×ورودثبت‌نامثبت‌نام متخصص

آموزش زبان ژاپنی

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

آموزش زبان ژاپنی

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

درباره‌ آموزش زبان ژاپنی

وقتی به ژاپن فکر می‌کنید، چه چیزهایی به ذهنتان خطور می‌کند؟ سامورایی‌ها و نینجاها؟ ممکن است به شخصیت‌های چشم‌درشت و جذاب اَنیمه‌ها و داستان‌های مصور (مانگا) فکر کنید یا مثلاً یک‌راست «سفرهای میتی کومان» را به‌خاطر بیاورید. تجربه‌ی بسیاری از ما از زبان ژاپنی شاید به «つづく» در انتهای هر قسمت از «چوبین» خلاصه شود وقتی که هنوز «داستان ادامه دارد».

آموختن هر زبان جدیدی، علاوه‎‌بر این‌که می‎‌تواند سبک و نگرش‌های ما را نسبت به زندگی تغییر دهد، فرصت‌های شغلی و اجتماعی متفاوتی را نیز در اختیارمان قرار می‌دهد؛ به‌ویژه وقتی صحبت از یادگیری زبان ژاپنی است: زبان کشوری که یکی از قدرت‌های اصلی اقتصادی جهان است و بیش از 120 میلیون نفر در دنیا به این زبان صحبت می‌کنند. به‌طور کلی ژاپنی، زبان پرکاربردی است و تا حد زیادی در ایجاد موقعیت‌های جدید خصوصاً کاری و علمی، مؤثر باشد.

ژاپنی‌ها از حروف مشابه چینی برای نوشتن استفاده می‌کنند. در واقع زبان ژاپنی با وجود شباهت نوشتاری؛ صورت گفتاری کاملاً متفاوتی از زبان چینیدارد. ژاپنی‌ها با یادگیری صورت نوشتاری زبان چینیِ اصیل و قرض گرفتن کانجی (حروف تصویری یا واژه‌نگار) از آن، لغات ژاپنی را به شکل نوشتاری درآوردند. بعدها هیراگانا (یکی از دو خط هِجانمای زبان ژاپنی) به‌عنوان جایگزینی ساده‌تر برای کانجی ابداع شد. شما با یادگیری زبان ژاپنی می‌توانید به دامنه‌ی وسیعی از واژگان مشترک این دو زبان دست یابید و با یک تیر دو نشان بزنید. از طرف دیگر با فراگیر شدن رسانه‌های ژاپنی نظیر فیلم‌ها، موسیقی، بازی‌های رایانه‌ای و اَنیمه‌ها، مردم زیادی در سرتاسر جهان در تلاش‌اند تا این زبان را بیاموزند.

برای یادگیری زبان ژاپنی به یک مدرس حرفه‌ای نیاز دارید. نخستین وظیفه‌ی یک مدرس زبان ژاپنی، آموزش زبان به افرادی‌ست که ژاپنی، زبان مادری‌شان نیست. او بسته به توانایی‌های خود و مهارت‌های اولیه‌ی زبان‌آموزان به آن‌ها کمک می‌کند تا مهارت‌های چهارگانه‌ی این زبان (صحبت کردن، درک مطلب از راه شنیدن، نوشتن، و درک مطلب از راه خواندن) را به دست آورده یا ارتقاء دهند.

مهارت‌های مورد نیاز مدرس زبان ژاپنی

مهارت‌های مورد نیاز یک مدرس زبان ژاپنی شامل موارد زیر می‌شود:

 • تسلط به چهار مهارتِ صحبت کردن، نوشتن، درک مطلب از راه شنیدن و درک مطلب از راه خواندن؛

 • ارزیابی صحیح روند یادگیری زبان‌آموز، به معنی گرفتن امتحان استاندارد و نمره‌دهی درست؛

 • دانش کافی و به‌روز در مورد روش‌ها و تکنیک‌های آموزش زبان؛

 • تدریس سطوح مختلف زبان ژاپنی به رده‌های سنی متفاوت؛

 • فن بیان مطلوب و توانایی انتقال درست مفاهیم؛

 • مدیریت جلسات کلاس‌.

تحصیلات مرتبط با آموزش زبان ژاپنی

مدرسان زبان ژاپنی ممکن است از یکی از راه‌های زیر به این مهارت‌ها دست پیدا کرده باشند:

 • فارغ‌التحصیل مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد در یکی از رشته‌ها یا زیرشاخه‌های زبان ژاپنی‌ (آموزش زبان ژاپنی، زبان و ادبیات ژاپنی)؛

 • ممکن است فارغ‌التحصیل رشته‌ی دیگری باشند، اما پس از اتمام دوره‌های آموزش زبان در مؤسسات معتبر و/ یا شرکت در دوره‌های آموزش مدرس، توانایی تدریس زبان ژاپنی را داشته باشند؛

 • ممکن است در کشورهای ژاپنی زبان تحصیل یا زندگی کرده‌ باشند و قادر به تدریس سطوحی از این زبان باشند.

وظایف مورد انتظار از مدرس زبان ژاپنی

احتمالاً برخی از وظایف زیر را از یک مدرس زبان انتظار دارید:

 • تدریس هریک از مهارت‌‌های زبانی هم‌زمان یا به‌تنهایی، بر اساس نیاز زبان‌آموز؛

 • ارائه‌ی مطالب مفید برای یادگیری بهتر زبان ژاپنی؛

 • استفاده از ابزارهای مناسب (کتاب، جزوه، فیلم، فایل‌های صوتی و موارد مشابه)؛

 • ارائه‌ی اطلاعات کامل از کل دوره، مدت‌زمان آن، و سرفصل دروس؛

 • تدریس دوره‌های خاص زبان ژاپنی مرتبط با تخصص زبان‌آموز، یا آمادگی برای آزمون‌های داخلی و بین‌المللی زبان (مثل آزمونJLPT).

معیارهای تأثیرگذار بر قیمت آموزش زبان ژاپنی

موارد زیر بر قیمت پیشنهادی مدرس زبان تأثیرگذار است:

 • مدت‌زمان هر جلسه: هرچه مدت زمان کلاس بیش‌تر باشد، هزینه طبیعتاً بالاتر است، اما ممکن است منجر به برگزاری تعداد جلسات کم‌تری شود که در بلندمدت می‌تواند به‌صرفه‌تر باشد؛

 • تخصص مدرس:مدرس در یک حوزه‌‌ی مشخص فعالیت کرده‌؛ مثلاً تنها در حوزه‌ی کودکان کار کرده و به تبحر و شهرت رسیده است و به‌طبع قیمت پیشنهادی بالاتری دارد؛

 • سطح دانش و تجربه‌ی مدرس: سابقه‌ی کاری مدرس در قیمت پیشنهادی تأثیر دارد؛

 • سطح زبان‌آموز و سطح دوره‌ی آموزش زبان:اگر زبان‌آموز سطوحی از آموزش زبان را گذارنده باشد و خواهان ادامه‌ی آن باشد، یا در سطوح بالای یادگیری زبان باشد و برای یادگیری مهارت خاصی نیاز به مدرس داشته باشد، هزینه‌ی آن متفاوت خواهد شد؛

 • محل تدریس:این که مدرس پیش زبان‌آموز می‌رود یا از زبان‌آموز میزبانی می‌کند و یا کلاس را به صورت آن‌لاین برگزار می‌کند بر میزان هزینه تأثیرگذار است؛ مثلاً اگر کلاس‌ها در محل زبان‌آموز برگزار شود معمولاً گران‌تر از حالتی‌‌ست که زبانآموز به محل مدرس می‌رود. کلاس‌های آن‌لاین هم اغلب اگر برای مدرس موجب صرفه‌جویی در وقت و هزینه‌ی رفت‌وآمد شود ارزان‌تر خواهند بود؛

 • نوع کلاس: کلاس‌های کاملاً خصوصی، نیمه‌خصوصی یا عمومی قیمت‌های متفاوتی دارند. طبیعتاً هرچه تعداد زبان‌آموزان در کلاس بیش‌تر باشد هزینه‌ی کمتری بر عهده‌ی هرکدام خواهد بود؛ گرچه ممکن است با بیش‌تر شدن تعداد، کیفیت آموزش کاهش پیدا کند؛

 • محدوده‌ی جغرافیایی:ممکن است در شهرهای مختلف قیمت‌ها متفاوت باشند؛

 • نوع دوره: این‌که دوره‌ی عمومی آموزش زبان باشد، یک دوره‌ی ویژه‌ی تخصصی باشد، یا دوره‌ی آمادگی آزمون‌های زبان.

 

نکته‌ها و هشدارها

 • پیش از انتخاب آموزشگاه، کلاس، یا مدرس، هدفتان از آموختن زبان را دقیقاً مشخص کنید و دراین‌باره با مدرس یا مشاور آموزشگاه حرف بزنید. مثلاً اگر یادگیری زبان ژاپنی را برای مهاجرت تحصیلی می‌خواهید نیازهای متفاوت نسبت به کسی که می‌خواهد راهنمای گردشگران خارجی شود، یا کسی که برای کار مهاجرت می‌کند خواهید داشت.

 • برای یادگیری مؤثر و ماندگار زبان تنها شرکت کردن در کلاس‌های تئوری، و به خاطر سپردن واژگان کافی نیست. از مدرس خود بخواهید، فیلم‌ها، موسیقی‌ها، یا جلسات بحث آزاد متناسب با سطحتان را به شما معرفی کند. باید زبان دومی که یاد می‌گیرید را زندگی کنید، و به آن زبان، با مسائلی که احساساتتان را درگیر می‌کند مواجه شوید، تا خوب در ذهنتان جای گیرد.

 • اگر از بین حرفه‌ای‌های اینکارنت مدرس زبان استخدام می‌کنید، حتماً از مطابقت هویت او با عکس و مشخصات نمایه‌اش در سایت مطمئن شوید.

ثبت رایگان سفارش مدرس زبان ژاپنی

شما می‌توانید در صورت نیاز از طریق اینکارنت یک متخصص برای انجام پروژه‌ی مورد نظر خود استخدام کنید. بدین منظور، اینکارنت با طرح چند سؤال سعی بر آن دارد که تعریف پروژه‌ها در چهارچوب استاندارد و بر اساس معیارهای تاثیرگذار صورت گیرد. در صورت صبوری و پاسخ دقیق به سؤالات، شانس بیشتری برای دریافت پیشنهاد از طرف مناسبترین متخصص‌ها خواهید داشت.

ثبت نام به عنوان مدرس زبان ژاپنی

شما می‌توانید در صورت داشتن هر تخصصی، آن را با دیگران به اشتراک بگذارید، و در صورت نیاز، کسب‌وکار خود را به‌صورت آن‌لاین گسترش دهید.

اینکارنت چگونه کار می‌کند؟

برای مشتریان:اینکارنت، به‌سرعت و راحتی شما را به متخصصان حرفه‌ای معرفی می‌کند تا کارهایی که از پس‌شان بر نمی‌آیید را به آ‌ن‌ها بسپارید. بعد از ثبت‌نام در سایت، می‌توانید در قسمت جست‌وجو، کلمه‌ی کلیدی مربوط به پروژه‌ی مورد نظر خود را وارد کنید. اینکارنت صفحه‌ی اطلاعات و ثبت سفارش مربوط به آن تخصص را در اختیار شما قرار دهد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture

برای متخصصان:با ثبت‌نام در اینکارنت می‌توانید مشتریان را به خود جذب کنید و تخصص خود، محدوده‌ی جغرافیایی، زمان دردسترس بودن و پروژه‌هایی که قادر به انجام‌شان هستید را تعریف کنید. پروفایل اینکارنتی شما به‌عنوان رزومه‌ی شما عمل می‌کند و نظرات مثبت کاربران، شانس شما را برای دریافت پروژه‌های بیش‌تر، بالا خواهد برد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture"