×ورودثبت‌نامثبت‌نام متخصص

آموزش ریاضی

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

آموزش ریاضی

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

درباره‌ آموزش ریاضی

چرا باید ریاضی یاد بگیریم؟ برای این که وقتی بزرگ شدیم، در تکالیف ریاضی به بچه‌هایمان کمک کنیم!

بیایید طور دیگر به قضیه نگاه کنیم، فرض کنید که خیلی گرسنه هستید، خیلی زیاد، دو تا ساندویچ خریده‌اید و دوست دارید یک جای آرام بنشینید و نوش جان کنید که دو تا از دوستانتان شما را شکار می‌کنند. این دو ساندویچ را چطور و البته به‌طور مساوی بین سه نفر تقسیم می‌کنید؟ جواب این سوال برای برخی ساده است و برای برخی دیگر باز هم ساده است اما با درنگی چند دقیقه‌ای. ریاضیاتدر زندگی روزمره کاربردهای بسیاری دارد و اگر بخواهید از پس مسائل جزئی زندگی برآیید بی‌تردید باید حداقلی از ریاضیات بدانید.

شاید هیچ‌گاه به واژه‌ی «ریاضی» و معنی آن فکر نکرده باشیم. و شاید دانستن معنای لغوی این واژه، تمام جازدن‌هامان‌ را تعبیر کند. ریاضی در لغت، ریاضت، تحمل رنج و تَعَب، کوشش و ممارست و در اصطلاح عموماً به دانش بررسی کمیت‌ها، ساختارها و تغییرات گفته‌ می‌شود. برخلاف تصور بعضی از افراد، ریاضیات تنها فرمول و قواعد و حساب دیفرانسیلو حد نیست که به سرعت فراموش شوند، بلکه درست فهمیدن صورت مسأله و درست فکر کردن برای رسیدن به جواب است، و به‌دست آوردن این توانایی، صبر و پشتکار می‌خواهد. در واقع صرف‌نظر از این که فرد دارای چه مقام، مسؤولیت و شرایطی در زندگی‌ست، قدرت و مهارت حل مسأله که از کارکردهای اصلی ریاضیات است، می‌تواند در آماده‌سازی ذهن برای رو‌به‌رو شدن با چالش‌های زندگی نقش پراهمیتی ایفا کند.

ریاضیات زبان علم است، زبانی که سایر علوم از جمله علوم طبیعی، مهندسی،اقتصادو پزشکی در تعریف یافته‌ها یا پیش‌برد تحقیقات خود حتماً به آن رجوع می‌کنند. از همین رو برای تحصیل در بسیاری رشته‌های دانشگاهی یا کسب تخصص در بسیاری شاخه‌های علوم پایه و مهندسی، داشتن درک عمیق و درست از مفاهیم پایه‌ی علوم ریاضی بسیار مهم است.

از همین رو برای تحصیل در بسیاری رشته‌های دانشگاهی یا کسب تخصص در شاخه‌های مهندسی، داشتن درک عمیق و درست از مفاهیم پایه‌ی دانش ریاضی بسیار مهم است. به‌علاوه ریاضیات شاخه‌های متنوعی هم‌چونریاضیکاربردی، ریاضی محض، ریاضی مالی و محاسبات نرم (گرایش ساختارهای جبر منطقی) دارد. به‌هرحال اگر در دبیرستان ریاضی را خوب یاد نگرفته‌اید یا آن را مبحث سخت و پیچیده‌ای می‌دانید و هنوز شیرینی اینعلم را نچشیده‎‌اید، به یک مدرس خوب نیاز دارید. کسی که قوانین خشک کتاب‎‌ها را به شیوه‌ای لذت‌بخش و کاربردی به شما آموزش دهد. برای پیدا کردن یه معلم ریاضی حرفه‌ای، اینکارنت آشنای شماست.

مهارت‌های مورد نیاز معلم ریاضی

مهارت‎های مورد نیاز یک مدرس ریاضی شامل موارد زیر است:

 • دانش کافی و به‌روز از علم ریاضیات و شیوه‌های درست آموزش آن؛

 • تسلط بر نرم‌افزارهای کاربردی ریاضی مانند MATLAB و Maxima و غیره؛

 • آشنایی با ابزارهای کمک‌ آموزشی؛

 • فن بیان مطلوب و توانایی انتقال درست مفاهیم به زبان ساده؛

 • مدیریت زمانی جلسات کلاس‎‌ها (به گونه‌‌ای که تدریس طی ساعات و جلسات از پیش تعیین شده کامل شود)؛

 • توانایی تدریس سطوح مختلف علوم ریاضی به افراد در رده‌های سنی متفاوت.

تحصیلات مرتبط با آموزش ریاضی

مدرسان خصوصی ریاضی ممکن است از یکی از راه‎‌های زیر به این مهارت‌ها دست پیدا کرده باشند:

 • فارغ‌التحصیل مقطع کارشناسی ارشد آموزش ریاضی؛

 • فارغ‌التحصیل مقطع کارشناسی ریاضیات و کاربردها، دبیری ریاضی، ریاضی محض و کاربردی؛

 • فارغ‌التحصیل مقطع کارشناسی ارشد ریاضی کاربردی، محض، مالی و محاسبات نرم (گرایش ساختارهای جبر منطقی)؛

 • فارغ‌التحصیل مقطع دکتری ریاضی محض، کاربردی و بیوانفورماتیک؛

 • ممکن است فارغ‌التحصیل یکی از رشته‌ها‌ی مهندسی باشند که شاخه‌هایی از ریاضی درس اصلی آن‌هاست (مانند رشته‌های مهندسی برق).

وظایف مورد انتظار از معلم ریاضی

احتمالاً برخی از وظایف زیر را از یک مدرس ریاضی انتظار دارید:

 • تدریس تعاریف و تئوری‌های دروس ریاضی دبیرستانی یا دانشگاهی؛

 • تدریس دروس خاص از زیرشاخه‌های ریاضی ، متناسب با نیاز خدمت‌گیرنده؛

 • تدریس شیوه‌های حل مسأله و انجام محاسبات؛

 • تدریس شیوه‌های پیاده‌سازی مسائل در نرم‌افزارها؛

 • ارائه‌ی مطالب، منابع و ابزارهای کمک درسی مفید برای یادگیری بهتر؛

 • ارائه‌ی دقیق برنامه زمان‌بندی و سرفصل دروس در طول یک دوره آموزش.

معیارهای تأثیرگذار بر قیمت آموزش ریاضی

 • تعداد آموزش‌گیرندگان در کلاس: خصوصی، نیمه خصوصی یا عمومی بودن جلسات کلاس بر قیمت آن تأثیر دارد. هرچه تعداد آموزش‌گیرندگان در کلاس بیش‌تر باشد هزینه‌ی کم‌تری بر عهده‌ی هرکدام از آن‌ها خواهد بود؛ گرچه ممکن است با بیش‌تر شدن تعداد نفرات، کیفیت آموزش کاهش پیدا کند؛

 • مدت زمان کلاس و تعداد جلسات: هرچه مدت زمان کلاس بیش‌تر باشد، هزینه طبیعتاً بالاتر است، اما ممکن است منجر به برگزاری تعداد جلسات کم‌تری شود که در بلندمدت می‌تواند به‌صرفه‌تر باشد؛

 • سطح دانش و تجربه‌ی مدرس: سابقه‌ی کاری مدرس در قیمت پیشنهادی او تأثیر دارد؛

 • تخصص مدرس: اگر مدرس در یک حوزه‌‌ی مشخص فعالیت کرده باشد‌؛ مثلاً تنها در تدریس کلاس‌های آمادگی کنکور به تبحر و شهرت رسیده باشد، قیمت پیشنهادی بالاتری خواهد داشت؛

 • سطح دوره: تدریس دروس ریاضی پایه یا ریاضی دبیرستان که عمومی‌تر و ساده‌تر هستند، کم‌هزینه‌تراز تدریس دروس تخصصی و دانشگاهی است؛

 • نوع دوره: قیمت کلاس‌های تئوری،  با کلاس‌های کارگاهی و آزمایش‌گاهی، یا کلاس‌های آمادگی برای کنکور یا المپیاد و آزمون‌های بین‌المللی مانند GRE متفاوت است؛

 • محدوده‌ی جغرافیایی: ممکن است در شهرهای مختلف سطح قیمت متفاوت باشد؛

 • محل برگزاری کلاس: این‌که مدرس پیش آموزش‌گیرنده می‌رود یا از او میزبانی می‌کند و یا کلاس را به صورت آن‌لاین برگزار می‌کند بر میزان هزینه تأثیرگذار است؛ مثلاً اگر کلاس‌ها در محل آموزش‌گیرنده برگزار شود معمولاً گران‌تر از حالتی‌‌ست که آموزش‌گیرنده به محل مدرس می‌رود. کلاس‌های آن‌لاین هم اغلب اگر برای مدرس موجب صرفه‌جویی در وقت و هزینه‌ی رفت‌وآمد شود ارزان‌تر خواهند بود.

نکته‌ها و هشدارها

 • اگر از بین حرفه‌ای‌های اینکارنت مدرس ریاضی استخدام می‌کنید، حتماً از مطابقت هویت او با عکس و مشخصات نمایه‌اش در سایت مطمئن شوید.

ثبت رایگان سفارش معلم ریاضی

شما می‌توانید در صورت نیاز از طریق اینکارنت یک متخصص برای انجام پروژه‌ی مورد نظر خود استخدام کنید. بدین منظور، اینکارنت با طرح چند سؤال سعی بر آن دارد که تعریف پروژه‌ها در چهارچوب استاندارد و بر اساس معیارهای تاثیرگذار صورت گیرد. در صورت صبوری و پاسخ دقیق به سؤالات، شانس بیشتری برای دریافت پیشنهاد از طرف مناسبترین متخصص‌ها خواهید داشت.

ثبت نام به عنوان معلم ریاضی

شما می‌توانید در صورت داشتن هر تخصصی، آن را با دیگران به اشتراک بگذارید، و در صورت نیاز، کسب‌وکار خود را به‌صورت آن‌لاین گسترش دهید.

اینکارنت چگونه کار می‌کند؟

برای مشتریان:اینکارنت، به‌سرعت و راحتی شما را به متخصصان حرفه‌ای معرفی می‌کند تا کارهایی که از پس‌شان بر نمی‌آیید را به آ‌ن‌ها بسپارید. بعد از ثبت‌نام در سایت، می‌توانید در قسمت جست‌وجو، کلمه‌ی کلیدی مربوط به پروژه‌ی مورد نظر خود را وارد کنید. اینکارنت صفحه‌ی اطلاعات و ثبت سفارش مربوط به آن تخصص را در اختیار شما قرار دهد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture

برای متخصصان:با ثبت‌نام در اینکارنت می‌توانید مشتریان را به خود جذب کنید و تخصص خود، محدوده‌ی جغرافیایی، زمان دردسترس بودن و پروژه‌هایی که قادر به انجام‌شان هستید را تعریف کنید. پروفایل اینکارنتی شما به‌عنوان رزومه‌ی شما عمل می‌کند و نظرات مثبت کاربران، شانس شما را برای دریافت پروژه‌های بیش‌تر، بالا خواهد برد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture"