×ورودثبت‌نامثبت‌نام متخصص

آموزش زبان چینی

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

آموزش زبان چینی

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

درباره‌ آموزش زبان چینی

شاید باور نکنید اما تا همین چند وقت پیش، نام کشور چین، «بروس لی» را به یادمان می‌آورد، اژدهای رنگی را، معماری چوبی و خانه‎هایی با سقف‌های شیب‌دار چتری شکل را، یا مردمی چشم‌بادامی را که با چوب غذا می‌خورند. اما حالا نام چین، بیش و پیش از هر چیز، یادآور بازار است (و دیگر هیچ). اصلاً انگار اگر عبارت «Made in»  پیش از نام China نیامده باشد ناقص است. انگار وقتی از فروشنده‌ها می‌پرسیم «این قلم جنس ساخت کجاست؟» دیگر انتظاری (و چاره‌ای) جز شنیدن نام چین نداریم.

امروز چین یکی از ابرقدرت‌های اقتصادی دنیاست؛ دومین کشور بزرگ دنیا از نظر مساحت است که یک پنجم جمعیت جهان را در خود جای داده است و به این ترتیب زبان چینی با 1/3 میلیارد نفر گوینده، پرگویش‌ترین زبان دنیا به شمار می‌رود. این کشور در سال 2017 با طرح پیشنهاد «راه ابریشم جدید» به جهان به‌عنوان بزرگترین طرح سرمایه‌گذاری تاریخ که به منظور گسترش تجارت بین‌الملل - با مرکزیت کشور چین – و راه‌اندازی 500 مؤسسه‌ی آموزش زبان چینی در 130 کشور در جهت تبدیل آن به زبان دوم بین‌المللی، همافرادی را که اهداف تجاری و بازرگانی دارند به یادگیری زبان چینی بسیار مشتاق‌تر کرده است، و هم یادگیری زبان چینی را به یکی از اولویت‌های نظام آموزشی امروز بسیاری از کشورها ازجمله آمریکا تبدیل کرده است، تاجایی‌که در حال حاضر بیش از سه هزار دبستان و دبیرستان آمریکایی زبان چینی را به کودکان و نوجوانان آمریکایی آموزش می‌دهند.

زبان‌های چینی انواع مختلفی دارند اما زبان رسمی و اصلی در سرزمین چین «ماندارین» یا چینی استاندارد است که گرایش به یادگیری آن از همه بیشتر است. خط این زبان به دو شکل چینی سنتی و چینی ساده شده نگارش می‌شود. خط چینی سنتی حدود 70,000 کاراکتر دارد و در کشورهای تایوان و هنگ‌کنگ رایج‌تر است درحالی‌که چینی ساده‌شده با حدود 10,000 کاراکتر در جمهوری خلق چین و سنگاپور به کار می‌رود.

دستور زبان چینی پیچیده نیست، اما خواندن، نوشتن و تلفظ واژه‌ها در آن چالشبرانگیز است. برای آموختن این زبان به یک مدرس حرفه‌ای نیاز دارید که بتواند علاوه بر آموزش کاراکترها در سیستم نگارش هجاییِ این زبان، شما را با انواع آواها و تفاوت‌های‌شان آشنا کند و شیوه‌ی تلفظ درست آن‌ها را نیز به شما آموزش دهد. در این زبان هر هجا را می‌توان با چهار (یا گاهی پنج) آهنگ مختلف بیان کرد؛ به‌گونه‌ای که در موارد بسیاری یک واژه اگر با آهنگ‌های متفاوتی تلفظ شود معانی مختلفی خواهد داشت.

 

مهارت‌های مورد نیاز مدرس زبان چینی

مهارت‌های مورد نیاز یک مدرس زبان چینی شامل موارد زیر است:

 • تسلط به چهار مهارتِ صحبت کردن، نوشتن، درکمطلب از راه شنیدن و درکمطلب از راه خواندن؛

 • ارزیابی صحیح روند یادگیری زبان‌آموز، به معنی گرفتن امتحان استاندارد و نمره‌دهی درست؛

 • دانش کافی و به‌روز در مورد روش‌ها و تکنیک‌های آموزش زبان؛

 • تدریس سطوح مختلف زبان چینی به رده‌های سنی متفاوت؛

 • فن بیان مطلوب و توانایی انتقال درست مفاهیم؛

 • مدیریت جلسات کلاس‌.

 

تحصیلات مرتبط با آموزش زبان چینی

مدرسان زبان چینی ممکن است از یکی از راه‌های زیر به این مهارت‌ها دست پیدا کرده باشند:

 • فارغ‌التحصیل رشته‌ی زبان و ادبیات چینی؛

 • فارغ‌التحصیل دوره‌های آموزش زبان چینی که در مؤسسات «کنفسیوس» زیر نظر دولت چین برگزار می‌شوند؛

 • مدرسان ممکن است فارغ‌التحصیل رشته‌ی دیگری باشند، اما پس از اتمام دوره‌های آموزش زبان چینی به‌طور خودآموز یا در مؤسسات معتبر داخلی، توانایی تدریس این زبان را داشته باشند.

 

وظایف مورد انتظار از مدرس زبان چینی

احتمالاً برخی از وظایف زیر را از یک مدرس زبان چینی انتظار دارید:

 • تدریس هریک از مهارت‌‌های زبانی هم‌زمان یا به‌تنهایی، بر اساس نیاز زبان‌آموز؛

 • ارائه‌ی مطالب مفید برای یادگیری بهتر زبان چینی؛

 • استفاده از ابزارهای مناسب (کتاب، جزوه، فیلم، فایل‌های صوتی و موارد مشابه)؛

 • ارائه‌ی اطلاعات کامل از کل دوره، مدت‌زمان آن، و سرفصل­ دروس؛

 • تدریس دوره‌های خاص زبان چینی مرتبط با تخصص زبان‌آموز، یا آمادگی برای آزمون‌های داخلی و بین‌المللی زبان (مانندHSK ).

 

معیارهای تأثیرگذار بر قیمت آموزش زبان چینی

موارد زیر بر قیمت پیشنهادی مدرس زبان تأثیرگذار است:

 • مدت‌زمان هر جلسه: هرچه مدت زمان کلاس بیش‌تر باشد، هزینه طبیعتاً بالاتر است، اما ممکن است منجر به برگزاری تعداد جلسات کم‌تری شود که در بلندمدت می‌تواند به‌صرفه‌تر باشد؛

 • تخصص مدرس: مدرس در یک حوزه‌‌ی مشخص فعالیت کرده‌؛ مثلاً تنها در حوزه‌ی کودکان کار کرده و به تبحر و شهرت رسیده است و به‌طبع قیمت پیشنهادی بالاتری دارد؛

 • سطح دانش و تجربه‌ی مدرس: سابقه‌ی کاری مدرس در قیمت پیشنهادی تأثیر دارد؛

 • سطح زبان‌آموز و سطح دوره‌ی آموزش زبان:اگر زبان‌آموز سطوحی از آموزش زبان را گذارنده باشد و خواهان ادامه‌ی آن باشد، یا در سطوح بالای یادگیری زبان باشد و برای یادگیری مهارت خاصی نیاز به مدرس داشته باشد، هزینه‌ی آن متفاوت خواهد شد؛

 • محل تدریس: این که مدرس پیش زبان‌آموز می‌رود یا از زبان‌آموز میزبانی می‌کند و یا کلاس را به صورت آن‌لاین برگزار می‌کند بر میزان هزینه تأثیرگذار است؛ مثلاً اگر کلاس‌ها در محل زبان‌آموز برگزار شود معمولاً گران‌تر از حالتی‌‌ست که زبانآموز به محل مدرس می‌رود. کلاس‌های آن‌لاین هم اغلب اگر برای مدرس موجب صرفه‌جویی در وقت و هزینه‌ی رفت‌وآمد شود ارزان‌تر خواهند بود؛

 • نوع کلاس: کلاس‌های کاملاً خصوصی، نیمه‌خصوصی یا عمومی قیمت‌های متفاوتی دارند. طبیعتاً هرچه تعداد زبان‌آموزان در کلاس بیش‌تر باشد هزینه‌ی کمتری بر عهده‌ی هرکدام خواهد بود؛ گرچه ممکن است با بیش‌تر شدن تعداد، کیفیت آموزش کاهش پیدا کند؛

 • محدوده‌ی جغرافیایی: ممکن است در شهرهای مختلف قیمت‌ها متفاوت باشند؛

 • نوع دوره:این‌که دوره‌ی عمومی آموزش زبان باشد، یک دوره‌ی ویژه‌ی تخصصی باشد، یا دوره‌ی آمادگی آزمون‌های زبان.

 

نکته‌ها و هشدارها

 • پیش از انتخاب آموزشگاه، کلاس، یا مدرس، هدفتان از آموختن زبان را دقیقاً مشخص کنید و دراین‌باره با مدرس یا مشاور آموزشگاه حرف بزنید. مثلاً اگر یادگیری زبان چینی را برای تجارت می‌خواهید نیازهای متفاوتی نسبت به کسی که می‌خواهد راهنمای گردشگران خارجی شود، یا کسی که برای کار مهاجرت می‌کند خواهید داشت.

 • با این‌که زبان چینی یکی از سخت‌ترین زبان‌ها برای آموختن است، اما این دشواری بیشتر مربوط به تعداد زیاد نویسه‌ها (کاراکترها)ی این زبان است که باید به خاطر سپرده شوند. اگر تنها برای بازرگانی و تجارت به یادگیری زبان چینی نیاز دارید یا می‌خواهید در سفر با مردم ارتباط برقرار کنید، می‌توانید از یادگیری کاراکترهای چینی چشم‌پوشی کنید و تنها از شیوه‌ی استاندارد «پین‌یین» که در آن واژه‌ها توسط حروف لاتین نوشته می‌شوند برای یادگیری استفاده کنید. به این ترتیب می‌توانید به این زبان حرف بزنید و چیزهایی که می‌شنوید را هم بفهمید. در این صورت وقتی در سفر هستید برای خواندن متون کوتاه مثل نام خیابان‌ها، فروشگاه‌ها یا کالاها می‌توانید یک دفترچه راهنمای کوچک همراه خود داشته باشید که کاراکترهای چینی را به پین‌یین ترجمه کرده‌اند.

 • علاوه بر این، پین‌یین هم‌اکنون به‌عنوان وسیله‌ای مناسب برای ورود متون چینی در کامپیوترها مورد استفاده قرار می‌گیرد. با ورود متون به کامپیوتر با این سیستم نرم‌افزارهای ویرایش‌گر قادر به تبدیل آن به متون چینی ساده‌شده هستند.

 • برای یادگیری مؤثر و ماندگار زبان تنها شرکت کردن در کلاس‌های تئوری، و به خاطر سپردن واژگان کافی نیست. از مدرس خود بخواهید، فیلم‌ها، موسیقی‌ها، یا جلسات بحث آزاد متناسب با سطحتان را به شما معرفی کند. باید زبان دومی که یاد می‌گیرید را زندگی کنید، و با آن زبان، با مسائلی که احساساتتان را درگیر می‌کند مواجه شوید، تا خوب در ذهنتان جا بگیرد.

 • اگر از بین حرفه‌ای‌های اینکارنت مدرس زبان استخدام می‌کنید، حتماً از مطابقت هویت او با عکس و مشخصات نمایه‌اش در سایت مطمئن شوید.

ثبت رایگان سفارش مدرس زبان چینی

شما می‌توانید در صورت نیاز از طریق اینکارنت یک متخصص برای انجام پروژه‌ی مورد نظر خود استخدام کنید. بدین منظور، اینکارنت با طرح چند سؤال سعی بر آن دارد که تعریف پروژه‌ها در چهارچوب استاندارد و بر اساس معیارهای تاثیرگذار صورت گیرد. در صورت صبوری و پاسخ دقیق به سؤالات، شانس بیشتری برای دریافت پیشنهاد از طرف مناسبترین متخصص‌ها خواهید داشت.

ثبت نام به عنوان مدرس زبان چینی

شما می‌توانید در صورت داشتن هر تخصصی، آن را با دیگران به اشتراک بگذارید، و در صورت نیاز، کسب‌وکار خود را به‌صورت آن‌لاین گسترش دهید.

اینکارنت چگونه کار می‌کند؟

برای مشتریان:اینکارنت، به‌سرعت و راحتی شما را به متخصصان حرفه‌ای معرفی می‌کند تا کارهایی که از پس‌شان بر نمی‌آیید را به آ‌ن‌ها بسپارید. بعد از ثبت‌نام در سایت، می‌توانید در قسمت جست‌وجو، کلمه‌ی کلیدی مربوط به پروژه‌ی مورد نظر خود را وارد کنید. اینکارنت صفحه‌ی اطلاعات و ثبت سفارش مربوط به آن تخصص را در اختیار شما قرار دهد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture

برای متخصصان:با ثبت‌نام در اینکارنت می‌توانید مشتریان را به خود جذب کنید و تخصص خود، محدوده‌ی جغرافیایی، زمان دردسترس بودن و پروژه‌هایی که قادر به انجام‌شان هستید را تعریف کنید. پروفایل اینکارنتی شما به‌عنوان رزومه‌ی شما عمل می‌کند و نظرات مثبت کاربران، شانس شما را برای دریافت پروژه‌های بیش‌تر، بالا خواهد برد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture"