×ورودثبت‌نامثبت‌نام متخصص

آموزش جبر

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

ثبت نام به عنوان مدرس جبر

آموزش جبر

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

درباره‌ آموزش جبر

اگر تابه‌حال کلمه‌ی خوارزم به گوش‌تان خورده باشد (که حتماً خورده)، ذهن‌تان سمت ریاضی‌دان، ستاره‌شناس، فیلسوف یا همان همه‌چیزدان مشهور، «محمد بن موسی خوارزمی» هم رفته است. خوارزمی که به «پدر جبر» نیز مشهور است، یکی از دانشمندان بزرگ دنیای ریاضیات و به‌ویژه «جبر» است.

در معنای کلی، جبر مطالعه‌ی نشانه‌های ریاضی (مثل x، y، a، b) و قوانینی جهت تغییر و دست‌کاری آن‌هاست. این شاخه از ریاضی به همراه تئوری اعداد، هندسه و آنالیز، بخش‌ وسیعی از ریاضیات را به خود اختصاص می‌دهد. در نتیجه معادلات ریاضی، از ابتدایی‌ترین آن‌ها گرفته تا شکل‌های انتزاعی‌تر، همه در گستره‌ی دانش جبر قرار می‌گیرند. به مباحث پایه‌ی جبر، «جبر مقدماتی» و به مباحث انتزاعی آن «جبر مدرن» یا «جبر انتزاعی» گفته می‌شود. «جبر مقدماتی» اساس هرگونه مطالعه‌ای از مطالعات ریاضی و رشته‌های مربوط به آن، تا علوم مختلف، مهندسی، پزشکی واقتصاد و غیره است.

جبر و معادله از جمله مباحث مهم در کتاب‌های ریاضی مدرسه‌ای (از سال هفتم دوره‌ی اول آموزش متوسطه) و از دروس تخصصی رشته‌های ریاضی همچون محاسبات نرم (جبر جامع، ساختارهای جبری منطقی، ساختارهای جبری مرتب، ساختارهای جبری منطقی) است. به‌علاوه این درس یکی از دروس مهم رشته‌های مهندسی برق و صنایع نیز محسوب می‌شود. شاید بتوان دلیل اصلی این توجه را نقش جبر در درک ریاضیات دانست؛ چراکه به گفته‌ی «کیل پاتریک» و «سوافورد»، جبر دروازه‌ی ورود به ریاضیات سطح بالاتر است. از این‌رو، آشنایی دانش‌آموزان و دانش‌جویان با جبر و ایجاد درک عمیق نسبت به آن در مقاطع بالاتر، ضروری است.

به همین دلیل برای تحصیل در بسیاری از رشته‌های دانشگاهی یا کسب تخصص در شاخه‌های مهندسی، داشتن درک عمیق و درست از مفاهیم پایه‌ی جبر مقدماتی و انتزاعی بسیار مهم است. به‌هرحال اگر در مدرسه جبر و معادلات را خوب یاد نگرفته‌اید یا آن را مبحث سخت و پیچیده‌ای می‌دانید و حالا در دانشگاه با آن مواجه هستید و هنوز شیرینی این علم را نچشیده‎‌اید، به یک مدرس خوب نیاز دارید؛ کسی که قوانین خشک کتاب‎‌ها را به شیوه‌ای لذت‌بخش و کاربردی به شما آموزش دهد.

مهارت‌های مورد نیاز مدرس جبر

مهارت‎های مورد نیاز یک مدرس جبر شامل موارد زیر است:

 • دانش کافی و به‌روز از جبر و معادلات و انواع و شیوه‌های درست آموزش آن؛

 • دانش کافی و به‌روز از علم ریاضیات و شیوه‌های درست آموزش آن؛

 • تسلط بر نرم‌افزارهای کاربردی ریاضی مانند Maple و Maxima و Derive و GAP و غیره؛

 • آشنایی با ابزارهای کمک‌آموزشی؛

 • فن بیان مطلوب و توانایی انتقال درست مفاهیم به زبان ساده؛

 • مدیریت زمانی جلسات کلاس‎‌ها (به گونه‌‌ای که تدریس طی ساعات و جلسات ازپیش‌تعیین‌شده کامل شود.)؛

 • توانایی تدریس سطوح مختلف جبر به افراد در رده‌های سنی متفاوت.

 

تحصیلات مرتبط با آموزش جبر

مدرسان خصوصی جبر ممکن است از یکی از راه‎‌های زیر به این مهارت‌ها دست پیدا کرده باشند:

 • «آموزش ریاضی» به صورت یک رشته‌ی مستقل در مقطع کارشناسی ارشد برخی دانشگاه‌ها ارائه می‌شود که فارغ‌التحصیلان آن علاوه بر تسلط بر مفاهیم دانش ریاضی، روش تدریس را نیز به صورت اصولی آموزش می‌بینند؛

 • مقطع کارشناسی ریاضیات و کاربردها، دبیری ریاضی، ریاضی محض و کاربردی؛

 • مقطع کارشناسی ارشد ریاضی کاربردی، محض، مالی و محاسبات نرم (گرایش ساختارهای جبر منطقی)؛

 • مقطع دکتری ریاضی محض، کاربردی و بیوانفورماتیک؛

 • ممکن است فارغ‌التحصیل یکی از رشته‌ها‌ی مهندسی باشند که شاخه‌هایی از ریاضی درس اصلی آن‌هاست (مانند رشته‌های مهندسی برق).

 

وظایف مورد انتظار از مدرس جبر

احتمالاً برخی از وظایف زیر را از یک مدرس جبر انتظار دارید:

 • تدریس تعاریف و تئوری‌های دروس ریاضی دبیرستانی یا دانشگاهی؛

 • تدریس دروس خاص از زیرشاخه‌های ریاضی (همچون جبر)، متناسب با نیاز خدمت گیرنده؛

 • تدریس شیوه‌های حل مسأله و انجام محاسبات؛

 • تدریس شیوه‌های پیاده‌سازی مسائل در نرم‌افزارها؛

 • ارائه‌ی مطالب، منابع و ابزارهای کمک درسی مفید برای یادگیری بهتر؛

 • ارائه‌ی دقیق برنامه زمان‌بندی و سرفصل دروس در طول یک دوره آموزش.

 

معیارهای تأثیرگذار بر قیمت آموزش جبر

موارد زیر بر قیمت پیشنهادی مدرس جبر تأثیرگذار است:

 • تعداد آموزش‌گیرندگان در کلاس: خصوصی، نیمه خصوصی یا عمومی بودن جلسات کلاس بر قیمت آن تأثیر دارد. هرچه تعداد آموزش‌گیرندگان در کلاس بیش‌تر باشد هزینه‌ی کم‌تری بر عهده‌ی هرکدام از آن‌ها خواهد بود؛ گرچه ممکن است با بیش‌تر شدن تعداد نفرات، کیفیت آموزش کاهش پیدا کند؛

 • مدت زمان کلاس و تعداد جلسات:هرچه مدت زمان کلاس بیش‌تر باشد، هزینه طبیعتاً بالاتر است، اما ممکن است منجر به برگزاری تعداد جلسات کم‌تری شود که در بلندمدت می‌تواند به‌صرفه‌تر باشد؛

 • سطح دانش و تجربه‌ی مدرس:سابقه‌ی کاری مدرس در قیمت پیشنهادی او تأثیر دارد؛

 • تخصص مدرس:اگر مدرس در یک حوزه‌‌ی مشخص فعالیت کرده باشد‌، مثلاً تنها در تدریس کلاس‌های آمادگی کنکور به تبحر و شهرت رسیده باشد، قیمت پیشنهادی بالاتری خواهد داشت، گرچه انتظار می‌رود کیفیت آموزش بالاتری نیز داشته باشد؛

 • سطح دوره: تدریس دروس ریاضی پایه یا ریاضی دبیرستان که عمومی‌تر و ساده‌تر هستند، کم‌هزینه‌تر از تدریس دروس تخصصی و دانشگاهی است؛

 • نوع دوره: قیمت کلاس‌های تئوری،  با کلاس‌های کارگاهی و آزمایش‌گاهی، یا کلاس‌های آمادگی برای کنکور یا المپیاد و آزمون‌های بین‌المللی مانند GRE متفاوت است؛

 • محدوده‌ی جغرافیایی: ممکن است در شهرهای مختلف سطح قیمت متفاوت باشد؛

 • محل برگزاری کلاس: این‌که مدرس پیش آموزش‌گیرنده می‌رود یا از او میزبانی می‌کند و یا کلاس را به صورت آن‌لاین برگزار می‌کند بر میزان هزینه تأثیرگذار است؛ مثلاً اگر کلاس‌ها در محل آموزش‌گیرنده برگزار شود معمولاً گران‌تر از حالتی‌‌ست که آموزش‌گیرنده به محل مدرس می‌رود. کلاس‌های آن‌لاین هم اغلب اگر برای مدرس موجب صرفه‌جویی در وقت و هزینه‌ی رفت‌وآمد شود ارزان‌تر خواهند بود.

 

نکته‌ها و هشدارها

 • اگر از بین حرفه‌ای‌های اینکارنت مدرس جبر استخدام می‌کنید، حتماً از مطابقت هویت او با عکس و مشخصات نمایه‌اش در سایت مطمئن شوید.

ثبت رایگان سفارش مدرس جبر

شما می‌توانید در صورت نیاز از طریق اینکارنت یک متخصص برای انجام پروژه‌ی مورد نظر خود استخدام کنید. بدین منظور، اینکارنت با طرح چند سؤال سعی بر آن دارد که تعریف پروژه‌ها در چهارچوب استاندارد و بر اساس معیارهای تاثیرگذار صورت گیرد. در صورت صبوری و پاسخ دقیق به سؤالات، شانس بیشتری برای دریافت پیشنهاد از طرف مناسبترین متخصص‌ها خواهید داشت.

ثبت نام به عنوان مدرس جبر

شما می‌توانید در صورت داشتن هر تخصصی، آن را با دیگران به اشتراک بگذارید، و در صورت نیاز، کسب‌وکار خود را به‌صورت آن‌لاین گسترش دهید.

اینکارنت چگونه کار می‌کند؟

برای مشتریان:اینکارنت، به‌سرعت و راحتی شما را به متخصصان حرفه‌ای معرفی می‌کند تا کارهایی که از پس‌شان بر نمی‌آیید را به آ‌ن‌ها بسپارید. بعد از ثبت‌نام در سایت، می‌توانید در قسمت جست‌وجو، کلمه‌ی کلیدی مربوط به پروژه‌ی مورد نظر خود را وارد کنید. اینکارنت صفحه‌ی اطلاعات و ثبت سفارش مربوط به آن تخصص را در اختیار شما قرار دهد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture

برای متخصصان:با ثبت‌نام در اینکارنت می‌توانید مشتریان را به خود جذب کنید و تخصص خود، محدوده‌ی جغرافیایی، زمان دردسترس بودن و پروژه‌هایی که قادر به انجام‌شان هستید را تعریف کنید. پروفایل اینکارنتی شما به‌عنوان رزومه‌ی شما عمل می‌کند و نظرات مثبت کاربران، شانس شما را برای دریافت پروژه‌های بیش‌تر، بالا خواهد برد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture"