×ورودثبت‌نامثبت‌نام متخصص

آموزش نرم افزار spss

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

آموزش نرم افزار spss

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

درباره‌ آموزش نرم افزار spss

هر پژوهش و پایان‌نامه‌ای که سعی در پیدا کردن و تبیین روابط بین متغیرها و پدیده‌ها دارد، یا فرضیات پژوهش‌هایی که براساس پرسش‌نامه و سپس آزمون، بنیان شده‌اند، به تحلیل نتایج آماری نیاز دارند. Spss یک نرم افزار آماری‌ست که برای انجام تجزیه و تحلیل آماری، به‌ویژه تحلیل نتایج پرسش‌نامه‌های تحقیقات میدانی، و هم‌چنین آزمون فرضیات تحقیق و پایان‌نامه‌ها استفاده می‌شود.

این نرم‌افزار انعطاف و توانایی بالایی دارد و یکی از مشهورترین و پرکاربرد‌ترین برنامه‌های تحلیل آماری است. بااین‌که در معنای لغوی تنها برای تحلیل آمار علوم اجتماعی تعریف شده، اما در حال حاضر از این نرم افزار برای تحلیل و آنالیز آماری مشاهدات و پرسش‌نامه‌ها و آزمون‌ها در تمامی رشته‌ها (علوم اجتماعی و انسانی،اقتصاد ، پزشکی، صنعت و کشاورزی و غیره) استفاده می‌گردد. با این حال یادگیری و استفاده از این نرم‌افزار، وابستگی بسیاری به فهم  آمار  و مفاهیم آن دارد. در واقع، فردی که اطلاعاتی درباره‌ی اصول اولیه و مفاهیم آماری ندارد، به احتمال بسیار زیاد قادر به استفاده و یادگیری این نرم‌افزار نخواهد بود. علاوه بر کاربردهای مهم و معمول نرم‌افزار SPSS ، با ترسیم انواع جداول، گراف‌‌ها و نمودارها، مباحث تئوری آمار هم به ‌شیوه‌ای قابل فهم و ملموس بیان می‌شوند. در نتیجه با یادگیری این نرم‌افزار، می‌توانید با یک تیر دو نشان بزنید.

یک مدرس خوب نرم‌افزار SPSS باید فرد کاملاً مناسبی برای شما باشد. احتمالاً اولین موردی که باید به یاد داشته باشید این است که فردی را انتخاب کنید که خصوصیات و توانایی‌هایش کاملاً با نیازهای شما هم‌خوانی داشته باشد. بعد، مواردی مثل این که در چه سطحی هستید، آیا به آموزش تئوری‌های آماری نیاز دارید یا خیر، چه فرآیند به‌خصوصی (نحوه‌ی تحلیل رگرسیون یا آزمون نرمال بودن منحنی داده) را از نرم‌افزار انتظار دارید و یا می‌خواهید این نرم‌افزار را به‌صورت حرفه‌ای و برای کاربرد تحقیقاتی خاصی یاد بگیرید، هم می‌توانند معیارهای خوبی برای انتخاب یک مدرس خصوصی نرم‌افزار SPSS باشد.

می‌توانید در اینکارنت با مدرسان حرفه‌ای‌ نرم‌افزار spss آشنا شوید و درخواست خود را به آن‌ها بگویید.

مهارت‌های مورد نیاز مدرس نرم افزار spss

مهارت‌های مورد نیاز یک مدرس نرم‌افزار SPSS شامل موارد زیر می‌شود:

 • دانش کافی و به‌روز در مورد علم آمار، روش‌ها و تکنیک‌های آموزش آن؛

 • دانش کافی و به‌روز در مورد نرم‌افزار SPSS، روش‌ها و تکنیک‌ها، نسخه‌ها و شیوه‌های آموزش آن؛

 • استفاده از ابزارهای مناسب آموزشی؛

 • فن بیان مطلوب و توانایی انتقال درست مفاهیم به زبان ساده؛

 • مدیریت زمانی جلسات کلاس‌ها (به‌صورتی که تدریس طی تعداد ساعات و جلسات تعیین‌شده تمام شود)؛

 • تدریس سطوح مختلف نرم‌افزار SPSS (مقدماتی، متوسط، پیش‌رفته) به افراد رده‌های تحصیلی گوناگون و رشته‌های مختلف؛

 • انعطاف زمانی برای برنامه‌ریزی و تشکیل جلسات بر اساس نیاز خدمت‌گیرنده.

تحصیلات مرتبط با آموزش نرم افزار spss

مدرسان خصوصی نرم‌افزار SPSS ممکن است از یکی از راه‌های زیر به این مهارت‌ها دست پیدا کرده باشند:

 • مقاطع کارشناسی تا دکترای مجموعه‌ی رشته‌های آمار؛

 • مقاطع کارشناسی تا دکترای رشته‌های روان‌شناسی و جامعه‌شناسی و علوم تربیتی؛

 • مقاطع کارشناسی ارشد تا دکترای بسیاری از رشته‌ها اعم از مهندسی، پزشکی، اقتصاد و غیره (بسته به نیاز خدمت‌گیرنده به یادگیری آمار در رشته‌های خاص).

وظایف مورد انتظار از مدرس نرم افزار spss

احتمالاً برخی از وظایف زیر را از یک مدرس نرم‌افزار SPSS انتظار دارید:

 • تدریس تعاریف و تئوری‌های آمار، کارکرد نرم‌افزار، نحوه‌ی نصب یا دانلود، شرح محیط کار و منوها؛

 • ارائه‌ی مطالب مفید برای یادگیری بهتر این نرم‌افزار به زبان ساده؛

 • استفاده از ابزارهای مناسب (کتاب، جزوه، فیلم‌های آموزشی و موارد مشابه)؛

 • ارائه‌ی سرفصل مناسب و دادن اطلاعات کامل از کل دوره و مدت زمان آن؛

 • تدریس مطالب و دوره‌های خاص نرم‌افزار SPSS  مرتبط با تخصص و نیاز خدمت‌گیرنده.

معیارهای تأثیرگذار بر قیمت آموزش نرم افزار spss

موارد زیر بر قیمت پیشنهادی مدرس نرم‌افزار SPSS  تأثیرگذار است:

 • تعداد آموزش‌گیرندگان در کلاس: خصوصی، نیمه خصوصی یا عمومی بودن جلسات کلاس بر قیمت آن تأثیر دارد. هرچه تعداد آموزش‌گیرندگان در کلاس بیش‌تر باشد هزینه‌ی کم‌تری بر عهده‌ی هرکدام از آن‌ها خواهد بود؛ گرچه ممکن است با بیش‌تر شدن تعداد نفرات، کیفیت آموزش کاهش پیدا کند؛

 • مدت زمان کلاس و تعداد جلسات: هرچه مدت زمان کلاس بیش‌تر باشد، هزینه طبیعتاً بالاتر است، اما ممکن است منجر به برگزاری تعداد جلسات کم‌تری شود که در بلندمدت می‌تواند به‌صرفه‌تر باشد؛

 • سطح دانش و تجربه‌ی مدرس: سابقه‌ی کاری مدرس در قیمت پیشنهادی او تأثیر دارد؛

 • تخصص مدرس: اگر مدرس در یک حوزه‌‌ی مشخص فعالیت کرده باشد‌؛ مثلاً تنها در تدریس کلاس‌های آمادگی کنکور به تبحر و شهرت رسیده باشد، قیمت پیشنهادی بالاتری خواهد داشت؛

 • سطح دوره: تدریس دروه‌ی مقدماتی نرم‌افزار spss عمومی‌ و ساده‌تر است کم‌هزینه‌تر از تدریس دوره‌های تخصصی و حرفه‌ای است؛

 • نوع دوره: این‌که دوره جهت تحلیل‌های خاصی تشیکل شده باشد و یا صرفاً درباره‌ی اصول اولیه‌ و مقدماتی این نرم‌افزار باشد، در قیمت پیش‌نهادی مدرس مؤثر است؛

 • محدوده جغرافیایی: ممکن است در شهرهای مختلف سطح قیمت متفاوت باشد؛

 • محل برگزاری کلاس: این‌ که مدرس پیش آموزش‌گیرنده می‌رود یا از او میزبانی می‌کند و یا کلاس را به صورت آن‌لاین برگزار می‌کند بر میزان هزینه تأثیرگذار است؛ مثلاً اگر کلاس‌ها در محل آموزش‌گیرنده برگزار شود معمولاً گران‌تر از حالتی‌‌ست که آموزش‌گیرنده به محل مدرس می‌رود. کلاس‌های آن‌لاین هم اغلب اگر برای مدرس موجب صرفه‌جویی در وقت و هزینه‌ی رفت‌وآمد شود ارزان‌تر خواهند بود؛

نکته‌ها و هشدارها

 • اگر تا حدودی با یک نرم‌افزارآشنایی دارید و می‌خواهید مهارت بیشتری در آن کسب کنید، حتماً پیش از شروع کلاس، میزان تسلطی که به نرم‌افزار دارید را با مدرس خود در میان بگذارید و هدف‌تان از شرکت در دوره‌ی آموزشی را به او بگویید. در غیر این صورت ممکن است کلاس با توقعات شما یکسان نباشد. مثلاً ممکن است مطالب و سرفصل‌ها برای شما خیلی ابتدایی به نظر برسد یا سطح آموزش بالاتر از سطح آشنایی شما با نرم‌افزار باشد.

 • بسیاری از متخصصان، خیلی خوب با نرم‌افزارها کار می‌کنند و به بهترین نحو پروژه‌های مختلف را در نرم‌افزارها پیاده‌سازی می‌کنند. این افراد، به‌واسطه‌ی تجربه‌ی کار عملی، به بسیاری از ریزه‌کاری‌ها و میان‌برهای نرم‌افزاری آشنا هستند اما اگر تجربه‌ی تدریس نداشته باشند، ممکن است به خوبیِ یک معلم نتوانند مطالب را به شکلی ساده و منسجم به آموزش‌گیرنده انتقال دهند. از همین رو بهتر است مدرسانی را انتخاب کنید که هم تجربه‌ی کافی دارند و هم تجربه‌ی اجرای پروژه‌های عملی خوبی در سوابق کارشان وجود دارد.

 • اگر از بین حرفه‌ای‌های اینکارنت مدرس نرم‌افزار Spss استخدام می‌کنید، حتماً از مطابقت هویت او با عکس و مشخصات نمایه‌اش در سایت مطمئن شوید.

ثبت رایگان سفارش مدرس نرم افزار spss

شما می‌توانید در صورت نیاز از طریق اینکارنت یک متخصص برای انجام پروژه‌ی مورد نظر خود استخدام کنید. بدین منظور، اینکارنت با طرح چند سؤال سعی بر آن دارد که تعریف پروژه‌ها در چهارچوب استاندارد و بر اساس معیارهای تاثیرگذار صورت گیرد. در صورت صبوری و پاسخ دقیق به سؤالات، شانس بیشتری برای دریافت پیشنهاد از طرف مناسبترین متخصص‌ها خواهید داشت.

ثبت نام به عنوان مدرس نرم افزار spss

شما می‌توانید در صورت داشتن هر تخصصی، آن را با دیگران به اشتراک بگذارید، و در صورت نیاز، کسب‌وکار خود را به‌صورت آن‌لاین گسترش دهید.

اینکارنت چگونه کار می‌کند؟

برای مشتریان:اینکارنت، به‌سرعت و راحتی شما را به متخصصان حرفه‌ای معرفی می‌کند تا کارهایی که از پس‌شان بر نمی‌آیید را به آ‌ن‌ها بسپارید. بعد از ثبت‌نام در سایت، می‌توانید در قسمت جست‌وجو، کلمه‌ی کلیدی مربوط به پروژه‌ی مورد نظر خود را وارد کنید. اینکارنت صفحه‌ی اطلاعات و ثبت سفارش مربوط به آن تخصص را در اختیار شما قرار دهد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture

برای متخصصان:با ثبت‌نام در اینکارنت می‌توانید مشتریان را به خود جذب کنید و تخصص خود، محدوده‌ی جغرافیایی، زمان دردسترس بودن و پروژه‌هایی که قادر به انجام‌شان هستید را تعریف کنید. پروفایل اینکارنتی شما به‌عنوان رزومه‌ی شما عمل می‌کند و نظرات مثبت کاربران، شانس شما را برای دریافت پروژه‌های بیش‌تر، بالا خواهد برد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture"