×ورودثبت‌نامثبت‌نام متخصص

کف سابی

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

ثبت نام به عنوان کف‌ساب

کف سابی

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

درباره‌ کف سابی

با وجود این‌که همه‌ی مردم دوست دارند کف‌پوش‌های خانه و محل کارشان تمیز و شفاف باشد و مانند آینه تصویر آن‌ها را منعکس ‌کند، اما نتیجه‌ی شست‌وشو با آب و جارو و انواع شوینده‌ها، در بسیاری مواقع مطابق، پیش‌بینی آن‌ها در نمی‌آید. گاهی آب به شکاف بین کف‌پوش‌ها رسوخ کرده و آن‌ها را متورم می‌کند. گاهی هم شوینده‌ها موجب کدر شدن کف‌پوش‌ها می‌شوند، یا استفاده از جاروهای نامناسب، روی کف‌پوش‌ها خراش می‌اندازد.

از طرف دیگر، تنوع موادی که برای شست‌وشو و براق کردن کف‌پوش‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند، غیرحرفه‌ای‌ها را به اشتباه می‌اندازد. پولیش‌ها، روغن‌های جلا و روغن‌های معدنی، هرکدام برای منظوری خاص و برای کف‌پوش‌هایی با جنس‌های مختلف به‌کار می‌روند که استفاده‌ی نادرست از آن‌ها می‌تواند آسیب‌های جدی و جبران ناپذیری به کف ساختمان وارد کند. مثلاً استفاده از روغن جلا، به جای روغن‌های معدنی، برای برق انداختن کف‌پوش سنگ‌‌آهکی، هم آن را به مرور زرد می‌کند و هم خاک را از بین می‌برد. هم‌چنین، بعضی کف‌پوش‌ها ضد آب هستند و می‌توان آن‌ها را بارها با آب شست؛ اما برخی دیگر را باید تنها با جارو و یا با رطوبت بسیار کم تمیز کرد.متخصصان کف‌سابی، با انواع کف‌پوش‌ها و شیوه‌های صحیح نگه‌داری و نطافت آن‌ها آشنا هستند.

در اینکارنت می‌توانید کف‌ساب‌های حرفه‌ای را پیدا کنید و کار نطافت کف ساختمان را با خیال آسوده به آن‌ها بسپارید. این متخصصان، در کار غبارروبی و پرزگیری انواع کف‌پوش، پیش از پاک‌سازی آن خبره هستند و می‌دانند هر نوع کف‌پوشی را با چه موادی جلا بدهند و درخشان کنند.

مهارت‌های مورد نیاز کف‌ساب

مهارت‌های مورد نیاز یک کف‌ساب حرفه‌ای شامل موارد زیر است:

 • آشنایی کامل با انواع کف‌پوش شامل کف‌پوش‌های لمینت، چوب، وینیل، بتن، سنگ آهک، پارکت و غیره؛

 • آشنایی کامل با پولیش‌ها و مواد شیمیایی شوینده و اثر شیمیایی آن‌ها بر کف‌پوش‌هایی با جنس‌های متفاوت؛

 • آشنایی با تکنیک‌های رفع خراشیدگی و از بین بردن لکه‌های تیره از روی کف‌پوش‌ها؛

 • آشنایی با ابزار ساده و هم‌چنین دستگاه‌ها و ماشین‌آلات کف‌سابی، مانند انواع تی، جارو، فرچه، الماسه، رزین، چوب‌ساب، دورساب، کانترساب، بخارشو و جاروبرقی‌های صنعتی.

تحصیلات مرتبط با کف سابی

کف‌ساب‌های حرفه‌ای‌ ممکن است از یکی از راه‌های زیر به این مهارت‌ها دست پیدا کرده باشند:

 • اغلب کسانی که کار نظافت ساختمان‌ها را انجام می‌دهند، مهارتشان را به صورت تجربی کسب می‌کنند.

وظایف مورد انتظار از کف‌ساب

احتمالاً برخی از وظایف زیر را از یک کف‌ساب حرفه‌ای انتظار دارید:

 • خاک‌گیری و شست‌وشوی انواع کف‌پوش به گونه‌ای که هیچ آسیبی به آن‌ها نرسد؛

 • براق کردن و رفع خط و خش روی کف‌پوش‌ها؛

 • مشاوره درباره‌ی چگونگی شست‌شوی انواع کف‌پوش‌.

معیارهای تأثیرگذار بر قیمت کف سابی

موارد زیر در قیمت پیشنهادی یک کف‌ساب حرفه‌ای دخیل است:

 • مساحت: قیمت کف‌سابی معمولاً به مترمربع محاسبه می‌شود، اما به ازای بزرگ‌تر شدن فضا، قیمت کف‌سابی به ازای هر مترمربع کاهش پیدامی‌کند؛

 • پله: در قیمت‌دهی کف‌سابی، هزینه‌ی پله‌ها بطور جداگانه محاسبه می‌شود؛

 • نوع کف‌پوش:هزینه‌ی شست‌وشوی کف‌پوش‌های مختلف با هم متفاوت است. اگر کف‌سابی به دقت و ظرافت بیش‌تری نیاز داشته باشد، گران‌تر تمام خواهد شد؛

 • نوع خدمات: اگر غبارروبی و پرزگیری پیش از شست‌وشو به عهده‌ی فرد حرفه‌ای باشد، یا علاوه‌بر شست‌وشو، رفع خط وخش کف‌پوش را هم انجام دهد، هزینه‌ی کل کف‌سابی بیش‌تر خواهد بود؛

 • محدوده‌ی جغرافیایی: ممکن است قیمت خدمات کف‌سابی در شهرهای مختلف متفاوت باشد.

نکته‌ها و هشدارها

 • هرگاه می‌خواهید از یک شوینده‌ی جدید برای شستن کف‌پوش استفاده کنید، حتماً ابتدا آن را در قسمتی دور از دید امتحان کنید، تا مظمئن شوید آن ماده‌ موجب رنگ‌رفتگی و آسیب‌دیدن کف نمی‌شود.

 • برای جارو زدن به صورت دستی، از جاروهایی که الیاف زبر دارند استفاده نکنید. جاروهای میکروفایبر - که الیافی از جنس پلی‌استر ظریف دارند – برای تمیزکردن کف ساختمان مناسب هستند.

 • وقتی از تی یا جاروهای اسفنجی برای پاک‌سازی کف‌پوش استفاده می‌کنید، مطمئن شوید چیزی که باعث خراشیدگی کف‌پوش می‌شود به آن‌ها نچسبیده باشد.

 • برای جلوگیری از خراشیدگی لمینت، وسایل را روی زمین نکشید و در زیر پایه‌های مبل، گلدان‌ها و ظرف غذای حیوانات پد محافظ قرار دهید.

 • اگر از بین حرفه‌ای‌های اینکارنت کف‌ساب استخدام می‌کنید، حتماً از مطابقت هویت او با عکس و مشخصات نمایه‌اش در سایت مطمئن شوید.

ثبت رایگان سفارش کف‌ساب

شما می‌توانید در صورت نیاز از طریق اینکارنت یک متخصص برای انجام پروژه‌ی مورد نظر خود استخدام کنید. بدین منظور، اینکارنت با طرح چند سؤال سعی بر آن دارد که تعریف پروژه‌ها در چهارچوب استاندارد و بر اساس معیارهای تاثیرگذار صورت گیرد. در صورت صبوری و پاسخ دقیق به سؤالات، شانس بیشتری برای دریافت پیشنهاد از طرف مناسبترین متخصص‌ها خواهید داشت.

ثبت نام به عنوان کف‌ساب

شما می‌توانید در صورت داشتن هر تخصصی، آن را با دیگران به اشتراک بگذارید، و در صورت نیاز، کسب‌وکار خود را به‌صورت آن‌لاین گسترش دهید.

اینکارنت چگونه کار می‌کند؟

برای مشتریان:اینکارنت، به‌سرعت و راحتی شما را به متخصصان حرفه‌ای معرفی می‌کند تا کارهایی که از پس‌شان بر نمی‌آیید را به آ‌ن‌ها بسپارید. بعد از ثبت‌نام در سایت، می‌توانید در قسمت جست‌وجو، کلمه‌ی کلیدی مربوط به پروژه‌ی مورد نظر خود را وارد کنید. اینکارنت صفحه‌ی اطلاعات و ثبت سفارش مربوط به آن تخصص را در اختیار شما قرار دهد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture

برای متخصصان:با ثبت‌نام در اینکارنت می‌توانید مشتریان را به خود جذب کنید و تخصص خود، محدوده‌ی جغرافیایی، زمان دردسترس بودن و پروژه‌هایی که قادر به انجام‌شان هستید را تعریف کنید. پروفایل اینکارنتی شما به‌عنوان رزومه‌ی شما عمل می‌کند و نظرات مثبت کاربران، شانس شما را برای دریافت پروژه‌های بیش‌تر، بالا خواهد برد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture"