×ورودثبت‌نامثبت‌نام متخصص

آموزش زبان آلمانی

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

آموزش زبان آلمانی

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

درباره‌ آموزش زبان آلمانی

عموماً از زبان آلمانی تنها «ایش لیبه دیش» آن را بلدیم. کفایت هم می‌کند، نه؟

اگر تابه‌حال صحبت از یادگیری زبان آلمانی را در خانه یا در جمع دوستانتان پیش کشیده باشید، متوجه می‌شوید که اکثر مواقع پس از ابراز این خواسته، با صداهای عجیب و غریبی مثل «خ»، «آ» و «ت» و گاه «گ» روبه‌رو می‌شوید. معلوم نیست آن‌ها با این تلاش مذبوحانه در حال ایجاد انگیزه‌ی بیش‌تر به شما برای یادگیری این زبان هستند یا صرفاً از صدای خود خوششان می‌آید؟! واقعیت این است که زبان آلمانی فارغ از حرف‌وحدیث‌هایی که درباره‌ی سختی دستور و تلفظ آواهای آن گفته می‌شود، زبان بسیار پرکاربردی است و یادگیری آن به‌عنوان دومین یا سومین زبان - خصوصاً امروزه - از اهمیت بسیاری برخوردار است.

دانستن هر زبان جدید، درهای جدیدی از جهان را به روی ما باز می‌کند؛ درهایی که هیچ‌‍کس قادر به بستن آن‌ها نیست. توانایی صحبت کردن و درک زبان آلمانی به‌عنوان دومین زبان اسناد علمی (بعد از زبان انگلیسی)، که در کشورهایی همچون آلمان، اتریش، سوئیس، شرق بلژیک، لیختن‌شتاین، تیرول جنوبی (یکی از استان‌های خودمختار ایتالیا)، جنوب دانمارک گویش‌وران بسیاری دارد، شاید یکی از ضرورت‌های زندگی امروزی‌ست. آلمانی، زبان علم، هنر، فلسفه و البته کار است.

برای یادگیری زبان آلمانی به یک مدرس حرفه‌ای نیاز دارید. نخستین وظیفه‌ی یک مدرس زبان آلمانی، آموزش زبان به افرادی‌ست که آلمانی، زبان مادری‌شان نیست. او بسته به توانایی‌های خود و مهارت‌های اولیه‌ی زبان‌آموزان به آن‌ها کمک می‌کند تا مهارت‌های چهارگانه‌ی این زبان (صحبت کردن، درک مطلب از راه شنیدن، نوشتن، و درک مطلب از راه خواندن) را به دست آورده یا ارتقاء دهند.

مهارت‌های مورد نیاز مدرس زبان آلمانی

مهارت‌های مورد نیاز یک مدرس زبان آلمانی شامل موارد زیر می‌شود:

 • تسلط به چهار مهارتِ صحبت کردن، نوشتن، درکمطلب از راه شنیدن و درکمطلب از راه خواندن (Schreiben، Sprechen،  Hören، Lesen)؛

 • ارزیابی صحیح روند یادگیری زبان‌آموز، به معنی گرفتن امتحان استاندارد و نمره‌دهی درست؛

 • دانش کافی و به‌روز در مورد روش‌ها و تکنیک‌های آموزش زبان؛

 • تدریس سطوح مختلف زبان آلمانی به رده‌های سنی متفاوت؛

 • فن بیان مطلوب و توانایی انتقال درست مفاهیم؛

 • مدیریت جلسات کلاس‌.

تحصیلات مرتبط با آموزش زبان آلمانی

مدرسان زبان آلمانی ممکن است از یکی از راه‌های زیر به این مهارت‌ها دست پیدا کرده باشند:

 • فارغ‌التحصیل مقاطع کارشناسی به بالا در یکی از رشته‌ها یا زیرشاخه‌ها‌‌ی زبان آلمانی (آموزش زبان آلمانی، زبان و ادبیات آلمانی ، و مترجمی زبان آلمانی)؛

 • ممکن است فارغ‌التحصیل رشته‌ی دیگری باشند، اما پس از اتمام دوره‌های آموزش زبان در مؤسسات معتبر یا شرکت در دوره‌های آموزش مدرس،  توانایی تدریس این  زبان را داشته باشند.

وظایف مورد انتظار از مدرس زبان آلمانی

احتمالاً برخی از وظایف زیر را از یک مدرس زبان آلمانی انتظار دارید:

 • تدریس هریک از مهارت‌‌های زبانی هم‌زمان یا به‌تنهایی، بر اساس نیاز زبان‌آموز؛

 • ارائه‌ی مطالب مفید برای یادگیری بهتر زبان آلمانی؛

 • استفاده از ابزارهای مناسب (کتاب، جزوه، فیلم، فایل‌های صوتی و موارد مشابه)؛

 • ارائه‌ی اطلاعات کامل از کل دوره، مدت‌زمان آن، و سرفصل دروس؛

 • تدریس دوره‌های خاص زبان آلمانی مرتبط با تخصص زبان‌آموز، یا آمادگی برای آزمون‌های داخلی و بین‌المللی زبان (مثل آزمون TestAS و TestDaF).

معیارهای تأثیرگذار بر قیمت آموزش زبان آلمانی

موارد زیر بر قیمت پیشنهادی مدرس زبان تأثیرگذار است:

 • مدت‌زمان هر جلسه: هرچه مدت زمان کلاس بیش‌تر باشد، هزینه طبیعتاً بالاتر است، اما ممکن است منجر به برگزاری تعداد جلسات کم‌تری شود که در بلندمدت می‌تواند به‌صرفه‌تر باشد؛

 • تخصص مدرس: مدرس در یک حوزه‌‌ی مشخص فعالیت کرده‌؛ مثلاً تنها در حوزه‌ی کودکان کار کرده و به تبحر و شهرت رسیده است و به‌طبع قیمت پیشنهادی بالاتری دارد؛

 • سطح دانش و تجربه‌ی مدرس:سابقه‌ی کاری مدرس در قیمت پیشنهادی تأثیر دارد؛

 • سطح زبان‌آموز و سطح دوره‌ی آموزش زبان:اگر زبان‌آموز سطوحی از آموزش زبان را گذارنده باشد و خواهان ادامه‌ی آن باشد، یا در سطوح بالای یادگیری زبان باشد و برای یادگیری مهارت خاصی نیاز به مدرس داشته باشد، هزینه‌ی آن متفاوت خواهد شد؛

 • محل تدریس: این که مدرس پیش زبان‌آموز می‌رود یا از زبان‌آموز میزبانی می‌کند و یا کلاس را به صورت آن‌لاین برگزار می‌کند بر میزان هزینه تأثیرگذار است؛ مثلاً اگر کلاس‌ها در محل زبان‌آموز برگزار شود معمولاً گران‌تر از حالتی‌‌ست که زبانآموز به محل مدرس می‌رود. کلاس‌های آن‌لاین هم اغلب اگر برای مدرس موجب صرفه‌جویی در وقت و هزینه‌ی رفت‌وآمد شود ارزان‌تر خواهند بود؛

 • نوع کلاس: کلاس‌های کاملاً خصوصی، نیمه‌خصوصی یا عمومی قیمت‌های متفاوتی دارند. طبیعتاً هرچه تعداد زبان‌آموزان در کلاس بیش‌تر باشد هزینه‌ی کمتری بر عهده‌ی هرکدام خواهد بود؛ گرچه ممکن است با بیش‌تر شدن تعداد، کیفیت آموزش کاهش پیدا کند؛

 • محدوده‌ی جغرافیایی: ممکن است در شهرهای مختلف قیمت‌ها متفاوت باشند؛

 • نوع دوره: این‌که دوره‌ی عمومی آموزش زبان باشد، یک دوره‌ی ویژه‌ی تخصصی باشد، یا دوره‌ی آمادگی آزمون‌های زبان.

 

نکته‌ها و هشدارها

 • پیش از انتخاب آموزشگاه، کلاس، یا مدرس، هدف از آموختن زبان را دقیقاً مشخص کنید و دراینباره با مدرس یا مشاور آموزشگاه حرف بزنید. مثلاً اگر یادگیری زبان آلمانی را برای مهاجرت تحصیلی می‌خواهید نیازهای متفاوتی نسبت با کسی که می‌خواهد راهنمای گردشگران خارجی شود، یا کسی که برای کار مهاجرت می‌کند خواهید داشت.

 • برای یادگیری مؤثر و ماندگار زبان تنها شرکت کردن در کلاس‌های تئوری، و به خاطر سپردن واژگان کافی نیست. از مدرس خود بخواهید، فیلم‌ها، موسیقی‌ها، یا جلسات بحث آزاد متناسب با سطحتان را به شما معرفی کند. باید زبان جدیدی که یاد می‌گیرید را زندگی کنید، وبه آن زبان، با مسائلی که احساساتتان را درگیر می‌کند مواجه شوید، تا خوب در ذهنتان جا بگیرد.

 • اگر از بین حرفه‌ای‌های اینکارنت مدرس زبان استخدام می‌کنید، حتماً از مطابقت هویت او با عکس و مشخصات نمایه‌اش در سایت مطمئن شوید.

ثبت رایگان سفارش مدرس زبان آلمانی

شما می‌توانید در صورت نیاز از طریق اینکارنت یک متخصص برای انجام پروژه‌ی مورد نظر خود استخدام کنید. بدین منظور، اینکارنت با طرح چند سؤال سعی بر آن دارد که تعریف پروژه‌ها در چهارچوب استاندارد و بر اساس معیارهای تاثیرگذار صورت گیرد. در صورت صبوری و پاسخ دقیق به سؤالات، شانس بیشتری برای دریافت پیشنهاد از طرف مناسبترین متخصص‌ها خواهید داشت.

ثبت نام به عنوان مدرس زبان آلمانی

شما می‌توانید در صورت داشتن هر تخصصی، آن را با دیگران به اشتراک بگذارید، و در صورت نیاز، کسب‌وکار خود را به‌صورت آن‌لاین گسترش دهید.

اینکارنت چگونه کار می‌کند؟

برای مشتریان:اینکارنت، به‌سرعت و راحتی شما را به متخصصان حرفه‌ای معرفی می‌کند تا کارهایی که از پس‌شان بر نمی‌آیید را به آ‌ن‌ها بسپارید. بعد از ثبت‌نام در سایت، می‌توانید در قسمت جست‌وجو، کلمه‌ی کلیدی مربوط به پروژه‌ی مورد نظر خود را وارد کنید. اینکارنت صفحه‌ی اطلاعات و ثبت سفارش مربوط به آن تخصص را در اختیار شما قرار دهد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture

برای متخصصان:با ثبت‌نام در اینکارنت می‌توانید مشتریان را به خود جذب کنید و تخصص خود، محدوده‌ی جغرافیایی، زمان دردسترس بودن و پروژه‌هایی که قادر به انجام‌شان هستید را تعریف کنید. پروفایل اینکارنتی شما به‌عنوان رزومه‌ی شما عمل می‌کند و نظرات مثبت کاربران، شانس شما را برای دریافت پروژه‌های بیش‌تر، بالا خواهد برد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture"