارت نصب کنتور جدید و مجزا برای نیروگاه؛

 • توانایی اجرای سیستم زمین (ارت).

تحصیلات مرتبط با نیروگاه خورشیدی خانگی

نصابان نیروگاه برق خورشیدی ممکن است از یکی از راه‎‌های زیر به این مهارت‌ها دست پیدا کرده باشند:

 • فارغ‌التحصیلان تمامی مقاطع رشته‌ی برق، برق صنعتی و غیره از دانشگاه‌ها؛

 • فارغ‌التحصیلان رشته‌ی برق صنعتی و انرژی خورشیدی از سازمان فنی‌وحرفه‌ای؛

 • فارغ‌التحصیلان دوره‌های طراحی سیستم‌های خورشیدی آف‌گرید و آن‌گرید از سازمان فنی‌حرفه‌ای.

وظایف مورد انتظار از نصاب نیروگاه برق خورشیدی

احتمالاً برخی از موارد زیر را از یک نصاب نیروگاه برق خورشیدی انتظار دارید:

 • ارائه‌ی مشاوره و اطلاعات مورد نیاز به مشتری در خصوص خرید، اداره و کسب درآمد از نیروگاه؛

 • چکاپ‌های رایج ولتاژ، جریان و کنترل عمل‌کرد؛

 • شست‌وشوی پنل‌ها با توجه به میزان گرد و غبار محلی؛

 • ارائه‌ی گارانتی تعویض و هم‌چنین گارانتی دستگاه اینورتر؛

 • اجرای سیستم زمین یا همان ارت.

معیارهای تأثیرگذار بر قیمت نیروگاه خورشیدی خانگی

موارد زیر بر قیمت پیش‌نهادی یک نصاب نیروگاه برق خورشیدی تأثیرگذار است:

 • موقعیت نصب پنل: با توجه به شرایط ممکن است نیاز باشد تا پنل‌ها بر روی استندهای فلزی قرار بگیرند؛ قیمت این استندها بر اساس تعداد پنل‌ها محاسبه می‌شود و ممکن است قیمت تمام‌شده را افزایش دهد؛

 • تجهیزات: برای احداث یک نیروگاه خورشیدی خانگی تجهیزاتی مانند پنل خورشیدی، پایه‌ها، مبدل، تجهیزات شبکه‌ای و کنتور دو طرفه مورد نیاز است. این تجهیزات ممکن است تولید داخل بوده یا از کشورهای دیگر وارد شوند که با توجه به نوسانات ارزی ممکن است هزینه‌های متغیری داشته باشند و قیمت تمام شده را افزایش یا کاهش دهد؛

 • متراژ: با توجه به فضای کار و متراژی که در اختیار نصاب قرار می‌گیرد، ممکن است پنل‌های خورشیدی بیش‌تری مورد نیاز باشد که طبیعتاً قیمت پیش‌نهادی نیز افزایش خواهد یافت؛

 • نصب: هزینه‌ی نصب سیستم توسط یک شرکت تقریباً 10 درصد قیمت سامانه می‌شود و قیمت تمام‌شده را افزایش خواهد داد؛

 • حمل ونقل: اگر جابه‌جایی تجهیزات به محل به عهده‌‌ی نصاب باشد، بسته به مسافت جابه‌جایی هزینه‌ افزایش خواهد یافت؛

 • محدوده‌ی جغرافیایی: ممکن است قیمت نصب نیروگاه خورشیدی خانگی در شهرهای مختلف متفاوت باشد.

نکته‌ها و هشدارها

 • توجه داشته باشید که کلیه‌ی هزینه‌ها را متقاضی نیروگاه می‌پردازد و دولت هیچ کمک مالی اعم از وام، کمک بلاعوض و موارد دیگر در اختیار مشتریان نمی‌گذارد.

 • توجه داشته باشید که اداره‌ی برق متعهد است مازاد برق تولیدی نیروگاه‌های خورشیدی خانگی را خریداری کند، و درآمد ناشی از نیروگاه برق خانگی از مالیات معاف است.

 • اگر از بین حرفه‌ای‌های اینکارنت نصاب نیروگاه برق خورشیدی استخدام می‌کنید، حتماً از مطابقت هویت او با عکس و مشخصات نمایه‌اش در سایت مطمئن شوید.

ثبت رایگان سفارش نصاب نیروگاه برق خورشیدی

شما می‌توانید در صورت نیاز از طریق اینکارنت یک متخصص برای انجام پروژه‌ی مورد نظر خود استخدام کنید. بدین منظور، اینکارنت با طرح چند سؤال سعی بر آن دارد که تعریف پروژه‌ها در چهارچوب استاندارد و بر اساس معیارهای تاثیرگذار صورت گیرد. در صورت صبوری و پاسخ دقیق به سؤالات، شانس بیشتری برای دریافت پیشنهاد از طرف مناسبترین متخصص‌ها خواهید داشت.

ثبت نام به عنوان نصاب نیروگاه برق خورشیدی

شما می‌توانید در صورت داشتن هر تخصصی، آن را با دیگران به اشتراک بگذارید، و در صورت نیاز، کسب‌وکار خود را به‌صورت آن‌لاین گسترش دهید.

اینکارنت چگونه کار می‌کند؟

برای مشتریان:اینکارنت، به‌سرعت و راحتی شما را به متخصصان حرفه‌ای معرفی می‌کند تا کارهایی که از پس‌شان بر نمی‌آیید را به آ‌ن‌ها بسپارید. بعد از ثبت‌نام در سایت، می‌توانید در قسمت جست‌وجو، کلمه‌ی کلیدی مربوط به پروژه‌ی مورد نظر خود را وارد کنید. اینکارنت صفحه‌ی اطلاعات و ثبت سفارش مربوط به آن تخصص را در اختیار شما قرار دهد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture

برای متخصصان:با ثبت‌نام در اینکارنت می‌توانید مشتریان را به خود جذب کنید و تخصص خود، محدوده‌ی جغرافیایی، زمان دردسترس بودن و پروژه‌هایی که قادر به انجام‌شان هستید را تعریف کنید. پروفایل اینکارنتی شما به‌عنوان رزومه‌ی شما عمل می‌کند و نظرات مثبت کاربران، شانس شما را برای دریافت پروژه‌های بیش‌تر، بالا خواهد برد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture"