×ورودثبت‌نامثبت‌نام متخصص

آموزش سینکرونایز

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

آموزش سینکرونایز

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

درباره‌ آموزش سینکرونایز

شاید اولین تصویری که عموماً از مسابقات ورزش‌های آبی در بازی‌های المپیک به ذهن ما می‌رسد، تصویر «مایکل فلپس» نابغه‌ی شنای جهان باشد. احتمالاً در مرحله‌ی بعد از شنا، شیرجه و واترپلو شناخته‌شده‌ترین و معروف‌ترین ورزش‌های آبی حاضر در المپیک باشند؛ اما شاید کم‌تر در مورد شنای سینکرونایز یا شنای موزون شنیده یا خوانده باشیم.

سینکرونایز چیست؟ سینکرونایز یا شنای موزون تلفیق زیبا و دل‌نشینی از شنا، حرکات ژیمناستیک و رقص است که معمولاً هم‌راه با موسیقی اجرا می‌شود. ورزش‌کاران این رشته چنان با مهارت و همآاهنگی، حرکات سخت و پیچیده‌ی آن را انجام می‌دهند که به‌راحتی می‌توانند بیننده را مجذوب و در جای خود میخ‌کوب کنند. این ورزش در شکل‌های «سولو» (انفرادی)، «دوئت» (دونفره)، «تریو» (سه‌نفره) و «تیمی» انجام می‌شود. در بازی‌های المپیک فقط مسابقه‌ی سینکرونایز بانوان  (و فقط در بخش دوئت و تیمی) وجود دارد، و شنای موزون آقایان در سایر مسابقات داخلی کشورها و بین‌المللی برگزار می‌شود. ضمن اینکه شکل «تریو» تنها در ایالات متحده‌ی آمریکا برگزار می‌شود.

واقعیت اما این است که ورزش چشم‌نواز شنای موزون یکی از سخت‌ترین ورزش‌های المپیک است و گفته می‌شود که رسیدن به آمادگی برای تسلط و رقابت در این رشته، زمان و انرژی‌ای شاید بسیار بیش‌تر از هر ورزش دیگری لازم داشته باشد. اگر به این ورزش زیبا و چشم‌نواز علاقه‌مند باشید، باید آن را هم به‌عنوان یک هنر و هم یک ورزش در نظر بگیرید. انجام حرکات پیچیده‌ی بدنی که شبیه به فرم‌های باله هستند، آن هم در حالت شناور در آب، و هم‌آهنگ با موسیقی و/یا هم‌زمان هم‌آهنگ با هم‌تیمی‌ها، نیازمند توان جسمی هوازی و غیرهوازی، تنفس، قدرت، سرعت و پویایی بسیار بالاست. در کنار این نیروی جسمانی و حرکتی، ورزش‌کار به استعداد یادگیری حرکات موزون، توانایی ذهنی زیبایی‌شناسی، شناخت موسیقی و درک متقابل از هم‌تیمی‌ها هم نیاز دارد. برای یادگیری این ورزش سخت اما زیبا (که در ایران قدمتی چندان طولانی هم ندارد)، به مربی باتجربه و کارکشته‌ای احتیاج دارید که بتواند در تمام ابعاد شرایط جسمی، ذهنی و مهارتی شما را ارتقاء بدهد.

مهارت‌های مورد نیاز مربی سینکرونایز

مهارت‌های مورد نیاز یک مربی سینکرونایز شامل موارد زیر است:

 • آمادگی جسمانی کامل و تسلط بر شنا و مهارت‌های شیرجه، ژیمناستیک و حرکات موزون؛

 • تسلط بر شیوه‌های استاندارد در مربی‌گری سینکرونایز و توانایی آموزش دقیق مهارت‌های حرکتی و تنفسی مورد نیاز؛

 • دانش کافی در مورد شکل‌های مختلف سینکرونایز (سولو، دوئت، تریو و تیمی) و تکنیک‌های آموزش هریک از آن‌ها؛

 • آشنایی کامل با موسیقی و هم‌آاهنگ کردن رقص آبی با آن؛

 • توانایی کنترل هیجانات هنرآموز سینکرونایز در زمان یادگیری حرکات هم‌آهنگ و حرکات زیر آب؛

 • تدریس سطوح مختلف شمای موزون به رده‌های سنی متفاوت؛

 • آشنایی با فیزیولوژی ورزشی؛

 • مدیریت جلسات کلاس.

 

تحصیلات مرتبط با آموزش سینکرونایز

مربیان شنای موزون ممکن است از یکی از راه‌های زیر به این مهارت‌ها دست پیدا کرده باشند:

 • شرکت در دوره‌های مربی‌گری سینکرونایز درجه‌ی 3 و 2 و 1 تحت نظر کمیته‌ی آموزش فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛

 • شرکت در دوره‌های مربی‌گری بین‌المللی .

وظایف مورد انتظار از مربی سینکرونایز

احتمالاً برخی از وظایف زیر را از یک مربی سینکرونایز انتظار دارید:

 • آموزش حرکات پایه، مانند عمل هم‌زنی پاها، عمل پارویی دست‌ها، حرکت و ثبات در آب و تنفس؛

 • آموزش جزءبه‌جزء مهارت‌های اجرای فرم‌ها و فیگورها؛

 • آموزش تکنیک‌های مخصوص شنای موزون در قالب شکل‌های مختلف آن (سولو، دوئت، تریو و سینکرونایز تیمی؛

 • کمک به افزایش استقامت تنفسی، سرعت، و هم‌آاهنگی هنرآموز با موسیقی و هم‌تیمی‌ها؛

 • آموزش مهارت‎های پیش‌رفته و آمادگی برای مسابقات.

 

معیارهای تأثیرگذار بر قیمت آموزش سینکرونایز

موارد زیر بر قیمت پیشنهادی مربی سینکرونایز تأثیرگذار است:

 • سطح هنرآموز سینکرونایز: گرچه افرادی که وارد ورزش سینکرونایز می‌شوند، عموماً مهارت‌های پیش‌رفته‌ی شنا را پیش از این یاد گرفته‌اند، اما باز هم آموزش شنای موزون در سطوح مبتدی همیشه ارزان‎تر از آموزش سینکرونایز پیش‌رفته و تخصصی، آمادگی برای مسابقات یا آزمون‌های مربی‌گری است.

 • سطح دانش و تجربه‌ی مدرس:سطح مدرک و سابقه‌ی کاری مربی در قیمت پیش‌نهادی او تأثیر دارد.

 • مدت زمان کلاس و تعداد جلسات: باشگاه‌های آموزش سینکرونایز معمولاً دوره‌های ازپیش‌تعیین‌شده و نرخ‌های ثابت مخصوص به خود را دارند، اما طبیعتاً هرچه مدت زمان کلاس بیش‌تر باشد، هزینه بالاتر است، اما ممکن است منجر به برگزاری تعداد جلسات کم‌تری شود که در بلندمدت می‌تواند به‌صرفه‌تر باشد.

 • محدوده‌ی جغرافیایی: ممکن است در شهرهای مختلف سطح قیمت متفاوت باشد.

نکته‌ها و هشدارها

 • ورزشكاران بر اساس ماهیت رشته و فعالیت خود به دو گروه اصلی مواد غذایی یعنی چربی‌ها و قندها به عنوان منبع غذایی نیاز دارند. ورزش‌های هوازی، بیشتر نیازمند منابع تغذیه‌ای چربی هستند چون برای سوزاندن چربی‌ها به زمان بیشتری نیاز است. در ورزش‌های سرعتی و قدرتی از قندها به عنوان منبع تغذیه‌ای استفاده می‌شود زیرا سریع‌تر جذب شده و مصرف می‌شوند. شنای موزون هم ورزشی‌ست كه ماهیت تركیبی دارد یعنی هم هوازی است و هم سرعتی-قدرتی؛ بنابراین در این ورزش هم به چربی‌ها و هم به كربوهیدرات‌ها به عنوان منبع تغذیه نیاز دارید.

 • اگر از بین حرفه‌ای‌های اینکارنت مربی آموزش سینکرونایز استخدام می‌کنید، حتماً از مطابقت هویت او با عکس و مشخصات نمایه‌اش در سایت مطمئن شوید.

ثبت رایگان سفارش مربی سینکرونایز

شما می‌توانید در صورت نیاز از طریق اینکارنت یک متخصص برای انجام پروژه‌ی مورد نظر خود استخدام کنید. بدین منظور، اینکارنت با طرح چند سؤال سعی بر آن دارد که تعریف پروژه‌ها در چهارچوب استاندارد و بر اساس معیارهای تاثیرگذار صورت گیرد. در صورت صبوری و پاسخ دقیق به سؤالات، شانس بیشتری برای دریافت پیشنهاد از طرف مناسبترین متخصص‌ها خواهید داشت.

ثبت نام به عنوان مربی سینکرونایز

شما می‌توانید در صورت داشتن هر تخصصی، آن را با دیگران به اشتراک بگذارید، و در صورت نیاز، کسب‌وکار خود را به‌صورت آن‌لاین گسترش دهید.

اینکارنت چگونه کار می‌کند؟

برای مشتریان:اینکارنت، به‌سرعت و راحتی شما را به متخصصان حرفه‌ای معرفی می‌کند تا کارهایی که از پس‌شان بر نمی‌آیید را به آ‌ن‌ها بسپارید. بعد از ثبت‌نام در سایت، می‌توانید در قسمت جست‌وجو، کلمه‌ی کلیدی مربوط به پروژه‌ی مورد نظر خود را وارد کنید. اینکارنت صفحه‌ی اطلاعات و ثبت سفارش مربوط به آن تخصص را در اختیار شما قرار دهد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture

برای متخصصان:با ثبت‌نام در اینکارنت می‌توانید مشتریان را به خود جذب کنید و تخصص خود، محدوده‌ی جغرافیایی، زمان دردسترس بودن و پروژه‌هایی که قادر به انجام‌شان هستید را تعریف کنید. پروفایل اینکارنتی شما به‌عنوان رزومه‌ی شما عمل می‌کند و نظرات مثبت کاربران، شانس شما را برای دریافت پروژه‌های بیش‌تر، بالا خواهد برد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture"