×ورودثبت‌نامثبت‌نام متخصص

آموزش زبان ترکی استانبولی

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

آموزش زبان ترکی استانبولی

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

درباره‌ آموزش زبان ترکی استانبولی

هر کسی که تجربه‌ی سفر به ترکیه را داشته، قطعاً از «میدان تکسیم» (یا همان «میدان تقسیم») خاطره‌ی خوبی را به یاد می‌آورد. فکر کنید هنگام قدم زدن در میدان تقسیم استانبول، بتوانیم به زبان ترکی صحبت کنیم، از دکه‌های گل‌فروشی، گل یا از اغذیه‌فروشی‌ها، همبرگر، دونرکباب و راحت‌الحلقوم‌های معروف ترکی بخریم. جالب است بدانید کشور ترکیه‌ با وجود ناآرامی‌هایی که اخیراً پشت‌سر گذاشته هنوز یکی از ده مقصد مهم گردشگری در جهان و اولین مقصد گردشگریِ خارجی برای ایرانیان محسوب می‌شود، و سالانه حدود 25 میلیون گردشگر خارجی از این کشور بازدید می‌کنند. تجربه‌ی سفر به ترکیه، خواندن کتاب‌های ادبی ترک‌زبان از نویسندگان مهمی مثل «اورهان پاموک» یا «عزیز نسین» می‌تواند تجربه‌ی عجیبی باشد، حتی آهنگ‌، موسیقی، فیلم و سریال‌های ترک‌زبان هم طرف‌داران بسیاری در سرتاسر جهان و به‌خصوص در بین ایرانیان دارد.

خانواده‌ی زبان‌های ترکی شامل سی‌وپنج زبان با ریشه‌ای مشترک است. این زبان‌ها در مناطقی ازشمال آسیا، شمال و غرب چین تا غرب آسیا، بخش‌هایی از خاورمیانه، سواحل مدیترانه آسیای مرکزی و اروپا استفاده می‌شوند. خانواده‌ زبان‌هایی با ریشه‌ی ترکی به‌عنوان زبان مادری حدود ۲۸۰ میلیون نفر و به عنوان زبان دوم حدود ۴۰۰ میلیون نفر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

بخشی از ترک‌زبانانِ ایران به زبان ترکی‌آذری و ترکی‌استانبولی صحبت می‌کنند و میزان علاقه به یادگیری ترکی‌استانبولی بین ایرانیان به دلیل ریشه‌های مشترک فرهنگی، زبانی و مرزهای مشترک جغرافیایی بسیار زیاد است.

برای یادگیری هر یک از گویش‌های پرکاربرد زبان ترکی در ایران مثل ترکی استانبولی یا ترکی آذری، قطعاً به یک مدرس حرفه‌ای نیاز دارید. نخستین وظیفه‌ی یک مدرس زبان ترکی، آموزش زبان به افرادی‌ست که زبان مادری‌شان ترکی نیست. او بسته به توانایی‌های خود و مهارت‌های اولیه‌ی زبان‌آموزان به آن‌ها کمک می‌کند تا مهارت‌های چهارگانه‌ی زبان (صحبت کردن، درک مطلب از راه شنیدن، نوشتن، و درک مطلب از راه خواندن) را بدست آورده یا ارتقاء دهند.

مهارت‌های مورد نیاز مدرس زبان ترکی استانبولی

مهارت‌های مورد نیاز یک مدرس زبان ترکی استانبولی شامل موارد زیر می‌شود:

 • تسلط به چهار مهارتِ صحبت کردن، نوشتن، درک مطلب از راه شنیدن و درک مطلب از راه خواندن؛

 • ارزیابی صحیح روند یادگیری زبان‌آموز، به‌معنی گرفتن امتحان استاندارد و نمره‌دهی درست؛

 • دانش کافی و به‌روز در مورد روش‌ها و تکنیک‌های آموزش زبان؛

 • تدریس سطوح مختلف زبان ترکی به رده‌های سنی متفاوت؛

 • فن بیان مطلوب و توانایی انتقال درست مفاهیم؛

 • مدیریت جلسات کلاس‌.

تحصیلات مرتبط با آموزش زبان ترکی استانبولی

مدرسان زبان ترکی ممکن است از یکی از راه‌های زیر به این مهارت‌ها دست پیدا کرده باشند:

 • مقطع کارشناسی زبان و ادبیات ترکی استانبولی و ترکی آذری در دانشگاه‌های داخل کشور؛

 • مقاطع کارشناسی ارشد زبان و ادبیات ترکی استانبولی از دانشگاه‌های خارج از کشور؛

 • مقاطع مختلف دانشگاهی مرتبط با زبان ترکی در دانشگاه‌های خارج از کشور؛

 • ممکن است فارغ‌التحصیل رشته‌ی دیگری باشند، اما پس از اتمام دوره‌های آموزش زبان ترکی به‌طور خودآموز یا در کشورهای ترک‌زبان، یا در مؤسسات معتبر داخلی، توانایی تدریس زبان ترکی را به‌دست آورده باشند.

وظایف مورد انتظار از مدرس زبان ترکی استانبولی

احتمالاً برخی از وظایف زیر را از یک مدرس زبان ترکی انتظار دارید:

 • تدریس هریک از مهارت‌‌های چهارگانه‌ی زبانی هم‌زمان یا به‌تنهایی، بر اساس نیاز زبان‌آموز؛

 • ارائه‌ی مطالب مفید برای یادگیری بهتر زبان ترکی؛

 • استفاده از ابزارهای مناسب (کتاب، جزوه، فیلم، فایل‌های صوتی و موارد مشابه)؛

 • ارائه‌ی اطلاعات کامل از کل دوره، مدت‌زمان آن، و سرفصل دروس؛

 • تدریس دوره‌های خاص زبان ترکی مرتبط با تخصص زبان‌آموز، یا آمادگی برای آزمون‌های داخلی و بین‌المللی زبان (مثل مدرک آزمون تومر Tomer،  آزمون ترکی استانبولی TYS، آزمون یوس YOS،  آزمون ALES، آزمونSAT،  آزمون TUS).

معیارهای تأثیرگذار بر قیمت آموزش زبان ترکی استانبولی

موارد زیر بر قیمت پیشنهادی مدرس زبان تأثیرگذار است:

 • مدت‌زمان هر جلسه: هرچه مدت زمان کلاس بیش‌تر باشد، هزینه طبیعتاً بالاتر است، اما ممکن است منجر به برگزاری تعداد جلسات کم‌تری شود که در بلندمدت می‌تواند به‌صرفه‌تر باشد؛

 • تخصص مدرس: مدرس در یک حوزه‌‌ی مشخص فعالیت کرده‌؛ مثلاً تنها در حوزه‌ی کودکان کار کرده و به تبحر و شهرت رسیده است و به‌طبع قیمت پیشنهادی بالاتری دارد؛

 • سطح دانش و تجربه‌ی مدرس: سابقه‌ی کاری مدرس در قیمت پیشنهادی تأثیر دارد؛

 • سطح زبان‌آموز و سطح دوره‌ی آموزش زبان:اگر زبان‌آموز سطوحی از آموزش زبان را گذارنده باشد و خواهان ادامه‌ی آن باشد، یا در سطوح بالای یادگیری زبان باشد و برای یادگیری مهارت خاصی نیاز به مدرس داشته باشد، هزینه‌ی آن متفاوت خواهد شد؛

 • محل تدریس: این که مدرس پیش زبان‌آموز می‌رود یا از زبان‌آموز میزبانی می‌کند و یا کلاس را به صورت آن‌لاین برگزار می‌کند بر میزان هزینه تأثیرگذار است؛ مثلاً اگر کلاس‌ها در محل زبان‌آموز برگزار شود معمولاً گران‌تر از حالتی‌‌ست که زبانآموز به محل مدرس می‌رود. کلاس‌های آن‌لاین هم اغلب اگر برای مدرس موجب صرفه‌جویی در وقت و هزینه‌ی رفت‌وآمد شود ارزان‌تر خواهند بود؛

 • نوع کلاس: کلاس‌های کاملاً خصوصی، نیمه‌خصوصی یا عمومی قیمت‌های متفاوتی دارند. طبیعتاً هرچه تعداد زبان‌آموزان در کلاس بیش‌تر باشد هزینه‌ی کمتری بر عهده‌ی هرکدام خواهد بود؛ گرچه ممکن است با بیش‌تر شدن تعداد، کیفیت آموزش کاهش پیدا کند؛

 • محدوده‌ی جغرافیایی: ممکن است در شهرهای مختلف قیمت‌ها متفاوت باشند؛

 • نوع دوره: این‌که دوره‌ی عمومی آموزش زبان باشد، یک دوره‌ی ویژه‌ی تخصصی باشد، یا دوره‌ی آمادگی آزمون‌های زبان.

 

نکته‌ها و هشدارها

 • پیش از انتخاب آموزشگاه، کلاس، یا مدرس، هدفتان از آموختن زبان را دقیقاً مشخص کنید و در این باره با مدرس یا مشاور آموزشگاه حرف بزنید. مثلاً اگر یادگیری زبان ترکی را برای مهاجرت تحصیلی می‌خواهید نیازهای متفاوتی با کسی که می‌خواهد راهنمای گردشگران خارجی شود، یا کسی که برای کار مهاجرت می‌کند خواهید داشت.

 • برای یادگیری مؤثر و ماندگار زبان تنها شرکت کردن در کلاس‌های تئوری، و به خاطر سپردن واژگان کافی نیست. از مدرس خود بخواهید، فیلم‌ها، موسیقی‌ها، یا جلسات بحث آزاد متناسب با سطحتان را به شما معرفی کند. باید زبان دومی که یاد می‌گیرید را زندگی کنید، و به آن زبان، با مسائلی که احساسات‌تان را درگیر می‌کند مواجه شوید، تا خوب در ذهن‌تان جا بگیرد.

 • اگر از بین حرفه‌ای‌های اینکارنت مدرس زبان استخدام می‌کنید، حتماً از مطابقت هویت او با عکس و مشخصات نمایه‌اش در سایت مطمئن شوید.

ثبت رایگان سفارش مدرس زبان ترکی استانبولی

شما می‌توانید در صورت نیاز از طریق اینکارنت یک متخصص برای انجام پروژه‌ی مورد نظر خود استخدام کنید. بدین منظور، اینکارنت با طرح چند سؤال سعی بر آن دارد که تعریف پروژه‌ها در چهارچوب استاندارد و بر اساس معیارهای تاثیرگذار صورت گیرد. در صورت صبوری و پاسخ دقیق به سؤالات، شانس بیشتری برای دریافت پیشنهاد از طرف مناسبترین متخصص‌ها خواهید داشت.

ثبت نام به عنوان مدرس زبان ترکی استانبولی

شما می‌توانید در صورت داشتن هر تخصصی، آن را با دیگران به اشتراک بگذارید، و در صورت نیاز، کسب‌وکار خود را به‌صورت آن‌لاین گسترش دهید.

اینکارنت چگونه کار می‌کند؟

برای مشتریان:اینکارنت، به‌سرعت و راحتی شما را به متخصصان حرفه‌ای معرفی می‌کند تا کارهایی که از پس‌شان بر نمی‌آیید را به آ‌ن‌ها بسپارید. بعد از ثبت‌نام در سایت، می‌توانید در قسمت جست‌وجو، کلمه‌ی کلیدی مربوط به پروژه‌ی مورد نظر خود را وارد کنید. اینکارنت صفحه‌ی اطلاعات و ثبت سفارش مربوط به آن تخصص را در اختیار شما قرار دهد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture

برای متخصصان:با ثبت‌نام در اینکارنت می‌توانید مشتریان را به خود جذب کنید و تخصص خود، محدوده‌ی جغرافیایی، زمان دردسترس بودن و پروژه‌هایی که قادر به انجام‌شان هستید را تعریف کنید. پروفایل اینکارنتی شما به‌عنوان رزومه‌ی شما عمل می‌کند و نظرات مثبت کاربران، شانس شما را برای دریافت پروژه‌های بیش‌تر، بالا خواهد برد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture"