×ورودثبت‌نامثبت‌نام متخصص

گروه موسیقی و دی جی

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

گروه موسیقی و دی جی

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

درباره‌ گروه موسیقی و دی جی

شما جزو آن دسته افرادی هستید که در جشن‌ها، با دیدن نوازندگان ساز و نقاره، سرنا و دهل، یا ضرب و دایره، سر ذوق می‌آیید و با اشتیاق ترانه‌های محلی را با گروه موسیقی هم‌خوانی می‌کنید؟ یا ترجیح می‌دهید با موسیقی‌‌های پاپ و مدرن، درمیان رقص نور و مه، به شادی و پای‌کوبی بپردازید؟ بعضی از مردم، دوست دارند یک گروه موسیقی شناخته‌شده یا خواننده‌ای معروف را به مراسم ازدواج یا جشن تولد و مهمانی‌هاشان دعوت کنند؛ بعضی هم دی‌جِی‌ها را به دیگر گروه‌های موسیقی ترجیح می‌دهند. به‌هرحال، اگر مراسم شادی پیش رو دارید، موسیقی از مهم‌ترین آیتم‌هایی‌ست که باید از پیش برای آن برنامه‌ریزی کنید و بهتر است تنوع سلیقه‌ها را برای انتخاب سبک و شکل اجرای موسیقی مراسم‌تان در نظر بگیرید.

قبلاً مردم برای مراسمی مثل نامزدی و ازدواج، یک مجموعه از آهنگ‎‌های شاد را جمع‌آوری می‌کردند و سعی می‌کردند با یک سیستم صوتی خوب و آمپلیفایر، کارشان را راه بیاندازند. البته اگر تجربه‌ی این کار را داشته باشید، می‌دانید که انتخاب موسیقی، چندان هم که به نظر می‌رسد کار ساده‌ای نیست. این را مردم به مرور و با تکرار تجربه‌های ناموفق یاد می‌گیرند و می‌فهمند که بهتر است هزینه‌ی یک گروه حرفه‌ای موسیقی را به انبوه هزینه‌های مراسم اضافه کنند و در عوض با دعوت از افرادی که با انواع موسیقی‌ها و سلیقه‌ها آشنا هستند، متناسب با حال و هوای هر لحظه از جشن، در مراسم‌شان موسیقی زنده و باکیفیت داشته باشند.

امروز در کنار گروه‌هایی که موسیقی زنده اجرا می‌کنند، خدمات دی‌جی‌ یکی از محبوب‌ترین انواع موسیقی برای مراسم است. دی‌جی‌ها کارشان این است که آهنگ‌های ازپیش‌ضبط‌شده‌ی مختلف را پشت سر هم چیده و پخش کنند به‌گونه‌ای که ابتدا و انتهای آن‌ها به نرمی با هم میکس شود. به این ترتیب، برای جمعیت رقصنده هیچ وقفه‌ای در موسیقی ایجاد نمی‌شود، اما آرام‌آرام حال‌وهوای موسیقایی در مراسم تغییر می‌کند و آهنگ‌ها با هم جایگزین می‌شوند. به علاوه دی‌جی‌ها، می‌توانند آهنگ‌ها را به سلیقه‌ی خودشان و متناسب با ریتم و فضای جشن دستکاری هم بکنند.

اگر به دنبال یک گروه موسیقی برای مراسمی خاص هستید، در اینکارنت می‌توانید، نوازندگان سازهای محلی، خواننده‌های مجالس و دی‌جی‌های حرفه‌ای را پیدا کرده و با دعوت از آن‌ها لحظاتی شاد و به یادماندنی برای خود و مهمانان‌تان رقم بزنید.

 

مهارت‌های مورد نیاز گروه موسیقی و دی جی

مهارت‌های مورد نیاز گروه موسیقی مجالس شامل موارد زیر است:

 • تسلط به نوازندگی یک یا چند ساز مختلف

 • صدای خوب و تسلط بر تکنیک‌های آواز و خوانندگی

 • آشنایی کامل با ترانه و تصنیف‌های ملی و محلی

 • مهارت در هم‌نوازی و سرعت عمل تیمی در اجرای آهنگ‌های درخواستی

 • آشنایی کامل با موسیقی پاپ و توانایی اجرای تعداد زیادی از آهنگ‌های به‌روز ایرانی

 • شناخت کامل ریتم‌ و ملودی‌ و توانایی اجرای قطعاتی از سبک‌های مختلف

 • آشنایی نسبی، با موسیقی جهان و توانایی اجرای قطعات پاپ جهانی

 • توانایی شناخت، گزینش و هم‌آمیزی آهنگ‎‌های مختلف

 • آشنایی کامل با تمامی دستگاه‌ها و تجهیزات مورد نیاز برای میکس و پخش موسیقی

 • آشنایی کامل با تکنیک‌های دی‌جی‌ مانند صف‌بندی آهنگ‌ها (cueing)، برش‌کاری (cutting)، خراش‌کاری (scratching)، ضرب‌آمیزی (beatmatching)، آهنگ‌آمیزی (phrasing) و غیره.

 

تحصیلات مرتبط با گروه موسیقی و دی جی

گروه‌های موسیقی مجالس ممکن است از یکی از راه‌های زیر به این مهارت‌ها دست پیدا کرده باشند:

 • نوازندگان و خوانندگان مجالس در ایران، اغلب مهارت‌هاشان را از راه گذراندن دوره‌های آموزشی در مدارس موسیقی یا آموزشگاه‌های آزاد کسب کرده‌اند.

 • آن‌ها ممکن است فارغ‌التحصیلان رشته‌های مختلف موسیقی مانند نوازندگی سازهای ایرانی، نوازندگی سازهای جهانی، یا آواز باشند.

 

وظایف مورد انتظار از گروه موسیقی و دی جی

احتمالاً برخی از وظایف زیر را گروه‌های موسیقی برای مراسم انتظار دارید:

 • حضور منظم و به‌‌موقع در محل برگزاری مراسم و آماده‌سازی تجهیزات موسیقی پیش از رسیدن مهمانان

 • اجرای موسیقی متناسب با نوع مراسم و مناسبت جشن

 • اجرای آهنگ‌های پاپ درخواستی از طرف مهمانان

 • هم‌کاری با تیم فیلم‌برداری و اجرای موسیقی مناسب در هر لحظه از جشن (مانند موسیقی زمان رقص، یا خداحافظی)

 

معیارهای تأثیرگذار بر قیمت گروه موسیقی و دی جی

موارد زیر در قیمت پیشنهادی گروه‌های موسیقی مجالس دخیل است:

 • مدت‌زمان اجرای برنامه: هرچه مدت‌زمان اجرای گروه موسیقی طولانی‌تر باشد، هزینه‌ی بیش‌تری خواهد داشت.

 • محل برگزاری مراسم: هرچه محل برگزاری مراسم از مرکز شهر دورتر باشد، هزینه‌ی رفت‌وآمد و حمل‌ونقل وسایل گروه موسیقی بیش‌تر خواهد بود.

 • میزان تجهیزات گروه موسیقی: هرچه تعداد اعضای تیم موسیقی بیش‌تر باشد، تنوع سازها بالاتر باشد، گروه تجهیزات بیش‌تری برای اجرای باکیفیت‌تر موسیقی، یا امکاناتی جانبی مانند رقص نور و مه‌ساز هم‌راه داشته باشند، باید هزینه‌ی بالاتری بپردازید

 • شهرت گروه موسیقی: هرچه خواننده، دی‌جی یا گروهی که برای اجرای موسیقی مراسم دعوت می‌کنید، شناخته‌شده‌تر باشد، هزینه‌ی بالاتری برای شما خواهد داشت.

 

نکته‌ها و هشدارها

 • پیش از این‌که درباره‌ی گروه موسیقی مورد نظرتان تصمیم‌گیری کنید، ویژگی‌های مهمانان یا شرکت‌کنندگان در مراسم را بررسی کنید. مثلاً همان گروه موسیقی که برای جشن نامزدی‌ خودتان دعوت کرده بودید، ممکن است برای جشن تولد کودک‌تان که تعداد زیادی مهمان خردسال در آن حضور دارند، مناسب نباشد. یا یک دی‌جِی خیلی حرفه‌ای که شور و هیجان زیادی به جشن عروسی‌تان داده است، احتمالاً مناسب جشنی که در خانه‌ی سال‌مندان برگزار می‌شود نیست.

 • حتماً تمام شرایط و خواسته‌هاتان را روی یک کاغذ بنویسید و به گروه موسیقی یا دی‌جی بدهید تا مراسم‌تان بهتر اجرا شود.

 • اگر از بین حرفه‌ای‌های اینکارنت گروه موسیقی مجالس استخدام می‌کنید، حتماً از مطابقت هویت او با عکس و مشخصات نمایه‌اش در سایت مطمئن شوید.

 

ثبت رایگان سفارش گروه موسیقی و دی جی

شما می‌توانید در صورت نیاز از طریق اینکارنت یک متخصص برای انجام پروژه‌ی مورد نظر خود استخدام کنید. بدین منظور، اینکارنت با طرح چند سؤال سعی بر آن دارد که تعریف پروژه‌ها در چهارچوب استاندارد و بر اساس معیارهای تاثیرگذار صورت گیرد. در صورت صبوری و پاسخ دقیق به سؤالات، شانس بیشتری برای دریافت پیشنهاد از طرف مناسبترین متخصص‌ها خواهید داشت.

ثبت نام به عنوان گروه موسیقی و دی جی

شما می‌توانید در صورت داشتن هر تخصصی، آن را با دیگران به اشتراک بگذارید، و در صورت نیاز، کسب‌وکار خود را به‌صورت آن‌لاین گسترش دهید.

اینکارنت چگونه کار می‌کند؟

برای مشتریان:اینکارنت، به‌سرعت و راحتی شما را به متخصصان حرفه‌ای معرفی می‌کند تا کارهایی که از پس‌شان بر نمی‌آیید را به آ‌ن‌ها بسپارید. بعد از ثبت‌نام در سایت، می‌توانید در قسمت جست‌وجو، کلمه‌ی کلیدی مربوط به پروژه‌ی مورد نظر خود را وارد کنید. اینکارنت صفحه‌ی اطلاعات و ثبت سفارش مربوط به آن تخصص را در اختیار شما قرار دهد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture

برای متخصصان:با ثبت‌نام در اینکارنت می‌توانید مشتریان را به خود جذب کنید و تخصص خود، محدوده‌ی جغرافیایی، زمان دردسترس بودن و پروژه‌هایی که قادر به انجام‌شان هستید را تعریف کنید. پروفایل اینکارنتی شما به‌عنوان رزومه‌ی شما عمل می‌کند و نظرات مثبت کاربران، شانس شما را برای دریافت پروژه‌های بیش‌تر، بالا خواهد برد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture"