×ورودثبت‌نامثبت‌نام متخصص

تعمیر آب سرد کن

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

تعمیر آب سرد کن

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

درباره‌ تعمیر آب سرد کن

اگر می‌خواهید در محل کارتان همیشه آب‌جوش آماده برای چای و قهوه داشته باشید، می‌توانید یک آب‌سردکن نصب کنید! تعجب نکنید، منظور، آب‌سردکن دوکاره‌ای است که هم آب سرد و هم آب جوش تولید می‌کند؛ اما به هر حال اسمش آب‌سردکن است. انواع مختلفی از آب‌سردکن‌های اداری وجود دارند که بعضی از آن‌ها، از یک طرف مستقیماً به آب لوله‌‌کشی شهر وصل می‌شوند و از طرف دیگر آب اضافی را به فاضلاب هدایت می‌کنند. بعضی نمونه‌های دیگر هم مخزن بزرگ بتری شکلی دارند که روی دستگاه قرار می‌گیرد و بعد از هر بار خالی شدن تعویض می‌شود. اگر نمونه‌ی اول را انتخاب کنید، احتمالاً برای نصب و راه‌اندازی آن به یک متخصص نیاز پیدا خواهید کرد؛ اما نوع دوم را می‌توانید خودتان به برق وصل کنید از آن استفاده نمایید.

برای افزایش طول عمر مفید آب‌سردکن‌ها و جلوگیری از رسوب‌گیری مخزن و لوله‌های آن، معمولاً توصیه می‌شود که همراه با آب‌سردکن، یک دستگاه تصفیه‌ی آب هم نصب شود و آب لوله‌کشی پیش از ورود به آب‌سردکن از فیلترهای تصفیه عبور کند. بعضی از آب‌سردکن‌ها هم خودشان دستگاه تصفیه‌ی آب دارند که باید هرازچندگاه سرویس شوند و فیلترهای‌شان توسط یک متخصص تعویض شود. علاوه بر این، گاهی ممکن است فرایند سرماسازی و گرماسازی با مشکل مواجه شود و شما به یک تعمیرکار آب‌سردکن احتیاج پیدا کنید.

فرایند سرماسازی در همه‌ی آب‌سردکن‌ها، مانند سرماسازی در یخچال، با استفاده از گازهای مُبرد (خنک‌کننده) انجام می‌شود. تولید آب گرم را هم یک هیتر الکتریکی که از برق شهر تغذیه می‌کند به عهده دارد. به‌این‌ترتیب، اگر مدارات الکتریکی مشکلی پیدا کنند، یا گاز دستگاه تخلیه شود، آب‌سردکن دیگر نمی‌تواند آب سرد و گرم تولید کند. اشکالات مکانیکی مانند وجود نشتی، تغییر رنگ و بوی آب خروجی یا چکه کردن پدال‌ها نیز مواردی هستند که در صورت بروز، باید خیلی زود دستگاه‌تان را به یک تعمیرکار نشان بدهید.

اینکارنت به شما کمک می‌کند تا در کم‌ترین زمان، بهترین تعمیرکاران آب‌سردکن را پیدا کنید، درباره‌ی انتخاب آب‌سردکن متناسب با نیازهای‌تان از آن‌ها مشورت بگیرید، و کارهایی مانند نصب، شارژ گاز، عیب‌یابی و تعمیر را به آن‌ها بسپارید.

مهارت‌های مورد نیاز تعمیرکار آب سرد کن

مهارت‌های موردنیاز یک تعمیرکار وسایل برقی مُبرد (سردکننده) مانند آب‌سردکن شامل موارد زیر است:

 • آشنایی کامل با عیوب رایج در ماشین‌های آب‌سردکن‌ و توانایی رفع اشکالات الکتریکی و مکانیکی؛

 • آشنایی کامل با برندهای مختلف و تفاوت‌ طرز کار، کیفیت و قیمت آن‌ها؛

 • سرعت عمل، نظم، امانت‌داری و اعتمادپذیری.

تحصیلات مرتبط با تعمیر آب سرد کن

تعمیرکاران دستگاه‌های آب‌سردکن ممکن است از یکی از راه‌های زیر به این مهارت‌ها دست پیدا کرده باشند:

 • فارغ‌التحصیلان کاردانی تا کارشناسی ارشد رشته‌ی مکانیک؛

 • فارغ‌التحصیلان کاردانی تا کارشناسی ارشد برق؛

 • فارغ‌التحصیلان کاردانی تا کارشناسی ارشد الکترونیک؛

 • ممکن است فارغ‌التحصیل دیگر رشته‌ها تحصیل کرده باشند، اما با گذراندن دوره‌های آموزش تعمیرات وسایل برقی (آب‌سردکن) در مؤسسات آموزشی فنی‌وحرفه‌ای یا آزاد در این حرفه به مهارت رسیده باشند.

وظایف مورد انتظار از تعمیرکار آب سرد کن

احتمالاً برخی از وظایف زیر را یک تعمیرکار وسایل برقی مُبرد (سردکننده) مانند آب‌سردکن انتظار دارید:

 • عیب‌یابی و تخمین هزینه‌ی تعمیر یا تعویض قطعات و سپس اعلام آن به مشتری پیش از انجام کار؛

 • تعمیر انواع آب‌سردکن؛

 • مشاوره برای رفع عیوب ساده و راهنمایی درباره‌ی کدهای خطا؛

 • حضور به‌موقع و مدیریت زمان در انجام تعمیرات؛

 • گارانتی خدمات و تجهیزات آب‌سردکن.

معیارهای تأثیرگذار بر قیمت تعمیر آب سرد کن

موارد زیر در قیمت پیش‌نهادی یک تعمیرکار وسایل برقی مُبرد (سرد‌کننده) مانند آب‌سردکن دخیل است:

 • نوع خدمات: هزینه‌ی هرکدام از خدمات مربوط به وسایل برقی مُبرد (آب‌سردکن، یخچال و غیره) مانند نصب، راه‌اندازی، تعمیر و تعویض قطعات معیوب و عیب‌یابی با هم متفاوت است؛

 • نوع آب‌سردکن: بسته به میزان پیچیدگی دستگاه‌ها هزینه‌ی تعمیرات آن‌ها تغییر می‌کند. مثلاً خدمات آب‌سردکن‌های بزرگ متفاوت از خدمات آب‌سردکن‌های یخچال‌های سایدبای‌ساید است؛

 • قطعات تعویضی: معمولاً تهیه‌ی تجهیزات جانبی یا قطعات خرابی که باید تعویض شوند، به عهده‌ی خود تعمیرکار است، اما هزینه‌ی آن به صورت جداگانه محاسبه می‌شود؛

 • مدت‌زمان کار: معمولاً عیوب فنی وسایل مُبدر (سردکننده) مانند انواع آب‌سردکن‌ها رایج هستند و تعمیرکار می‌تواند به‌سرعت آن‌ها را پیدا کرده و رفع نماید، اما اگر به صرف زمان زیادتری برای عیب‌یابی نیاز داشته باشد، هزینه‌ی تعمیر آن بالاتر خواهد رفت؛

 • زمان تحویل: در بازار تعمیرات انجام هر کار، زمان تقریباً استانداردی دارد؛ اما اگر محدودیت زمانی داشته باشید و بخواهید در زمان کوتاهی خدمات تعمیر یا سرویس را دریافت کنید، باید هزینه‌ی بیش‌تری بپردازید؛

 • رفت‌وآمد: هزینه‌ی رفت‌وآمد تعمیرکار به منزل شما به صورت جداگانه محاسبه می‌شود؛

 • محدوده‌ی جغرافیایی: ممکن است قیمت خدمات تعمیر وسایل مُبدر در شهرهای مختلف متفاوت باشد.

نکته‌ها و هشدارها

 • اگر از بین متخصصان اینکارنت تعمیرکار آب‌سردکن استخدام می‌کنید، حتماً از مطابقت هویت او با عکس و مشخصات نمایه‌اش در سایت مطمئن شوید.

ثبت رایگان سفارش تعمیرکار آب سرد کن

شما می‌توانید در صورت نیاز از طریق اینکارنت یک متخصص برای انجام پروژه‌ی مورد نظر خود استخدام کنید. بدین منظور، اینکارنت با طرح چند سؤال سعی بر آن دارد که تعریف پروژه‌ها در چهارچوب استاندارد و بر اساس معیارهای تاثیرگذار صورت گیرد. در صورت صبوری و پاسخ دقیق به سؤالات، شانس بیشتری برای دریافت پیشنهاد از طرف مناسبترین متخصص‌ها خواهید داشت.

ثبت نام به عنوان تعمیرکار آب سرد کن

شما می‌توانید در صورت داشتن هر تخصصی، آن را با دیگران به اشتراک بگذارید، و در صورت نیاز، کسب‌وکار خود را به‌صورت آن‌لاین گسترش دهید.

اینکارنت چگونه کار می‌کند؟

برای مشتریان:اینکارنت، به‌سرعت و راحتی شما را به متخصصان حرفه‌ای معرفی می‌کند تا کارهایی که از پس‌شان بر نمی‌آیید را به آ‌ن‌ها بسپارید. بعد از ثبت‌نام در سایت، می‌توانید در قسمت جست‌وجو، کلمه‌ی کلیدی مربوط به پروژه‌ی مورد نظر خود را وارد کنید. اینکارنت صفحه‌ی اطلاعات و ثبت سفارش مربوط به آن تخصص را در اختیار شما قرار دهد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture

برای متخصصان:با ثبت‌نام در اینکارنت می‌توانید مشتریان را به خود جذب کنید و تخصص خود، محدوده‌ی جغرافیایی، زمان دردسترس بودن و پروژه‌هایی که قادر به انجام‌شان هستید را تعریف کنید. پروفایل اینکارنتی شما به‌عنوان رزومه‌ی شما عمل می‌کند و نظرات مثبت کاربران، شانس شما را برای دریافت پروژه‌های بیش‌تر، بالا خواهد برد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture"