×ورودثبت‌نامثبت‌نام متخصص

آموزش TRX

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

ثبت نام به عنوان مربی TRX

آموزش TRX

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

درباره‌ آموزش TRX

با این‌که تمام ورزش‌ها بدن و ذهن را در جهات مثبت تقویت می‌کنند، بعضی از آن‌ها تمرکز ویژه‌ای بر بخش یا بخش‌هایی از بدن دارند و گاه باعث ضعیف ماندن اعضای دیگر می‌شوند. مثلاً کسانی که به پینگ پنگ، بدمینتون  یا  تنیس علاقه‌مند هستند، بهتر است در کنار این ورزش، تمرینات تقویتی خاصی نیز انجام دهند تا فرم بدنی متعادل خود را از دست ندهند. حالا به ورزشی فکر کنید که تمام اعضا و ماهیچه‌ها را درگیر می‌کند و از انگشتان پا تا عضلات پشت گردن را به‌کار می‌گیرد و تقویت می‌کند.

تی آر ایکس (TRX) یا مقاومت کل بدن، یک ورزش قدرتی جالب و مهیج، مناسب برای عضله‌سازی (البته نه به شکل خیلی حجیم آن) و تقویت وضعیت جسمانی بدن است. در واقع «تی آر ایکس» به تمرینات استقامتی و کششی گفته می‌شود که توسط لوازمی (مانند کش یا سیم TRX) انجام می‌شود. این ورزش را «رندی هتریک» افسر سابق نیروی دریایی آمریکا ابداع کرد. با توجه به این که تمرینات نیروی دریایی از جمله سخت‌ترین فعالیت‌های فیزیکی و ورزشی بوده و فضا، مکان و تجهیزات کافی برای این تمرینات بر روی ناوگان وجود نداشته، وی با ابتکاری از بند چترهای نجات و دو دسته که به آن‌ها متصل می‌شد، ورزش TRX را ابداع کرد. در این ورزش از هیچ‌گونه وزنه‌ای استفاده نمی‌شود. در عوض از وزن بدن هر شخص جهت افزایش استقامت، تعادل، انعطاف‌پذیری، استحکام و ثبات و هم‌چنین چربی‌سوزی خود فرد استفاده می‌شود. کش یا سیم‌های «تی آر ایکس» امروزه به‌صورت استاندارد تولید و در بسته‌های عرضه‌ می‌شوند.

از فواید ورزش «تی آر ایکس» که در واقع یکی از دلایل محبوبیت این ورزش میان مردم است، پایین بودن قیمت کش آن نسبت به سایر وسایل ورزشی بدن‌سازی است. شما به‌راحتی و با قیمت مناسب می‌توانید این کش را تهیه کنید و در منزل و با تمام اعضای خانواده در سنین مختلف از این وسیله استفاده کنید. نکته‌ی قابل توجه دیگر این است که امروزه هنوز هم از این ورزش در آماده‌سازی نیروهای نظامی و نیروهای آتش‌نشانی استفاده می‌شود. به‌علاوه برخی از کارشناسان معتقدند افرادی که به ورزش‌های یوگا و پیلاتس علاقه‌ دارند به «تی آر ایکس» هم علاقه نشان‌ می‌دهند و این ورزش‌ها را در یک خانواده تقسیم‌بندی می‌کنند.

همان‌طور که گفته شد، تمرینات TRX بر پایه‌ی وزن افراد و تعادل برنامه‌ریزی می‌شوند. برای انجام تمرین‌های مفید و تأثیرگذار، داشتن یک برنامه‌ی تمرینی، متناسب با اهداف و شرایط بدن الزامی است. هم‌چنین از آن‌جا که تمرینات TRX به صورت معلق صورت می‌گیرد، شناخت آناتومی بدن و به‌ویژه مفاصل و تاندون‌ها لازم و ضروری‌ست. در واقع این رشته ورزشی به هیچ عنوان تجربی نیست و بی‌تجربگی ورزش‌کار ممکن است صدمات زیادی را به بدن او وارد کند. برای انجام این تمرینات علاوه بر وسیله‌ی  TRX(یا همان کش‌ها) و وزن بدن خود، به یک مربی آشنا به اصول «تی آر ایکس» و بدن‌سازی نیاز دارید. کسی که آموزش TRX را برای شما سراسر لذت کند.

 

مهارت‌های مورد نیاز مربی TRX

مهارت‌های مورد نیاز یک مربی تی آر ایکس شامل موارد زیر است:

 • تسلط بر شیوه‌های استاندارد در مربی‌گری «تی آر ایکس» و توانایی آموزش دقیق مهارت‌های‌ مورد نیاز؛

 • توانایی ارزیابی صحیح روند یادگیری و تنظیم جلسات آموزشی متناسب با استعداد و نیاز متقاضی؛

 • تدریس سطوح مختلف TRX (مبتدی، مقدماتی، پیش‌رفته، حرفه‌ای) به رده‌های سنی متفاوت؛

 • تناسب اندام و صحت کامل جسمانی؛

 • مدیریت جلسات کلاس؛

 • مهارت‌های ارتباطی قوی جهت ایجاد و حفظ رابطه‌ی حرفه‌ای با شرکت‌کنندگان و اطمینان از سطح مطلوب تدریس؛

 • گذراندن دوره‌های تئوری و عملی «تی آر ایکس».

 

تحصیلات مرتبط با آموزش TRX

مربیان تی آر ایکس ممکن است از یکی از راه‌های زیر به این مهارت‌ها دست پیدا کرده باشند:

 • شرکت در دوره‌های مربی‌گری TRXکه تحت نظارت فدراسیون ورزش‌های همگانی برگزار می‌شوند؛

 • ورزش‌‌کارانی که دارای مدرک مربی‎گری (حداقل درجه 3) بدن‎‌سازی، پرورش اندام، فیتنس و شانتی هستند و در دوره‌های «تی آر ایکس» شرکت کرده‌اند.

 

وظایف مورد انتظار از مربی TRX

احتمالاً برخی از وظایف زیر را از یک مربی تی آر ایکس انتظار دارید:

 • آموزش توضیحات ابتدایی درباره‌ی ورزش این ورزش، وسائل و تجهیزات ورزشی، لباس مناسب و مهارت‎های پیش‌نیاز برای شروع کلاس؛

 • آموزش روش‌های متفاوت گرم کردن در شروع و سرد کردن در انتهای جلسات ؛

 • آشنایی با انواع آسیب‌های ورزشی و روش‌های جلوگیری از بروز آسیب‌ها؛

 • آشنایی با روش‌های تغذیه مناسب با توجه به هدف متقاضی یادگیری ورزش «تی آر ایکس» (لاغری، تناسب اندام)؛

 • تعیین مدت‌زمان مورد نیاز برای انجام حرکات ورزشی؛

 • برنامه‌ریزی برای تعیین تعداد و مدت زمان تمرین‌های روزانه و هفتگی متناسب با نیاز متقاضی یادگیری ورزش «تی آر ایکس»؛

 • آموزش مهارت‎های مربی‌گری و آمادگی برای آزمون‌های آن.

 

معیارهای تأثیرگذار بر قیمت آموزش TRX

موارد زیر بر قیمت پیشنهادی مربی تی آر ایکس تأثیرگذار است:

 • سطح فرد متقاضی یادگیری این ورزش: آموزش TRX به نوآموزان در سطوح ابتدایی همیشه ارزان‎تر از آموزش پیش‌رفته، آمادگی برای مسابقات یا آزمون‌های مختلف است.

 • محل برگزاری کلاس: معمولاً دعوت از مربی «تی آر ایکس» برای آموزش در منزل، گرچه از اتلاف زمان و هزینه‌های رفت‌وآمد شما جلوگیری می‌کند، اما در مجموع هزینه‌ی بیش‌تری برای شما خواهد داشت.

 • نوع کلاس از نظر تعداد نفرات: خصوصی، نیمهخصوصی یا عمومی بودن جلسات کلاس بر قیمت آن تأثیر دارد. هرچه تعداد افراد در کلاس بیش‌تر باشد هزینه‌ی کم‌تری بر عهده‌ی هرکدام از آن‌ها خواهد بود؛ گرچه ممکن است با بیش‌تر شدن تعداد نفرات، کیفیت آموزش تا حدودی کاهش پیدا کند.

 • سطح دانش و تجربه‌ی مربی: سابقه‌ی کاری مربی در قیمت پیش‌نهادی او تأثیر دارد.

 • مدت زمان کلاس و تعداد جلسات: هرچه مدت زمان کلاس بیش‌تر باشد، هزینه طبیعتاً بالاتر است، اما ممکن است منجر به برگزاری تعداد جلسات کم‌تری شود که در بلندمدت می‌تواند به‌صرفه‌تر باشد.

 • تخصص مربی: اگر مربی در یک حوزه‌‌ی مشخص فعالیت کرده و به تبحر و شهرت رسیده باشد، معمولاً قیمت پیش‌نهادی بالاتری خواهد داشت.

 • محدوده‌ی جغرافیایی: ممکن است در شهرهای مختلف سطح قیمت متفاوت باشد.

 

نکته‌ها و هشدارها

 • بهتر است اگر مشکلات و بیماری‌ خاصی دارید، قبل از انجام این ورزش با پزشک و مربی خود مشورت کنید. این ورزش خصوصاً برای کسانی که مشکلات مفصلی دارند، توصیه نمی‌شود.

 • گرم کردن قبل از تمرین و سرد کردن بعد از آن را فراموش نکنید.

 • پوشیدن لباس مناسب را سرسری نگیرید و از تمام تجهيزات حفاظتي لازم استفاده کنید.

 • قبل، بعد و در طول تمرین آب بنوشید. کم شدن آب بدن به طور جدی می تواند عمل‌کرد شما را تحت تأثیر قرار دهد.

 • معمولاً كودكانی که با اشتیاق ورزش می‌کنند نمي‌گويند كه درد دارند. در نتيجه بزرگ‌سالان بايد علائم عمومی آسيب در ورزش را بدانند. تشخيص زودهنگام آسیب بسیار مهم است. با ظاهر شدن  اولين نشانه‌هاي درد، ورزش‌كار را از بازي بيرون آورده و درد را بررسي كنيد، هم‌چنین ورزش‌كار آسيب‌ديده نبايد به بازي برگردد تا علائم آسيب به طور كامل رفع شود.

 • اگر از بین حرفه‌ای‌های اینکارنت مربی تی آر ایکس استخدام می‌کنید، حتماً از مطابقت هویت او با عکس و مشخصات نمایه‌اش در سایت مطمئن شوید.

 

ثبت رایگان سفارش مربی TRX

شما می‌توانید در صورت نیاز از طریق اینکارنت یک متخصص برای انجام پروژه‌ی مورد نظر خود استخدام کنید. بدین منظور، اینکارنت با طرح چند سؤال سعی بر آن دارد که تعریف پروژه‌ها در چهارچوب استاندارد و بر اساس معیارهای تاثیرگذار صورت گیرد. در صورت صبوری و پاسخ دقیق به سؤالات، شانس بیشتری برای دریافت پیشنهاد از طرف مناسبترین متخصص‌ها خواهید داشت.

ثبت نام به عنوان مربی TRX

شما می‌توانید در صورت داشتن هر تخصصی، آن را با دیگران به اشتراک بگذارید، و در صورت نیاز، کسب‌وکار خود را به‌صورت آن‌لاین گسترش دهید.

اینکارنت چگونه کار می‌کند؟

برای مشتریان:اینکارنت، به‌سرعت و راحتی شما را به متخصصان حرفه‌ای معرفی می‌کند تا کارهایی که از پس‌شان بر نمی‌آیید را به آ‌ن‌ها بسپارید. بعد از ثبت‌نام در سایت، می‌توانید در قسمت جست‌وجو، کلمه‌ی کلیدی مربوط به پروژه‌ی مورد نظر خود را وارد کنید. اینکارنت صفحه‌ی اطلاعات و ثبت سفارش مربوط به آن تخصص را در اختیار شما قرار دهد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture

برای متخصصان:با ثبت‌نام در اینکارنت می‌توانید مشتریان را به خود جذب کنید و تخصص خود، محدوده‌ی جغرافیایی، زمان دردسترس بودن و پروژه‌هایی که قادر به انجام‌شان هستید را تعریف کنید. پروفایل اینکارنتی شما به‌عنوان رزومه‌ی شما عمل می‌کند و نظرات مثبت کاربران، شانس شما را برای دریافت پروژه‌های بیش‌تر، بالا خواهد برد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture"