×ورودثبت‌نامثبت‌نام متخصص

پیرایش آقایان

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

پیرایش آقایان

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

درباره‌ پیرایش آقایان

بله! البته که سیرت زیبا خیلی هم خوب است، اما زیبایی ظاهر و آراستگی نیز شرطی اساسی (شاید اساسی‌تر در کوتاه‌مدت) برای جذب افراد به این زیبایی درون باشد. شخصیت اجتماعی ما تابع رفتارهای فردی ما با دیگران و هم‌چنین انتخاب‌هایی‌ست که در مورد ظاهر خود داریم. طبیعتاً آراستگی ظاهر تنها به پوشیدن لباس‌های شیک، تمیز، گران‌قیمت و برند منحصر نمی‌شود؛

بخش زیادی از جذابیت ظاهری آقایان به پاکیزگی و مرتب بودن چهره و موها، و تناسب آن‌ها با یک‌دیگر و با شخصیت اجتماعی و پرسونای آن‌ها برمی‌گردد. طبیعی‌ست که همیشه ایجاد قسمتی از این جذابیت را خود افراد به‌عهده دارند و بخشی دیگر را باید به متخصصان پیرایش و آراستگی بسپارند. یک پیرایش‌گر ماهر، آموزش‌دیده و باتجربه علاوه بر مهارت در کوتاه کردن و اصلاح موهای مشتری، باید مناسب‌ترین نوع پیرایش مو برای هر تیپ و استخوان‌بندی چهره، هر شخصیت اجتماعی و شغل، و هر جنس مو را نیز بداند. ضمن آن که امروزه مدل‌های به‌روز و اصطلاحاً فشن نیز به خدمات پیرایش‌گران اضافه شده است، و باید در مورد روش‌های جدید حالت‌دهی، رنگ‌کردن و کراتینه و تقویت مو نیز اطلاعات کافی داشته باشند.

نکته‌ی دیگری که وجود دارد آن است که آرایش‌گر و پیرایش‌گر از جمله خدماتی هستند که مشتریان بیش‌ترین اعتماد را به آن‌ها دارند، و به‌ندرت به سراغ افراد جدید می‌روند. از سوی دیگر، اگر مشتریان بخواهند به هر دلیلی پیرایش‌گر خود را عوض کنند، در بسیاری از موارد زمان زیادی را باید به تحقیق یا آزمون‌وخطا بگذرانند تا باز هم پیرایش‌گری قابل‌اعتماد برای خود پیدا کنند و مشتری ثابت او شوند. در اینکارنت می‌توانید با قابل‌اعتمادترین پیرایش‌گران آشنا شوید و از آن‌ها مشورت بخواهید.

مهارت‌های مورد نیاز پیرایشگر آقایان

مهارت‌های موردنیاز یک پیرایش‌گر آقایان شامل موارد زیر می‌شود:

 • تسلط بر نحوه‌ی استفاده از وسایل و دستگاه‌های موردنیاز؛

 • تسلط بر پیرایش مو از روی تصویر یا عکس مدل مو (ژورنال خوانی)؛

 • تسلط بر فن‌های مربوط به تقسیم‌بندی و کوتاهی مو؛

 • تسلط بر فنون کراتینه، تقویت و مراقبت از مو؛

 • تسلط بر پروسه‌ی رنگ کردن مو، مش کردن مو و هایلایت کردن مو؛

 • تسلط بر پاک‌سازی سطحی صورت؛

 • تسلط بر نحوه‌ی اصلاح صورت.

تحصیلات مرتبط با پیرایش آقایان

آرایش‌گران و پیرایش‌گران ممکن است از یکی از راه‌های زیر به این مهارت‌ها دست پیدا کرده باشند:

 • فارغ‌التحصیلان مقطع دیپلم کاردانش در رشته‌ی «پیرایش زنانه و مردانه»،

 • فارغ‌التحصیلان رشته‌های دانشگاهی «پیرایش زنانه و مردانه» و «مراقبت و زیبایی» در دو مقطع کاردانی یا کارشناسی؛

 • فارغ‌التحصیلان دوره‌های آموزشی آرایش و پیرایش که در مؤسسات خصوصی و زیر نظر سازمان فنی حرفه‌ای برگزار می‌شود.

وظایف مورد انتظار از پیرایشگر آقایان

احتمالاً برخی از وظایف زیر را از یک آرایش‌گر و پیرایش‌گر انتظار دارید:

 • خدمات مربوط به مو (کوتاهی مو، رنگ کردن مو و مدل دادن به آن)؛

 • خدمات مربوط به صورت (اصلاح صورت، پاک‌سازی و گذاشتن ماسک پوستی در صورت نیاز)؛

 • چهره‌پردازی داماد؛

 • دادن مشاوره‌ی مناسب برای حفظ و مراقبت از مو، و شادابی پوست صورت.

معیارهای تأثیرگذار بر قیمت پیرایش آقایان

صنف پیرایش‌گران و آرایش‌گران سالیانه تعرفه‌های مشخصی را برای انجام خدمات پیرایش آقایان مشخص می‌کند، اما موارد زیر نیز می‌تواند بر قیمت پیشنهادی پیرایش‌گر تأثیرگذار باشد:

 • تخصص و سطح دانش پیرایش‌گر: ارتباط مستقیمی بین میزان تخصص و سطح دانش پیرایش‌گر (گواهی‌ها و مدارک پیرایش‌گری)، تجربه‌ی کاری و میزان حرفه‌ای بودن او وجود دارد. نتیجتاً اگر برای اصلاح مو و صورت خود از یک پیرایش‌گر با تخصص‌های متفاوت، مشاوره و کمک می‌گیرید، احتمالاً هزینه‌ی بیش‌تری را خواهید پرداخت؛ اما درعین‌حال رضایت بیش‌تری را نیز تجربه خواهید کرد؛

 • تجربه‌ی کاری: عموماً آرایش‌گر‌ها و پیرایش‌گرهایی که در زمینه‌های مختلف آرایشگری تخصص دارند، باید این تخصص را با تجربه‌ی کاری همراه کنند تا به‌طور عملی هم از دانش خود بهره ببرند. اگر از پیرایش‌گر‌ شما تخصص و تجربه‌ی کاری بالایی دارد، به دلیل تقاضای زیاد مشتریان برای کار با او، ممکن است هزینه‌ی بیش‌تری برای هر یک از خدماتی که ارائه می‌دهد، دریافت می‌کند؛

 • مواد اولیه: استفاده از انواع اسپری‌ها، تیغ‌ها، تافت‌ها و خمیرهای مختلف که قیمت‌های گوناگونی دارند، می‌تواند بر هزینه‌ی پیرایشگری تأثیرگذار باشد؛

 • محدوده‌ی جغرافیایی: ممکن است قیمت هر یک از خدمات آرایشی و پیرایشی در شهرهای مختلف، متفاوت باشد؛

 • محل انجام خدمت: این‌که آرایشگر به محل مشتری می‌رود یا مشتری در آرایشگاه حضور می‌یابد بر هزینه‌ی دریافت بسیار تأثیرگذار است.

نکته‌ها و هشدارها

 • برای رعایت بهداشت فردی و عدم سرایت بیماری‌های خونی یا پوستی، سعی کنید لوازم پیرایش شخصی خود را داشته باشید و از پیرایش‌گر بخواهید تنها از آن‌ها برای شما استفاده کند.

 • تمام مدت کار با پیرایش‌گر در تعامل باشید و به او بازخورد لحظه‌ای بدهید تا نتیجه‌ی نهایی همانی باشد که از ابتدا در ذهن داشته‌اید.

 • اگر از بین حرفه‌ای‌های اینکارنت پیرایش‌گر استخدام می‌کنید، حتماً از مطابقت هویت او با عکس و مشخصات نمایه‌اش در سایت مطمئن شوید.

ثبت رایگان سفارش پیرایشگر آقایان

شما می‌توانید در صورت نیاز از طریق اینکارنت یک متخصص برای انجام پروژه‌ی مورد نظر خود استخدام کنید. بدین منظور، اینکارنت با طرح چند سؤال سعی بر آن دارد که تعریف پروژه‌ها در چهارچوب استاندارد و بر اساس معیارهای تاثیرگذار صورت گیرد. در صورت صبوری و پاسخ دقیق به سؤالات، شانس بیشتری برای دریافت پیشنهاد از طرف مناسبترین متخصص‌ها خواهید داشت.

ثبت نام به عنوان پیرایشگر آقایان

شما می‌توانید در صورت داشتن هر تخصصی، آن را با دیگران به اشتراک بگذارید، و در صورت نیاز، کسب‌وکار خود را به‌صورت آن‌لاین گسترش دهید.

اینکارنت چگونه کار می‌کند؟

برای مشتریان:اینکارنت، به‌سرعت و راحتی شما را به متخصصان حرفه‌ای معرفی می‌کند تا کارهایی که از پس‌شان بر نمی‌آیید را به آ‌ن‌ها بسپارید. بعد از ثبت‌نام در سایت، می‌توانید در قسمت جست‌وجو، کلمه‌ی کلیدی مربوط به پروژه‌ی مورد نظر خود را وارد کنید. اینکارنت صفحه‌ی اطلاعات و ثبت سفارش مربوط به آن تخصص را در اختیار شما قرار دهد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture

برای متخصصان:با ثبت‌نام در اینکارنت می‌توانید مشتریان را به خود جذب کنید و تخصص خود، محدوده‌ی جغرافیایی، زمان دردسترس بودن و پروژه‌هایی که قادر به انجام‌شان هستید را تعریف کنید. پروفایل اینکارنتی شما به‌عنوان رزومه‌ی شما عمل می‌کند و نظرات مثبت کاربران، شانس شما را برای دریافت پروژه‌های بیش‌تر، بالا خواهد برد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture"