×ورودثبت‌نامثبت‌نام متخصص

آموزش حساب دیفرانسیل و انتگرال

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

آموزش حساب دیفرانسیل و انتگرال

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

درباره‌ آموزش حساب دیفرانسیل و انتگرال

اگر بخواهید حجم یک جسم که بدنه‌ی خمیده‌‌ای دارد را حساب کنید، چه می‌کنید؟ [من که شخصاً هیچ کاری نمی‌کنم] اما اگر شما باشید از چه فرمولی استفاده می‌کنید؟

حسابان یکی از شاخه‌های اصلیریاضیات است که دو شاخه اصلی دارد: حساب دیفرانسیل و انتگرال. دیفرانسیل بهمطالعه‌ی میزان تغییرات کمیت‌ها می‌پردازد و تعریف انتگرال هم از نظر هندسی به مساحت سطح محصور زیر نمودار اشاره دارد. در واقع، در علوم طبیعی، مسائل مهندسی، اقتصاد، و هر جای دیگری که متغیرهای پیوسته و مسائل غیرخطی مطرح می‌شوند، صحبت از حساب دیفرانسیل و انتگرال به میان می‌آید.

حساب دیفرانسیل و انتگرال در مدرسه (دوره‌ی دوم آموزش متوسطه، پایه‌ی دهم و یازدهم) برای دانش‌آموزان رشته‌ی ریاضی‌فیزیک، از دروس مهم و ضروری‌ست. به‌ویژه که در آزمون‌های مهم کشوری و بین‌المللی (کنکور و المپیاد) هم سؤالات بسیاری را به خود اختصاص می‌دهد. به‌علاوه، این بخش از ریاضیات جزء دانش ضروری بسیاری از رشته‌های دانشگاهی است. عمومی‌ترین درس ریاضی در دانشگاه‌ها، حساب دیفرانسیل و انتگرال است. دانشجویان علوم پایه و مهندسی آن را در سال اول می‌گذرانند و دانشجویان رشته‌های دیگر هم اگر درس ریاضی الزامی داشته باشند معمولاً در همان سال اول به‌عنوان پیش‌نیاز دروس دیگر باید این درس را بگذرانند. در واقع این که تأکید بر آموزش این مبحث ریاضی در همان ابتدای آموزش‌های ریاضی و مهندسی‌ست، دلیل موجهی دارد؛ حساب دیفرانسیل و انتگرال زبان بیان پدیده‌های غیرخطی و ابزار حل این مسائل است.

به همین دلیل، برای تحصیل در بسیاری از رشته‌های دانشگاهی یا کسب تخصص در شاخه‌های مهندسی، داشتن درک عمیق و درست از مفاهیم حساب دیفرانسیل و انتگرال بسیار مهم است. به‌هرحال اگر در مدرسه حسابان را خوب یاد نگرفته‌اید یا آن را مبحث سخت و پیچیده‌ای می‌دانید و حالا در دانشگاه با آن مواجه هستید و هنوز شیرینی این علم را نچشیده‎‌اید، به یک مدرس خوب نیاز دارید. کسی که قوانین خشک کتاب‎‌ها را به شیوه‌ای لذت‌بخش و کاربردی به شما آموزش دهد.

 

مهارت‌های مورد نیاز مدرس حساب دیفرانسیل و انتگرال

مهارت‎های مورد نیاز یک مدرس حساب دیفرانسیل و انتگرال شامل موارد زیر است:

 • دانش کافی و به‌روز از علم ریاضیات، شاخه‌ها‌ و شیوه‌های درست آموزش آن؛

 • دانش کافی و به‌روز از حساب دیفرانسیل و انتگرال، انواع و شیوه‌های درست آموزش آن؛

 • آشنایی با ابزارهای کمک‌آموزشی؛

 • فن بیان مطلوب و توانایی انتقال درست مفاهیم به زبان ساده؛

 • مدیریت زمانی جلسات کلاس‎‌ها (به‌گونه‌‌ای که تدریس طی ساعات و جلسات از پیش تعیین شده کامل شود.)؛

 • توانایی تدریس سطوح و انواع مختلف حساب دیفرانسیل و انتگرال به افراد در مقاطع سنی متفاوت.

 

تحصیلات مرتبط با آموزش حساب دیفرانسیل و انتگرال

مدرسان خصوصی حساب دیفرانسیل و انتگرال ممکن است از یکی از راه‎‌های زیر به این مهارت‌ها دست پیدا کرده باشند:

 • فارغ‌التحصیل مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ریاضیات و کاربردها، آموزش ریاضی، ریاضی محض و کاربردی؛

 • فارغ‌التحصیل مقطع کارشناسی ارشد ریاضی کاربردی، محض، مالی و محاسبات نرم (گرایش ساختارهای جبر منطقی)؛

 • فارغ‌التحصیل مقطع دکتری ریاضی محض، کاربردی و بیوانفورماتیک؛

 • ممکن است فارغ‌التحصیل یکی از رشته‌ها‌ی مهندسی باشند که شاخه‌هایی از ریاضی درس اصلی آن‌هاست (مانند رشته‌های مهندسی برق).

 

وظایف مورد انتظار از مدرس حساب دیفرانسیل و انتگرال

احتمالاً برخی از وظایف زیر را از یک مدرس حساب دیفرانسیل و انتگرال انتظار دارید.

 • تدریس تعاریف و تئوری‌های دروس ریاضی دبیرستانی یا دانشگاهی؛

 • تدریس دروس خاص از زیرشاخه‌های ریاضی (همچون دیفرانسیل و انتگرال‌)، متناسب با نیاز خدمت‌گیرنده؛

 • تدریس شیوه‌های حل مسأله و انجام محاسبات و یادگیری فرمول‌ها؛

 • ارائه‌ی مطالب، منابع و ابزارهای کمک درسی مفید برای یادگیری بهتر؛

 • ارائه‌ی دقیق برنامه زمان‌بندی و سرفصل دروس در طول یک دوره آموزش.

 

معیارهای تأثیرگذار بر قیمت آموزش حساب دیفرانسیل و انتگرال

موارد زیر بر قیمت پیشنهادی مدرس حساب دیفرانسیل و انتگرال تأثیرگذار است:

 • تعداد آموزش‌گیرندگان در کلاس: خصوصی، نیمه خصوصی یا عمومی بودن جلسات کلاس بر قیمت آن تأثیر دارد. هرچه تعداد آموزش‌گیرندگان در کلاس بیش‌تر باشد هزینه‌ی کم‌تری بر عهده‌ی هرکدام از آن‌ها خواهد بود؛ گرچه ممکن است با بیش‌تر شدن تعداد نفرات، کیفیت آموزش کاهش پیدا کند؛

 • مدت زمان کلاس و تعداد جلسات: هرچه مدت زمان کلاس بیش‌تر باشد، هزینه طبیعتاً بالاتر است، اما ممکن است منجر به برگزاری تعداد جلسات کم‌تری شود که در بلندمدت می‌تواند به‌صرفه‌تر باشد؛

 • سطح دانش و تجربه‌ی مدرس:سابقه‌ی کاری مدرس در قیمت پیشنهادی او تأثیر دارد؛

 • تخصص مدرس: اگر مدرس در یک حوزه‌‌ی مشخص فعالیت کرده باشد‌؛ مثلاً تنها در تدریس کلاس‌های آمادگی کنکور به تبحر و شهرت رسیده باشد، قیمت پیشنهادی بالاتری خواهد داشت؛

 • سطح دوره: تدریس دروس ریاضی پایه یا ریاضی دبیرستان که عمومی‌تر و ساده‌تر هستند، کم‌هزینه‌تر از تدریس دروس تخصصی و دانشگاهی است؛

 • نوع دوره:قیمت کلاس‌های تئوری،  با کلاس‌های کارگاهی و آزمایش‌گاهی، یا کلاس‌های آمادگی برای کنکور یا المپیاد و آزمون‌های بین‌المللی مانند GRE متفاوت است؛

 • محدوده جغرافیایی:ممکن است در شهرهای مختلف سطح قیمت متفاوت باشد؛

 • محل برگزاری کلاس: این‌که مدرس پیش آموزش‌گیرنده می‌رود یا از او میزبانی می‌کند و یا کلاس را به صورت آن‌لاین برگزار می‌کند بر میزان هزینه تأثیرگذار است؛ مثلاً اگر کلاس‌ها در محل آموزش‌گیرنده برگزار شود معمولاً گران‌تر از حالتی‌‌ست که آموزش‌گیرنده به محل مدرس می‌رود. کلاس‌های آن‌لاین هم اغلب اگر برای مدرس موجب صرفه‌جویی در وقت و هزینه‌ی رفت‌وآمد شود ارزان‌تر خواهند بود.

 

نکته‌ها و هشدارها

 • قبل از انتخاب مدرس خصوصی، برخی از فصول مربوط به حساب دیفرانسیل و انتگرال همچون مبحث حد در بی‌نهایت، حدگیری و رفع ابهام را مرور کنید. این مباحث در حکم پیش‌نیاز یادگیری حساب دیفرانسیل و انتگرال هستند. 

 • پیش از سفارش در مورد قیمت خدمات، تحقیق و مشورت کنید.

 • حتماًدر مورد  تجربه‌های قبلی مدرس تحقیق کنید.؛اولین مشتری یک فروشنده بودن، ریسک بزرگی است.

 • در مورد نقاط قوت، روش و برنامه‌ی تدریس با مدرس گفت‌و‌گو کنید.

 • اگر از بین حرفه‌ای‌های اینکارنت مدرس حساب دیفرانسیل و انتگرال استخدام می‌کنید، حتماً از مطابقت هویت او با عکس و مشخصات نمایه‌اش در سایت مطمئن شوید.

 

ثبت رایگان سفارش مدرس حساب دیفرانسیل و انتگرال

شما می‌توانید در صورت نیاز از طریق اینکارنت یک متخصص برای انجام پروژه‌ی مورد نظر خود استخدام کنید. بدین منظور، اینکارنت با طرح چند سؤال سعی بر آن دارد که تعریف پروژه‌ها در چهارچوب استاندارد و بر اساس معیارهای تاثیرگذار صورت گیرد. در صورت صبوری و پاسخ دقیق به سؤالات، شانس بیشتری برای دریافت پیشنهاد از طرف مناسبترین متخصص‌ها خواهید داشت.

ثبت نام به عنوان مدرس حساب دیفرانسیل و انتگرال

شما می‌توانید در صورت داشتن هر تخصصی، آن را با دیگران به اشتراک بگذارید، و در صورت نیاز، کسب‌وکار خود را به‌صورت آن‌لاین گسترش دهید.

اینکارنت چگونه کار می‌کند؟

برای مشتریان:اینکارنت، به‌سرعت و راحتی شما را به متخصصان حرفه‌ای معرفی می‌کند تا کارهایی که از پس‌شان بر نمی‌آیید را به آ‌ن‌ها بسپارید. بعد از ثبت‌نام در سایت، می‌توانید در قسمت جست‌وجو، کلمه‌ی کلیدی مربوط به پروژه‌ی مورد نظر خود را وارد کنید. اینکارنت صفحه‌ی اطلاعات و ثبت سفارش مربوط به آن تخصص را در اختیار شما قرار دهد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture

برای متخصصان:با ثبت‌نام در اینکارنت می‌توانید مشتریان را به خود جذب کنید و تخصص خود، محدوده‌ی جغرافیایی، زمان دردسترس بودن و پروژه‌هایی که قادر به انجام‌شان هستید را تعریف کنید. پروفایل اینکارنتی شما به‌عنوان رزومه‌ی شما عمل می‌کند و نظرات مثبت کاربران، شانس شما را برای دریافت پروژه‌های بیش‌تر، بالا خواهد برد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture"