×ورودثبت‌نامثبت‌نام متخصص

آموزش پیلاتس

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

آموزش پیلاتس

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

درباره‌ آموزش پیلاتس

اگر پس از یک روز کاریِ سخت علاقه دارید وقتی به ‌خانه رسیدید و لباس‌های راحتی خود را پوشیدید، کسی پیدا شود و شما را هم‌چون گِل لگد کند یا مجبورید ناز خیلی‌ها را بخرید تا با دست و پا شما را ماساژ دهند، بهتر است بدانید روش‌های بهتری هم وجود دارد.

پیلاتس یک مجموعه از تمرینات ورزشی‌ست که سال‌ها قبل توسط شخصی با همین نام برای بالا بردن قدرت، استقامت و تعادل بدن پایه‌ریزی شد. در واقع این ورزش با تمرکز بر دو بعد جسمی و ذهنی از جهاتی با ورزش‌های رزمی (ووشو ، کونگ‌فو توآ ، کاراته ) و یوگا  شباهت ‌‌دارد و از جهاتی در نوع خود منحصربه‌فرد است. در ورزش پیلاتس که به «کنترولوژی» هم معروف است، تمرکز بر عضلات و مفاصلی‌ست که بیش‌ترین درگیری را در فعالیت‌های روزانه دارند؛ فعالیت‌هایی چون نشستن، راه رفتن، حمل کردن بار، خم‌وراست شدن و بسیاری فعالیت‌های دیگر که تکرار روزانه‌ی آن‌ها به‌صورت‌های نادرست، بدن را رفته‌رفته دچار آسیب‌های جبران‌ناپذیر می‌کند. با اجرای مکرر تمرینات پیلاتس، ذهن درک بهتری نسبت به ساختار و عمل‌کرد بدن پیدا کرده و نتیجتاً به توان‌مندی و تعادل هر چه بیش‌تر بدن کمک می‌کند. انتخاب واژه‌ی «کنترولوژی» برای این ورزش هم از آن جهت است که پیلاتس را هنر حرکات کنترل‌شده می‌دانند؛ ورزشی که با ایجاد تعادل، کنترل ذهن و بدن را به‌دست می‌گیرد. امروزه بیش از ۱۲ میلیون نفر در دنیا به انجام این ورزش مشغول هستند؛ ورزشی که اغلب با یک توپ برای کنترل پایداری، یک دستگاه ریفُرمر و وزن بدن خود شخص انجام می‌شود.

پیلاتس ویژگی‌های مثبت بسیاری دارد. مثلاً این که اگر یک ورزش‌کار حرفه‌ای باشید و یا به‌تازگی در دنیای ورزش قدم گذاشته باشید، تفاوتی نمی‌کند. با توجه به این که این ورزش تمامی عضلات بدن را درگیر می‌کند و سعی در افزایش قدرت بدنی دارد، احتمالاً شروع و یادگیری آن در سنین کودکی توصیه نمی‌شود. اما از دیگر سو، تمرکز آن بر ذهن و توانایی‌های آن، باعث افزایش هوشیاری و تقویت ارتباط ذهن و بدن می‌شود. یکی از مزایای جذاب این ورزش، بزرگ نشدن عضلات بدن است؛ به‌ویژه برای خانم‌ها که به‌دنبال تناسب اندام هستند و علاقه‌ای به حجیم شدن عضلات‌شان ندارند.

ورزش کردن مانند بسیاری از فعالیت‌ها و سرگرمی‌های دیگر که با اهداف ویژه‌ای ایجاد می‌شوند و علاقه‌مندان بسیاری پیدا می‌کنند، از تنوع گسترده‌ای برخوردار است. آن‌چه کیفیت و تأثیر هر نوع ورزشی را بیش‌تر می‌کند، مطالعه‌ی دقیق درباره‌ی آن، تناسب ورزش با نیاز و توانایی جسمی و روحی هر شخص و انتخاب مربیان حرفه‌ای و متناسب با آن نیازهاست.

مهارت‌های مورد نیاز مربی پیلاتس

مهارت‌های مورد نیاز یک مربی پیلاتس شامل موارد زیر است:

 • تسلط بر شیوه‌های استاندارد در مربی‌گری پیلاتس و توانایی آموزش دقیق مهارت‌های‌ مورد نیاز؛

 • توانایی ارزیابی صحیح روند یادگیری و تنظیم جلسات آموزشی متناسب با استعداد و نیاز متقاضی؛

 • تدریس سطوح مختلف پیلاتس (مبتدی، مقدماتی، پیش‌رفته، حرفه‌ای) به رده‌های سنی متفاوت؛

 • تناسب اندام و سلامت کامل جسمانی؛

 • مدیریت جلسات کلاس؛

 • مهارت‌های ارتباطی قوی جهت ایجاد و حفظ رابطه‌ی حرفه‌ای با شرکت‌کنندگان و اطمینان از سطح مطلوب تدریس؛

 • گذراندن دوره‌های تئوری و عملی پیلاتس.

تحصیلات مرتبط با آموزش پیلاتس

مربیان پیلاتس ممکن است از یکی از راه‌های زیر به این مهارت‌ها دست پیدا کرده باشند:

 • فارغ‌التحصیل دوره‌های مربی‌گری پیلاتس که در سه سطح درجه 3 و 2 و 1 برگزار می‌شود؛

 • فارغ‌التحصیل دوره‌های مربی‌گری بین‌المللی که تحت نظارت فدراسیون ورزش‌های همگانی برگزار می‌شوند.

وظایف مورد انتظار از مربی پیلاتس

احتمالاً برخی از وظایف زیر را از یک مربی پیلاتس انتظار دارید:

 • آموزش توضیحات ابتدایی درباره‌ی ورزش پیلاتس، وسائل و تجهیزات ورزشی، لباس مناسب و مهارت‎های پیش‌نیاز برای شروع کلاس؛

 • آموزش روش‌های متفاوت گرم کردن در شروع و سرد کردن در انتهای جلسات ؛

 • آشنایی با انواع آسیب‌های ورزشی و روش‌های جلوگیری از بروز آسیب‌ها؛

 • آشنایی با روش‌های تغذیه‌ی مناسب با توجه به هدف متقاضی یادگیری ورزش پیلاتس (لاغری، تناسب اندام، چاقی)؛

 • تعیین مدت‌زمان موردنیاز برای انجام حرکات ورزشی؛

 • برنامه‌ریزی برای تعیین تعداد و مدت‌زمان تمرین‌های روزانه و هفتگی متناسب با نیاز متقاضی یادگیری ورزش پیلاتس؛

 • آموزش مهارت‎های مربی‌گری و آمادگی برای آزمون‌های آن؛

 • آشنایی با روان‌شناسی پیلاتس.

معیارهای تأثیرگذار بر قیمت آموزش پیلاتس

موارد زیر بر قیمت پیش‌نهادی مربی پیلاتس تأثیرگذار است:

 • سطح فرد متقاضی یادگیری پیلاتس: آموزش پیلاتس به ورزش‌کاران در سطوح مبتدی همیشه ارزان‎تر از آموزش پیش‌رفته، آمادگی برای مسابقات یا آزمون‌های مختلف است.

 • محل برگزاری کلاس: معمولاً دعوت از مربی پیلاتس برای آموزش در منزل، گرچه از اتلاف زمان و هزینه‌های رفت‌وآمد شما جلوگیری می‌کند، اما هزینه‌ی بیش‌تری برای شما خواهد داشت.

 • نوع کلاس از نظر تعداد نفرات: خصوصی، نیمه‌خصوصی یا عمومی بودن جلسات کلاس بر قیمت آن تأثیر دارد. هرچه تعداد افراد در کلاس بیش‌تر باشد هزینه‌ی کم‌تری بر عهده‌ی هرکدام از آن‌ها خواهد بود؛ گرچه ممکن است با بیش‌تر شدن تعداد نفرات، کیفیت آموزش تا حدودی کاهش پیدا کند.

 • سطح دانش و تجربه‌ی مربی: سابقه‌ی کاری مربی در قیمت پیش‌نهادی او تأثیر دارد.

 • مدت‌زمان کلاس و تعداد جلسات: هرچه مدت‌زمان کلاس بیش‌تر باشد، هزینه طبیعتاً بالاتر است، اما ممکن است منجر به برگزاری تعداد جلسات کم‌تری شود که در بلندمدت می‌تواند به‌صرفه‌تر باشد.

 • تخصص مربی: اگر مربی در یک حوزه‌‌ی مشخص فعالیت کرده و به تبحر و شهرت رسیده باشد، قیمت پیش‌نهادی بالاتری خواهد داشت.

 • محدوده‌ی جغرافیایی: ممکن است در شهرهای مختلف سطح قیمت متفاوت باشد.

نکته‌ها و هشدارها

 • بهتر است اگر مشکلات و بیماری‌ خاصی دارید، قبل از انجام این ورزش با پزشک و مربی خود مشورت کنید.

 • اسامی کلیه مربیان باشگاه‌های کشور به همراه نام باشگاه‌هایی که در آن فعالیت دارند در سایت‌های معتبر و اختصاصی پیلاتس در ایران درج شده است. نتیجتاً می‌توانید از صحت اعتبار مربیان مطلع شوید.

 • در کلاس ورزشی پیلاتس برای اجرای راحت حرکات بهتر است از لباس‎‌های خیلی چسبان و خیلی گشاد استفاده نکنید. به‌علاوه، نیازی به کفش ندارید و استفاده از جوراب با صلاح‌دید مربی اختیاری‌ست.

 • اگر از بین حرفه‌ای‌های اینکارنت مربی پیلاتس استخدام می‌کنید، حتماً از مطابقت هویت او با عکس و مشخصات نمایه‌اش در سایت مطمئن شوید.

ثبت رایگان سفارش مربی پیلاتس

شما می‌توانید در صورت نیاز از طریق اینکارنت یک متخصص برای انجام پروژه‌ی مورد نظر خود استخدام کنید. بدین منظور، اینکارنت با طرح چند سؤال سعی بر آن دارد که تعریف پروژه‌ها در چهارچوب استاندارد و بر اساس معیارهای تاثیرگذار صورت گیرد. در صورت صبوری و پاسخ دقیق به سؤالات، شانس بیشتری برای دریافت پیشنهاد از طرف مناسبترین متخصص‌ها خواهید داشت.

ثبت نام به عنوان مربی پیلاتس

شما می‌توانید در صورت داشتن هر تخصصی، آن را با دیگران به اشتراک بگذارید، و در صورت نیاز، کسب‌وکار خود را به‌صورت آن‌لاین گسترش دهید.

اینکارنت چگونه کار می‌کند؟

برای مشتریان:اینکارنت، به‌سرعت و راحتی شما را به متخصصان حرفه‌ای معرفی می‌کند تا کارهایی که از پس‌شان بر نمی‌آیید را به آ‌ن‌ها بسپارید. بعد از ثبت‌نام در سایت، می‌توانید در قسمت جست‌وجو، کلمه‌ی کلیدی مربوط به پروژه‌ی مورد نظر خود را وارد کنید. اینکارنت صفحه‌ی اطلاعات و ثبت سفارش مربوط به آن تخصص را در اختیار شما قرار دهد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture

برای متخصصان:با ثبت‌نام در اینکارنت می‌توانید مشتریان را به خود جذب کنید و تخصص خود، محدوده‌ی جغرافیایی، زمان دردسترس بودن و پروژه‌هایی که قادر به انجام‌شان هستید را تعریف کنید. پروفایل اینکارنتی شما به‌عنوان رزومه‌ی شما عمل می‌کند و نظرات مثبت کاربران، شانس شما را برای دریافت پروژه‌های بیش‌تر، بالا خواهد برد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture"