×ورودثبت‌نامثبت‌نام متخصص

بازاریابی دیجیتال

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

بازاریابی دیجیتال

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

درباره‌ بازاریابی دیجیتال

شاید بشود گفت کلیشه‌ای‌ترین روش برای شروع شرح شغلِ [واج‌آرایی «ش». ویراستار] بازاریابی دیجیتال این جمله است: امروزه با پیش‌رفت علوم دیجیتال و افزایش اقبال عمومی به رسانه‌های مجازی، مفهوم بازاریابی نیز در حال گذار از شکل سنتی و چهره‌به‌چهره به فرمی جدیدتر است. هدف بازاریابی دیجیتال در واقع همانندبازاریابی شبکه‌های اجتماعی استفاده از بستر فضای مجازی و کاربران وفادار به آن برای رسیدن به اهداف تجاری کسب‌وکار متبوع خود است. به‌عبارت ساده‌تر، بازاریابی دیجیتال شامل مجموعه‌ی تمام ابزارها و فعالیت‌هایی‌ست که برای بازاریابی محصولات و خدمات یک کسب‌وکار در بستر دیجیتال مورد استفاده قرار می‌گیرند. این تعریف به این معناست که یک نفر بازاریاب دیجیتال به‌تنهایی نمی‌تواند تمام کارهای مربوط به بازاریابی کسب‌وکار شما در فضای مجازی انجام دهد.

بازاریابی و جذب مشتری در فضای مجازی، از سایت و وب‌لاگ و کانال‌های پیام‌رسانی گرفته تا شبکه‌های اجتماعی نیاز به تخصص ویژه‌ای در بازاریابی دارد. متخصص بازاریابی دیجیتال با درک اهمیت فناوری دیجیتال تلاش می‌کند برای دست‌رسی به مشتریان و مصرف‌کنندگان کالا یا خدمات سازمان متبوع خود، و هم‌چنین مهاجرت برنامه‌ریزی‌شده‌ی آن‌ها به سمت این خدمات، استراتژی‌هایی را تدوین و اجرا کند.

وظیفه‌ی دیگری که کسب‌وکارها معمولاً از بازاریاب دیجیتال انتظار دارند، برنامه‌ریزی و اجرای کمپین‌های تبلیغاتی برای جذب مخاطب بیش‌تر در یک بازه‌ی زمانی کوتاه است. این کمپین‌ها که اصولاً در فضای مجازی برگزار می‌شوند (و البته گه‌گاه نمود خارجی در فضای شهری نیز دارند) معمولاً راهبردهای مشخصی بر اساس مشتری، مخاطب و هدف تجاری کسب‌وکار مربوطه دارند، که از مرحله‌ی تدوین این راهبرد تا اجرا، نظارت بر عمل‌کرد درست و نهایتاً تحلیل مستمر بازده آن بر عهده‌ی بازاریاب دیجیتال (و شاید تیم هم‌راه او) است.

 

مهارت‌های مورد نیاز کارشناس بازاریابی دیجیتالی

مهارت‎های مورد نیاز یک بازاریاب دیجیتال شامل موارد زیر است:

 • تخصص در تبلیغات رسانه‌های اجتماعی و تحلیل اطلاعات؛

 • داشتن مهارت فروش و شناخت مشتریان بالقوه؛

 • تفکر بی‌طرفانه؛

 • توانایی راه‌اندازی و تحلیل کمپین‌های بازاریابی؛

 • آشنایی با پلت‌فرم‌های نوشتار مانند «وردپرس» (WordPress)؛

 • آشنایی با مفاهیم و ابزارهای طراحی، مانند فوتوشاپ؛

 • تشخیص روش‌ها و استراتژی‌های مورد نیاز برای فروش هر نوع محصولات یا خدمات.

 

تحصیلات مرتبط با بازاریابی دیجیتال

بازاریابان دیجیتال ممکن است از یکی از راه‌های زیر به این مهارت‌ها دست پیدا کرده باشند:

 • فارغ‌التحصیل مقطع کارشناسی ارشد بازاریابی آن‌لاین (بازاریابی دیجیتال)؛

 • فارغ‌التحصیل هریک از رشته‌های مرتبط با بازاریابی، که به‌صورت تجربی وارد حیطه‌ی بازاریابی دیجیتال شده باشد، یا در کلاس‌های آموزشی مربوط به آن شرکت کرده باشد.

 

وظایف مورد انتظار از کارشناس بازاریابی دیجیتالی

احتمالاً برخی از وظایف زیر را از یک بازاریاب دیجیتال انتظار دارید:

 • عرضه‌ی تبلیغات دیجیتالی؛

 • عرضه‌ی بروشورهای آن‌لاین؛

 • ارائه‌ی تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی مجازی؛

 • راه‌اندازی و کنترل مستمر بازدهی کمپین‌های مجازی و بهینه‌سازی آن؛

 • مدیریت زمان‌بندی و نیوهای مورد نیاز برای امور تبلیغات دیجیتال.

 

معیارهای تأثیرگذار بر قیمت بازاریابی دیجیتال

موارد زیر بر قیمت پیش‌نهادی بازاریاب دیجیتال تأثیرگذار است:

 • روش هم‌کاری: این که بازاریاب دیجیتال استخدام تمام‌وقت باشد یا پاره‌وقت، یا تنها برای مدتی محدود و پروژه‌ای بخواهد با مشتری هم‌کاری کند، حقوق یا دست‌مزد متفاوتی خواهد داشت؛

 • هدف پروژه: بسته به بزرگی هدف مشتری و میزان درخواست ارتقاء سایت یا شبکه‌های اجتماعی از نظر رتبه‌بندی جست‌وجو یا تعداد بازدیدها، قیمت پیش‌نهادی بازاریاب دیجیتال متفاوت خواهد بود؛

 • انواع و میزان تبلیغات: عموماً این که مشتری بخواهد تبلیغات آن‌لاین خود را بر چه بسترهایی عملیاتی کند بر قیمت پیش‌نهادی بازاریاب دیجیتال تأثیر می‌گذارد؛

 • ابزارها و نیروهای مورد نیاز: در صورتی که افراد متخصص (از جمله عکاس، فیلم‌بردار) یا ابزارهای دیگری برای انجام کار مورد نیاز باشند، در صورتی که گردآوری و به‌کارگیری آن‌ها به عهده‌ی بازاریاب دیجیتال گذاشته باشد، دست‌مزد، هزینه‌ی به‌کارگیری و اجاره‌ی آن‌ها نیز به قیمت پیش‌نهادی اضافه می‌شود؛

 • تعداد محتوای مورد نیاز در مدت پروژه: هرچه تعداد پست‌ها، فیلم‌ها و «استوری‌ها»ی درخواستی در طول پروژه بیش‌تر باشد، قیمت پیش‌نهادی نیز بالاتر خواهد بود.

 

نکته‌ها و هشدارها

 • پیش از سفارش در مورد قیمت خدمات، تحقیق و مشورت کنید.

 • حتماًدر مورد  تجربه‌های قبلی متخصص تحقیق کنید.؛اولین مشتری یک فروشنده بودن، ریسک بزرگی است.

 • در مورد اولویت‌ها و نقاط قوت متخصص نسبت به رقبایش با او گفت‌و‌گو کنید.

 • اگر از بین حرفه‌ای‌های اینکارنت بازاریاب دیجیتال استخدام می‌کنید، حتماً از مطابقت هویت او با عکس و مشخصات نمایه‌اش در سایت مطمئن شوید.

 

ثبت رایگان سفارش کارشناس بازاریابی دیجیتالی

شما می‌توانید در صورت نیاز از طریق اینکارنت یک متخصص برای انجام پروژه‌ی مورد نظر خود استخدام کنید. بدین منظور، اینکارنت با طرح چند سؤال سعی بر آن دارد که تعریف پروژه‌ها در چهارچوب استاندارد و بر اساس معیارهای تاثیرگذار صورت گیرد. در صورت صبوری و پاسخ دقیق به سؤالات، شانس بیشتری برای دریافت پیشنهاد از طرف مناسبترین متخصص‌ها خواهید داشت.

ثبت نام به عنوان کارشناس بازاریابی دیجیتالی

شما می‌توانید در صورت داشتن هر تخصصی، آن را با دیگران به اشتراک بگذارید، و در صورت نیاز، کسب‌وکار خود را به‌صورت آن‌لاین گسترش دهید.

اینکارنت چگونه کار می‌کند؟

برای مشتریان:اینکارنت، به‌سرعت و راحتی شما را به متخصصان حرفه‌ای معرفی می‌کند تا کارهایی که از پس‌شان بر نمی‌آیید را به آ‌ن‌ها بسپارید. بعد از ثبت‌نام در سایت، می‌توانید در قسمت جست‌وجو، کلمه‌ی کلیدی مربوط به پروژه‌ی مورد نظر خود را وارد کنید. اینکارنت صفحه‌ی اطلاعات و ثبت سفارش مربوط به آن تخصص را در اختیار شما قرار دهد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture

برای متخصصان:با ثبت‌نام در اینکارنت می‌توانید مشتریان را به خود جذب کنید و تخصص خود، محدوده‌ی جغرافیایی، زمان دردسترس بودن و پروژه‌هایی که قادر به انجام‌شان هستید را تعریف کنید. پروفایل اینکارنتی شما به‌عنوان رزومه‌ی شما عمل می‌کند و نظرات مثبت کاربران، شانس شما را برای دریافت پروژه‌های بیش‌تر، بالا خواهد برد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture"