×ورودثبت‌نامثبت‌نام متخصص

برگزاری مراسم مولودی خوانی

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

برگزاری مراسم مولودی خوانی

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

درباره‌ برگزاری مراسم مولودی خوانی

برگزاری مراسم‌های مذهبی و آیینی ریشه در عقاید و آداب‌ورسوم تاریخی ایرانیان دارد. از مراسم عزاداری حضرت سیدالشهدا (ع) در روزهای تاسوعا و عاشورا و اربعین، و شهادت سایر بزرگان و معصومان تا سفره‌های مناسبتی برای حضرت ابوالفضل (ع) و حضرت فاطمه (س)، و البته جلسات مداحی و مولودی‌خوانی برای تولد پیامبر اسلام و امامان معصوم (ع) همگی جلساتی هستند که چندین قرن سینه‌به‌سینه و نسل‌به‌نسل به‌عنوان مراسم آیینی برگزار شده‌اند.

در این میان مولودی‌خوانی به دلیل ماهیت شاد و پتانسیل انگیزشی و ترغیبی بیش‌تری که نسبت به عزاداری‌ها دارد اخیراً مورد اقبال بیش‌تری از سوی نسل جوان قرار گرفته است. مراسم‌های مولودی‌خوانی و مداحی البته امروزه نه‌تنها به مناسبت تولد پیامبر و ائمه‌ی اطهار، بلکه در سایر اعیاد و مناسبت‌های شاد اسلامی (از جمله اعیاد قربان، غدیر و فطر، و بعثت پیامبر اکرم) هم اجرا می‌شوند. مداحان و مولودی‌خوانان علاوه بر آموزش‌های مداحی، فنون صداسازی و آواز و فن بیان، باید با آموزه‌های دینی و شرعی لازم برای شناخت ائمه، طریقه‌ی زندگی، عقاید و خصوصیات زندگی ایشان را هم داشته باشند، تا مراسمی که برگزاری آن را به عهده دارند علاوه بر ایجاد انگیزه و نشاط در حاضران، بیش‌ترین فایده را در جهت ترغیب جوانان به شناخت دین اسلام و واقعیات زندگی معصومان، و جلوگیری از انحراف مخاطبان از اسلام واقعی و اصیل را نیز داشته باشد.

بسیاری از مولودی‌خوانی‌هایی که در مناطق مختلف کشور برگزار می‌شوند، نه‌تنها در مراسم‌های خصوصی، بلکه به شکل عمومی و به‌عنوان آیین‌های مذهبی آن منطقه شناخته می‌شوند. در این مراسم‌های آیینی که معمولاً گروهی از خوانندگان و نوازندگان به اجرای برنامه می‌پردازند، علاوه بر مولودی‌خوانی و مداحی، قرائت قرآن و سخن‌رانی مناسبتی نیز برگزار می‌شود که نقش آگاهی‌بخشی این آیین‌ها را نیز بالاتر ببرد.

در اینکارنت می‌توانید افراد و گروه‌های متخصص در مداحی و مولودی‌خوانی را پیدا کنید و در مورد مراسمی که قصد برگزاری آن را دارید از آن‌ها مشاوره بگیرید.

مهارت‌های مورد نیاز گروه مولودی خوانی

مهارت‌های موردنیاز گروه مولودی‌خوانی شامل موارد زیر است:

 • تسلط به معلومات مذهبی و شناخت شیوه‌ی زندگی بزرگان اسلام؛

 • صدای خوب و تسلط بر صداسازی، فن بیان و تکنیک‌های آواز و خوانندگی؛

 • آشنایی کامل با ترانه‌ها و تصنیف‌های ملی و محلی؛

 • مهارت در هم‌نوازی و سرعت عمل تیمی در اجرای آهنگ‌های درخواستی

 • توانایی کنترل مجلس و مراسم بر اساس مناسبت‌های مذهبی متفاوت و روحیات مرتبط با هرکدام از آن‌ها؛

 • توانایی شناخت، گزینش و اجرای بداهه‌ی آهنگ‎‌های مختلف؛

 • ترجیحاً آشنایی با دستگاه‌ها و تجهیزات موردنیاز برای میکس و پخش موسیقی؛

 • حافظه‌ی خوب و توانایی ازحفظ‌خوانی و بداهه‌خوانی متن‌ها.

تحصیلات مرتبط با برگزاری مراسم مولودی خوانی

گروه‌های مولودی‌خوانی ممکن است از یکی از راه‌های زیر به این مهارت‌ها دست پیدا کرده باشند:

 • دانش‌آموختگان کلاس‌های مداحی؛

 • فارغ‌التحصیلان رشته‌های مختلف موسیقی مانند نوازندگی سازهای ایرانی، نوازندگی سازهای جهانی، یا آواز که به مولودی‌خوانی تغییر سبک داده باشند؛

 • ممکن است کلاس یا آموزش رسمی خاصی ندیده باشند، اما مهارت‌های مولودی‌خوانی را سینه‌به‌سینه از نسل‌های قبل خود فراگرفته باشند.

وظایف مورد انتظار از گروه مولودی خوانی

احتمالاً برخی از وظایف زیر را گروه‌های مولودی‌خوانی برای مراسم انتظار دارید:

 • حضور منظم و به‌‌موقع در محل برگزاری مراسم و آماده‌سازی تجهیزات مورد استفاده پیش از رسیدن مهمانان؛

 • اجرای مولودی‌خوانی متناسب با مناسبت جشن؛

 • حفظ شؤونات و احترام معصومی که اجرای مولودی‌خوانی به مناسبت تولد ایشان است؛

 • صحبت و ارائه‌ی مطالب مفید، صحیح و آموزنده در مورد زندگی و خصوصیات اخلاقی آن معصوم؛

 • نواختن دف یا سازهای دیگر در صورت درخواست صاحب جلسه.

معیارهای تأثیرگذار بر قیمت برگزاری مراسم مولودی خوانی

موارد زیر در قیمت پیشنهادی گروه‌های مولودی‌خوانی مجالس دخیل است:

 • مدت‌زمان اجرای برنامه: هرچه مدت‌زمان اجرای گروه مولودی‌خوانی طولانی‌تر باشد، هزینه‌ی بیش‌تری خواهد داشت.

 • محل برگزاری مراسم: هرچه محل برگزاری مراسم از مرکز شهر دورتر باشد، هزینه‌ی رفت‌وآمد و حمل‌ونقل وسایل گروه موسیقی بیش‌تر خواهد بود.

 • شهرت گروه مولودی‌خوانی: هرچه فرد یا گروهی که برای اجرای مراسم مولودی‌خوانی دعوت می‌کنید، شناخته‌شده‌تر باشد، ممکن است هزینه‌ی بالاتری برای شما داشته باشد.

نکته‌ها و هشدارها

 • حتماً تمام شرایط و خواسته‌هاتان را روی یک کاغذ بنویسید و به گروه مولودی‌خوانی بدهید تا مراسم‌تان بهتر اجرا شود.

 • اگر از بین حرفه‌ای‌های اینکارنت گروه مولودی‌خوانی استخدام می‌کنید، حتماً از مطابقت هویت او با عکس و مشخصات نمایه‌اش در سایت مطمئن شوید.

ثبت رایگان سفارش گروه مولودی خوانی

شما می‌توانید در صورت نیاز از طریق اینکارنت یک متخصص برای انجام پروژه‌ی مورد نظر خود استخدام کنید. بدین منظور، اینکارنت با طرح چند سؤال سعی بر آن دارد که تعریف پروژه‌ها در چهارچوب استاندارد و بر اساس معیارهای تاثیرگذار صورت گیرد. در صورت صبوری و پاسخ دقیق به سؤالات، شانس بیشتری برای دریافت پیشنهاد از طرف مناسبترین متخصص‌ها خواهید داشت.

ثبت نام به عنوان گروه مولودی خوانی

شما می‌توانید در صورت داشتن هر تخصصی، آن را با دیگران به اشتراک بگذارید، و در صورت نیاز، کسب‌وکار خود را به‌صورت آن‌لاین گسترش دهید.

اینکارنت چگونه کار می‌کند؟

برای مشتریان:اینکارنت، به‌سرعت و راحتی شما را به متخصصان حرفه‌ای معرفی می‌کند تا کارهایی که از پس‌شان بر نمی‌آیید را به آ‌ن‌ها بسپارید. بعد از ثبت‌نام در سایت، می‌توانید در قسمت جست‌وجو، کلمه‌ی کلیدی مربوط به پروژه‌ی مورد نظر خود را وارد کنید. اینکارنت صفحه‌ی اطلاعات و ثبت سفارش مربوط به آن تخصص را در اختیار شما قرار دهد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture

برای متخصصان:با ثبت‌نام در اینکارنت می‌توانید مشتریان را به خود جذب کنید و تخصص خود، محدوده‌ی جغرافیایی، زمان دردسترس بودن و پروژه‌هایی که قادر به انجام‌شان هستید را تعریف کنید. پروفایل اینکارنتی شما به‌عنوان رزومه‌ی شما عمل می‌کند و نظرات مثبت کاربران، شانس شما را برای دریافت پروژه‌های بیش‌تر، بالا خواهد برد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture"