×ورودثبت‌نامثبت‌نام متخصص

نرم افزار های تخصصی مهندسی برق

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

نرم افزار های تخصصی مهندسی برق

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

درباره‌ نرم افزار های تخصصی مهندسی برق

با وجود این‌همه پیش‌رفت در علم و تکنولوژی، امروز برای یک مهندس برق حرفه‌ای که سال‌ها در این حوزه درس خوانده و کار کرده است، حتی تصور آن‌چه ادیسون و گراهام بل در سال‌های 1800 میلادی انجام داده‌اند دشوار است: انجام تمام محاسبات مدارهای الکتریکی روی کاغذ، طراحی شماتیک مدارها با دست، و احتمالاً بارها ساخت و پیاده‌سازی دستگاه‌ها و آزمودن و تصحیح آن‌ها با سعی و خطا، بی‌آن‌که یک مدل مجازی یا پیش‌بینی‌کننده از آن داشته باشند. در واقع امروز دانش‌جوها و مهندسان برق، بدون نرم‌افزارهای محاسباتی و شبیه‌سازی کار زیادی از دست‌شان برنمی‌آید. خوش‌بختانه سال‌هاست که نرم‌افزارهای مهندسی، هم اضطراب طراحی را کاهش داده‌اند و هم حس خوش‌آیند تنبلی را در مهندسان تقویت کرده‌‌اند. 
قبل از عصر دیجیتال، مهندسان برق تمام فرمول‌ها و اطلاعات مربوط به سیم‌کشی‌ها را در فرآیندی سخت و زمان‌بر، با دست روی کاغذ می‌نوشتند. اما پس از آن، کامپیوترها ‌از یک سو به روند حل مسائل مهندسی سرعت بخشیدند و از سوی دیگر نرم‌افزارهایی مانند CAD، کار مهندسان را در طراحی شماتیک مدارات و قطعات الکتریکی ساده‌تر و دقیق‌تر کردند. بعدتر، هوش مصنوعی هم به کمک مهندسان آمد و نرم‌افزارهایی به بازار ارائه شد که با اعلام هشدار، از بروز خطاهای طراحی پیش‌گیری کرده و حتی پیش‌نهادهایی هم برای بهبود پروژه به کاربر می‌دادند. 
علاوه‌براین، نرم‌افزارهای شبیه‌ساز، این امکان را برای مهندسان برق فراهم می‌کنند که پیش از پیاده‌سازی پرهزینه‌ی سخت‌افزاری، ابتدا یک مدل مجازی از مدارات طراحی‌شده به‌دست آورند، آن‌ها را با هم مقایسه کنند، رفتار سیستم‌ها را پیش‌بینی نمایند و در نهایت پس از رفع نواقص براساس رفتار مدل، شروع به اجرای اصلی پروژه کنند.
نرم‌افزارهایی که در ساخت و تولید قطعات الکتریکی مورد استفاده قرار می‌گیرند، نرم‌افزارهای مخابراتی، شبیه‌سازها، نرم‌افزارهایی که برای مدیریت و پردازش داده‌ها به کار می‌روند، یا آن‌ها که در طراحی سیستم‌ها کاربرد دارند، همه انواعی از نرم‌افزارهای تخصصی برق هستند که هر روز گسترده‌تر می‌شوند. اگر می‌خواهید به عنوان یک مهندس برق برای موقعیت‌های شغلی یا تحصیلی رزومه بنویسید، تأکید بر میزان تسلط بر نرم‌افزارهای تخصصی حوزه‌ی کارتان بسیار ضروری‌ست. در اینکارنت می‌توانید یک مدرس حرفه‌ای پیدا کنید و مهارت‌های‌کامپیوتری‌تان را ارتقا داده یا به‌روز برسانید. یک مدرس خوب متناسب با تخصص و نیازتان، شیوه‎ی کار با نرم‌افزارهای تخصصی را به شما آموزش می‌دهد.

می‌توانید در اینکارنت با مدرسان حرفه‌ای‌ نرم‌افزارهای تخصصی مهندسی برق آشنا شوید و درخواست خود را به آن‌ها بگویید.

مهارت‌های مورد نیاز متخصص نرم افزارهای برق

مهارت‎های مورد نیاز مدرس نرم‌افزارهای تخصصی برق شامل موارد زیر است:

 • دانش کافی و به‌روز از رشته‌ی برق و زیرشاخه‌های آن، متناسب با کاربرد نرم‌افزار مورد نظر؛

 • توانایی تعریف پروژه‌های کاربردی برای تمرین کار با نرم‌افزار؛

 • توانایی بهبود برنامه‌های ازپیش‌نوشته‌شده، پیدا کردن اشکالات و رفع خطاها در نرم‌افزار؛

 • آشنایی کامل با تمام امکانات نرم‌افزار مورد نظر و آشنایی نسبی با نرم‌افزارهای مشابه آن؛

 • آشنایی با کتابخانه‌ها و ابزار جانبی نرم‌افزار؛

 • ذهن تحلیلی و قدرت بالای حل مسأله؛

 • فن بیان مطلوب و توانایی انتقال درست مفاهیم به زبان ساده؛

 • مدیریت زمانی جلسات کلاس‎‌ها (به‌گونه‌‌ای که تدریس طی ساعات و جلسات ازپیش‌تعیین‌شده کامل شود)؛

مهارت‌های مورد نیاز برای مدرسان نرم‌‌افزارهای پردازشی شامل این موارد است:

 • تسلط به برنامه‌نویسی به یک یا چند زبان مختلف؛
 • دانش کافی از ریاضیات و تسلط بر محاسبات عددی؛

 • تسلط بر شیوه‌های الگوریتم‌نویسی.

تحصیلات مرتبط با نرم افزار های تخصصی مهندسی برق

مدرسان خصوصی نرم‌افزارهای تخصصی‌برق ممکن است از یکی از راه‎‌های زیر به این مهارت‌ها دست پیدا کرده باشند:

 • مقطع کاردانی به بالا در یکی از زیرشاخه‎‌های رشته‌ی برق مانند الکترونیک، مخابرات، کنترل، مهندسی پزشکی یا برق قدرت؛

 • برخی نرم‌افزارها توسط متخصصان رشته‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند و فارغ‌التحصیلان دیگر رشته‌های مهندسی مانند کامپیوتر و مکانیک هم می‌توانند آن‌ها را آموزش دهند.

وظایف مورد انتظار از متخصص نرم افزارهای برق

احتمالاً برخی از وظایف زیر را از یک مدرس نرم‌افزارهای تخصصی برق انتظار دارید:

 • معرفی نرم‌افزار مناسب برای اجرای پروژه‌ی مورد نظر؛

 • معرفی ابتدایی نرم‌افزار و نسخه‌های مختلف آن؛

 • آموزش شیوه‌ی دسترسی به نرم‌افزار (دانلود، خرید یا فعال‌سازی)؛

 • آموزش نصب نرم‌افزار و معرفی محیط کار و منوهای اصلی آن؛

 • طرح مسأله و تعریف پروژه‌ مناسب برای یادگیری و تمرین؛

 • آموزش شیوه‌های تحلیل داده‌ و پیاده‌سازی فرمول‌های ریاضیاتی در نرم‌افزارها؛

 • آموزش الگوریتم‌سازی و برنامه‌نویسی؛

 • پیدا کردن خطاهایی که در نرم‌افزار رخ می‌دهد و آموزش روش‌های رفع آن‌ها؛

 • آموزش شیوه‌ی ترسیم نمودارها، نقشه‌ها یا جداول در نرم‌افزار؛

 • آموزش شیوه‎ی اتصال نرم‌افزار به سخت‌افزارهای مناسب و تبدیل مدل‌های مجازی به حقیقی؛

 • ارائه‌ی دقیق برنامه‌ی زمان‌بندی و سرفصل دروس در طول یک دوره آموزش.

معیارهای تأثیرگذار بر قیمت نرم افزار های تخصصی مهندسی برق

موارد زیر بر قیمت پیش‌نهادی مدرس نرم‌افزارهای تخصصی برق تأثیرگذار است:

 • سطح فرا‌گیرنده: تدریس نرم‌افزارها در سطح پیش‌رفته و برای اهداف تخصصی معمولاً گران‌تر از کلاس‌های مقدماتی آموزش نرم‌افزار است؛

 • محل برگزاری کلاس: این‌که مدرس پیش فراگیرنده می‌رود یا از او میزبانی می‌کند و یا کلاس را به صورت آن‌لاین برگزار می‌کند بر میزان هزینه‌ی کلاس تأثیرگذار است؛ مثلاً اگر کلاس‌ها در محل مدرس برگزار شود معمولاً ارزان‌تر از حالتی‌‌ست که فراگیرنده به محل مدرس برود.  کلاس‌های آن‌لاین هم اغلب اگر برای مدرس موجب صرفه‌جویی در وقت و هزینه‌ی رفت‌وآمد شود ارزان‌تر خواهند بود؛

 • نوع نرم‌افزار: ممکن است هزینه‌ی آموزش نرم‌افزارهای مختلف با هم یک‌سان نباشد. مثلاً هزینه‌ی آموزش یک نرم‌افزار کاملاً تخصصی که تنها در حوزه‌ای خاص به‌کار می‌رود یا نرم‌افزارهایی که تازه به بازار آمده‌ و افراد کم‌تری به آن‌ها تسلط دارند، بیش‎تر از نرم‌افزارهای رایج است؛

 • نوع کلاس از نظر تعداد نفرات:خصوصی، نیمه خصوصی یا عمومی بودن جلسات کلاس بر قیمت آن تأثیر دارد. هرچه تعداد فراگیرندگان در کلاس بیش‌تر باشد، هزینه‌ی کم‌تری بر عهده‌ی هرکدام از آن‌ها خواهد بود؛ گرچه ممکن است با بیش‌تر شدن تعداد نفرات، کیفیت آموزش کاهش پیدا کند؛

 • سطح دانش و تجربه‌ی مدرس:سابقه‌ی کاری مدرس در قیمت پیشنهادی او تأثیر دارد؛

 • مدت زمان کلاس و تعداد جلسات: هرچه مدت زمان کلاس بیش‌تر باشد، هزینه طبیعتاً بالاتر است، اما ممکن است منجر به برگزاری تعداد جلسات کم‌تری شود که در بلندمدت می‌تواند به‌صرفه‌تر باشد؛

 • تخصص مدرس:اگر مدرس در یک حوزه‌‌ی مشخص فعالیت کرده باشد‌؛ مثلاً تنها در تدریس یک نرم‌افزار برای منظوری خاص (فرض کنید تحلیل داده‌های پزشکی با نرم‌افزار MATLAB) به تبحر و شهرت رسیده باشد، قیمت پیشنهادی بالاتری خواهد داشت؛

 • محدوده‌ی جغرافیایی: ممکن است در شهرهای مختلف سطح قیمت متفاوت باشد.

نکته‌ها و هشدارها

 • اگر تا حدودی با یک نرم‌افزارآشنایی دارید و می‌خواهید مهارت بیش‌تری در آن کسب کنید، حتماً پیش از شروع کلاس، میزان تسلطی که به نرم‌افزار دارید را با مدرس خود در میان بگذارید و هدفتان از شرکت در دوره‌ی آموزشی را به او بگویید. در غیر این صورت ممکن است وقتی سر کلاس حاضر می‌شوید توقعات‌تان برآورده نشود. مثلاً ممکن است مطالب و سرفصل‌ها برای شما خیلی ابتدایی و پیش‌پاافتاده به نظر برسد یا سطح آموزش بالاتر از سطح آشنایی شما با نرم‌افزار باشد.

 • بسیاری از افراد متخصص، خیلی خوب با نرم‌افزارها کار می‌کنند و به بهترین نحو پروژه‌های مختلف را در نرم‌افزارها پیاده‌سازی می‌کنند. این افراد، به‌واسطه‌ی تجربه‌ی کار عملی، به بسیاری از ریزه‌کاری‌ها و میان‌برهای نرم‌افزاری آشنا هستند اما اگر تجربه‌ی تدریس نداشته باشند، ممکن است به خوبی یک معلم نتوانند مطالب را به‌صورت ساده و منسجم به فراگیرنده انتقال دهند. از همین رو بهتر است مدرسانی را انتخاب کنید که هم تجربه‌ی آموزشی کافی دارند و هم تجربه‌ی اجرای پروژه‌های عملی خوبی در سوابق کارشان وجود دارد.

 • اگر از بین حرفه‌ای‌های اینکارنت مدرس نرم‌افزار استخدام می‌کنید، حتماً از مطابقت هویت او با عکس و مشخصات نمایه‌اش در سایت مطمئن شوید.

 

ثبت رایگان سفارش متخصص نرم افزارهای برق

شما می‌توانید در صورت نیاز از طریق اینکارنت یک متخصص برای انجام پروژه‌ی مورد نظر خود استخدام کنید. بدین منظور، اینکارنت با طرح چند سؤال سعی بر آن دارد که تعریف پروژه‌ها در چهارچوب استاندارد و بر اساس معیارهای تاثیرگذار صورت گیرد. در صورت صبوری و پاسخ دقیق به سؤالات، شانس بیشتری برای دریافت پیشنهاد از طرف مناسبترین متخصص‌ها خواهید داشت.

ثبت نام به عنوان متخصص نرم افزارهای برق

شما می‌توانید در صورت داشتن هر تخصصی، آن را با دیگران به اشتراک بگذارید، و در صورت نیاز، کسب‌وکار خود را به‌صورت آن‌لاین گسترش دهید.

اینکارنت چگونه کار می‌کند؟

برای مشتریان:اینکارنت، به‌سرعت و راحتی شما را به متخصصان حرفه‌ای معرفی می‌کند تا کارهایی که از پس‌شان بر نمی‌آیید را به آ‌ن‌ها بسپارید. بعد از ثبت‌نام در سایت، می‌توانید در قسمت جست‌وجو، کلمه‌ی کلیدی مربوط به پروژه‌ی مورد نظر خود را وارد کنید. اینکارنت صفحه‌ی اطلاعات و ثبت سفارش مربوط به آن تخصص را در اختیار شما قرار دهد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture

برای متخصصان:با ثبت‌نام در اینکارنت می‌توانید مشتریان را به خود جذب کنید و تخصص خود، محدوده‌ی جغرافیایی، زمان دردسترس بودن و پروژه‌هایی که قادر به انجام‌شان هستید را تعریف کنید. پروفایل اینکارنتی شما به‌عنوان رزومه‌ی شما عمل می‌کند و نظرات مثبت کاربران، شانس شما را برای دریافت پروژه‌های بیش‌تر، بالا خواهد برد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture"