×ورودثبت‌نامثبت‌نام متخصص

آموزش کیک بوکسینگ

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

آموزش کیک بوکسینگ

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

درباره‌ آموزش کیک بوکسینگ

از نام این ورزش می‌توان حدس زد، کیک‌بوکسینگ ترکیبی از بوکس  و ضربه زدن با پا است. اما در واقع این ورزش رزمی ترکیبی از ورزش‌های رزمی دیگری چون موی تای،کاراته،تکواندو  و بوکس است. بارزترین مشخصه‌ی حرکات کیک‌بوکسینگ، ضربات آن‌هاست. یعنی از هر یک از اعضاء (مشت، روی پا، آرنج و زانو) جهت وارد کردن ضربات سخت استفاده می‌شود. هدف کلی تمرینات کیک‌بوکسینگ،آموزش دفاع شخصی، بهبود آمادگی جسمانی و افزایش قدرت بدنی است و به‌عنوان یکی از بهترین ورزش‌های رزمی جهان برای دفاع شخصی شناخته می‌شود. در نتیجه علاقه‌مندان و ورزش‌کارانی که در این رشته فعالیت‌ می‌کنند، علاوه بر پشت‌کار و تلاش، باید از قدرت بدنی بالایی برخوردار باشند. کیک‌بوکسینگ در بین دشوارترین و تکنیکی‌ترین ورزش‌های رزمی، پس ازجودو،ووشو، بوکس، موی تای و کاراته قرار دارد و یکی از دلایل محبوبیت کیک‌بوکسینگ در میان ورزش‌های رزمی، انعطاف و آزادی عمل بیش‌تری است که به ورزش‌کار در انتخاب حرکات می‌دهد.
از جمله وسایل مورد نیاز این ورزش، لباس ورزشی مخصوص (شورت و شلوار کیک‌بکسینگ)، کفش ورزشی مخصوص، دست‌کش (مخصوص ضربه زدن به کیسه بوکس، تمرین، مبارزه)، محافظ سر، محافظ دندان (لثه)، محافظ کشاله‌ی ران و هوگو است.
رنگ کمربند در این ورزش، هم‌چون دیگر ورزش‌های رزمی، درجات ارتقای ورزش‌کاران را نشان می‌دهد. کمربندها به 10 درجه‌ی رنگی تقسیم شده‌اند که به ترتیب شامل کمربند سفید، زرد، نارنجی، سبز، آبی، قهوه‌ای، مشکی (پس از این درجه، درجات دان از 1 تا 5 آغاز می‌شود)، فایتری (مشکی با یک نوار قرمز)، کمربند قرمزوسفید و کمربند قرمز به‌عنوان بالاترین درجه ارتقاء است.
فواید ورزش کیک‌بوکسینگ بسیار است. مثلاً این که هیچ‌گونه محدودیت سنی و جنسیتی برای یادگیری، ادامه و شرکت در مسابقات آن وجود ندارد؛ ضمن آن که این ورزش با تمرینات ترکیبی، روشی فوق‌العاده برای سوزاندن کالری است و در مدت زمان کوتاهی چربی‌ها را از بدن کم می‌کند. از آن جهت که این ورزش با تمرینات قدرتی به تناسب بدن کمک شایانی می‌کند، در میان زنان هم از محبوبیت بسیاری برخوردار است و تعداد کیک‌بوکسورهای زن حتی از مردان هم بیش‌تر است. از همه مهم‌تر، همه‌جانبه‌ بودن ورزش‌های رزمی است، به این معنی که ورزش‌های رزمی الگوهای حرکتی بسیاری دارند که علاوه بر رشد و پیش‌رفت توان جسمی، به ابعاد ذهنی و فکری هم کمک‌های شایانی می‌کنند. به‌علاوه، با این‌که هنرهای رزمی رشته‌هایی برخوردی هستند اما مصدومیت در آن‌ها نادر است و این احتمالاً به دلیل نظارت بالا در بیش‌تر باشگاه‌ها و اهمیت خویشتن‌داری در این رشته‌هاست.
با این که ورزش کردن فواید بسیاری دارد که بر کسی پوشیده نیست، اگر بر پایه‌ی اصول و مبانی صحیح آن تدریس نشود، تأثیرات جبران‌ناپذیری به‌همراه خواهد داشت. به‌ویژه وقتی صحبت از ورزش‌هایی‌ست که توأمان بر بدن و ذهن تأثیر دارند. مربیان ورزش‌های رزمی (مانند ووشو، تکواندو و جودو)،
یوگا[لینک] وپیلاتسو به‌ویژه کیک‌بوکسینگ، باید وظایف و مهارت‌های بیش‌تری داشته‌ باشند. اینکارنت به شما کمک می‌کند تا یک مربی کیک‌بوکسینگ حرفه‌ای پیدا کرده و تمرین برای تقویت بدن و روح‌تان را با این هنر رزمی آغاز کنید.

 

مهارت‌های مورد نیاز مربی کیک بوکسینگ

مهارت‌های مورد نیاز یک مربی کیک‌بوکسینگ شامل موارد زیر است:

 • تسلط بر شیوه‌های استاندارد در مربی‌گری کیک‌بوکسینگ و توانایی آموزش دقیق مهارت‌های حرکتی، تنفسی، نمایشی؛

 • تسلط بر تکنیک‌ها و تاکتیک‌های مبارزه در کیک‌بوکسینگ و توانایی اجرای مبارزات نمایشی برای آموزش به کیک‌بوکسورهای نوآموز؛

 • تسلط بر شیوه‌های استاندارد تمرین و آماده‌سازی فیزیکی هنرجویان ؛

 • آشنایی کامل با وسایل ضروری و همچنین ابزارهای کمکی مناسب در تمرینات کیک‌بوکسینگ (مانند لباس و کمربند، هوگو، کلاه، دست‌کش)؛

 • توانایی ارزیابی صحیح روند یادگیری و تنظیم جلسات آموزشی متناسب با استعداد و نیاز کیک‌بوکسورها؛

 • توانایی مدیریت جلسات کلاس و ایجاد فرصت مساوی برای همه‌ی افراد تیم یا گروه آموزشی؛

 • توانایی برگزاری جلسات مبارزه تمرینی در باشگاه و نظارت بر آن؛

 • تدریس سطوح مختلف کیک‌بوکسینگ به رده‌های سنی متفاوت؛

 • آشنایی با فیزیولوژی ورزشی.

تحصیلات مرتبط با آموزش کیک بوکسینگ

مربیان کیک‌بوکسینگ ممکن است از یکی از راه‌های زیر به این مهارت‌ها دست پیدا کرده باشند:

 • فارغ‌التحصیل دوره‌های عملی و تئوری مربی‌گری کیک‌بوکسینگ (درجات 3 و 2 و 1)؛

 • فارغ‌التحصیل دوره‌های مربی‌گری بین‌المللی که تحت نظارت فدراسیون جهانی کیک‌بوکسینگ برگزار می‌شوند.

وظایف مورد انتظار از مربی کیک بوکسینگ

احتمالاً برخی از وظایف زیر را از یک مربی کیک‌بوکسینگ انتظار دارید:

 • آموزش مهارت‎های پیش‌نیاز هنرهای رزمی مانند روش‌های گرم کردن بدن و تمرین‌های لازم برای افزایش انعطاف، تنفس صحیح، تغذیه‌ی مناسب، اصول ایمنی و مشاوره برای خرید وسایل مورد نیاز؛

 • آموزش اصطلاحات رایج کیک‌بوکسینگ، مانند اعضای بدن، ضربات و تکنیک‌ها ؛

 • آموزش نحوه‌ی صحیح بستن کمربند، رنگ و درجات آن؛

 • آموزش جهت آمادگی برای آزمون‌های کمربند و مسابقات؛

 • کمک به افزایش استقامت و ارتقای تکنیک در مبارزه؛

 • آموزش قوانین و مقررات مسابقات و انواع خطاها؛

 • تقویت روحیه‌ی هم‌کاری در تیم.

معیارهای تأثیرگذار بر قیمت آموزش کیک بوکسینگ

موارد زیر بر قیمت پیش‌نهادی مربی کیک‌بوکسینگ تأثیرگذار است:

 • سطح ورزش‌کار: معمولاً هزینه‌ی آموزش خصوصی برای سطوح مبتدی، نیمه‌حرفه ای و حرفه‌ای با هم متفاوت است.

 • محل برگزاری کلاس: هزینه‌ی کلاس‌هایی که در باشگاه‌ها برگزار می‌شوند از کلاس‌هایی که در اماکن خصوصی برگزار می‌شوند کمتر است.

 • نوع کلاس از نظر تعداد نفرات:خصوصی، نیمه‌خصوصی یا عمومی بودن جلسات کلاس بر قیمت آن تأثیر دارد. هرچه تعداد کیک‌بوکسورها در کلاس بیش‌تر باشد هزینه‌ی کم‌تری بر عهده‌ی هرکدام از آن‌ها خواهد بود؛ گرچه ممکن است با بیش‌تر شدن تعداد نفرات، کیفیت آموزش تا حدودی کاهش پیدا کند.

 • سطح دانش و تجربه‌ی مدرس:سابقه‌ی کاری مربی در قیمت پیش‌نهادی او تأثیر دارد.

 • مدت‌زمان کلاس و تعداد جلسات: هرچه مدت زمان کلاس بیش‌تر باشد، هزینه طبیعتاً بالاتر است.

 • تخصص مدرس:اگر مربی در یک حوزه‌‌ی مشخص فعالیت کرده باشد‌ و به تبحر و شهرت رسیده باشد، قیمت پیش‌نهادی بالاتری خواهد داشت.

 • محدوده‌ی جغرافیایی: ممکن است در شهرهای مختلف سطح قیمت متفاوت باشد.

نکته‌ها و هشدارها

 • گرم کردن قبل از تمرین و سرد کردن بعد از آن را فراموش نکنید.

 • پوشیدن لباس مناسب را سرسری نگیرید و از تمام تجهيزات حفاظتي لازم استفاده کنید. پوشیدن هوگو برای محافظت از شکم و قفسه‌ی سینه در هنگام مبارزه لازم است و استفاده نکردن از آن ممکن است باعث شکستگی دنده‌ها یا آسیب‌دیدگی کلیه‌ها شود.

 • قبل، بعد و در طول تمرین آب بنوشید. کم‌ شدن آب بدن به‌طور جدی می‌تواند عمل‌کرد شما را تحت تأثیر قرار دهد.

 • اگر به‌طور مداوم تمرین می‌کنید نگران نباشید و هنگام مسابقه هرگز در مورد درجه‌ی کمربند حریف‌تان فکر نکنید. درجه‌ی کمربند هرگز قدرت، توانایی و شهامت رزمی را تضمین نمی‌کند.

 • اگر از بین حرفه‌ای های اینکارنت مربی خصوصی کیک‌بوکسینگ استخدام می‌کنید، حتماً از مطابقت هویت او با عکس و مشخصات نمایه‌اش در سایت مطمئن شوید.

ثبت رایگان سفارش مربی کیک بوکسینگ

شما می‌توانید در صورت نیاز از طریق اینکارنت یک متخصص برای انجام پروژه‌ی مورد نظر خود استخدام کنید. بدین منظور، اینکارنت با طرح چند سؤال سعی بر آن دارد که تعریف پروژه‌ها در چهارچوب استاندارد و بر اساس معیارهای تاثیرگذار صورت گیرد. در صورت صبوری و پاسخ دقیق به سؤالات، شانس بیشتری برای دریافت پیشنهاد از طرف مناسبترین متخصص‌ها خواهید داشت.

ثبت نام به عنوان مربی کیک بوکسینگ

شما می‌توانید در صورت داشتن هر تخصصی، آن را با دیگران به اشتراک بگذارید، و در صورت نیاز، کسب‌وکار خود را به‌صورت آن‌لاین گسترش دهید.

اینکارنت چگونه کار می‌کند؟

برای مشتریان:اینکارنت، به‌سرعت و راحتی شما را به متخصصان حرفه‌ای معرفی می‌کند تا کارهایی که از پس‌شان بر نمی‌آیید را به آ‌ن‌ها بسپارید. بعد از ثبت‌نام در سایت، می‌توانید در قسمت جست‌وجو، کلمه‌ی کلیدی مربوط به پروژه‌ی مورد نظر خود را وارد کنید. اینکارنت صفحه‌ی اطلاعات و ثبت سفارش مربوط به آن تخصص را در اختیار شما قرار دهد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture

برای متخصصان:با ثبت‌نام در اینکارنت می‌توانید مشتریان را به خود جذب کنید و تخصص خود، محدوده‌ی جغرافیایی، زمان دردسترس بودن و پروژه‌هایی که قادر به انجام‌شان هستید را تعریف کنید. پروفایل اینکارنتی شما به‌عنوان رزومه‌ی شما عمل می‌کند و نظرات مثبت کاربران، شانس شما را برای دریافت پروژه‌های بیش‌تر، بالا خواهد برد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture"