×ورودثبت‌نامثبت‌نام متخصص

شست و شوی مبلمان

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

شست و شوی مبلمان

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

درباره‌ شست و شوی مبلمان

مبلمان را نه می‌شود در لباس‌شویی انداخت و نه می‌شود با یک سطل آب و اسفنج، مثل روز اولش تمیز کرد. ترفندهایی مثل کشیدن کاور و روکش‌های مبل هم خیلی وقت است از مد افتاده‌اند و زیبایی مبل‌هایی که با قیمت‌های زیادی خریداری شده‌اند را نشان که نمی‌دهد هیچ، زشت و بدقواره هم می‌کند. این روزها مردم خیلی بیش‌تر به فکر کمک گرفتن از نیروهای متخصص شست‌وشو هستند. فرش‌هایشان را بهقالی‌شویی  می‌دهند، پرده‌‌ها را هم به خدماتشست‌وشوی پرده می‌سپارند. مبلمان اداری و خانگی هم از این قضیه مستثنا نیستند.

معمولاً شست‌وشوی هر وسیله‌ای که سخت باشد، نظافت آن به تعویق می‌افتد. گاهی حتی اقدام اعضای خانواده به تمیز کردن آلودگی‌ها و لکه‌های باقی‌مانده، نتیجه‌ی عکس دارد. در نتیجه خیلی وقت‌ها اعتماد کردن به متخصصان این حوزه روش معقول‌تری است. حرفه‌ای‌های شست‌وشوی مبلمان خیلی خوب می‌دانند که چه پارچه‌ای را با چه نوع ماده‌ی شوینده‌ای تمیز کنند. چه میزان از آب و مواد شوینده استفاده کنند که روند خشک شدن مبلمان به درازا نکشد و چه‌طور پارچه‌‌های مبلی چند رنگ را طوری بشویند که رنگ‌ها تغییر و تداخل نکند.

در اینکارنت می‌توانید افراد حرفه‌ای در این حوزه را پیدا کنید و با خیال آسوده تمام امور مربوط به شست‌وشو، خاک‌گیری و ترمیم مبلمان را به آن‌ها بسپارید.

مهارت‌های مورد نیاز تنظیف‌کاران مبلمان

مهارت‌های مورد نیاز برای تنظیف‌کاران مبلمان شامل موارد زیر است:

 • آشنایی کامل با الیاف، رنگ‌ها و بافت‌ انواع پارچه‌های مبلی؛

 • آشنایی با انواع ماشین‌آلات شست‌وشوی مبلمان؛

 • آشنایی با انواع مبلمان (مانند سلطنتی، راحتی، مبل‌های تخت‌شو و غیره)؛

 • آشنایی با شیوه‌ی صحیح شست‌وشوی قظعات چوبی، فلزی، آلمینیومی و پلاستیکی مبلمان؛

 • آشنایی کامل با لکه‌های آشکار و پنهان و شناخت حلال‌ها و مواد شیمیایی شوینده‌ مناسب برای الیاف مختلف.

تحصیلات مرتبط با شست و شوی مبلمان

حرفه‌ای‌هایی که کار شست‌وشوی مبلمان را انجام می‌دهند ممکن است از یکی از راه‌های زیر به این مهارت‌ها دست پیدا کرده باشند:

 • تنظیف‌کاران مهارتشان را به صورت تجربی کسب می‌کنند؛

 • اغلب کسانی که در شرکت‌های قالی‌شویی یا خشک‌شویی‌ها کار می‌کنند با مهارت‌های شست‌وشوی مبلمان آشنا هستند.

وظایف مورد انتظار از تنظیف‌کاران مبلمان

احتمالاً برخی از وظایف زیر را از تنظیف‌کاران مبلمان انتظار دارید:

 • خاک‌گیری و شست‌وشوی انواع مبلمان بدون آسیب رسیدن به آن‌ها؛

 • خشک‌شویی، بخارشویی و اتوکشی (مبلمانی که روکش جداگانه دارند)؛

 • شست‌وشوی مبلمان در منزل؛

 • مشاوره درباره‌ی چگونگی شست‌شو و مراقبت از مبلمان.

معیارهای تأثیرگذار بر قیمت شست و شوی مبلمان

موارد زیر در قیمت پیشنهادی تنظیف‌کاران مبلمان دخیل است:

 • ابعاد نشیمن‌گاه مبلمان: هرچه این ابعاد بیش‌تر باشد، هزینه‌ی شست‌وشوی آن بالا‌تر است؛

 • نوع مبلمان: مثلاً هزینه‌ی شست‌وشوی مبلمان راحتی و انواع کاناپه‌ها با مبلمانی که عمدتاً با چوب و فلز ساخته‌شده‌اند و نشیمن‌گاه‌های کوچکی دارند، بالاتر است؛

 • نوع خدمات: هزینه‌ی خاک‌گیری، لکه‌گیری، بخارشویی، خشک‌شویی و اتوکشی با هم متفاوت است؛

 • شست‌وشو در منزل یا حمل‌ونقل مبلمان: اگر تنظیف‌کاران مبلمان برای نظافت به محل زندگی شما بیایند، هزینه‌ها متفاوت می‌شود تا زمانی که شما برای نظافت مبلمان خود، مبل یا روکش‌های آن‌ها را ارسال کنید؛

 • محدوده‌ی جغرافیایی:ممکن است قیمت شست‌وشوی مبلمان در شهرهای مختلف متفاوت باشد.

نکته‌ها و هشدارها

 • جاروبرقی‌های خانگی، سری مخصوصی برای گردگیری مبلمان دارند که می‌توانید پیش از شست‌وشو، برای زدودن گردوخاک از آن استفاده کنید.

 • وقتی خودرویی برای تحویل گرفتن مبلمان شما می‌آید، حتماً کارت شناسایی شرکت را بخواهید و هرگز به افراد غیرمجاز اعتماد نکنید. روش تشخیص معتبر بودن کارت را از شرکت بپرسید یا در سایت آن‌ها بخوانید.

 • حتماً هنگام تحویل مبلمان رسید دریافت کنید.

 • اگر ازبین حرفه‌ای‌های اینکارنت تنظیف‌کار مبلمان استخدام می‌کنید، حتماً از مطابقت هویت او با عکس و مشخصات نمایه‌اش در سایت مطمئن شوید.

ثبت رایگان سفارش تنظیف‌کاران مبلمان

شما می‌توانید در صورت نیاز از طریق اینکارنت یک متخصص برای انجام پروژه‌ی مورد نظر خود استخدام کنید. بدین منظور، اینکارنت با طرح چند سؤال سعی بر آن دارد که تعریف پروژه‌ها در چهارچوب استاندارد و بر اساس معیارهای تاثیرگذار صورت گیرد. در صورت صبوری و پاسخ دقیق به سؤالات، شانس بیشتری برای دریافت پیشنهاد از طرف مناسبترین متخصص‌ها خواهید داشت.

ثبت نام به عنوان تنظیف‌کاران مبلمان

شما می‌توانید در صورت داشتن هر تخصصی، آن را با دیگران به اشتراک بگذارید، و در صورت نیاز، کسب‌وکار خود را به‌صورت آن‌لاین گسترش دهید.

اینکارنت چگونه کار می‌کند؟

برای مشتریان:اینکارنت، به‌سرعت و راحتی شما را به متخصصان حرفه‌ای معرفی می‌کند تا کارهایی که از پس‌شان بر نمی‌آیید را به آ‌ن‌ها بسپارید. بعد از ثبت‌نام در سایت، می‌توانید در قسمت جست‌وجو، کلمه‌ی کلیدی مربوط به پروژه‌ی مورد نظر خود را وارد کنید. اینکارنت صفحه‌ی اطلاعات و ثبت سفارش مربوط به آن تخصص را در اختیار شما قرار دهد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture

برای متخصصان:با ثبت‌نام در اینکارنت می‌توانید مشتریان را به خود جذب کنید و تخصص خود، محدوده‌ی جغرافیایی، زمان دردسترس بودن و پروژه‌هایی که قادر به انجام‌شان هستید را تعریف کنید. پروفایل اینکارنتی شما به‌عنوان رزومه‌ی شما عمل می‌کند و نظرات مثبت کاربران، شانس شما را برای دریافت پروژه‌های بیش‌تر، بالا خواهد برد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture"