×ورودثبت‌نامثبت‌نام متخصص

محل برگزاری مراسم

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

محل برگزاری مراسم

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

درباره‌ محل برگزاری مراسم

وقتی برای برگزاری مراسم مختلف، از یک مهمانی ساده گرفته تا جشن تولد[لینک] و نام‌زدی و عروسی[لینک]، یا مراسم رسمی‌تری مثل یک کنفرانس‌، همایش‌ یا سمینار [لینک] برنامه‌ریزی می‌کنید، پس از تعیین تاریخ، اولین موردی که باید درباره‌ی آن تصمیم‌ بگیرید، انتخاب مکان مناسب برای آن روی‌داد است. خوش‌بختانه یا متأسفانه، امروز نه خانه‌های ما، مثل نسل پدر و مادرهامان، آن‌قدر بزرگ است که بتوانیم همه‌ی مهمانان‌ یک جشن عروسی را در آن جا دهیم، نه دیگر مثل آن‌ها می‌توانیم از حیاط همسایه و کوچه و حتی گاهی مدرسه و مسجد محل برای برگزاری مراسم استفاده کنیم. «خوش‌بختانه» را از این جهت می‌گوییم، که بخشی از این تفاوت به دلیل سبک زندگی متفاوت و رعایت حقوق شهروندی و همسایگی‌ پیش آمده است، اما «متأسفانه» بخش دیگری از معیارهای ما برای انتخاب و اجاره‌ی مکان برگزاری مراسم، تا حدی تحت تأثیر چشم‌وهم‌چشمی و تجملات پوچ قرار گرفته اند.

این بار اگر مراسمی پیش رو دارید و به دنبال مکان مناسبی برای برگزاری آن هستید، به خاطر داشته باشید که همیشه بزرگ‌تر و مجلل‌تر بودن مکان‌ها، برای شما و مهمانان‌تان مزیت به شمار نمی‌رود. در واقع، گنجایش مکانی که اجاره می‌کنید باید درست به اندازه‌ی تعداد مهمانان شما بوده و جای کافی برای نشستن همه‌ی مهمانان داشته باشد؛ نه آن‌قدر بزرگ که حاضران را پراکنده کند و نه آن‌قدر کوچک که آن‌ها را تنگاتنگ هم نگه دارد. از طرف دیگر، گاهی پیش می‌آید که زرق‌وبرق یک مکان مجلل، با استخر، آب‌نما، یا دکوراسیون لوکس، چنان چشم افراد را می‌گیرد که مسائل مهم‌تر مثل مسافت، پارکینگ، دست‌رسی آسان، تهویه‌ی مناسب و اهمیت تناسب فضا با شرایط فصلی و آب‌وهوایی را فراموش می‌کنند.

در اینکارنت می‌توانید تالارها، سالن‌ها، باغ‌ها، محوطه‌های فضای باز کنار استخر یا سواحل اختصاصی متناسب با نیازتان را پیدا کنید. مکان‌هایی با امکانات کاربردی و متنوع، از قبیل استیج، سِن، اتاق تعویض لباس، سالن غذاخوری و اتاق کودک، که تجهیزات لازم مراسم مثل میز و صندلی، سیستم صوتی و نورپردازی را هم برای پذیرایی از میهمانان در اختیارتان قرار می‌دهند. یادتان باشد که اگر مهمانان شما مکان مراسم را به سادگی پیدا کنند، بتوانند با خیال آسوده ماشین‌شان را در جای امنی پارک کنند، و در فضایی گرم و مطبوع با یک‌دیگر وقت بگذرانند، بیش از حضور در مکانی مجلل اما دور از دست‌رس یا فاقد امکانات رفاهی اولیه به آن‌ها خوش خواهد گذشت.

 

مهارت‌های مورد نیاز اجاره دهنده محل برگزاری مراسم

مهارت‌های مورد نیاز افرادی که مکان‌های برگزاری مراسم را اجاره می‌دهند، شامل موارد زیر است:

 • صداقت، انضباط، خوش‌قولی، اعتمادپذیری و روابط عمومی خوب

 • توانایی مدیریت زمان و هزینه‌ی مراسم

 • توانایی ارائه‌ی مشاوره، درزمینه‎‌ی نوع و گنجایش سالن مورد نیاز متناسب با تعداد مهمانان و برنامه‌های اجرایی هر روی‌داد

 • دست‌رسی به تیم‌های اجرایی و خدماتی در حوزه‌های مورد نیاز انواع مراسم؛ مانند گروه موسیقی[لینک]، کیترینگ و پذیرایی[لینک]، دکوراسیون[لینک]، عکاسی و فیلم‌برداری[لینک]، نورپردازی[لینک]، گل‌آرایی[لینک]و غیره

 

تحصیلات مرتبط با محل برگزاری مراسم

اشخاص یا شرکت‌هایی که محل برگزاری مراسم اجاره می‌دهند ممکن است از یکی از راه‌های زیر به این مهارت‌ها دست پیدا کرده باشند:

 • دوره‌های چندماهه‌ی آموزش تشریفات و برگزاری مراسم که توسط مؤسسات فنی‌حرفه‌ای یا در آموزشگاه‌های آزاد ارائه می‌شوند.

 • تجربه‌ی اجرایی در حوزه‌های مختلف. مثلاً آشنایی با کنفرانس‌های علمی، همایش‌ها، کارگاه‌ها و سمینارهای آموزشی یا تجربه‌ی برگزاری مراسم ترحیم [لینک]، مراسم ازدواج و جشن‌ تولدها

 

وظایف مورد انتظار از اجاره دهنده محل برگزاری مراسم

احتمالاً برخی از وظایف زیر را از افراد ارائه‌دهنده‌ی محل برگزاری مراسم انتظار دارید:

 • مشاوره دادن برای انتخاب محل برگزاری مراسم، متناسب با تعداد مهمانان و برنامه‌های اجرایی

 • معرفی چند مکان با ویژگی‌های مختلف، نشان دادن آن‌ها به مشتری و کمک به تصمیم‌گیری او مبتنی بر تجربه‌ی کاری که دارد

 • برنامه‌ریزی روز و ساعات برگزاری مراسم

 • آماده‌سازی سالن، چیدمان میز و صندلی‌ها، گل‌آرایی و تزئین صحنه پیش از شروع مراسم

 • فراهم‌کردن امکانات لازم برای راهنمایی مهمانان به سمت ورودی سالن. (مثلاً استقرار افراد راهنما یا تابلوهایی که در یافتن مسیر به مهمانان کمک کند)

 • طراحی و اجرای دکوراسیون و [لینک]نورپردازیمناسب (طراحی جای‌گاه عروس و داماد، یا طراحی صحنه برای اجرا برنامه)

 • مشاوره برای انتخاب و استخدام گروه موسیقی

 • تأمین کیترینگ و پذیرایی از مهمانان

 • تأمین تیم عکاسی[لینک]، فیلم‌برداری[لینک]

 • تأمین نیروی خدمات و مهمان‌دار برای پذیرایی

 • مدیریت حضور مهمانان در جای‌گاه تعیین‌شده‌ی خود، پیش از آغاز مراسم

 • اجرای دکوراسیون و فضاسازی اختصاصی متناسب با نیازهای رویداد، مانند نمایش‌گاه، غرفه، سالن کنفرانس یا کارگاه

 • خدمات ویدئو پروژکشن

 • برپایی بخش نگه‌داری کودکان

 

معیارهای تأثیرگذار بر قیمت محل برگزاری مراسم

موارد زیر در قیمت اجاره‌ی محل برگزاری مراسم دخیل است:

 • موقعیت و دست‌رسی: معمولاً هرچه باغ یا سالنی که اجاره می‌کنید خوش‌مسیرتر باشد گران‌تر است.

 • مدت‌زمان برنامه: بعضی از مراسم مانند جشن‌های تولد یا مراسم ازدواج طی چند ساعت تمام می‌شوند، اما برخی دیگر مثل کنفرانس‌های علمی گاهی تا چند روز طول می‌کشند. هرچه مدت‌زمان برگزاری مراسم طولانی‌تر باشد، باید هزینه‌ی بالا‌تری برای اجاره‌ی مکان آن خواهید بپردازید.

 • گنجایش و کیفیت امکانات: هرچه مکان بزرگ‌تر باشد و تجهیزات بیش‌تر و مجلل‌تری داشته باشد، گران‌تر خواهد بود.

 • تعداد مهمانان: هرچه تعداد مهمانان بیش‌تر باشد، به مکان بزرگ‌تری برای پذیرایی از آن‌ها نیاز خواهید داشت و هزینه‌ی اسکان، پذیرایی و مدیریت آن‌ها نیز بیش‌تر خواهد بود.

 • شهرت و کیفیت گروه‌های هم‌کار: گروه‌هایی که با خدمات مراسم هم‌کاری می‌کنند، هم‌چون مجری‌، گروه‌ موسیقی یا فیلم‌برداری و عکاسی، به‌میزانی که شهرت دارند و از وسائل و تجهیزات حرفه‌ای‌تری استفاده می‌کنند، ممکن است هزینه‌ی بالاتری به شما تحمیل کنند.

 • به‌کارگیری پیش‌خدمت یامهماندار[لینک] برای پذیرایی: اگر بتوانید از میان دوستان حاضر در مراسم افرادی را انتخاب کنید که مهمانان را پذیرایی کنند، مراسم برای شما ارزان‌تر تمام خواهد شد، اما ممکن است کیفیت پایین‌تر از سطح انتظارتان باشد و از طرفی، دوستانی که به شما کمک کرده‌اند، از مراسم لذت نبرند.

 • اندازه، تنوع و کیفیت خدمات و تجهیزات: اگر علاوه بر سالن یا باغ، امکانات جانبی دیگری مانند خدمات سمعی‌-بصری، نورپردازی یا رقص نور،DJ[لینک]، گل‌آرایی، گروه موسیقی یا کیترینگ و نیروی خدمات پذیرایی را هم تیم اجاره‌ دهنده‌ی مکان تأمین می‌کند، بسته به میزان و کیفیت آن خدمات، هزینه‌ی بیشتری می‌پردازید.

 • معمولاً مجموع هزینه‌ها، درصورتی‌که تمام خدمات و تجهیزات مورد نیازتان را از یک شرکت تهیه کنید، نسبت به حالتی که هر خدمت را از یک جا بگیرید کم‌تر خواهد شد.

 

نکته‌ها و هشدارها

 • برای اجاره‌ی محل برگزاری مراسم، حتماً 6 ماه پیش از موعد مراسم اقدام کنید.

 • پیش از اجاره‌ی مکان، چند بار به آن محل سر بزنید. مسیر رفت‌وآمد و گوشه‌وکنار مکان را خوب بررسی کنید و از امنیت و امکانات رفاهی آن مطمئن شوید.

 • اگر از حرفه‌ای‌های اینکارنت محل برگزاری مراسم اجاره می‌کنید، حتماً از مطابقت هویت او با عکس و مشخصات نمایه‌اش در سایت مطمئن شوید.

ثبت رایگان سفارش اجاره دهنده محل برگزاری مراسم

شما می‌توانید در صورت نیاز از طریق اینکارنت یک متخصص برای انجام پروژه‌ی مورد نظر خود استخدام کنید. بدین منظور، اینکارنت با طرح چند سؤال سعی بر آن دارد که تعریف پروژه‌ها در چهارچوب استاندارد و بر اساس معیارهای تاثیرگذار صورت گیرد. در صورت صبوری و پاسخ دقیق به سؤالات، شانس بیشتری برای دریافت پیشنهاد از طرف مناسبترین متخصص‌ها خواهید داشت.

ثبت نام به عنوان اجاره دهنده محل برگزاری مراسم

شما می‌توانید در صورت داشتن هر تخصصی، آن را با دیگران به اشتراک بگذارید، و در صورت نیاز، کسب‌وکار خود را به‌صورت آن‌لاین گسترش دهید.

اینکارنت چگونه کار می‌کند؟

برای مشتریان:اینکارنت، به‌سرعت و راحتی شما را به متخصصان حرفه‌ای معرفی می‌کند تا کارهایی که از پس‌شان بر نمی‌آیید را به آ‌ن‌ها بسپارید. بعد از ثبت‌نام در سایت، می‌توانید در قسمت جست‌وجو، کلمه‌ی کلیدی مربوط به پروژه‌ی مورد نظر خود را وارد کنید. اینکارنت صفحه‌ی اطلاعات و ثبت سفارش مربوط به آن تخصص را در اختیار شما قرار دهد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture

برای متخصصان:با ثبت‌نام در اینکارنت می‌توانید مشتریان را به خود جذب کنید و تخصص خود، محدوده‌ی جغرافیایی، زمان دردسترس بودن و پروژه‌هایی که قادر به انجام‌شان هستید را تعریف کنید. پروفایل اینکارنتی شما به‌عنوان رزومه‌ی شما عمل می‌کند و نظرات مثبت کاربران، شانس شما را برای دریافت پروژه‌های بیش‌تر، بالا خواهد برد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture"