×ورودثبت‌نامثبت‌نام متخصص

شست و شوی پرده

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

شست و شوی پرده

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

درباره‌ شست و شوی پرده

بیش‌تر مردم وقتی برای خرید پرده به بازار می‌روند، یکی از معیارهای مهم انتخاب‌شان، سادگی شست‌وشوی آن است. به ویژه افراد با تجربه در امور خانه‌داری خوب می‌دانند که شست‌وشوی پرده چه دردسرهایی دارد. بعضی پرده‌های پارچه‌ای پس از شست‌وشو، مثل یک دامن آب‌رفته، پایین پنجره را از لباس بیرون می‌گذارند. بعضی دیگر از پرده‌ها پس از شسته شدن رنگ‌ می‌دهند و به یک اثر هنری ابروباد نامطلوب تبدیل می‌شوند که هیچ چاره‌ای به جز تعویض پرده‌ها برای اهل خانه باقی نمی‌گذارند. بعضی دیگر هم چنان چروک می‌خورند که به این راحتی‌ها با هیچ اتویی صاف نمی‌شوند، یا الکتریسیته‌ی ساکنی که در آن‌ها پیدا می‌شود، تا چند روز همه‌ی اهل خانه را از کنار پنجره‌ها دور نگه می‌دارد. برای تمام این مشکلات و دیگر گرفتاری‌هایی که برای باز و بسته کردن پرده‌ها و شست‌وشوی آن‌ها دارید، چاره‌ای وجود دارد.

پرده معمولاً از المان‌های گران‌قیمت در دکوراسیون داخلی‌ست که سختی شست‌وشوی آن، اغلب موجب می‌شود افراد نظافت آن را به تعویق بیندازند. اما این کار باعث چرک‌مردگی و فرسودگی پرده‌ها می‌شود و عمر آن‌ها را کوتاه می‌کند. تعداد دفعات شست‌وشوی پرده، به شرایط آب‌وهوایی منطقه، جنس پرده و میزان تماس آن با هوای بیرون بستگی دارد. اما به‌هرحال بهتر است که به طور هفتگی پرده‌ها را با جاروبرقی خاک‌گیری کنید، تا هنگام شست‌وشو دچار چرک‌مردگی نشوند.

در اینکارنت می‌توانید افراد حرفه‌ای در این حوزه را پیدا کنید و با خیال آسوده تمام امور مربوط به شست‌وشو، خاک‌گیری و ترمیم پرده‌ها را به آن‌ها بسپارید. حرفه‌ای‌ها خیلی خوب می‌دانند که هر جنس پرده‌ای را با چه میزان رطوبت و با چه موادی بشویند، که هیچ آسیبی به آن‌ها نرسد؛ با تکنیک‌های لکه‌گیری و اتوکشی آشنا هستند، و علاوه‌براین، کار باز و بسته کردن پرده‌ها را هم در یک چشم به هم زدن انجام می‌دهند.

مهارت‌های مورد نیاز تنظیف‌کار پرده

مهارت‌های مورد نیاز برای تنظیف‌کاران پرده شامل موارد زیر است:

 • آشنایی کامل با الیاف، رنگ‌ها و بافت‌ انواع پرده‌های پارچه‌ای؛

 • آشنایی با انواع ماشین‌آلات شست‌وشو و خاک‌گیری مناسب پرده‌ها؛

 • آشنایی با انواع پرده‌ها (مانند عمودی، افقی، کرکره و زبرا) و شیوه‌ی باز و بسته کردن آن‌ها؛

 • آشنایی با شیوه‌ی صحیح شست‌وشوی قظعات چوبی، فلزی، آلمینیومی و پلاستیکی در پرده‌ها؛

 • آشنایی کامل با لکه‌های آشکار و پنهان و شناخت حلال‌ها و مواد شیمیایی شوینده‌ مناسب برای الیاف مختلف.

تحصیلات مرتبط با شست و شوی پرده

حرفه‌ای‌هایی که کار شست‌وشوی پرده‌ها را انجام می‌دهند ممکن است از یکی از راه‌های زیر به این مهارت‌ها دست پیدا کرده باشند:

 • تنظیف‌کاران مهارتشان را به صورت تجربی کسب می‌کنند؛

 • اغلب کسانی که در شرکت‌های قالی‌شویی یا خشک‌شویی‌ها کار می‌کنند با مهارت‌های شست‌وشوی پرده آشنا هستند.

وظایف مورد انتظار از تنظیف‌کار پرده

احتمالاً برخی از وظایف زیر را از تنظیف‌کاران پرده انتظار دارید:

 • باز و بسته کردن انواع پرده‌ها؛

 • خاک‌گیری و شست‌وشوی پرده‌های چوبی و آلمینیومی به گونه‌ای که هیچ آسیبی به آن‌ها نرسد؛

 • خشک‌شویی، بخارشویی و اتوکشی انواع پرده‌های پارچه‌ای؛

 • حمل و نقل پرده پیش و پس از شست‌شو و ترمیم؛

 • مشاوره درباره‌ی چگونگی شست‌شو در منزل.

معیارهای تأثیرگذار بر قیمت شست و شوی پرده

موارد زیر در قیمت پیشنهادی تنظیف‌کاران پرده دخیل است:

 • ابعاد پرده:هرچه پرده بزرگ‌تر باشد، هزینه‌ی شست‌وشوی آن بیش‌تر است؛

 • نوع پرده:هزینه‌ی شست‌وشوی پرده‌‌های حریر یا قیمتی بیش‌تر از پرده‌های معمولی است. هم‌چنین قیمت شست‌وشوی پرده‎های زبرا، کرکره و چوبی با هم متفاوت است؛

 • نوع خدمات: هزینه‌ی خاک‌گیری، لکه گیری، بخارشویی، خشک‌شویی و اتوکشی با هم متفاوت است؛

 • باز و بسته کردن و حمل ونقل:اگر باز و بسته کردن، جابه‌جایی پرده از محل شما تا کارگاه خشک‌شویی و بازگرداندن آن به عهده‌‌ی متخصصان باشد، بسته به مسافت جابه‌جایی و مدت زمان لازم برای باز و بسته کردن پرده‌ها، هزینه‌ی بیش‌تری دریافت می‌کنند؛

 • محدوده‌ی جغرافیایی: ممکن است قیمت شست‌وشوی پرده در شهرهای مختلف متفاوت باشد.

نکته‌ها و هشدارها

 • پیش از شست‌وشو به پشت پرده خوب نگاه کنید و در صورت پوسیدگی و رنگ پریدگی در اثر آفتاب یا نخ‌کش شدن بهتر است پرده‌ی جدیدی خریداری کنید. شست‌وشوی دوباره این پرده‌ها آنها را نخ‌نما تر از سابق می کنند.

 • جاروبرقی‌های خانگی، سری مخصوصی برای گردگیری پرده‌ها دارند که می‌توانید پیش از شست‌وشو، برای زدودن گردوخاک از آن استفاده کنید. برای جلوگیری از مکش پرده به داخل جاروبرقی درجه را کم کنید و بین پرده و جاروبرقی یک صفحه پلاستیکی مشبک قرار دهید.

 • پرده‌های بدون آستر را می توانید در خانه بشویید، اما حتماً شست‌وشوی پرده‌های آستردار را به خشک‌شویی بسپاری.

 • اگر پرده‌های حریر را با ماشین لباس‌شویی منزل می‌شویید، برای جلوگیری از چروک شدن زیاد آن‌ها از پودر صابون به جای پودر لباس‌شویی استفاده کنید.

 • پرده‌ها را پس از شست‌وشو به صورت نم‌دار آویزان کنید. به این ترتیب چروک‌های موجود در پارچه هم‌زمان با خشک شدن صاف می‌شود و دیگر نیازی به اتوکشی به مدت طولانی نخواهید داشت.

 • حلقه‌های زنگ زده میل‌پرده ها را می‌توانید داخل آب مخلوط با سرکه بجوشانید، تا تمیز و براق شوند ، در قسمت داخلی میله پرده‌ها، صابون بمالید تا گیره‌ها در هنگام نصب به راحتی داخل آن حرکت کنند.

 • وقتی پرده‌ی شسته‌شده‌ را تحویل می‌گیرید، حتماً آن را جلوی کارشناس باز کنید تا اگر اشکالی وجود دارد، همان وقت آن را به مسؤولان شرکت گوش‌زد کنید.

 • وقتی خودرویی برای تحویل گرفتن پرده‌‌های شما می‌آید، حتماً کارت شناسایی شرکت را بخواهید و هرگز به افراد غیرمجاز اعتماد نکنید. روش تشخیص معتبر بودن کارت را از شرکت بپرسید یا در سایت آن‌ها بخوانید.

ثبت رایگان سفارش تنظیف‌کار پرده

شما می‌توانید در صورت نیاز از طریق اینکارنت یک متخصص برای انجام پروژه‌ی مورد نظر خود استخدام کنید. بدین منظور، اینکارنت با طرح چند سؤال سعی بر آن دارد که تعریف پروژه‌ها در چهارچوب استاندارد و بر اساس معیارهای تاثیرگذار صورت گیرد. در صورت صبوری و پاسخ دقیق به سؤالات، شانس بیشتری برای دریافت پیشنهاد از طرف مناسبترین متخصص‌ها خواهید داشت.

ثبت نام به عنوان تنظیف‌کار پرده

شما می‌توانید در صورت داشتن هر تخصصی، آن را با دیگران به اشتراک بگذارید، و در صورت نیاز، کسب‌وکار خود را به‌صورت آن‌لاین گسترش دهید.

اینکارنت چگونه کار می‌کند؟

برای مشتریان:اینکارنت، به‌سرعت و راحتی شما را به متخصصان حرفه‌ای معرفی می‌کند تا کارهایی که از پس‌شان بر نمی‌آیید را به آ‌ن‌ها بسپارید. بعد از ثبت‌نام در سایت، می‌توانید در قسمت جست‌وجو، کلمه‌ی کلیدی مربوط به پروژه‌ی مورد نظر خود را وارد کنید. اینکارنت صفحه‌ی اطلاعات و ثبت سفارش مربوط به آن تخصص را در اختیار شما قرار دهد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture

برای متخصصان:با ثبت‌نام در اینکارنت می‌توانید مشتریان را به خود جذب کنید و تخصص خود، محدوده‌ی جغرافیایی، زمان دردسترس بودن و پروژه‌هایی که قادر به انجام‌شان هستید را تعریف کنید. پروفایل اینکارنتی شما به‌عنوان رزومه‌ی شما عمل می‌کند و نظرات مثبت کاربران، شانس شما را برای دریافت پروژه‌های بیش‌تر، بالا خواهد برد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture"