×ورودثبت‌نامثبت‌نام متخصص

آموزش شنا

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

ثبت نام به عنوان مربی شنا

آموزش شنا

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

درباره‌ آموزش شنا

تجربه‌ی غوطه‌ور شدن در آب، چیزی شبیه تجربه‌ی دوباره‌ی دوران جنینی‌ است؛ تجربه‎‌ی بی‌وزنی و آرامش. وقتی تا گردن در آب فرو می‌رویم، تنها 10 درصد از وزن بدن‌مان را حس می‌کنیم و به حالتی که فضانوردان در جاذبه‌ی صفر احساس می‌کنند، نزدیک می‌شویم. بسیاری از ما با این که شنا بلد نیستیم و شاید حتی کمی هم از آب می‌ترسیم، اما بارها چشم‌مان که به دریا افتاده‌است، تن به آب زده‌ایم و خودمان را از این تجربه‌ی بی‌نظیر محروم نکرده‌ایم؛ هرچند که آرامش، امنیت و آزادی عمل کسانی که خوب شنا می‌کنند را در آب نداریم. شاید هم صدای پدر و مادر و همراهان‌مان که از ساحل، اضطرابشان را فریاد می‌زنند آرامش‌ِ بی‌خیال‌مان را به هم می‌زند.

به‌هرحال هرگز دیر نیست و یادگیری شنا هم هیچ کار سختی نیست. اتفاقاً ویژگی منحصربه‌فرد شنا آن است که همه‌ی انسان‌ها فارغ از جنسیت، سن و حتی توانایی جسمانی به‌سادگی می‌توانند آن را یاد بگیرند، از آن لذت ببرند و از مزایای بی‌شمار آن بهره‌مند شوند. شنا از بهترینورزش‌های هوازی‌ست که بیش‌ترین ماهیچه‌های بدن را درگیر می‌کند، در حالی که حین تمرین آن، هیچ کشیدگی یا فشاری روی عضلات احساس نمی‌شود. وقتی بدن‌ در آب قرار می‌گیرد، فشار از رویستون فقرات‌ برداشته می‌شود و به همین دلیل شنا کردن بیش از هر ورزش دیگری سلامت مفاصل را تضمین می‌کند. علاوه بر این، سلامت دستگاه تنفس، کنترل فشار خون، کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی، دیابت نوع دوم و سکته از دیگر معجزات شنا کردن است.

از سوی دیگر، این ورزش به طور چشم‌گیری در سلامت روح و روان هم مؤثر است. مثلاً شادی، کاهش استرس و بهبود کیفیت خواب از نخستین پی‌آمدهایی‌ست که خیلی زود پس از چند جلسه شنا کردن احساس خواهید کرد.در اینکارنت می‌توانید یک مربی حرفه‌ای آموزش شنا پیدا کنید که مهارت‌های‌ حرکتی شنا را به شکلی اصولی از ابتدا به شما آموزش دهد، یا شما را برای مسابقات، آزمون‌های نجات‌غریق یا مربی‌گری آماده کند.

مهارت‌های مورد نیاز مربی شنا

مهارت‌های مورد نیاز یک مربی شنا شامل موارد زیر است:

 • آمادگی جسمانی کامل و تسلط بر چهار شنای اصلی: کرال سینه، کرال پشت، شنای قورباغه و پروانه؛

 • تسلط بر شیوه‌های استاندارد در مربی‌گری شنا و توانایی آموزش دقیقمهارت‌های حرکتیو تنفسی مورد نیاز؛

 • توانایی ارزیابی صحیح روند یادگیری و تنظیم جلسات آموزشی متناسب با استعداد و نیاز شناآموز؛

 • آشنایی کامل با وسایل ضروری و همچنین ابزارهای کمکی مناسب در ورزش شنا (مانند عینک، تخته‌شنا، شناور پا، بازوبند و غیره)؛

 • توانایی هدایت هیجانات و ترس اولیه‌ی شناآموز؛

 • تدریس سطوح مختلف شنا به رده‌های سنی متفاوت؛

 • آشنایی با فیزیولوژی ورزشی؛

 • مدیریت جلسات کلاس.

تحصیلات مرتبط با آموزش شنا

مربیان شنا ممکن است از یکی از راه‌های زیر به این مهارت‌ها دست پیدا کرده باشند:

وظایف مورد انتظار از مربی شنا

احتمالاً برخی از وظایف زیر را از یک مربی شنا انتظار دارید:

 • آموزش مهارت‎های پیش‌نیاز شنا مانند نفس‌گیری و حبس نفس در زیر آب؛

 • آموزش شناهای چهارگانه (کرال سینه، کرال پشت، شنای قورباغه و شنای پروانه)؛

 • کمک به افزایش استقامت و سرعت شناگر و ارتقای تکنیک شنا؛

 • آموزش مهارت‎های منجی‌گری و آمادگی برای آزمون‌های آن؛

 • آموزش مهارت‎های مربی‌گری و آمادگی برای آزمون‌های آن؛

 • آموزش مقررات مسابقات از قبیل نحوه‌ی صحیح استارت زدن، قوانین برگشت و انواع خطاها؛

 • آموزش تخصصی شیرجه.

معیارهای تأثیرگذار بر قیمت آموزش شنا

موارد زیر بر قیمت پیشنهادی مربی شنا تأثیرگذار است:

 • سطح شناآموز: آموزش شنا به نوآموزان در سطوح ابتدایی همیشه ارزان‎تر از آموزش پیش‌رفته، آمادگی برای مسابقات یا آزمون‌های مختلف است.

 • محل برگزاری کلاس: معمولاً هزینه‌ی کلاس‌هایی که در استخرهای عمومی برگزار می‌شوند از کلاس‌هایی که شناآموز در استخر خصوصی خود از مربی میزبانی می‌کند کم‌تر است.

 • نوع کلاس از نظر تعداد نفرات:خصوصی، نیمه‌خصوصی یا عمومی بودن جلسات کلاس بر قیمت آن تأثیر دارد. هرچه تعداد شناآموزان در کلاس بیش‌تر باشد، هزینه‌ی کم‌تری بر عهده‌ی هرکدام از آن‌ها خواهد بود؛ گرچه ممکن است با بیش‌تر شدن تعداد نفرات، کیفیت آموزش تا حدودی کاهش پیدا کند.

 • سطح دانش و تجربه‌ی مدرس:سابقه‌ی کاری مربی در قیمت پیش‌نهادی او تأثیر دارد.

 • مدت زمان کلاس و تعداد جلسات: هرچه مدت زمان کلاس بیش‌تر باشد، هزینه طبیعتاً بالاتر است، اما ممکن است منجر به برگزاری تعداد جلسات کم‌تری شود که در بلندمدت می‌تواند به‌صرفه‌تر باشد.

 • تخصص مدرس:اگر مربی شنا در یک حوزه‌‌ی مشخص فعالیت کرده باشد‌؛ مثلاً تنها در آموزش مهارت‌های منجی‌گری به تبحر و شهرت رسیده باشد، قیمت پیشنهادی بالاتری خواهد داشت.

 • محدوده‌ی جغرافیایی: ممکن است در شهرهای مختلف سطح قیمت متفاوت باشد.

نکته‌ها و هشدارها

 • متخصصان تربیت بدنی بهترین سن برای یادگیری شنا را بین 6 تا 8 سالگی می‌دانند.

 • ورزشكاران براساس ماهیت رشته و فعالیت خود به دو گروه اصلی مواد غذایی یعنی چربی‌ها و قندها به عنوان منبع غذایی نیاز دارند. ورزش‌های هوازی، بیش‌تر نیازمند منابع تغذیه‌ای چربی هستند چون برای سوزاندن چربی‌ها به زمان بیشتری نیاز است. در ورزش‌های سرعتی و قدرتی از قندها به عنوان منبع تغذیه‌ای استفاده می‌شود زیرا سریع‌تر جذب شده و مصرف می‌شوند. شنا ورزشی است كه ماهیت تركیبی دارد یعنی هم هوازی است و هم سرعتی-قدرتی؛ بنابراین در این ورزش هم به چربی‌ها و هم به كربوهیدرات‌ها به عنوان منبع تغذیه نیاز دارید.

 • شب قبل از تمرین شنا از قندهای پیچیده که زمان زیادی برای سوزاندن آن‌ها لازم است، مانند سیب‌زمینی، ماکارونی، برنج و نان و یك ساعت قبل از تمرین نیز از قندهای ساده و مواد غذایی شیرین مثل موز، خرما، شیركاكائو و. . . استفاده کنید. در حین شنا ذخیره قندی كه فرد از شب قبل و یك ساعت قبل از تمرین ذخیره کرده‌اید، سوزانده می‌شود.

 • اگر برای لاغر شدن شنا می‌کنید، دو ساعت بعد از شنا نباید مواد قندی استفاده كنید تا وزن‌تان کاهش یابد.

 • اگر از بین حرفه‌ای‌های اینکارنت مربی شنا استخدام می‌کنید، حتماً از مطابقت هویت او با عکس و مشخصات نمایه‌اش در سایت مطمئن شوید.

ثبت رایگان سفارش مربی شنا

شما می‌توانید در صورت نیاز از طریق اینکارنت یک متخصص برای انجام پروژه‌ی مورد نظر خود استخدام کنید. بدین منظور، اینکارنت با طرح چند سؤال سعی بر آن دارد که تعریف پروژه‌ها در چهارچوب استاندارد و بر اساس معیارهای تاثیرگذار صورت گیرد. در صورت صبوری و پاسخ دقیق به سؤالات، شانس بیشتری برای دریافت پیشنهاد از طرف مناسبترین متخصص‌ها خواهید داشت.

ثبت نام به عنوان مربی شنا

شما می‌توانید در صورت داشتن هر تخصصی، آن را با دیگران به اشتراک بگذارید، و در صورت نیاز، کسب‌وکار خود را به‌صورت آن‌لاین گسترش دهید.

اینکارنت چگونه کار می‌کند؟

برای مشتریان:اینکارنت، به‌سرعت و راحتی شما را به متخصصان حرفه‌ای معرفی می‌کند تا کارهایی که از پس‌شان بر نمی‌آیید را به آ‌ن‌ها بسپارید. بعد از ثبت‌نام در سایت، می‌توانید در قسمت جست‌وجو، کلمه‌ی کلیدی مربوط به پروژه‌ی مورد نظر خود را وارد کنید. اینکارنت صفحه‌ی اطلاعات و ثبت سفارش مربوط به آن تخصص را در اختیار شما قرار دهد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture

برای متخصصان:با ثبت‌نام در اینکارنت می‌توانید مشتریان را به خود جذب کنید و تخصص خود، محدوده‌ی جغرافیایی، زمان دردسترس بودن و پروژه‌هایی که قادر به انجام‌شان هستید را تعریف کنید. پروفایل اینکارنتی شما به‌عنوان رزومه‌ی شما عمل می‌کند و نظرات مثبت کاربران، شانس شما را برای دریافت پروژه‌های بیش‌تر، بالا خواهد برد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture"