×ورودثبت‌نامثبت‌نام متخصص

آموزش تنیس روی میز

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

آموزش تنیس روی میز

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

درباره‌ آموزش تنیس روی میز

احتمالاً مانند بسیاری از ورزش‌های دیگر، تنیس روی میز یا پینگ‌پنگ، که یکی از ورزش‌های محبوب دنیاست، برای اولین بار با وسایل و تجهیزات ابتدایی و سرهم‌بندی شده به‌عنوان یک سرگرمی اجتماعی ساده، پدید آمد.

همان‌طور که از نام این ورزش مشخص است، وجود میز مخصوص این بازی، یکی از تجهیزات اولیه‌ی آن است. تنیس روی میز ورزشی مفرح و پرتحرک است که اغلب دو یا چهار بازیکن دارد و هر کدام با راکت مخصوص به توپ‌های سفید یا زرد ضربه می‌زنند. بسیاری «تنیس روی میز» را با نام «پینگ پنگ» می‌شناسند که تفاوتی ندارد. در واقع «پینگ پنگ» نامی است که از صدای برخورد توپ با میز، بر این بازی گذاشته شده بود و حتی باعث گسترش و همه‌گیر شدن این ورزش شده است. امروزه در اکثر پارک‌ها و مدارس حداقل یک میز تنیس روی میز وجود دارد و علاقه‌مندان می‌توانند با تهیه‌ی راکت و توپ، ساعات خوشی را سپری کنند.

ممکن است در پارک‌ها دیده باشید که کودک 7 ساله‌ای در حال بازی کردن و حتی بهتر بازی کردن در برابر یک بزرگ‌سال است. علاوه بر این‌که محدودیت سنی و جنسیتی در این ورزش وجود ندارد، آمادگی جسمانی خاصی هم برای آن تعریف نشده و نتیجتاً افراد با هر سطحی از توانایی می‌توانند قوانین و تکنیک‌های آن را یاد بگیرند. از طرف دیگر حتی در بعضی از رشته‌های ورزشی مانند فوتبال، هندبال یا واترپلو، به منظور ارتقای بعضی از فاکتورهای آمادگی جسمانی مانند افزایش سرعت عکس‌العمل، قدرت دید و تمرکز ورزش‌کاران، تنیس روی میز پیشنهاد می‌شود. ضمن این که یکی دیگر از مزیت‌های تنیس روی میز کم بودن میزان آسیب‌دیدگی و خطرات احتمالی است.

با اینحال علاقه‌‌مندانی که ترجیح می‌دهند هر ورزشی را اصولی و حرفه‌ای بیاموزند و با تکنیک‌ها و قوانین آن آشنایی کامل داشته باشند و یا حتی قصد دارند مربی تنیس روی میز شوند، بهتر است از یک مربی حرفه‌ای کمک بگیرند. به‌ویژه وقتی صحبت از ورزش‌های راکتی است که تکنیک‌ها و روش‌های خاصی دارند. از یک مربی تنیس روی میز کمک بگیرید تا در روزهای اول وقتی کسی حاضر نمی‌شود با یک مبتدی بازی کند که تمام توپ‌ها را به اطراف می‌فرستد، با خیال راحت بازی کنید و یاد بگیرید. اینکارنت به شما کمک می‌کند تا یک مربی تنیس روی میز حرفه‌ای پیدا کنید و از این ورزش نهایت لذت را ببرید.

مهارت‌های مورد نیاز مربی تنیس روی میز

مهارت‌های مورد نیاز یک مربی تنیس روی میز شامل موارد زیر است:

 • تسلط برشیوه‌های استاندارد در مربی‌گری تنیس روی میز و توانایی آموزش دقیق مهارت‌ها؛

 • تسلط بر تکنیک‌ها و توانایی نمایشی آن‌ها برای نوآموزان تنیس روی میز؛

 • تسلط بر شیوه‌های استاندارد تمرین و آماده‌سازی فیزیکی نوآموزان تنیس روی میز؛

 • آشنایی کامل با وسایل ضروری و همچنین ابزارهای کمکی مناسب (مانند فیلم‌های آموزشی) در تمرینات تنیس روی میز؛

 • توانایی ارزیابی صحیح روند یادگیری و تنظیم جلسات آموزشی متناسب با استعداد و نیاز نوآموزان؛

 • توانایی مدیریت جلسات کلاس و ایجاد فرصت مساوی برای همه‌ی افراد تیم یا گروه آموزشی در صورت گروهی بودن جلسات؛

 • تدریس سطوح مختلف تنیس روی میز به رده‌های سنی متفاوت؛

 • آشنایی با فیزیولوژی ورزشی.

 

تحصیلات مرتبط با آموزش تنیس روی میز

مربیان تنیس روی میز ممکن است از یکی از راه‌های زیر به این مهارت‌ها دست پیدا کرده باشند:

 • فارغ‌التحصیل دوره‌های مربی‌گری تنیس روی میز که در سه سطح درجه (3 و 2 و 1) توسط فدراسيون تنیس روی میز ایران برگزار می‌شود؛

 • فارغ‌التحصیل دوره‌های مربی‌گری بین المللی که تحت نظارت فدراسیون جهانی تنیس روی میز برگزار می‌شوند.

وظایف مورد انتظار از مربی تنیس روی میز

احتمالاً برخی از وظایف زیر را از یک مربی تنیس روی میز انتظار دارید:

 • آموزش مهارت‎های پیش‌نیاز مانند روش‌های گرم کردن بدن و تمرین‌های لازم برای افزایش انعطاف، تنفس صحیح، تغذیه‌ی مناسب، اصول ایمنی و مشاوره برای خرید وسایل مورد نیاز؛

 • آشنایی با وسایل و تجهیزات تنیس روی میز: میز، تور، توپ و راکت؛

 • آشنایی با راکت تنیس روی میز، انواع و نحوه‌ی صحیح در دست گرفتن آن؛

 • آموزش راه‌کارهای افزایش قدرت بدنی، و آمادگی جسمانی؛

 • آموزش تکنیک‌های تنیس روی میز (آموزش سرویس، فورهند، ضربات تنیس روی میز، لوپ).

 

معیارهای تأثیرگذار بر قیمت آموزش تنیس روی میز

موارد زیر بر قیمت پیشنهادی مربی تنیس روی میز تأثیرگذار است:

 • سطح ورزش‌کار: معمولاً هزینه‌ی آموزش خصوصی برای سطوح مبتدی، نیمه‌حرفه ای و حرفه‌ای با هم متفاوت است. آموزش مقدماتی تنیس روی میز و آموزش حرفه‌ای آن مسلماً به لحاظ قیمت پیشنهادی متفاوت است.

 • محل برگزاری کلاس: هزینه‌ی کلاس‌هایی که در فضای خصوصی (منزل شخصی) برگزار می‌شوند از کلاس‌هایی که در باشگاه‌های تنیس روی میز برگزار می‌شوند بیش‌تر است.

 • نوع کلاس از نظر تعداد نفرات: خصوصی، نیمه‌خصوصی یا عمومی بودن جلسات کلاس بر قیمت آن تأثیر دارد. هرچه تعداد نوآموزان تنیس روی میز در کلاس بیش‌تر باشد، هزینه‌ی کم‌تری بر عهده‌ی هرکدام از آن‌ها خواهد بود؛ گرچه ممکن است با بیش‌تر شدن تعداد نفرات، کیفیت آموزش تا حدودی کاهش پیدا کند.

 • سطح دانش و تجربه‌ی مدرس: سابقه‌ی کاری و سطح درجه‌ی مربی در قیمت پیشنهادی او تأثیر دارد.

 • مدت زمان کلاس و تعداد جلسات: هرچه مدت زمان کلاس بیش‌تر باشد، هزینه طبیعتاً بالاتر است.

 • تخصص مدرس: اگر مربی در یک حوزه‌‌ی مشخص فعالیت کرده باشد‌، مثلاً در آموزش تکنیک‌های سرویس‌زدن به تبحر و شهرت رسیده باشد، قیمت پیشنهادی بالاتری خواهد داشت.

 • محدوده‌ی جغرافیایی: ممکن است در شهرهای مختلف سطح قیمت متفاوت باشد.

 

نکته‌ها و هشدارها

 • گرم کردن قبل از تمرین و سرد کردن بعد از آن را فراموش نکنید.

 • قبل، بعد و در طول تمرین آب بنوشید. کم‌ شدن آب بدن به‌طور جدی می‌تواند عمل‌کرد شما را تحت تأثیر قرار دهد.

 • اگر از بین حرفه‌ای‌های اینکارنت مربی تنیس روی میز استخدام می‌کنید، حتماً از مطابقت هویت او با عکس و مشخصات نمایه‌اش در سایت مطمئن شوید.

 

ثبت رایگان سفارش مربی تنیس روی میز

شما می‌توانید در صورت نیاز از طریق اینکارنت یک متخصص برای انجام پروژه‌ی مورد نظر خود استخدام کنید. بدین منظور، اینکارنت با طرح چند سؤال سعی بر آن دارد که تعریف پروژه‌ها در چهارچوب استاندارد و بر اساس معیارهای تاثیرگذار صورت گیرد. در صورت صبوری و پاسخ دقیق به سؤالات، شانس بیشتری برای دریافت پیشنهاد از طرف مناسبترین متخصص‌ها خواهید داشت.

ثبت نام به عنوان مربی تنیس روی میز

شما می‌توانید در صورت داشتن هر تخصصی، آن را با دیگران به اشتراک بگذارید، و در صورت نیاز، کسب‌وکار خود را به‌صورت آن‌لاین گسترش دهید.

اینکارنت چگونه کار می‌کند؟

برای مشتریان:اینکارنت، به‌سرعت و راحتی شما را به متخصصان حرفه‌ای معرفی می‌کند تا کارهایی که از پس‌شان بر نمی‌آیید را به آ‌ن‌ها بسپارید. بعد از ثبت‌نام در سایت، می‌توانید در قسمت جست‌وجو، کلمه‌ی کلیدی مربوط به پروژه‌ی مورد نظر خود را وارد کنید. اینکارنت صفحه‌ی اطلاعات و ثبت سفارش مربوط به آن تخصص را در اختیار شما قرار دهد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture

برای متخصصان:با ثبت‌نام در اینکارنت می‌توانید مشتریان را به خود جذب کنید و تخصص خود، محدوده‌ی جغرافیایی، زمان دردسترس بودن و پروژه‌هایی که قادر به انجام‌شان هستید را تعریف کنید. پروفایل اینکارنتی شما به‌عنوان رزومه‌ی شما عمل می‌کند و نظرات مثبت کاربران، شانس شما را برای دریافت پروژه‌های بیش‌تر، بالا خواهد برد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture"