×ورودثبت‌نامثبت‌نام متخصص

برگزاری مراسم ترحیم

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

برگزاری مراسم ترحیم

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

درباره‌ برگزاری مراسم ترحیم

بعد از مراسم تشیع جنازه و خاک‌سپاری، برگزاری مجلس ترحیم را بازماندگان متوفی بر خود واجب می‌دانند. این مجالس را که یادبود، تذکر یا ترحیم می‌گویند، در سومین، هفتمین، چهلمین و سال‌گرد فوت برگزار می‌شود.

در مراسم ترحیم، به دلیل ناگهانی بودن و شرایط روحی نامناسبی که بازماندگان دارند، لزوم تدارکات صحیح و اصولی بر اساس آداب و رسوم ترحیم بسیار مهم است.

برای برگزاری یک مراسم ترحیم شایسته لازم است خدمات متفاوتی که در این حوزه انجام می‌شود را اجرا کنید یا از دیگران برای انجام آن‌ها کمک بگیرید. در واقع این خدمات شامل سفارش اعلامیه، رزرو مسجد، تأمین پذیرایی، تاج گل، مکان برگزاری مراسم، نیروی خدماتی، سنگ مزار، مداح و قرآن‌خوان، گل‌آرایی و موارد دیگر است.

افراد و شرکت‌های متخصص در برگزاری مراسم ترحیم می‌توانند تمام آن‌چه شما در این روز به آن احتیاج دارید را فراهم کنند.اینکارنت همراه شماست.

مهارت‌های مورد نیاز متخصص برگزاری مراسم

مهارت‌های مورد نیاز متخصص برگزاری مراسم ترحیم شامل موارد زیر می‌شود:

 • مدیریت زمان و هزینه‌ی مراسم؛

 • روابط عمومی بالا و در اختیار داشتن تیم اجرایی مناسب؛

 • صبر و شکیبایی در برخورد با عزاداران؛

 • آشنایی و دسترسی به گروه‌های مختلف موردنیاز رویدادها مانند چاپ اعلامیه و کارت، نیروی خدماتی، گروه‌های مداحی و پذیرایی.

تحصیلات مرتبط با برگزاری مراسم ترحیم

متخصصان برگزاری مراسمممکن است از یکی از راه‌های زیر به این مهارت‌ها دست پیدا کرده باشند:

 • فارغ‌التحصیل دوره‌های چندماهه‌ی آموزش تشریفات و برگزاری مراسم که در مؤسسات فنی‌حرفه‌ای یا آموزشگاه‌های تخصصی و با نظارت سازمان فنی‌ حرفه‌ای

 • کسب تجربه

 

وظایف مورد انتظار از متخصص برگزاری مراسم

احتمالاً برخی از وظایف زیر را از یک متخصص برگزاری مراسم ترحیم انتظار دارید:

 • برنامه‌ریزی روز و ساعت برگزاری مراسم؛

 • رزرو مسجد در صورت نیاز؛

 • اجرای دکوراسیون،  گل‌آرایی متناسب با مراسم ، شمع‌آرایی؛

 • زمان‌‌بندی ترتیب برنامه‌ها و مدیریت اجرای درست آن‌ها؛

 • طراحی، چاپ و تأمین کارت و اعلامیه؛

 • استخدام  مداح و قرآن‌خوان و سخن‌ران؛

 • کیترینگ و پذیرایی اختصاصی از مهمانان؛

 • استخدام عکاس،  فیلم‌بردار و کارگردان فیلم‌برداری؛

 • تأمین نیروی خدمات و مهمان‌دار برای پذیرایی؛

 • مدیریت حضور مهمانان در جای‌گاه تعیین‌شده‌ی خود، پیش از آغاز مراسم، در حین مراسم و در پایان آن.

 

معیارهای تأثیرگذار بر قیمت برگزاری مراسم ترحیم

موارد زیر در قیمت پیشنهادی متخصص برگزاری مراسم ترحیم تأثیرگذار است:

مدت‌زمان برگزاری مراسم ترحیم: هرچه برگزاری مراسم بیش‌تر طول بکشد احتمالاً هزینه‌ی بیش‌تری بابت آن می‌پردازید؛

تعداد مهمانان: تعداد مهمانان بر هزینه‌ها تأثیر مستقیمی دارد. باید توجه داشته باشید که اگر برخی از گروه‌ها مثل نیروهای خدماتی را خودتان انتخاب و جداگانه استخدام می‌کنید، تعداد افراد این تیم‌ها را به تعداد مهمانان اضافه کنید و به گروه‌ پذیرایی اعلام کنید تا از قلم نیفتند؛

شهرت و کیفیت گروه‌های هم‌کار: گروه‌هایی که با خدمات مراسم ترحیم هم‌کاری می‌کنند، هم‌چون گروه‌ پذیرایی و شام، به‌میزانی که شهرت دارند و از مواد و محصولات بهتری استفاده می‌کنند و آشپزهای حرفه‌ای‌تری دارند، پس ممکن است هزینه‌ی پیشنهادی بالاتری داشته باشند؛

به‌کارگیری پیش‌خدمت یا  مهمان‌دار برای پذیرایی: اگر بتوانید از میان دوستان حاضر در مراسم افرادی را انتخاب کنید که مهمانان را پذیرایی کنند، مراسم برای شما ارزان‌تر تمام خواهد شد، اما ممکن است کیفیت پایین‌تر از سطح انتظارتان باشد و از طرفی، دوستانی که به شما کمک کرده‌اند، در مراسم خسته شوند؛

اندازه، تنوع و کیفیت خوراکی‌ها:خوراکی‌های مراسم‌ها و خصوصاً مراسم ترحیم انواع مختلفی دارند که علاوه‌بر کیفیت، انتخاب چندین نوع از آن‌ها احتمالاً هزینه‌ها را افزایش می‌دهد.

نکته‌ها و هشدارها

 • اگر از بین حرفه‌ای‌های اینکارنت متخصص برگزاری مراسم ترحیم استخدام می‌کنید، حتماً از مطابقت هویت او با عکس و مشخصات نمایه‌اش در سایت مطمئن شوید.

ثبت رایگان سفارش متخصص برگزاری مراسم

شما می‌توانید در صورت نیاز از طریق اینکارنت یک متخصص برای انجام پروژه‌ی مورد نظر خود استخدام کنید. بدین منظور، اینکارنت با طرح چند سؤال سعی بر آن دارد که تعریف پروژه‌ها در چهارچوب استاندارد و بر اساس معیارهای تاثیرگذار صورت گیرد. در صورت صبوری و پاسخ دقیق به سؤالات، شانس بیشتری برای دریافت پیشنهاد از طرف مناسبترین متخصص‌ها خواهید داشت.

ثبت نام به عنوان متخصص برگزاری مراسم

شما می‌توانید در صورت داشتن هر تخصصی، آن را با دیگران به اشتراک بگذارید، و در صورت نیاز، کسب‌وکار خود را به‌صورت آن‌لاین گسترش دهید.

اینکارنت چگونه کار می‌کند؟

برای مشتریان:اینکارنت، به‌سرعت و راحتی شما را به متخصصان حرفه‌ای معرفی می‌کند تا کارهایی که از پس‌شان بر نمی‌آیید را به آ‌ن‌ها بسپارید. بعد از ثبت‌نام در سایت، می‌توانید در قسمت جست‌وجو، کلمه‌ی کلیدی مربوط به پروژه‌ی مورد نظر خود را وارد کنید. اینکارنت صفحه‌ی اطلاعات و ثبت سفارش مربوط به آن تخصص را در اختیار شما قرار دهد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture

برای متخصصان:با ثبت‌نام در اینکارنت می‌توانید مشتریان را به خود جذب کنید و تخصص خود، محدوده‌ی جغرافیایی، زمان دردسترس بودن و پروژه‌هایی که قادر به انجام‌شان هستید را تعریف کنید. پروفایل اینکارنتی شما به‌عنوان رزومه‌ی شما عمل می‌کند و نظرات مثبت کاربران، شانس شما را برای دریافت پروژه‌های بیش‌تر، بالا خواهد برد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture"