×ورودثبت‌نامثبت‌نام متخصص

مدیریت تولید محتوا

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

مدیریت تولید محتوا

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

درباره‌ مدیریت تولید محتوا

تولید محتوا چیست؟ مدیریت محتوا چیست؟ امروزه یکی از ارزان‌ترین و مؤثرترین روش‌های جذب مخاطب برای شرکت‌های تولیدی و خدماتی، تولید محتوا مؤثر برای مخاطبان و دادن اطلاعات درست و سالم به آن‌هاست. سایت‌ها، چه از نوع خبری، تجاری یا دانش‌نامه، و رسانه‌های اجتماعی (شامل شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌های مجازی) متعلق به هر شرکت، نیازمند مطالبی هستند که بر اساس استراتژی‌های ازپیش‌تعیین‌شده تدوین شده باشند، و آن‌ها را به اهداف کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت خود برسانند. این مطالب یا [با استفاده از فناوری چسب و قیچی!] مستقیماً از سایت‌ها یا منابع دیگر برداشته و کپی می‌شوند، یا افراد متخصص تولید محتوا مطالب دسته‌اول را تولید می‌کنند و در اختیار مخاطبان قرار می‌دهند. اما در این میان محتوا تولید شده باید تحت یک استراتژی و دستورالعمل سازمانی تدوین و تنظیم شوند. این مسأله نیاز به حضور یک سرپرست یا مدیر تولید محتوا را نشان می‌دهد.

در پاسخ به سؤال مدیریت محتوا چیست؟ باید بگوییم مدیریت تولید محتوا با استفاده ازانواع سیستم مدیریت محتوا و نرم افزارهای مدیریت محتوا (CMS) به تدوین استراتژی‌های تولید محتوا و نظارت بر آن می‌پردازد. مدیران محتوا با همکاری کارکنان خلاق، و دورکاران و فریلنسرهای متخصص، مطالب مفید و خلاقانه‌ای را تولید می‌کنند که برای وب‌سایت، کمپین‌های تبلیغاتی، شبکه‌های اجتماعی و مجلات کاغذی یا آن‌لاین مورد استفاده قرار می‌گیرند. از وظایف مدیر تولید محتوا، مدیریت محتوا سایت است. مدیرتولید محتوا علاوه بر مشارکت فعالانه در تولید محتوای نوشتاری یا دیداری، به سیاست‌گذاری، تعیین استراتژی و نظارت بر حسن انجام کار کارکنان بر اساس خط‌مشی تعیین‌شده می‌پردازد. برقراری و حفظ ارتباط و هم‌آهنگی تیم تولید محتوا با تیم‌های فنی، تبلیغات، بازاریابی و فروش، و مشاوره از وظایف فردی با شغل مدیریت محتوا است.

بسیاری از افرادی که وارد حوزه‌ی تولید محتوا و مدیریت تولید محتوا می‌شوند، بسته به میزان یادگیری و هوش، پس از مدتی کسب تجربه در تولید محتوا و دریافت آموزش مفاهیم جانبی – از جمله مباحث سئو، فروش، بازاریابی دیجیتالی و موارد مشابه – و هم‌چنین یادگیری و تمرین مباحث مدیریتی و اصول سرپرستی می‌توانند به سطحی از توانایی برسند که شایستگی مدیریت محتوا را داشته باشند. در اینکارنت می‌توانید برای گرفتن مشاوره یا تدوین استراتژی یا خط‌مشی برای محتوای پاکیزه و مؤثر، مدیر محتوا استخدام کنید.

مهارت‌های مورد نیاز مدیر تولید محتوا

مهارت‎های مورد نیاز یک مدیرتولید محتوا شامل موارد زیر است:

 • تسلط کامل بر زبان فارسی و آیین نگارش؛

 • تسلط به ویراستاری؛

 • تسلط بر سبک‌های نگارش و شیوه‌های ارائه‌ی مطالب؛

 • تسلط بر مفاهیم کپی‌رایتینگ و تولید محتوا؛

 • تسلط به وب و آشنایی با روش‌های بهبود رتبه‌ی موتور جست‌وجو (SEO)؛

 • آشنایی کامل با نرم افزارهای مدیریت محتوا (CMS) و تسلط بر انواع سیستم مدیریت محتوا

 • تدوین استراتژی‌های محتوا و انتقال درست آن‌ها به تحت سرپرستی خود.

 

تحصیلات مرتبط با مدیریت تولید محتوا

مدیر محتوا ممکن است از یکی از راه‌های زیر به این مهارت‌ها دست پیدا کرده باشند:

 • فارغ‌التحصیل مقطع کارشناسی ارشد بازاریابی دیجیتالی؛

 • ممکن است فارغ‌التحصیل دیگر رشته‌ها‌ باشند (از ادبیات فارسی و مدیریت گرفته تا آی‌تی) اما دوره‌های نویسندگی و تولید محتوا را در آموزشگاه‌ها و کارگاه‌های مربوطه گذرانده و به‌‌صورت تجربی به گسترش مهارت‌های نویسندگی و انواع سیستم مدیریت تولید محتوا پرداخته باشند.

وظایف مورد انتظار از مدیر تولید محتوا

احتمالاً برخی از وظایف زیر را از فردی با شغل مدیریت تولید محتوا انتظار دارید:

 • ترجمه، اقتباس و نگارش محتوا  برای حفظ مشتریان فعلی و به‌دست آوردن مشتریان جدید؛

 • طراحی استراتژی‌های محتوا؛

 • ارتباط با وب‌مستر و یا سرپرست فروش و مدیریت شرکت صاحب سایت؛

 • ارتباط مؤثر با بخش فنی و بخش‌های رابط کاربری و تجربه‌ی کاربری (UI و UX)؛

 • ویراستاری متون تولیدشده، بر اساس خط‌مشی‌های سازمان؛

 • تصمیم‌سازی، تصمیم‌گیری و حل مشکلات مربوط به تیم یا بخش تولید محتوا؛

 • بازبینی و بررسی چیدمان اطلاعات موجود در سایت؛

 • ایجاد ارتباط و گزارش‌گیری از افرادی با عنوان شغلی کارشناس تولید محتوا؛

 • مشاوره به شرکت‌ها و سازمان‌ها؛

 • ارزیابی کارآیی محتوا بر اساس شاخص‌های کمّی و عددی؛

 • استفاده از ابزارها و نرم‌افزارهای مدیریت محتوا برای ارتقاء محتوای تولید شده.

معیارهای تأثیرگذار بر قیمت مدیریت تولید محتوا

موارد زیر بر قیمت پیش‌نهادی مدیر محتوا تأثیرگذار است:

 • حقوق اداره‌ی کار: به دلیل این که عموماً مدیریت محتوا یک سازمان نیازمند حضور دائمی مدیر در محل کار برای جلسات یا ایجاد ارتباطات، یا نظارت دائمی او بر شیوه‌ی تولید و بارگذاری مطالب است، دست‌مزد مدیران محتوا معمولاً ماهانه و ثابت است؛

 • حسن شهرت و سابقه: هرچه مدیر محتوا در نویسندگی شناخته‌شده‌تر و باسابقه‌تر باشد، و سابقه‌ی نویسندگی مطالب باکیفیت‌تری داشته باشد، ممکن است تقاضا برای کار با او توسط سایت‌ها بیش‌تر باشد و در نتیجه قیمت درخواستی نیز بالاتر برود؛

 • سطح مشاوره برای تولید محتوا:سطح مشاوره‌ی درخواستی از طرف مدیر شرکت یا مدیر سایت معمولاً در قیمت پیش‌نهادی مدیر محتوا تأثیر دارد؛

 • سطح کار و میزان وابستگی شرکت به تولید محتوا: طبیعتاً هرچه نیاز باشد که محتوای بیش‌تر و با کیفیت بالاتری تولید شود، به‌دلیل زمان  انرژی بیش‌تری که مدیر تولید محتوا باید صرف کند، ممکن است قیمت بالاتری را نیز پیش‌نهاد دهد؛

 • ساعات مشاوره: بسیاری از مدیران محتوا غیرمقیم و دورکار هستند و مشاوره‌ای عمل می‌کنند. این افراد عموماً قیمت پیش‌نهادی را بر اساس ساعات مورد نیاز برای مشاوره ارائه می‌دهند.

نکته‌ها و هشدارها

 • اگر از بین حرفه‌ای‌های اینکارنت مدیر تولید محتوا استخدام می‌کنید، حتماً از مطابقت هویت او با عکس و مشخصات نمایه‌اش در سایت مطمئن شوید.

ثبت رایگان سفارش مدیر تولید محتوا

شما می‌توانید در صورت نیاز از طریق اینکارنت یک متخصص برای انجام پروژه‌ی مورد نظر خود استخدام کنید. بدین منظور، اینکارنت با طرح چند سؤال سعی بر آن دارد که تعریف پروژه‌ها در چهارچوب استاندارد و بر اساس معیارهای تاثیرگذار صورت گیرد. در صورت صبوری و پاسخ دقیق به سؤالات، شانس بیشتری برای دریافت پیشنهاد از طرف مناسبترین متخصص‌ها خواهید داشت.

ثبت نام به عنوان مدیر تولید محتوا

شما می‌توانید در صورت داشتن هر تخصصی، آن را با دیگران به اشتراک بگذارید، و در صورت نیاز، کسب‌وکار خود را به‌صورت آن‌لاین گسترش دهید.

اینکارنت چگونه کار می‌کند؟

برای مشتریان:اینکارنت، به‌سرعت و راحتی شما را به متخصصان حرفه‌ای معرفی می‌کند تا کارهایی که از پس‌شان بر نمی‌آیید را به آ‌ن‌ها بسپارید. بعد از ثبت‌نام در سایت، می‌توانید در قسمت جست‌وجو، کلمه‌ی کلیدی مربوط به پروژه‌ی مورد نظر خود را وارد کنید. اینکارنت صفحه‌ی اطلاعات و ثبت سفارش مربوط به آن تخصص را در اختیار شما قرار دهد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture

برای متخصصان:با ثبت‌نام در اینکارنت می‌توانید مشتریان را به خود جذب کنید و تخصص خود، محدوده‌ی جغرافیایی، زمان دردسترس بودن و پروژه‌هایی که قادر به انجام‌شان هستید را تعریف کنید. پروفایل اینکارنتی شما به‌عنوان رزومه‌ی شما عمل می‌کند و نظرات مثبت کاربران، شانس شما را برای دریافت پروژه‌های بیش‌تر، بالا خواهد برد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture"