×ورودثبت‌نامثبت‌نام متخصص

آموزش نرم افزار های تخصصی مهندسی عمران

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

آموزش نرم افزار های تخصصی مهندسی عمران

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

درباره‌ آموزش نرم افزار های تخصصی مهندسی عمران

مهندسی عمران امروز آن‌قدر به نرم‌افزارهای تخصصی وابسته است که ما واقعاً نمی‌دانیم که مهندسان باستان چگونه محاسبات مربوط به ستون‌های بلند تخت جمشید، اهرام مصر، یا باغ‌های معلق بابِل را بدون هوش مصنوعی، نرم‌افزارهای محاسباتی و مدل‌های کامپیوتری، انجام ‌داده‌اند. اما دست‌کم می‌دانیم که فرآیند طراحی و ساخت بناهای تاریخی که توانسته‌اند تا عصر ما پابرجا بمانند، گاهی بیش‌تر از یک سده به طول انجامیده است. در حالی که امروز با بهره‌گیری از تکنولوژی‌های مدرن و نرم‌افزارهای تخصصی عمران، مهندسان می‌توانند بنایی مانند برج «امپاير استيت» را با دقت بسیار بالا طراحی کرده، در زمانی کم‌تر از دو سال بسازند و آن را به هشتمین شگفتی جهان - پس از عجایب هفت‌گانه - تبدیل کنند.

اگر مهندس عمران هستید حتماً برای کار، ادامه تحصیل، یا پژوهش، به یادگیری و استفاده از نرم‌افزارها نیاز پیدا کرده‌اید؛ نرم‌افزارهایی که برای تحلیل‌های استاتیکی، دینامیکی، غیرخطی، کمانش، آنالیز کابل، مدل سازی مواد، حل معادلات جابه‌جایی، بررسی نشست حاصل از حفر تونل‌ها، تحلیل تغییر شکل‌ها وتحلیل پایداری، ترسیم نقشه‌های دو و سه بعدی و بسیاری موارد دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرند. در این‌گونه موارد همیشه چند چالش اساسی وجود دارد. مثلاً این که کدام نرم‌افزار را برای پروژه‌ی هدف خود انتخاب کنیم؛ یا چگونه نتایج به‌دست‌آمده از نرم‌افزارهایی که آیین‌نامه‌های اروپایی را پیش‌فرض قرار می‌دهند با مقررات ملی خودمان مطابقت دهیم.

انتخاب نرم‌‍افزار مناسب به نوع و نیاز پروژه و هم‌چنین میزان منابع مالی وابسته است. گاهی استفاده از نرم‌افزارهای متن‌باز، نه‌تنها ارزان‌تر، که برای اهداف پژوهشی حتی بهتر هم هستند. اما برای طراحی و مدیریت پروژه‌های اجرایی، اغلب استفاده از نرم‌افزارهای تجاری که رابط کاربری خوب و پشتیبانی قوی دارند پیش‌نهاد می‌شود. این نرم‌افزارها معمولاً خیلی گران‌قیمت هستند و شرکت‌های کوچک توان خرید آن‌ها را ندارند. البته می‌توان از نسخه‌های کرک‌شده و قفل‌شکسته‌ی این‌گونه نرم‌افزارها استفاده کرد، اما باید در نظر داشت که در این صورت ممکن است دست‌رسی به تمام امکانات برنامه وجود نداشته باشد، خروجی برنامه از دقت کافی برخوردار نباشد، یا دست‌آوردهای برنامه فاقد اعتبار علمی باشند. برای چالش ایرانی کردن هم اعمال چند تغییر کوچک در ضرایب محاسباتی و در نظر گرفتن نکات نقشه‌کشی بر اساس قوانین بومی مشکل را حل خواهد کرد. برای یادگیری تمام ریزه‌کاری‌های این‌چنینی به یک مدرس حرفه‌ای نرم‌افزار نیاز دارید؛ کسی که همه‌ی مراحل کار با یک نرم‌افزار، از انتخاب و نصب برنامه گرفته تا پیاده‌سازی و اجرای پروژه‌های مختلف را به شما آموزش دهد.

 

مهارت‌های مورد نیاز مدرس نرم افزارهای تخصصی عمران

مهارت‎های مورد نیاز مدرس نرم‌افزارهای تخصصی عمران شامل موارد زیر است:

 • دانش کافی و به‌روز از رشته‌ی عمران و زیرشاخه‌های آن، متناسب با کاربرد نرم‌افزار مورد نظر؛

 • توانایی تعریف پروژه‌های کاربردی برای تمرین کار با نرم‌افزار؛

 • توانایی بهبود برنامه‌های ازپیش‌نوشته‌شده، پیدا کردن اشکالات و رفع خطاها؛

 • آشنایی کامل با تمام امکانات نرم‌افزار مورد نظر و آشنایی نسبی با نرم‌افزارهای مشابه آن؛

 • آشنایی با کتاب‌خانه‌ها و ابزار جانبی نرم‌افزار؛

 • داشتن ذهن تحلیلی و توانایی حل مسأله؛

 • داشتن فن بیان مطلوب و توانایی انتقال درست مفاهیم به زبان ساده؛

 • مدیریت زمانی جلسات کلاس‎‌ها (به‌گونه‌‌ای که تدریس طی ساعات و جلسات ازپیش‌تعیین‌شده کامل شود.)؛

 • دانش کافی از ریاضیات و تسلط بر محاسبات عددی مورد نیاز در مسائل عمرانی.

تحصیلات مرتبط با آموزش نرم افزار های تخصصی مهندسی عمران

مدرسان خصوصی نرم‌افزارهای تخصصی‌ عمران ممکن است از یکی از راه‎‌های زیر به این مهارت‌ها دست پیدا کرده باشند:

 • مقطع کاردانی به بالا در یکی از زیرشاخه‎‌های رشته‌ی عمران مانند عمران سازه، مهندسی زلزله، مهندسی آب، مهندسی نقشه‌برداری، مهندسی مدیریت ساخت، راه و ترابری و غیره؛

 • برخی نرم‌افزارها توسط متخصصان رشته‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد که فارغ‌التحصیلان دیگر رشته‌های مهندسی مانند معماری و مکانیک هم می‌توانند آن‌ها را آموزش دهند.

وظایف مورد انتظار از مدرس نرم افزارهای تخصصی عمران

احتمالاً برخی از وظایف زیر را از یک مدرس نرم‌افزارهای تخصصی عمران انتظار دارید:

 • معرفی نرم‌افزار مناسب برای اجرای پروژه‌ی مورد نظر؛

 • معرفی ابتدایی نرم‌افزار و نسخه‌های مختلف آن؛

 • آموزش شیوه‌ی دسترسی به نرم‌افزار (دانلود، خرید یا فعال‌سازی)؛

 • آموزش نصب نرم‌افزار و معرفی محیط کار و منوهای اصلی آن؛

 • طرح مسأله و تعریف پروژه‌ مناسب برای یادگیری و تمرین؛

 • آموزش شیوه‌های تحلیل داده‌ و پیاده‌سازی فرمول‌های ریاضیاتی در نرم‌افزارها؛

 • پیدا کردن خطاهایی که در نرم‌افزار رخ می‌دهد و آموزش روش رفع آن‌ها؛

 • آموزش شیوه‌ی ترسیم نقشه‌ها یا نمودارها و جداول در نرم‌افزار؛

 • ارائه‌ی دقیق برنامه‌ی زمان‌بندی و سرفصل دروس در طول یک دوره آموزش.

  معیارهای تأثیرگذار بر قیمت آموزش نرم افزار های تخصصی مهندسی عمران

  موارد زیر بر قیمت پیش‌نهادی مدرس نرم‌افزارهای تخصصی عمران تأثیرگذار است:

   • سطح فراگیرنده: تدریس نرم‌افزارها در سطح پیش‌رفته و برای اهداف تخصصی معمولاً گران‌تر از کلاس‌های مقدماتی آموزش نرم‌افزار است؛

   • محل برگزاری کلاس: این‌که مدرس پیش فرا‌گیرنده می‌رود یا از او میزبانی می‌کند و یا کلاس را به صورت آن‌لاین برگزار می‌کند بر میزان هزینه‌ی کلاس تأثیرگذار است؛ مثلاً اگر کلاس‌ در محل مدرس برگزار شود، معمولاً ارزان‌تر از حالتی‌‌ست که فراگیرنده به محل مدرس می‌رود. کلاس‌های آن‌لاین هم اغلب اگر برای مدرس موجب صرفه‌جویی در وقت و هزینه‌ی رفت‌وآمد شود ارزان‌تر خواهند بود؛

   • نوع نرم‌افزار:ممکن است هزینه‌ی آموزش نرم‌افزارهای مختلف با هم یک‌سان نباشد. مثلاً هزینه‌ی آموزش یک نرم‌افزار که برای کاربردی کاملاً تخصصی که تنها در حوزه‌ای خاص به کار می‌رود یا نرم‌افزارهایی که تازه به بازار آمده‌ و افراد کم‌تری به آن‌ها تسلط دارند بیش‌تر از نرم‌افزارهای رایج است؛

   • نوع کلاس از نظر تعداد نفرات:خصوصی، نیمه خصوصی یا عمومی بودن جلسات کلاس بر قیمت آن تأثیر دارد. هرچه تعداد فراگیرندگان در کلاس بیش‌تر باشد، هزینه‌ی کم‌تری بر عهده‌ی هرکدام از آن‌ها خواهد بود؛ گرچه ممکن است با بیش‌تر شدن تعداد نفرات، کیفیت آموزش کاهش پیدا کند؛

   • سطح دانش و تجربه‌ی مدرس:سطح تحصیلات و سابقه‌ی کاری مدرس می‌تواند در قیمت پیشنهادی او تأثیر داشته باشد؛

   • مدت زمان کلاس و تعداد جلسات:هرچه مدت زمان کلاس بیش‌تر باشد، هزینه طبیعتاً بالاتر است، اما ممکن است منجر به برگزاری تعداد جلسات کم‌تری شود که در بلندمدت می‌تواند به‌صرفه‌تر باشد؛

   • تخصص مدرس:اگر مدرس در یک حوزه‌‌ی مشخص فعالیت کرده باشد‌، مثلاً تنها در تدریس یک نرم‌افزار برای منظوری خاص (مثلاً اتوکد یا اداپت بیلدر) به تبحر و شهرت رسیده باشد، قیمت پیشنهادی بالاتری خواهد داشت؛

   • محدوده‌ی جغرافیایی:ممکن است در شهرهای مختلف سطح قیمت متفاوت باشد.

   نکته‌ها و هشدارها

   • اگر تا حدودی با یک نرم‌افزارآشنایی دارید و می‌خواهید مهارت بیش‌تری در آن کسب کنید، حتماً پیش از شروع کلاس، میزان تسلطی که به نرم‌افزار دارید را با مدرس خود در میان بگذارید و هدف خود از شرکت در دوره‌ی آموزشی را به او بگویید. در غیر این صورت ممکن است وقتی سر کلاس حاضر می‌شوید توقعات‌تان برآورده نشود. مثلاً ممکن است مطالب و سرفصل‌ها برای شما خیلی ابتدایی و پیش‌پاافتاده به نظر برسد یا سطح آموزش بالاتر از سطح آشنایی شما با نرم‌افزار باشد.

   • بسیاری افراد متخصص، خیلی خوب با نرم‌افزارها کار می‌کنند و به بهترین نحو پروژه‌های مختلف را در نرم‌افزارها پیاده‌سازی می‌کنند. این افراد، به‌واسطه‌ی تجربه‌ی کار عملی، به بسیاری از ریزه‌کاری‌ها و میان‌برهای نرم‌افزاری آشنا هستند اما اگر تجربه‌ی تدریس نداشته باشند، ممکن است به خوبیِ یک معلم نتوانند مطالب را به‌صورت ساده و منسجم به فراگیرنده انتقال دهند. از همین رو بهتر است مدرسانی را انتخاب کنید که هم تجربه‌ی آموزشی کافی دارند و هم تجربه‌ی اجرای پروژه‌های عملی خوبی در سوابق کارشان وجود دارد.

   • اگر از بین حرفه‌ای‌های اینکارنت مدرس نرم‌افزار استخدام می‌کنید، حتماً از مطابقت هویت او با عکس و مشخصات نمایه‌اش در سایت مطمئن شوید.

   ثبت رایگان سفارش مدرس نرم افزارهای تخصصی عمران

   شما می‌توانید در صورت نیاز از طریق اینکارنت یک متخصص برای انجام پروژه‌ی مورد نظر خود استخدام کنید. بدین منظور، اینکارنت با طرح چند سؤال سعی بر آن دارد که تعریف پروژه‌ها در چهارچوب استاندارد و بر اساس معیارهای تاثیرگذار صورت گیرد. در صورت صبوری و پاسخ دقیق به سؤالات، شانس بیشتری برای دریافت پیشنهاد از طرف مناسبترین متخصص‌ها خواهید داشت.

   ثبت نام به عنوان مدرس نرم افزارهای تخصصی عمران

   شما می‌توانید در صورت داشتن هر تخصصی، آن را با دیگران به اشتراک بگذارید، و در صورت نیاز، کسب‌وکار خود را به‌صورت آن‌لاین گسترش دهید.

   اینکارنت چگونه کار می‌کند؟

   برای مشتریان:اینکارنت، به‌سرعت و راحتی شما را به متخصصان حرفه‌ای معرفی می‌کند تا کارهایی که از پس‌شان بر نمی‌آیید را به آ‌ن‌ها بسپارید. بعد از ثبت‌نام در سایت، می‌توانید در قسمت جست‌وجو، کلمه‌ی کلیدی مربوط به پروژه‌ی مورد نظر خود را وارد کنید. اینکارنت صفحه‌ی اطلاعات و ثبت سفارش مربوط به آن تخصص را در اختیار شما قرار دهد.

   slogan-description-picture
   slogan-description-picture
   slogan-description-picture

   برای متخصصان:با ثبت‌نام در اینکارنت می‌توانید مشتریان را به خود جذب کنید و تخصص خود، محدوده‌ی جغرافیایی، زمان دردسترس بودن و پروژه‌هایی که قادر به انجام‌شان هستید را تعریف کنید. پروفایل اینکارنتی شما به‌عنوان رزومه‌ی شما عمل می‌کند و نظرات مثبت کاربران، شانس شما را برای دریافت پروژه‌های بیش‌تر، بالا خواهد برد.

   slogan-description-picture
   slogan-description-picture
   slogan-description-picture"