×ورودثبت‌نامثبت‌نام متخصص

آموزش ایروبیک

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

آموزش ایروبیک

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

درباره‌ آموزش ایروبیک

اکسیر جوانی! همه‌ی ما تا به‌حال این ترکیب آشنا را شنیده‌ایم و می‌دانیم که افراد بسیار زیادی در افسانه‌ها به دنبال آن ‌رفته‌اند، امروزه تحقیقات علمی به ما ثابت کرده‌است که اکسیر جوانی دست‌یافتنی‌ست و برای دست‌یابی به آن نیازی به طی کردن مسیرهای عجیب و غریب و دور از دست‌رس نداریم، همین‌که روزانه ورزش کنیم، تغذیه‌ی مناسب داشته باشیم ولب‌خند بزنیم، به اکسیر جوانی دست‌یافته‌ایم. به همین سادگی!  

بر هیچ‌کس پوشیده نیست که ورزش کردن از پیری زودرس، بیماری‌های قلبی و پوکی ‌استخوان جلوگیری می‌کند، اما ورزش‌های هوازی باتوجه به این‌که سبب ترشح بسیار زیاد هورمون اندروفین و اکسی‌توسین می‌شوند، از مؤثرترین حرکات ورزشی برای مقابله با افسردگی، بی‌حوصلگی، بی‌تابی و عدم تمرکز هستند. شاید جالب باشد که بدانید هورمون اندروفین دقیقاً همان هورمونی است که احساس سرخوشی و لذت را در انسان ایجاد می‌کند و باعث ایجاد حس جوانی می‌شود.  بدیهی است که همه‌ی آدم‌ها دل‌شان می‌خواهد که جوانی طولانی مدتی داشته ‌باشند، احساس سرخوشی و نشاط کنند، از زندگی کردن لذت ببرند و در معرض بیماری‌های کمتری باشند؛ برای دست‌یابی به تمامی چیزهایی که گفته شد شاید ورزش کردن شرط کافی نباشد اما حتماً یکی از شروط لازم است، طبق آمار منتشرشده، ورزش کردن به‌صورت روزانه و مستمر، تا حد بسیار زیادی امکان ابتلا به بیماری‌های قلبی و افسردگی را کاهش داده و امید به زندگی را بالا می‌برد. 

ایروبیک چیست؟

ایروبیک (Aerobic)به معنای هوازی است و به‌طورکلی هر ورزشی که نیاز بدن به اکسیژن را افزایش دهد مثل پیاده‌روی، دو، شنا، دوچرخه‌سواری، کوه‌نوردی پله‌ای، اسکی ، اسکیت و انواع کلاس‌های رقص در زیرمجموعه‌ی آن قرار می‌گیرند. البته نام ایروبیک به عنوان یک رشته‌ی ورزشی در ایران، به انجام حرکات موزون با موسیقی اطلاق می‌شود. ایروبیک در لاغری و کاهش وزن بسیار تأثیرگذار است و باعث چربی‌سوزی می‌شود، پس اگر می‌خواهید وزن و اندامی ایده‌آل و مناسب داشته‌ باشید ورزش‌های هوازی به‌خصوص ورزش ایروبیک یک راه مطمئن، سریع و لذت‌بخش است! البته از مزایای ایروبیک می‌توان به این موارد هم اشاره کرد: تنفس بهتر، کاهش اشتها، قلب و عروق سالم‌تر، افزایش استقامت و تربیت ماهیچه‌ها و عضلات، آرامش دهنده‌ی ذهن و افزایش دهنده‌ی اعتمادبه‌نفس. شاید دور از باور باشد اما تنها پس از مدت زمان کوتاهی از شروع ورزش ایروبیک تمامی فواید بالا بروز پیدا می‌کنند و با استمرار بر انجام حرکات، این ویژگی‌ها در شما پایدار می‌شوند.

در برنامه‌ریزی تمرین‌های ایروبیک حداقل 8 حرکت طبق استاندارد انتخاب می‌شود و به علت ایجاد زنجیره‌ای از حرکاتِ متنوع و انجام تمرینات روبروی آینه و همراه با موسیقی، جلسات تمرین این ورزش به هیچ‌وجه خسته‌کننده و یک‌نواخت نخواهد بود و بسیار نشاط‌آور و جذاب است. تقسیم‌بندی زمانی یک جلسه‌ی استاندارد ایروبیک به صورت زیر است:

 1. گرم كردن به همراه تمركز و تنفس اوليه

 2. كشش پويا (این بخش وابسته به مدت زمان کلاس و نظر مربی می‌تواند اختیاری باشد).

 3. بدنه و انجام حرکات اصلی با اجراي تركيب‌هاي مختلفی از حرکات (حداقل یک ترکیب 8 حرکتی است و وابسته به نظر مربی ایروبیک می‌تواند تغییرکند).

 4. سرد كردن 

 5. كشش ايستا (انجام حركات كششی در آخر مرحلة سرد كردن اجباری است).

بدیهی‌ست که مقدار زمان انجام این حرکات یا مراحل، به مدت زمان کلاس وابسته است و بنا بر نظر مربی می‌تواند تغییر کند.

مهارت‌های مورد نیاز مربی ایروبیک

مهارت‌های مورد نیاز یک مربی ایروبیک شامل موارد زیر است:

 • آمادگی جسمانی کامل؛

 • تسلط بر شیوه‌های استاندارد در مربی‌گری ایروبیک و توانایی آموزش دقیق مهارت‌های حرکتی و تنفسی مورد نیاز؛

 • توانایی ارزیابی صحیح روند یادگیری و تنظیم جلسات آموزشی متناسب با استعداد و نیاز متقاضی آموزش ایروبیک ؛

 • آشنایی کامل با وسایل ضروری و همچنین ابزارهای کمکی مناسب در ورزش ایروبیک؛

 • تدریس سطوح مختلف ایروبیک به رده‌های سنی متفاوت؛

 • آشنایی با فیزیولوژی ورزشی؛

 • مدیریت جلسات کلاس.

تحصیلات مرتبط با آموزش ایروبیک

مربیان ایروبیک ممکن است از یکی از راه‌های زیر به این مهارت‌ها دست پیدا کرده باشند:

 • شرکت در دوره‌های مربی‌گری ایروبیک و دریافت مدرک مربوط به آن، که زیرمجموعه‌ی فدراسیون ورزش‌های همگانی  است و در سه سطح درجه 1، 2 و 3 برگزار می‌شود.

 • مربیان ایروبیک هم‌چنین می‌توانند فارغ‌التحصیل کارشناسی یا مقاطع بالاتر در رشته‌ی تربیت بدنی باشند و در دوره‌های مربی‌گری ایروبیک شرکت کرده‌ باشند.

وظایف مورد انتظار از مربی ایروبیک

احتمالاً برخی از وظایف زیر را از یک مربی ایروبیک انتظار دارید:

 • آموزش حرکات نرمشی برای گرم کردن پیش از انجام حرکات اصلی؛

 • تعیین مدت زمان مورد نیاز برای انجام حرکات ورزشی ؛

 • برنامه‌ریزی برای تعیین تعداد و مدت زمان تمرین‌های روزانه و هفتگی متناسب با نیاز و توانایی متقاضی؛

 • توانایی آموزش تخصصی یک از گرایش‌های ایروبیک (مثل استپ تیمی، ایروبیک مهارتی تیمی، ایروبیک مهارتی انفرادی و غیره)؛

 • آموزش مقررات مسابقات ایروبیک در تمامی گرایش‌های آن؛

 • آموزش مهارت‎های مربی‌گری و آمادگی برای آزمون‌های آن.

معیارهای تأثیرگذار بر قیمت آموزش ایروبیک

موارد زیر بر قیمت پیشنهادی مربی ایروبیک تأثیرگذار است:

 • سطح و سن متقاضی آموزش ایروبیک: آموزش به نوآموزان در سطوح ابتدایی همیشه ارزان‎تر از آموزش پیش‌رفته، آمادگی برای مسابقات یا آزمون‌های مختلف است.

 • نوع کلاس از نظر تعداد نفرات: خصوصی، نیمه خصوصی یا عمومی بودن جلسات کلاس بر قیمت آن تأثیر دارد. هرچه تعداد  نفرات حاضر در کلاس بیش‌تر باشد هزینه‌ی کم‌تری به عهده‌ی هرکدام از شرکت‌کنندگان در کلاس خواهد بود؛ گرچه ممکن است با بیش‌تر شدن تعداد نفرات، کیفیت آموزش تا حدودی کاهش پیدا کند، البته ذکر این نکته هم ضروری است که ایروبیک در حالت کلی یک ورزش گروهی محسوب می‌شود.

 • سطح دانش و تجربه‌ی مدرس: سابقه‌ی کاری مربی در قیمت پیش‌نهادی او تأثیر دارد.

 • مدت زمان کلاس و تعداد جلسات: هرچه مدت زمان کلاس بیش‌تر باشد، هزینه طبیعتاً بالاتر است، اما ممکن است منجر به برگزاری تعداد جلسات کم‌تری شود که در بلندمدت می‌تواند به‌صرفه‌تر باشد.

 • تخصص مدرس: اگر متقاضی آموزش ایروبیک احتیاج به کسب یا افزایش مهارت در یک یا چند بخش از ورزش ایروبیک داشته باشد، باید از آموزش‌های مربی تخصصی همان بخش استفاده کند که احتمالاً این نوع آموزش، قیمت پیشنهادی بالاتری خواهد داشت.

 • محدوده‌ی جغرافیایی: ممکن است در شهرهای مختلف و حتی باشگاه‌های متفاوت یک شهر سطح قیمت متفاوت باشد.

نکته‌ها و هشدارها

 • به‌طورکلی هر سنی برای شروع بدن‌سازی و ایروبیک مناسب است به شرطی که حرکات آن تحت نظر مربی حرفه‌ای و صحیح انجام شود، این ورزش به برای گروه‌های مختلف سنیِ خردسالان، نوجوانان، بزرگ‌سالان و حتی کودکان استثنایی به دلیل وجود حرکات ریتمیک مناسب است.

 • ورزش‌كاران بر اساس ماهیت رشته و فعالیت خود به دو گروه اصلی مواد غذایی یعنی چربی‌ها و قندها به عنوان منبع غذایی نیاز دارند. ورزش‌های هوازی، بیشتر نیازمند منابع تغذیه‌ای چربی هستند چون برای سوزاندن چربی‌ها به زمان بیشتری نیاز است. ایروبیک ورزشی هوازی‌ست و به چربی‌ها به‌عنوان منبع تغذیه نیازمند دارد.

 • ورزش‌های هوازی به طور عمومی باعث افزایش سوخت و ساز بدن و کاهش ذخیره‌ی چربی می‌شوند اما اگر ایروبیک را برای لاغر شدن انجام می‌دهید، دو ساعت بعد از انجام تمرین‌های حرفه‌ای نباید مواد قندی استفاده كنید تا وزن‌تان کاهش یابد.

 • داشتن یک برنامه‌ی غذایی که توسط مشاور تغذیه شما تهیه شده در کنار ورزش می‌تواند بسیار مفید باشد.

 • اگر از بین حرفه‌ای‌های اینکارنت مربی ایروبیک استخدام می‌کنید، حتماً از مطابقت هویت او با عکس و مشخصات نمایه‌اش در سایت مطمئن شوید.

ثبت رایگان سفارش مربی ایروبیک

شما می‌توانید در صورت نیاز از طریق اینکارنت یک متخصص برای انجام پروژه‌ی مورد نظر خود استخدام کنید. بدین منظور، اینکارنت با طرح چند سؤال سعی بر آن دارد که تعریف پروژه‌ها در چهارچوب استاندارد و بر اساس معیارهای تاثیرگذار صورت گیرد. در صورت صبوری و پاسخ دقیق به سؤالات، شانس بیشتری برای دریافت پیشنهاد از طرف مناسبترین متخصص‌ها خواهید داشت.

ثبت نام به عنوان مربی ایروبیک

شما می‌توانید در صورت داشتن هر تخصصی، آن را با دیگران به اشتراک بگذارید، و در صورت نیاز، کسب‌وکار خود را به‌صورت آن‌لاین گسترش دهید.

اینکارنت چگونه کار می‌کند؟

برای مشتریان:اینکارنت، به‌سرعت و راحتی شما را به متخصصان حرفه‌ای معرفی می‌کند تا کارهایی که از پس‌شان بر نمی‌آیید را به آ‌ن‌ها بسپارید. بعد از ثبت‌نام در سایت، می‌توانید در قسمت جست‌وجو، کلمه‌ی کلیدی مربوط به پروژه‌ی مورد نظر خود را وارد کنید. اینکارنت صفحه‌ی اطلاعات و ثبت سفارش مربوط به آن تخصص را در اختیار شما قرار دهد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture

برای متخصصان:با ثبت‌نام در اینکارنت می‌توانید مشتریان را به خود جذب کنید و تخصص خود، محدوده‌ی جغرافیایی، زمان دردسترس بودن و پروژه‌هایی که قادر به انجام‌شان هستید را تعریف کنید. پروفایل اینکارنتی شما به‌عنوان رزومه‌ی شما عمل می‌کند و نظرات مثبت کاربران، شانس شما را برای دریافت پروژه‌های بیش‌تر، بالا خواهد برد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture"