×ورودثبت‌نامثبت‌نام متخصص

آموزش زبان فرانسوی

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

آموزش زبان فرانسوی

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

درباره‌ آموزش زبان فرانسوی

زبان فرانسوی زبان بسیار ساده‌ای است؛ خصوصاً وقتی صحبت از اعداد می‌شود. به احتمال قریب‌به‌یقین، فرانسوی زبان‌ها نباید مشکلی در چهار عمل اصلی (ضرب، جمع، تقسیم و تفریق) داشته باشند. می‌پرسید چرا؟ وقتی قرار باشد عدد 80 را به صورت « 4 تا 20» و 97 را «4 تا 20 به‌علاوه‌ی 17» بگویید، به نظر شما نیازی به پنج سال اول دبستان حس می‌شود؟! اما بی‌تردید آ‌ن‌چه اول بار درباره‌ی زبان فرانسوی در ذهن نقش می‌بندد، موسیقی، ادبیات، فیلم، جاذبه‌های تاریخی، آوا و حس زیبای کلمات آن است. شاید هم ذهن بخواهد تصویرهایی دقیق از فیلم «پوآرو»، شخصیت‌های خوش‌چهره‌ای همچون «آلن دولُن»، فیلم «سرنوشت شگفت‌انگیز آملی پولن» یا بخش‌هایی از کتاب «شازده کوچولو» را تصویر کند.

آموختن هر زبان جدیدی، می‎‌تواند سبک و نگرش‌های ما را نسبت به زندگی تغییر دهد. به‌ویژه اگر زبان انتخابی آمیزه‌ای از هنر، ادبیات، آشپزی حرفه‌ای، رقص و مد باشد. شاید فکر کنید که زبان فرانسوی تنها در کشور فرانسه و یا برخی از کشورهای اروپایی رایج است؛ اما بهتر است بدانید که فرانسوی زبان رسمی 29 کشور از جمله فرانسه، بلژیک، سوئیس، لوکزامبورگ، موناکو، هایتی، ساحل عاج و کانادا، مراکش و بسیاری کشورهای دیگر است. در نتیجه، توانایی صحبت و درک زبان فرانسوی به‌عنوان یکی از بااهمیت‌ترین زبان‌‌های بین‌المللی در عرصه‌های گوناگون اجتماعی، احتمالاً از ضرورت‌های زندگی امروزی‌ست.

برای یادگیری زبان فرانسوی به یک مدرس حرفه‌ای نیاز دارید. نخستین وظیفه‌ی یک مدرس زبان فرانسوی، آموزش زبان به افرادی‌ست که فرانسوی، زبان مادری‌شان نیست. او بسته به توانایی‌های خود و مهارت‌های اولیه‌ی زبان‌آموزان به آن‌ها کمک می‌کند تا مهارت‌های چهارگانه‌ی زبان فرانسوی (صحبت کردن، درک مطلب از راه شنیدن، نوشتن، و درک مطلب از راه خواندن) را به دست آورده یا ارتقاء دهند.

مهارت‌های مورد نیاز مدرس زبان فرانسوی

مهارت‌های مورد نیاز یک مدرس زبان فرانسوی شامل موارد زیر می‌شود:

 • تسلط به چهار مهارتِ صحبت کردن، نوشتن، درک مطلب از راه شنیدن و درکمطلب از راه خواندن (écrire-parler-écouter-lire)؛

 • ارزیابی صحیح روند یادگیری زبان‌آموز، به معنی گرفتن امتحان استاندارد و نمره‌دهی درست؛

 • دانش کافی و به‌روز در مورد روش‌ها و تکنیک‌های آموزش زبان؛

 • تدریس سطوح مختلف زبان فرانسوی به رده‌های سنی متفاوت؛

 • فن بیان مطلوب و توانایی انتقال درست مفاهیم؛

 • مدیریت جلسات کلاس‌.

تحصیلات مرتبط با آموزش زبان فرانسوی

مدرسان زبان فرانسوی ممکن است از یکی از راه‌های زیر به این مهارت‌ها دست پیدا کرده باشند:

 • فارغ‌التحصیل مقاطع کاردانی به بالا در یکی از رشته‌ها یا زیرشاخه‌ها‌‌ی زبان فرانسوی (آموزش زبان، فرانسوی، زبان و ادبیات، و مترجمی)؛

 • ممکن است فارغ‌التحصیل رشته‌ی دیگری باشند، اما پس از اتمام دوره‌های آموزش زبان در مؤسسات معتبر و/ یا شرکت در دوره‌های آموزش مدرس توانایی تدریس زبان فرانسوی را داشته باشند؛

 • ممکن است در کشورهای فرانسوی زبان تحصیل یا زندگی کرده‌ باشند و قادر به تدریس سطوحی از این زبان باشند.

 

وظایف مورد انتظار از مدرس زبان فرانسوی

احتمالاً برخی از وظایف زیر را از یک مدرس زبان فرانسوی انتظار دارید:

 • تدریس هریک از مهارت‌‌های زبانی هم‌زمان یا به‌تنهایی، بر اساس نیاز زبان‌آموز؛

 • ارائه‌ی مطالب مفید برای یادگیری بهتر زبان فرانسوی؛

 • استفاده از ابزارهای مناسب (کتاب، جزوه، فیلم، فایل‌های صوتی و موارد مشابه)؛

 • ارائه‌ی اطلاعات کامل از کل دوره، مدت‌زمان آن، و سرفصل دروس؛

 • تدریس دوره‌های خاص زبان فرانسوی مرتبط با تخصص زبان‌آموز، یا آمادگی برای آزمون‌های داخلی و بین‌المللی زبان (مثل آزمون Delf، Dalf، Tef).

معیارهای تأثیرگذار بر قیمت آموزش زبان فرانسوی

موارد زیر بر قیمت پیشنهادی مدرس زبان تأثیرگذار است:

 • مدت‌زمان هر جلسه:هرچه مدت زمان کلاس بیش‌تر باشد، هزینه طبیعتاً بالاتر است، اما ممکن است منجر به برگزاری تعداد جلسات کم‌تری شود که در بلندمدت می‌تواند به‌صرفه‌تر باشد؛

 • تخصص مدرس: مدرس در یک حوزه‌‌ی مشخص فعالیت کرده‌؛ مثلاً تنها در حوزه‌ی کودکان کار کرده و به تبحر و شهرت رسیده است و به‌طبع قیمت پیشنهادی بالاتری دارد؛

 • سطح دانش و تجربه‌ی مدرس:سابقه‌ی کاری مدرس در قیمت پیشنهادی تأثیر دارد؛

 • سطح زبان‌آموز و سطح دوره‌ی آموزش زبان:اگر زبان‌آموز سطوحی از آموزش زبان را گذارنده باشد و خواهان ادامه‌ی آن باشد، یا در سطوح بالای یادگیری زبان باشد و برای یادگیری مهارت خاصی نیاز به مدرس داشته باشد، هزینه‌ی آن متفاوت خواهد شد؛

 • محل تدریس:این که مدرس پیش زبان‌آموز می‌رود یا از زبان‌آموز میزبانی می‌کند و یا کلاس را به صورت آن‌لاین برگزار می‌کند بر میزان هزینه تأثیرگذار است؛ مثلاً اگر کلاس‌ها در محل زبان‌آموز برگزار شود معمولاً گران‌تر از حالتی‌‌ست که زبانآموز به محل مدرس می‌رود. کلاس‌های آن‌لاین هم اغلب اگر برای مدرس موجب صرفه‌جویی در وقت و هزینه‌ی رفت‌وآمد شود ارزان‌تر خواهند بود؛

 • نوع کلاس: کلاس‌های کاملاً خصوصی، نیمه‌خصوصی یا عمومی قیمت‌های متفاوتی دارند. طبیعتاً هرچه تعداد زبان‌آموزان در کلاس بیش‌تر باشد هزینه‌ی کمتری بر عهده‌ی هرکدام خواهد بود؛ گرچه ممکن است با بیش‌تر شدن تعداد، کیفیت آموزش کاهش پیدا کند؛

 • محدوده‌ی جغرافیایی: ممکن است در شهرهای مختلف قیمت‌ها متفاوت باشند؛

 • نوع دوره:این‌که دوره‌ی عمومی آموزش زبان باشد، یک دوره‌ی ویژه‌ی تخصصی باشد، یا دوره‌ی آمادگی آزمون‌های زبان.

 

نکته‌ها و هشدارها

 • پیش از انتخاب آموزشگاه، کلاس، یا مدرس، هدفتان از آموختن زبان را دقیقاً مشخص کنید و در این باره با مدرس یا مشاور آموزشگاه حرف بزنید. مثلاً اگر یادگیری زبان فرانسوی را برای مهاجرت تحصیلی می‌خواهید نیازهای متفاوتی با کسی که می‌خواهد راهنمای گردشگران خارجی شود، یا کسی که برای کار مهاجرت می‌کند خواهید داشت.

 • کشورهای فرانسوی زبان دنیا لهجه‌های مختلفی دارند و ممکن است از نظر واژگان و دستور زبان هم تا حدودی با هم متفاوت داشته باشند. اگر این موضوع برای شما اهمیت دارد، بهتر است از ابتدا مدرسان یا آموزشگاه‌هایی را انتخاب کنید که از کتاب‌ها و شیوه‌های آموزشی هم‌خوان با هدف شما استفاده می‌کنند.

 • برای یادگیری مؤثر و ماندگار زبان، تنها شرکت کردن در کلاس‌های تئوری، و به خاطر سپردن واژگان کافی نیست. از مدرس خود بخواهید، فیلم‌ها، موسیقی‌ها، یا جلسات بحث آزاد متناسب با سطحتان را به شما معرفی کند. باید زبان دومی که یاد می‌گیرید را زندگی کنید، و با آن زبان، با مسائلی که احساساتتان را درگیر می‌کند مواجه شوید، تا خوب در ذهنتان جای گیرد.

 • اگر از بین حرفه‌ای‌های اینکارنت مدرس زبان استخدام می‌کنید، حتماً از مطابقت هویت او با عکس و مشخصات نمایه‌اش در سایت مطمئن شوید.

ثبت رایگان سفارش مدرس زبان فرانسوی

شما می‌توانید در صورت نیاز از طریق اینکارنت یک متخصص برای انجام پروژه‌ی مورد نظر خود استخدام کنید. بدین منظور، اینکارنت با طرح چند سؤال سعی بر آن دارد که تعریف پروژه‌ها در چهارچوب استاندارد و بر اساس معیارهای تاثیرگذار صورت گیرد. در صورت صبوری و پاسخ دقیق به سؤالات، شانس بیشتری برای دریافت پیشنهاد از طرف مناسبترین متخصص‌ها خواهید داشت.

ثبت نام به عنوان مدرس زبان فرانسوی

شما می‌توانید در صورت داشتن هر تخصصی، آن را با دیگران به اشتراک بگذارید، و در صورت نیاز، کسب‌وکار خود را به‌صورت آن‌لاین گسترش دهید.

اینکارنت چگونه کار می‌کند؟

برای مشتریان:اینکارنت، به‌سرعت و راحتی شما را به متخصصان حرفه‌ای معرفی می‌کند تا کارهایی که از پس‌شان بر نمی‌آیید را به آ‌ن‌ها بسپارید. بعد از ثبت‌نام در سایت، می‌توانید در قسمت جست‌وجو، کلمه‌ی کلیدی مربوط به پروژه‌ی مورد نظر خود را وارد کنید. اینکارنت صفحه‌ی اطلاعات و ثبت سفارش مربوط به آن تخصص را در اختیار شما قرار دهد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture

برای متخصصان:با ثبت‌نام در اینکارنت می‌توانید مشتریان را به خود جذب کنید و تخصص خود، محدوده‌ی جغرافیایی، زمان دردسترس بودن و پروژه‌هایی که قادر به انجام‌شان هستید را تعریف کنید. پروفایل اینکارنتی شما به‌عنوان رزومه‌ی شما عمل می‌کند و نظرات مثبت کاربران، شانس شما را برای دریافت پروژه‌های بیش‌تر، بالا خواهد برد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture"