×ورودثبت‌نامثبت‌نام متخصص

آموزش زبان ایتالیایی

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

آموزش زبان ایتالیایی

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

درباره‌ آموزش زبان ایتالیایی

ایتالیا به‌خاطر تاریخ غنی و جاذبه‌های گردش‌گری فراوان، همیشه یکی از پرطرف‌دارترین کشورهای اروپایی برای توریست‌ها بوده است. دیدن آثار تاریخی ایتالیا مثل برج کج پیزا و «کولوسئوم» یا آمفی تئاتر باستانی شهر رم، حتماً برای همه لذت‌بخش و خاطره‌انگیز است. هم‌چنین به دلیل وجود دانشگاه‌ها و پلی‌تکنیک‌های معتبر در این کشور پیش‌رفته، هرساله متقاضیان کار و تحصیلِ بسیاری، از سایر نقاط جهان و خصوصاً از ایران تصمیم می‌گیرند به ایتالیا مهاجرت کنند.

جدا از جاذبه‌های یادگیری زبان ایتالیایی به‌عنوان یکی از زبان‌های زیبا و پرکاربرد در سطح بین‌المللی، به یاد داشته باشید که چه به‌عنوان توریست به ایتالیا بروید، چه به قصد مهاجرت کاری یا تحصیلی، یا ورود به دارودسته‌ی سیسیلی‌ها، دانستن زبان ایتالیایی اهمیت زیادی دارد. یکی از دلایل این اهمیت آن است که کمتر شهروند ایتالیایی را ممکن است ببینید که به زبان دیگری (به‌خصوص انگلیسی) آشنا باشد و بتوانید با او به زبانی غیر از ایتالیایی معاشرت کنید یا از او کمک و راهنمایی بخواهید؛ از طرف دیگر زبان علمی بیشتر دانش‌گاه‌های این کشور نیز تنها ایتالیایی است.

برای یادگیری زبان ایتالیایی قطعاً به یک مدرس حرفه‌ای نیاز دارید. نخستین وظیفه‌ی یک مدرس زبان ایتالیایی، آموزش زبان به افرادی‌ست که زبان مادری‌شان ایتالیایی نیست. او بسته به توانایی‌های خود و مهارت‌های اولیه‌ی زبان‌آموزان به آن‌ها کمک می‌کند تا مهارت‌های چهارگانه‌ی زبان (صحبت کردن، درک مطلب از راه شنیدن، نوشتن، و درک مطلب از راه خواندن) را به دست آورده یا ارتقاء دهند.

مهارت‌های مورد نیاز مدرس ایتالیایی

مهارت‌های مورد نیاز یک مدرس زبان ایتالیایی شامل موارد زیر می‌شود:

 • تسلط به چهار مهارتِ صحبت کردن، نوشتن، درک مطلب از راه شنیدن و درک مطلب از راه خواندن (parlato, scritto, ascolto, lettura)؛

 • ارزیابی صحیح روند یادگیری زبان‌آموز، به معنی گرفتن امتحان استاندارد و نمره‌دهی درست؛

 • دانش کافی و به‌روز در مورد روش‌ها و تکنیک‌های آموزش زبان؛

 • تدریس سطوح مختلف زبان ایتالیایی به رده‌های سنی متفاوت؛

 • فن بیان مطلوب و توانایی انتقال درست مفاهیم؛

 • مدیریت جلسات کلاس‌.

تحصیلات مرتبط با آموزش زبان ایتالیایی

مدرسان زبان ایتالیایی ممکن است از یکی از راه‌های زیر به این مهارت‌ها دست پیدا کرده باشند:

 • فارغ‌التحصیل مقطع کارشناسی زبان و ادبیات ایتالیایی و مترجمی زبان ایتالیایی؛

 • فارغ‌التحصیل مقطع کارشناسی و بالاتر در رشته‌های مرتبط با زبان ایتالیایی؛

 • ممکن است فارغ‌التحصیل رشته‌ی دیگری باشند، اما پس از اتمام دوره‌های آموزش زبان ایتالیایی به‌طور خودآموز یا در کشورهای ایتالیایی‌زبان، یا در مؤسسات معتبر داخلی، توانایی تدریس زبان ایتالیایی را داشته باشند.

وظایف مورد انتظار از مدرس ایتالیایی

احتمالاً برخی از وظایف زیر را از یک مدرس زبان ایتالیایی انتظار دارید:

 • تدریس هریک از مهارت‌‌های زبانی هم‌زمان یا به‌تنهایی، بر اساس نیاز زبان‌آموز؛

 • ارائه‌ی مطالب مفید برای یادگیری بهتر زبان ایتالیایی؛

 • استفاده از ابزارهای مناسب (کتاب، جزوه، فیلم، فایل‌های صوتی و موارد مشابه)؛

 • ارائه‌ی اطلاعات کامل از کل دوره، مدت‌زمان آن، و سرفصل­ دروس؛

 • تدریس دوره‌های خاص زبان ایتالیایی مرتبط با تخصص زبان‌آموز، یا آمادگی برای آزمون‌های داخلی و بین‌المللی زبان (مثل آزمون بین‌المللی پذیرش پزشکی «آیمت» [IMAT]).

معیارهای تأثیرگذار بر قیمت آموزش زبان ایتالیایی

موارد زیر بر قیمت پیشنهادی مدرس زبان تأثیرگذار است:

 • مدت‌زمان هر جلسه: هرچه مدت زمان کلاس بیش‌تر باشد، هزینه طبیعتاً بالاتر است، اما ممکن است منجر به برگزاری تعداد جلسات کم‌تری شود که در بلندمدت می‌تواند به‌صرفه‌تر باشد؛

 • تخصص مدرس: مدرس در یک حوزه‌‌ی مشخص فعالیت کرده‌؛ مثلاً تنها در حوزه‌ی کودکان کار کرده و به تبحر و شهرت رسیده است و به‌طبع قیمت پیشنهادی بالاتری دارد؛

 • سطح دانش و تجربه‌ی مدرس:سابقه‌ی کاری مدرس در قیمت پیشنهادی تأثیر دارد؛

 • سطح زبان‌آموز و سطح دوره‌ی آموزش زبان:اگر زبان‌آموز سطوحی از آموزش زبان را گذارنده باشد و خواهان ادامه‌ی آن باشد، یا در سطوح بالای یادگیری زبان باشد و برای یادگیری مهارت خاصی نیاز به مدرس داشته باشد، هزینه‌ی آن متفاوت خواهد شد؛

 • محل تدریس: این که مدرس پیش زبان‌آموز می‌رود یا از زبان‌آموز میزبانی می‌کند و یا کلاس را به صورت آن‌لاین برگزار می‌کند بر میزان هزینه تأثیرگذار است؛ مثلاً اگر کلاس‌ها در محل زبان‌آموز برگزار شود معمولاً گران‌تر از حالتی‌‌ست که زبانآموز به محل مدرس می‌رود. کلاس‌های آن‌لاین هم اغلب اگر برای مدرس موجب صرفه‌جویی در وقت و هزینه‌ی رفت‌وآمد شود ارزان‌تر خواهند بود؛

 • نوع کلاس: کلاس‌های کاملاً خصوصی، نیمه‌خصوصی یا عمومی قیمت‌های متفاوتی دارند. طبیعتاً هرچه تعداد زبان‌آموزان در کلاس بیش‌تر باشد هزینه‌ی کمتری بر عهده‌ی هرکدام خواهد بود؛ گرچه ممکن است با بیش‌تر شدن تعداد، کیفیت آموزش کاهش پیدا کند؛

 • محدوده‌ی جغرافیایی: ممکن است در شهرهای مختلف قیمت‌ها متفاوت باشند؛

 • نوع دوره: این‌که دوره‌ی عمومی آموزش زبان باشد، یک دوره‌ی ویژه‌ی تخصصی باشد، یا دوره‌ی آمادگی آزمون‌های زبان.

 

نکته‌ها و هشدارها

 • پیش از انتخاب آموزشگاه، کلاس، یا مدرس، هدفتان از آموختن زبان را دقیقاً مشخص کنید و در این باره با مدرس یا مشاور آموزشگاه حرف بزنید. مثلاً اگر یادگیری زبان ایتالیایی را برای مهاجرت تحصیلی می‌خواهید نیازهای متفاوتی نسبت به کسی که می‌خواهد راهنمای گردش‌گران خارجی شود، یا کسی که برای کار مهاجرت می‌کند، خواهید داشت.

 • برای یادگیری مؤثر و ماندگار زبان تنها شرکت کردن در کلاس‌های تئوری، و به خاطر سپردن واژگان کافی نیست. از مدرس خود بخواهید، فیلم‌ها، موسیقی‌ها، یا جلسات بحث آزاد متناسب با سطحتان را به شما معرفی کند. باید زبان دومی که یاد می‌گیرید را زندگی کنید، و با آن زبان، با مسائلی که احساساتتان را درگیر می‌کند مواجه شوید، تا خوب در ذهنتان جا بگیرد.

 • اگر از بین حرفه‌ای‌های اینکارنت مدرس زبان ایتالیایی استخدام می‌کنید، حتماً از مطابقت هویت او با عکس و مشخصات نمایه‌اش در سایت مطمئن شوید.

ثبت رایگان سفارش مدرس ایتالیایی

شما می‌توانید در صورت نیاز از طریق اینکارنت یک متخصص برای انجام پروژه‌ی مورد نظر خود استخدام کنید. بدین منظور، اینکارنت با طرح چند سؤال سعی بر آن دارد که تعریف پروژه‌ها در چهارچوب استاندارد و بر اساس معیارهای تاثیرگذار صورت گیرد. در صورت صبوری و پاسخ دقیق به سؤالات، شانس بیشتری برای دریافت پیشنهاد از طرف مناسبترین متخصص‌ها خواهید داشت.

ثبت نام به عنوان مدرس ایتالیایی

شما می‌توانید در صورت داشتن هر تخصصی، آن را با دیگران به اشتراک بگذارید، و در صورت نیاز، کسب‌وکار خود را به‌صورت آن‌لاین گسترش دهید.

اینکارنت چگونه کار می‌کند؟

برای مشتریان:اینکارنت، به‌سرعت و راحتی شما را به متخصصان حرفه‌ای معرفی می‌کند تا کارهایی که از پس‌شان بر نمی‌آیید را به آ‌ن‌ها بسپارید. بعد از ثبت‌نام در سایت، می‌توانید در قسمت جست‌وجو، کلمه‌ی کلیدی مربوط به پروژه‌ی مورد نظر خود را وارد کنید. اینکارنت صفحه‌ی اطلاعات و ثبت سفارش مربوط به آن تخصص را در اختیار شما قرار دهد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture

برای متخصصان:با ثبت‌نام در اینکارنت می‌توانید مشتریان را به خود جذب کنید و تخصص خود، محدوده‌ی جغرافیایی، زمان دردسترس بودن و پروژه‌هایی که قادر به انجام‌شان هستید را تعریف کنید. پروفایل اینکارنتی شما به‌عنوان رزومه‌ی شما عمل می‌کند و نظرات مثبت کاربران، شانس شما را برای دریافت پروژه‌های بیش‌تر، بالا خواهد برد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture"