×ورودثبت‌نامثبت‌نام متخصص

تعمیر اتو

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

تعمیر اتو

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

درباره‌ تعمیر اتو

اگر لباسی که به تن می‌کنید مرتب و تمیز نباشد هرچه‌قدر مناسب وگران قیمت باشد، زیبا به نظر نخواهد رسید! و به عکس یک لباس مرتب و تمیز در اغلب اوقات زیباست. لباس‌های مهمانی، پیراهن و شومیزهای تابستانه، روسری‌ و شال‌های نخی، ابریشم و ساتن، در واقع یک کمد بزرگ که لباس‌هایی زیبا  مرتب و اتو شده در آن آویزان هستند را تصور کنید، قطعاً تصویر زیبایی در ذهن‌تان شکل می‌گیرد. اتو وسیله‌ای ساده اما ضروری برای هر خانه‌ ا‌ست، وسیله‌‌ای که به‌‌طور روزانه مورد استفاده قرار می‌گیرد و همیشه‌ باید در دست‌رس باشد، حتی برخی افراد انواع مسافرتی آن را در سفرها به همراه خود می‌برند تا خیالشان از بابت لباس‌ها و آراستگی ظاهرشان راحت باشد.

اتو یکی از لوازم خانگی‌ پرکاربرد است و انواع مختلفی از جمله اتوی خشک، اتوی بخار، اتوی پرس و غیره دارد. اتو به‌طور روزمره در خانه برای از بین بردن چروک‌ لباس‌ها و ملافه‌ها و معمولاً پس از هر بار شست‌وشو مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تصور کنید قرار کاری یا دوستانه‌ای را در دو سه ساعت آینده پیش رو دارید. سراغ کمد لباس‌هایتان می‌روید و لباس مناسب برای قرارتان را انتخاب می‌کنید. لباسی که تازه شسته‌شده و تمیز باشد. حالا نوبت به اتو کردن لباس مورد نظرتان می‌رسد، در ابتدا تصور می‌کنید که ده دقیقه‌ای پیراهن‌تان را اتو می‌کنید و سراغ کارهای بعدی می‌روید، اما اتوی‌تان خراب شده و در سیم برق‌ش اتصالی ایجاد شده یا درجه‌اش قابلیت تنظیم را از دست داده و ترموستاتش کار نمی‌کند! وضعیت بدی‌ست! راه‌حل دیگری نداریم باید به دوران ماقبل از اختراع اتوهای برقی برگردیم و کتری را پر از آب کرده و با کتریِ آب جوش پیرهن‌مان را اتو کنیم! و مدام مراقب باشیم که پیراهن‌مان نسوزد یا لکه نشود، کار دشوار و پر استرسی‌ست، و احتمالاً خاطره‌ی خوبی نخواهد بود اما حتماً شما را به این فکر می‌اندازد تا در اولین فرصت اتوی‌تان را به یک تعمیرکار حرفه‌ای نشان دهید تا عیب‌یابی و تعمیر آن را انجام دهد و دیگر مجبور به استفاده از روش‌های کهن نشوید!

مهارت‌های مورد نیاز تعمیرکار اتو

مهارت‌های مورد نیاز یک تعمیرکار اتو شامل موارد زیر است:

 • آشنايي کامل با اصول فنی و نکات ایمنی و حفاظتی در حین کار؛

 • آشنایی کامل با انواع اتو مثل اتو بخار، اتو بخار مخزن‌دار، اتوی پرسی، اتوی خشک و کاربرد آن‌ها؛

 • آشنایی کامل با قطعات و مدارهای الکتریکی واجزای انواع اتو مثل ترموستات، المنت، درجه‌ی حرارت، مخزن آب و غیره؛

 • توانایی عیب یابی و آگاهی نسبت به نحوه‌ی تعمیر انواع اتو؛

 • توانایی کار با ابزار و تجهیزات مورد نیاز برای تعمیر اتو، مانند وسایل لحیم‌کاری، انبر دم‌باریک، پیچ‌گوشتی، سیم لخت‌کن، آوومتر و غیره.

تحصیلات مرتبط با تعمیر اتو

تعمیرکاران اتو ممکن است از یکی از راه‌های زیر به این مهارت‌ها دست پیدا کرده باشند:

 • فارغ‌التحصیل دوره‌های آموزش تعمیرات اتو در مؤسسات آموزشی فنی‌حرفه‌ای یا آزاد که زیر نظر سازمان فنی حرفه‌ای برگزار می‌شود؛

 • ممکن است در شاخه‌های مختلفی مانند مکانیک، برق، الکترونیک و دیگر رشته‌ها تحصیل کرده باشند، اما با کارآموزی و کسب تجربه در تعمیر اتو به مهارت رسیده باشند.

وظایف مورد انتظار از تعمیرکار اتو

احتمالاً برخی از وظایف زیر را یک تعمیرکار اتو انتظار دارید:

 • رعایت کلیه‌ی نکات فنی و ایمنی در حین انجام کار؛

 • مشاوره و راهنمایی برای رفع عیوب ساده؛

 • تنظیم ترموستات اتو بخار و اتو خشک؛

 • تعمیر و تعویض انواع المنت‌ در  اتو بخار و اتو خشک؛

 • عیب‌یابی و تعمیر مدار الکتریکی در انواع اتو؛

 • تعویض سیم اتو و رفع اتصالی در مدارهای الکتریکی؛

 • حضور به‌موقع و مدیریت زمان در انجام تعمیرات؛

 • گارانتی خدمات و تجهیزات تعویض‌شده؛

 • سرعت عمل، نظم و امانت‌داری.

معیارهای تأثیرگذار بر قیمت تعمیر اتو

موارد زیر در قیمت پیش‌نهادی یک تعمیرکار اتو دخیل است:

 • نوع خدمات: هزینه‌ی هر کدام از خدمات مربوط به اتو مانند: تعمیر المنت و کابل برق و زدودن رسوباتی که مانع از بخار دادن اتو می‌شود و غیره، با هم متفاوت است؛

 • نوع اتو:بسته به میزان پیچیدگی دستگاه‌ها هزینه‌ی تعمیرات آن‌ها تغییر می‌کند. مثلاً خدمات اتو‌های بخار بزرگ در مغازه‌ها گران‌تر از خدمات جاروبرقی‌های خانگی است؛

 • قطعات تعویضی: معمولاً تهیه‌ی تجهیزات جانبی یا قطعات خرابی که باید تعویض شوند، به عهده‌ی خود تعمیرکار است، اما هزینه‌ی آن به صورت جداگانه محاسبه می‌شود؛

 • مدت زمان کار: معمولاً عیوب فنی اتوها رایج هستند و تعمیرکار می‌تواند به‌سرعت آن‌ها را پیدا و رفع کند، اما اگر نیاز به صرف زمان بیش‌تری برای عیب‌یابی داشته باشد، هزینه‌ی تعمیر آن بالاتر خواهد رفت؛

 • زمان تحویل: در بازار تعمیرات انجام هر کار، زمان تقریباً استانداردی دارد. اما اگر محدودیت زمانی داشته باشید و بخواهید اتوی شما در زمان کوتاهی تعمیر یا سرویس شود، معمولاً قیمت پیش‌نهادی بیش‌تر خواهد بود؛

 • رفت‌وآمد: عموماً هزینه‌ی رفت‌وآمد تعمیرکار به منزل یا محل کار شما به صورت جداگانه محاسبه می‌شود؛

 • محدوده‌ی جغرافیایی: ممکن است قیمت خدمات تعمیراتانواع اتو در شهرهای مختلف متفاوت باشد.

نکته‌ها و هشدارها

 • دستگاه تعمیر شده‌ی خود را همان ابتدا و در حضور تعمیرکار امتحان کنید تا از رفع ایراد آن مطمئن شوید. هم‌چنین از آن‌جا که ممکن است گاهی باز و بسته کردن دستگاه‌ها به طور تصادفی موجب آسیب دیدن دیگر اجزاء آن‌ها شده باشد، لازم است هنگام تحویل، نه تنها بخش معیوب اولیه، بلکه عمل‌کرد کل دستگاه را بررسی کنید تا در صورت وجود هرگونه اشکال تعمیرکار متوجه شده و مسؤولیت آن را به عهده بگیرد.

 • وقتی دستگاه خود را به تعمیرکار تحویل می‌دهید، رسید دریافت کنید.

 • اگر ازبین حرفه‌ای‌های اینکارنت تعمیرکار ماشین اتو استخدام می‌کنید، حتماً از مطابقت هویت او با عکس و مشخصات نمایه‌اش در سایت مطمئن شوید.

ثبت رایگان سفارش تعمیرکار اتو

شما می‌توانید در صورت نیاز از طریق اینکارنت یک متخصص برای انجام پروژه‌ی مورد نظر خود استخدام کنید. بدین منظور، اینکارنت با طرح چند سؤال سعی بر آن دارد که تعریف پروژه‌ها در چهارچوب استاندارد و بر اساس معیارهای تاثیرگذار صورت گیرد. در صورت صبوری و پاسخ دقیق به سؤالات، شانس بیشتری برای دریافت پیشنهاد از طرف مناسبترین متخصص‌ها خواهید داشت.

ثبت نام به عنوان تعمیرکار اتو

شما می‌توانید در صورت داشتن هر تخصصی، آن را با دیگران به اشتراک بگذارید، و در صورت نیاز، کسب‌وکار خود را به‌صورت آن‌لاین گسترش دهید.

اینکارنت چگونه کار می‌کند؟

برای مشتریان:اینکارنت، به‌سرعت و راحتی شما را به متخصصان حرفه‌ای معرفی می‌کند تا کارهایی که از پس‌شان بر نمی‌آیید را به آ‌ن‌ها بسپارید. بعد از ثبت‌نام در سایت، می‌توانید در قسمت جست‌وجو، کلمه‌ی کلیدی مربوط به پروژه‌ی مورد نظر خود را وارد کنید. اینکارنت صفحه‌ی اطلاعات و ثبت سفارش مربوط به آن تخصص را در اختیار شما قرار دهد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture

برای متخصصان:با ثبت‌نام در اینکارنت می‌توانید مشتریان را به خود جذب کنید و تخصص خود، محدوده‌ی جغرافیایی، زمان دردسترس بودن و پروژه‌هایی که قادر به انجام‌شان هستید را تعریف کنید. پروفایل اینکارنتی شما به‌عنوان رزومه‌ی شما عمل می‌کند و نظرات مثبت کاربران، شانس شما را برای دریافت پروژه‌های بیش‌تر، بالا خواهد برد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture"