×ورودثبت‌نامثبت‌نام متخصص

آموزش اقتصاد

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

آموزش اقتصاد

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

درباره‌ آموزش اقتصاد

احتمالاً با شنیدن هرروزه‌ی واژه‌ی «اقتصاد» در اخبار و در خلال صحبت‌های سیاسی و اجتماعی کشوری و جهانی، می‌فهمیم که این علم مفهومی حیاتی و تأثیرگذار است؛ و گاهی حتی به تأثیر تصمیمات اقتصادی خرد و کلان سیاست‌مداران بر زندگی روزانه‌ی خود، فکر می‌کنیم. اما چیزی که به احتمال زیاد به آن کم‌توجه‌ هستیم این است که به‌ عنوان یک مهندس، مدرس، نویسنده، فارغ‌التحصیل جویای کار، یک خانم خانه‌دار و یا کلاً به‌عنوان «عضوی از جامعه» چرا باید با اصول و مبانی علم اقتصاد آشنا شویم؟ و این علم چطور می‌تواند زندگی فردی و اجتماعی ما را متحول کند.

اگر هر علمی را راهی برای پاسخ‌گویی به نیاز یا نیازهایی از بشر بدانیم؛ علم اقتصاد در جواب به محدودیت‌های منابعِ موجود است. شغل ما هر چیزی که باشد، در تمام طول زندگی با «منابع محدود»ی روبه‌رو هستیم که باید آن‌ها را به بهترین شکل، متناسب با نیازهای خود بودجه‌بندی کنیم. مهم‌ترین منبع محدودی که ما در اختیار داریم «زمان» است. به‌ غیر از زمان، منابع مالی، حوصله و توان فیزیکی ما نیز محدود هستند.به یاد داشته باشید که مطالعه علم اقتصاد می‌تواند خیلی سریع دید ما را نسبت به خود و اطرافمان ارتقا دهد و دیدگاه ما را در انتخاب‌هایمان دقیق‌تر‌ و روشن‌تر کند.

اصول و مبانی علم اقتصاد برخلاف آن چیزی که تصور می‌شود فقط به درد بازار بورس یا تحلیل خبری شبکه چهار نمی‌خورد. این علم به‌طور مستقیم در زندگی ما تأثیر دارد. به عبارت دیگر، علم اقتصاد در تمامی ابعاد جامعه کاربرد دارد، از بازرگانی، دارایی و مراقبت بهداشتی گرفته تا موضوعات متنوعی از قبیل جرم و جنایت، آموزش‌وپرورش، خانواده، حقوق، سیاست و غیره. در رشته‌های دانشگاهی، اقتصاد شاخه‌های متنوعی چون اقتصاد نظری، بازرگانی، پول و بانک‌داری، صنعتی، کشاورزی و حمل‌و‌نقل دارد.

اگر قصد دارید علم اقتصاد را یاد بگیرید، بهتر است مدرسی را انتخاب کنید که مفاهیم مهم و گاه پیچیده و به‌ظاهر ساده‌ی اقتصاد را به خوبی شرح و بسط دهد. مدرس شما باید فرد کاملاً مناسبی برای نیاز شما باشد. اگر نیازمند یک مدرس اقتصاد هستید تا در درک مفاهیم و کاربردهای آن به شما کمک کند، شاید اولین موردی که باید به یاد داشته باشید آن است که فردی را انتخاب کنید که خصوصیات و توانایی‌هایش کاملاً با نیازهای شما هم‌خوانی داشته باشد. بعد، مواردی مثل این که در چه سطحی هستید، چه رشته‌ای می‌خوانید و نیازمند یادگیری چه تئوری‌هایی برای گذراندن امتحان تحصیلی هستید یا می‌خواهید اقتصاد را در عمل و برای کاربرد تحقیقاتی خاصی یاد بگیرید، هم می‌توانند معیارهای خوبی برای انتخاب یک مدرس خصوصی اقتصاد باشد.

 

مهارت‌های مورد نیاز مدرس اقتصاد

مهارت‌های مورد نیاز یک مدرس اقتصاد شامل موارد زیر می‌شود:

 • دانش کافی و به‌روز در مورد علم اقتصاد، و روش‌ها و تکنیک‌های آموزش آن؛

 • استفاده از ابزارهای مناسب آموزشی؛

 • فن بیان مطلوب و توانایی انتقال درست مفاهیم به زبان ساده؛

 • مدیریت زمانی جلسات کلاس‌ها (به‌صورتی که تدریس طی تعداد ساعات و جلسات تعیین‌شده تمام شود)؛

 • تدریس سطوح مختلف اقتصاد به افراد رده‌های تحصیلی گوناگون و رشته‌های مختلف؛

 • انعطاف زمانی برای برنامه‌ریزی و تشکیل جلسات بر اساس نیاز خدمت‌گیرنده.

 

تحصیلات مرتبط با آموزش اقتصاد

مدرسان خصوصی اقتصاد ممکن است از یکی از راه‌های زیر به این مهارت‌ها دست پیدا کرده باشند:

 • فارغ‌التحصیل مقاطع کارشناسی تا دکترای مجموعه‌ی رشته‌های اقتصاد؛

 • فارغ‌التحصیل مقاطع کارشناسی تا دکترای رشته‌های مدیریت.

 

وظایف مورد انتظار از مدرس اقتصاد

احتمالاً برخی از وظایف زیر را از یک مدرس اقتصاد انتظار دارید:

 • تدریس تعاریف و تئوری‌های اقتصاد؛

 • ارائه‌ی مطالب مفید برای یادگیری بهتر اقتصاد به زبان ساده؛

 • استفاده از ابزارهای مناسب (کتاب، جزوه، فیلم، نرم‌افزار و موارد مشابه)؛

 • ارائه‌ی سرفصل مناسب و دادن اطلاعات کامل از کل دوره و مدت زمان آن؛

 • تدریس مطالب و دوره‌های خاص اقتصاد مرتبط با تخصص و نیاز خدمت‌گیرنده؛

 • تدریس نرم‌افزارهای مناسب و مرتبط با نیاز خدمت‌گیرنده.

 

معیارهای تأثیرگذار بر قیمت آموزش اقتصاد

موارد زیر بر قیمت پیشنهادی مدرس اقتصاد تأثیرگذار است:

 •  تعداد آموزش‌گیرندگان در کلاس:خصوصی، نیمه خصوصی یا عمومی بودن جلسات کلاس بر قیمت آن تأثیر دارد. هرچه تعداد آموزش‌گیرندگان در کلاس بیش‌تر باشد هزینه‌ی کمتری بر عهده‌ی هرکدام از آن‌ها خواهد بود؛ گرچه ممکن است با بیش‌تر شدن تعداد نفرات، کیفیت آموزش کاهش پیدا کند؛

 • مدت زمان کلاس و تعداد جلسات: هرچه مدت زمان کلاس بیش‌تر باشد، هزینه طبیعتاً بالاتر است، اما ممکن است منجر به برگزاری تعداد جلسات کمتری شود که در بلندمدت می‌تواند به‌صرفه‌تر باشد؛

 • سطح دوره: برگزاری دوره‌های مقدماتی عموماً ممکن است از دوره‌‌های پیش‌رفته یا آمادگی برای آزمون‌ها ارزان‌تر باشد؛

 • سطح تحصیلات و تجربه‌ی مدرس: مدرسان باتجربه‌تر و استادان دانشگاه ممکن است هزینه‌ی بالاتری از شما دریافت کنند، اما طبعاً این انتظار وجود دارد که بهره‌وری و کیفیت آموزش آن‌ها هم بیش‌تر از دیگران باشد؛

 • نوع دوره: این که کلاس‌ها کاملاً تئوری باشند یا به‌صورت عملی و کارگاهی آموزش داده شوند در تعیین قیمت جلسات کلاسی تأثیر دارد؛

 • محدوده‌ی جغرافیایی: ممکن است در شهرهای مختلف سطح قیمت متفاوت باشد؛

 • محل تدریس: این که مدرس پیش خدمت‌گیرنده می‌رود یا از خدمت‌گیرنده میزبانی می‌کند یا کلاس به‌صورت آن‌لاین انجام شود.

 

نکته‌ها و هشدارها

 • اگر از بین حرفه‌ای‌های اینکارنت مدرس اقتصاد استخدام می‌کنید، حتماً از مطابقت هویت او با عکس و مشخصات نمایه‌اش در سایت مطمئن شوید.

ثبت رایگان سفارش مدرس اقتصاد

شما می‌توانید در صورت نیاز از طریق اینکارنت یک متخصص برای انجام پروژه‌ی مورد نظر خود استخدام کنید. بدین منظور، اینکارنت با طرح چند سؤال سعی بر آن دارد که تعریف پروژه‌ها در چهارچوب استاندارد و بر اساس معیارهای تاثیرگذار صورت گیرد. در صورت صبوری و پاسخ دقیق به سؤالات، شانس بیشتری برای دریافت پیشنهاد از طرف مناسبترین متخصص‌ها خواهید داشت.

ثبت نام به عنوان مدرس اقتصاد

شما می‌توانید در صورت داشتن هر تخصصی، آن را با دیگران به اشتراک بگذارید، و در صورت نیاز، کسب‌وکار خود را به‌صورت آن‌لاین گسترش دهید.

اینکارنت چگونه کار می‌کند؟

برای مشتریان:اینکارنت، به‌سرعت و راحتی شما را به متخصصان حرفه‌ای معرفی می‌کند تا کارهایی که از پس‌شان بر نمی‌آیید را به آ‌ن‌ها بسپارید. بعد از ثبت‌نام در سایت، می‌توانید در قسمت جست‌وجو، کلمه‌ی کلیدی مربوط به پروژه‌ی مورد نظر خود را وارد کنید. اینکارنت صفحه‌ی اطلاعات و ثبت سفارش مربوط به آن تخصص را در اختیار شما قرار دهد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture

برای متخصصان:با ثبت‌نام در اینکارنت می‌توانید مشتریان را به خود جذب کنید و تخصص خود، محدوده‌ی جغرافیایی، زمان دردسترس بودن و پروژه‌هایی که قادر به انجام‌شان هستید را تعریف کنید. پروفایل اینکارنتی شما به‌عنوان رزومه‌ی شما عمل می‌کند و نظرات مثبت کاربران، شانس شما را برای دریافت پروژه‌های بیش‌تر، بالا خواهد برد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture"