×ورودثبت‌نامثبت‌نام متخصص

آموزش زبان روسی

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

آموزش زبان روسی

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

درباره‌ آموزش زبان روسی

اگر کمی اهل ادبیات باشید، احتمالاً خیلی زود با شنیدن نام زبان روسی به یاد تولستوی، داستایفسکی، چخوف، پوشکین، گوگول یا ناباکوف می‌افتید. تأثیر این زبان در تاریخ ادبیات جهان چنان چشم‌گیر است، که حتی اگر (خدای نکرده) تا امروز در زندگی‌تان یک کتاب هم ورق نزده‌ باشید، حتماً نام این نویسندگان، بارها به گوشتان خورده است.

روس‌زبان‌ها در حوزه‌ی علوم و تکنولوژی هم همواره از پیش‌تازان جهان بوده‌اند و مردم دنیا را واداشته‌اند که اگر برای لذت سفر در داستان‌های روسی این زبان را یاد نگرفته‌اند، اما برای سفر به فضا، مطالعه‌ی آخرین دست‌آوردهای علمی، ارتباط با مهندسان روس، یا برای استفاده از ماشین‌آلات و قطعات صنعتی و نظامی، به یادگیری زبان روسی نیاز پیدا کنند.

از سوی دیگر، کشور روسیه، در طول تاریخِ پرفرازونشیب خود، از دوران تزاری و سلطنت ایوان مخوف دوست‌داشتنی گرفته، تا پس از انقلاب کومونیستی و ظهور استالین خون‌خوار جذاب، و همین امروز که بیش از یک ربع قرن از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی می‌گذرد، همواره از بزرگترین قدرت‌های جهان در حوزه‌های سیاسی و اقتصادی بوده است. سردرآوردن از جریانات سیاسی روز دنیا، از راه پی‌گیریِ خبرگزاری‌های روسی و یا برقراری روابط تجاری با روسیه و دیگر کشورهای روس‌زبان از انگیزه‌های مهم آموختن این زبان برای بسیاری از مردم دنیاست. در کشور ما نیز به دلیل نزدیکی جغرافیایی، گستردگی روابط بین ایران و روسیه و همچنین امکان تحصیل در کشورهای بلوک شرق، تمایل به یادگیری این زبان زیاد است.

زبان روسی که از خانواده‌ی زبان‌های اسلاوی است و با خط سیریلیک نوشته می‌شود، یکی از 6 زبان رسمی سازمان ملل و زبان مادری 150 میلیون نفر در دنیاست. این زبان پرگویش‌ترین زبان منطقه‌ی اوراسیا شمرده می‌شود و در اروپا هم از نظر جمعیت رتبه‌ی نخست زبان مادری را دارد. زبان دوم حدود 110 میلیون نفر از مردم دنیا نیز روسی ا‌ست که به صورت گسترده در کشورهای اوکراین، بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان، گرجستان، ارمنستان، جمهوری آذربایجان، تاجیکستان، ازبکستان، ترکمنستان و بخش‌هایی از خاورمیانه تکلم می‌شود.

 برای یادگیری زبان روسی به یک مدرس حرفه‌ای نیاز دارید. نخستین وظیفه‌ی یک مدرس زبان روسی، آموزش زبان به افرادی‌ست که روسی، زبان مادری‌شان نیست. او بسته به توانایی‌های خود و مهارت‌های اولیه‌ی زبان‌آموزان به آن‌ها کمک می‌کند تا مهارت‌های چهارگانه‌ی زبان روسی شامل صحبت کردن، درکمطلب از راه شنیدن، نوشتن، و درکمطلب از راه خواندن را بهدست آورده یا ارتقاء دهند.

مهارت‌های مورد نیاز مدرس زبان روسی

مهارت‌های مورد نیاز یک مدرس زبان روسی شامل موارد زیر می‌شود:

 • تسلط به چهار مهارتِ صحبت کردن، نوشتن، درکمطلب از راه شنیدن و درکمطلب از راه خواندن (Чтение, аудирование, письменная и разговорная речь)؛

 • ارزیابی صحیح روند یادگیری زبان‌آموز، به معنی گرفتن امتحان استاندارد و نمره‌دهی درست؛

 • دانش کافی و به‌روز در مورد روش‌ها و تکنیک‌های آموزش زبان؛

 • تدریس سطوح مختلف زبان روسی به رده‌های سنی متفاوت؛

 • فن بیان مطلوب و توانایی انتقال درست مفاهیم؛

 • مدیریت جلسات کلاس‌.

تحصیلات مرتبط با آموزش زبان روسی

مدرسان زبان روسی ممکن است از یکی از راه‌های زیر به این مهارت‌ها دست پیدا کرده باشند:

 • فارغ‌التحصیل مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکترای زبان و ادبیات روسی در دانشگاه‌های داخل کشور؛

 • فارغ‌التحصیل مقاطع کارشناسی به بالا در رشته‌های مرتبط با زبان روسی از دانشگاه‌های خارج از کشور؛

 • فارغ‌التحصیل دوره‌های یک ساله‌ی زبان روسی که در بسیاری از دانشگاه‌های روسیه و دیگر کشورهای بلوک شرق ارائه می‌شوند؛

 • مدرسان ممکن است فارغ‌التحصیل رشته‌ی دیگری باشند، اما پس از اتمام دوره‌های آموزش زبان روسی به‌طور خودآموز یا در مؤسسات معتبر داخلی، توانایی تدریس این زبان را داشته باشند.

وظایف مورد انتظار از مدرس زبان روسی

احتمالاً برخی از وظایف زیر را از یک مدرس زبان روسی انتظار دارید:

 • تدریس هریک از مهارت‌‌های زبانی هم‌زمان یا به‌تنهایی، بر اساس نیاز زبان‌آموز؛

 • ارائه‌ی مطالب مفید برای یادگیری بهتر زبان روسی؛

 • استفاده از ابزارهای مناسب (کتاب، جزوه، فیلم، فایل‌های صوتی و موارد مشابه)؛

 • ارائه‌ی اطلاعات کامل از کل دوره، مدت‌زمان آن، و سرفصل­ دروس؛

 • تدریس دوره‌های خاص زبان روسی مرتبط با تخصص زبان‌آموز، یا آمادگی برای آزمون‌های داخلی و بین‌المللی زبان (مانند TPKИ).

معیارهای تأثیرگذار بر قیمت آموزش زبان روسی

موارد زیر بر قیمت پیشنهادی مدرس زبان تأثیرگذار است:

 • مدت‌زمان هر جلسه: هرچه مدت زمان کلاس بیش‌تر باشد، هزینه طبیعتاً بالاتر است، اما ممکن است منجر به برگزاری تعداد جلسات کم‌تری شود که در بلندمدت می‌تواند به‌صرفه‌تر باشد؛

 • تخصص مدرس: مدرس در یک حوزه‌‌ی مشخص فعالیت کرده‌؛ مثلاً تنها در حوزه‌ی کودکان کار کرده و به تبحر و شهرت رسیده است و به‌طبع قیمت پیشنهادی بالاتری دارد؛

 • سطح دانش و تجربه‌ی مدرس: سابقه‌ی کاری مدرس در قیمت پیشنهادی تأثیر دارد؛

 • سطح زبان‌آموز و سطح دوره‌ی آموزش زبان:اگر زبان‌آموز سطوحی از آموزش زبان را گذارنده باشد و خواهان ادامه‌ی آن باشد، یا در سطوح بالای یادگیری زبان باشد و برای یادگیری مهارت خاصی نیاز به مدرس داشته باشد، هزینه‌ی آن متفاوت خواهد شد؛

 • محل تدریس: این که مدرس پیش زبان‌آموز می‌رود یا از زبان‌آموز میزبانی می‌کند و یا کلاس را به صورت آن‌لاین برگزار می‌کند بر میزان هزینه تأثیرگذار است؛ مثلاً اگر کلاس‌ها در محل زبان‌آموز برگزار شود معمولاً گران‌تر از حالتی‌‌ست که زبانآموز به محل مدرس می‌رود. کلاس‌های آن‌لاین هم اغلب اگر برای مدرس موجب صرفه‌جویی در وقت و هزینه‌ی رفت‌وآمد شود ارزان‌تر خواهند بود؛

 • نوع کلاس: کلاس‌های کاملاً خصوصی، نیمه‌خصوصی یا عمومی قیمت‌های متفاوتی دارند. طبیعتاً هرچه تعداد زبان‌آموزان در کلاس بیش‌تر باشد هزینه‌ی کمتری بر عهده‌ی هرکدام خواهد بود؛ گرچه ممکن است با بیش‌تر شدن تعداد، کیفیت آموزش کاهش پیدا کند؛

 • محدوده‌ی جغرافیایی:ممکن است در شهرهای مختلف قیمت‌ها متفاوت باشند؛

 • نوع دوره:این‌که دوره‌ی عمومی آموزش زبان باشد، یک دوره‌ی ویژه‌ی تخصصی باشد، یا دوره‌ی آمادگی آزمون‌های زبان.

 

نکته‌ها و هشدارها

 • پیش از انتخاب آموزشگاه، کلاس، یا مدرس، هدفتان از آموختن زبان را دقیقاً مشخص کنید و دراینباره با مدرس یا مشاور آموزشگاه حرف بزنید. مثلاً اگر یادگیری زبان روسی را برای مهاجرت تحصیلی می‌خواهید نیازهای متفاوتی نسبت با کسی که می‌خواهد راهنمای گردشگران خارجی شود، یا کسی که برای کار مهاجرت می‌کند خواهید داشت.

 • برای یادگیری مؤثر و ماندگار زبان تنها شرکت کردن در کلاس‌های تئوری، و به خاطر سپردن واژگان کافی نیست. از مدرس خود بخواهید، فیلم‌ها، موسیقی‌ها، یا جلسات بحث آزاد متناسب با سطحتان را به شما معرفی کند. باید زبان دومی که یاد می‌گیرید را زندگی کنید، و با آن زبان، با مسائلی که احساساتتان را درگیر می‌کند مواجه شوید، تا خوب در ذهنتان جا بگیرد.

 • اگر از بین حرفه‌ای‌های اینکارنت مدرس زبان استخدام می‌کنید، حتماً از مطابقت هویت او با عکس و مشخصات نمایه‌اش در سایت مطمئن شوید.

ثبت رایگان سفارش مدرس زبان روسی

شما می‌توانید در صورت نیاز از طریق اینکارنت یک متخصص برای انجام پروژه‌ی مورد نظر خود استخدام کنید. بدین منظور، اینکارنت با طرح چند سؤال سعی بر آن دارد که تعریف پروژه‌ها در چهارچوب استاندارد و بر اساس معیارهای تاثیرگذار صورت گیرد. در صورت صبوری و پاسخ دقیق به سؤالات، شانس بیشتری برای دریافت پیشنهاد از طرف مناسبترین متخصص‌ها خواهید داشت.

ثبت نام به عنوان مدرس زبان روسی

شما می‌توانید در صورت داشتن هر تخصصی، آن را با دیگران به اشتراک بگذارید، و در صورت نیاز، کسب‌وکار خود را به‌صورت آن‌لاین گسترش دهید.

اینکارنت چگونه کار می‌کند؟

برای مشتریان:اینکارنت، به‌سرعت و راحتی شما را به متخصصان حرفه‌ای معرفی می‌کند تا کارهایی که از پس‌شان بر نمی‌آیید را به آ‌ن‌ها بسپارید. بعد از ثبت‌نام در سایت، می‌توانید در قسمت جست‌وجو، کلمه‌ی کلیدی مربوط به پروژه‌ی مورد نظر خود را وارد کنید. اینکارنت صفحه‌ی اطلاعات و ثبت سفارش مربوط به آن تخصص را در اختیار شما قرار دهد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture

برای متخصصان:با ثبت‌نام در اینکارنت می‌توانید مشتریان را به خود جذب کنید و تخصص خود، محدوده‌ی جغرافیایی، زمان دردسترس بودن و پروژه‌هایی که قادر به انجام‌شان هستید را تعریف کنید. پروفایل اینکارنتی شما به‌عنوان رزومه‌ی شما عمل می‌کند و نظرات مثبت کاربران، شانس شما را برای دریافت پروژه‌های بیش‌تر، بالا خواهد برد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture"