×ورودثبت‌نامثبت‌نام متخصص

ترجمه زبان هلندی

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

ترجمه زبان هلندی

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

درباره‌ ترجمه زبان هلندی

احتمالاً اغلب ایرانیان از کشور هلند، مردم و فرهنگ آن، تنها گل و آسیاب‌های بادی این کشور را خوب می‌شناسند و ممکن است این سؤال برایشان پیش آید که چرا این کشور را هلند می‌نامند درحالی‌که مردم هلند و دیگر کشورها، به آن «نِدِرلَند»(Netherland) می‌گویند. از طرف دیگر ممکن است ندانید اما ما ایرانیان با یکی از شخصیت‌های هلندی زندگی‌ها کرده‌ایم. شاید عنوان داستان «هانس برینکر یا اسکیت‌های نقره‌ای» خاطره‌ای را در ذهن‌مان روشن نکند، اما مسلماً بخشی از داستان که «پترس فداکار» انگشت خود را در سوراخ سد فرو می‌کند تا از خرابی سد جلوگیری کند، هیچ‌گاه از ذهن‌مان پاک نمی‌شود. با تمامی این اوصاف اغلب نمی‌دانیم که زبان مردم هلند چیست؟ و اگر روزی به این کشور سفر کنیم آیا زبان انگلیسی برای‌مان کفایت می‌کند یا نه؟!

به راحت‌ترین راه اگر فکر کنید، استفاده از انواع و اقسام نرم‌افزارها و اپلیکیشن‌های ترجمه است، نرم‌افزارهایی که عموماً به تمامی زبان‌های زنده‌ی دنیا ترجمه می‌کنند و گاه بسیار راه‌گشا هم هستند، در نتیجه زبان مردم هلند هرچه که باشد، با این نرم‌افزارها و اپ‌ها قابل فهمیدن می‌شوند. اما اگر برای یکی از دانشگاه‌ها یا کمپانی‌های بزرگ کشور هلند درخواست می‌دهید هم از این جگرگوشه‌های ارزان و راحت‌الحلقوم استفاده می‌کنید؟! تفاوت‌های قابل‌ملاحظه‌ای میان نرم‌افزارهای ترجمه (آن‌لاین یا آف‌لاین) و افراد مترجم وجود دارد: نرم‌افزارهای ترجمه معمولاً از فناوری پیش‌بینی کلمه در ساختارهای ازپیش‌تعریف‌شده استفاده می‌کنند، که عموماً ضریب خطای بالایی دارد، به‌ویژه زمانی که زبان‌های مبدأ و مقصد زبان‌هایی با ساختار صرفی و ساخت‌واژی پیچیده مثل فارسی و هلندی (که شباهت بسیاری به زبان پیچیده‌یآلمانی دارد) باشند.

اگر واقعاً ترجمه‌ی صحیح، کاربردی و قابل‌اعتماد متن مبدأ برای‌تان اهمیت دارد، بهترین کار شاید این باشد که با یک مترجم حرفه‌ای، باتجربه و کاربلد مشورت کنید.

در اینکارنت می‌توانید با مترجمان حرفه‌ای زبان هلندی ارتباط برقرار کرده، مشورت بگیرید و کار خود را به آنان بسپارید.

مهارت‌های مورد نیاز مترجم زبان هلندی

مهارت‌های مورد نیاز یک مترجم زبان هلندی شامل موارد زیر می‌شود:

 • تسلط کامل به زبان‌های مبدأ و مقصد؛

 • تسلط کامل به تئوری‌ها و روش‌های ترجمه؛

 • دانش ریشه‌شناسی کلمات در زبان‌های مبدأ و مقصد؛

 • آَشنایی با شیوه‌ها و سبک‌های متفاوت نوشتاری؛

 • آشنایی با اصول و شیوه‌های ویراستاری؛

 • آشنایی با واژه‌های تخصصی در حوزه‌ی متن مورد ترجمه؛

 • توانایی تحقیق و جست‌وجو در زمینه‌های عمومی و برخی زمینه‌های تخصصی متناسب با متون؛

 • تسلط مترجم به نرم‌افزارهای آفیس(office)  و به‌ویژه نرم‌افزار ورد (word)، به‌منظور ارائه‌ی تایپ و ویراستاری متن ترجمه‌شده؛

 • وقت‌شناسی و نظم در تحویل و انجام سفارش‌ها در زمان مقرر؛

 • اطلاع از تعرفه‌ی قیمت برای انواع ترجمه و توانایی قیمت دهی مناسب.

تحصیلات مرتبط با ترجمه زبان هلندی

مترجمان زبان هلندی ممکن است از یکی از راه‌های زیر به این مهارت‌ها دست پیدا کرده باشند:

 • در ایران رشته‌ای به نام مترجمی زبان هلندی در دانش‌گاه وجود ندارد و مترجمان زبان هلندی ممکن است در رشته‌‌ها‌یی غیر از زبان‌های خارجه فارغ‌التحصیل یا متخصص باشند، اما پس از پایان دوره‌های آموزش زبان در مؤسسات معتبر، یا اقامت در کشورهای هلندی‌زبان، و سپس گذراندن دوره‌های تخصصی آموزش ترجمه و کسب تجارب کافی، توانایی ترجمه‌ی زبان هلندی را به‌دست آورده باشند.

وظایف مورد انتظار از مترجم زبان هلندی

احتمالاً برخی از وظایف زیر را از یک مترجم زبان هلندی انتظار دارید:

 • ترجمه به‌طور واضح، صحیح و مطابق با سبک نوشتاری متن اصلی؛

 • تحقیق و کسب اطلاعات لازم درباره‌ی مطالب قانونی، فنی و علمی، و مشورت با متخصصان آن‌ها جهت اطمینان از درستی ترجمه‌ی متون تخصصی؛

 • اصلاح ترجمه بعد از تحویل آن و اعمال ‌نظر سفارش‌دهنده؛

 • ترجمه‌ی شفاهی و ترجمه‌ی هم‌زمان.

معیارهای تأثیرگذار بر قیمت ترجمه زبان هلندی

موارد زیر در قیمت پیش‌نهادی مترجم زبان هلندی تأثیرگذار است:

 • تعداد صفحات و/یا کلمات متن: واحد ترجمه معمولاً بسته به انتخاب مترجم می‌تواند تعداد کلمه یا تعداد صفحه باشد؛ اما برخی از مترجمان با بالاتر رفتن تعداد صفحات/کلمات از حد خاصی (مثلاً 50 یا 100 صفحه) قیمت پیش‌نهادی را بالاتر می‌برند. دلیل آن سخت‌تر شدن و وقت‌گیرتر شدن ترجمه‌های طولانی‌تر است؛

 • سطح مترجم (حرفه‌ای، نیمه‌حرفه‌ای یا تازه‌کار): مترجمان دارای تحصیلات، سابقه و تجربه‌ی بیش‌تر معمولاً قیمت بالاتری پیش‌نهاد می‌دهند؛ گرچه بالاتر بودن قیمت پیش‌نهادی لزوماً به‌معنای باتجربه‌تر یا باسابقه‌تر بودن مترجم نیست؛

 • نوع متن به لحاظ عمومی یا تخصصی بودن: ترجمه‌ی متون حقوقی و علمی طبیعتاً نسبت به ترجمه‌ی دستورالعمل‌ها یا متون عمومی و دانش‌گاهی هزینه‌ی بالاتری دارند؛

 • تایپ یا دست‌نویس بودن متن ترجمه‌شده: اصولاً تحویل ترجمه به‌صورت تایپ‌شده قیمتی بالاتر از ترجمه‌ی دست‌نویس دارد. این تفاوت قیمت معمولاً در حدود قیمت تایپ صفحات یا کمی کم‌تر از آن است؛

 • بازخوانی و ویراستاری متن: در صورتی که مترجم تعهد کند متن ترجمه را به‌صورت دوباره‌خوانی‌شده، ویراستاری‌شده و کاملاً بدون غلط املایی، نگارشی و سبکی تحویل دهد، کمی به مبلغ پیش‌نهادی خود اضافه خواهد کرد؛

 • مدت‌زمان تحویل پروژه‌ی ترجمه: در صورتی که ترجمه را به‌صورت ضرب‌الاجلی و اضطراری بخواهید، به مبلغ ترجمه اضافه خواهد شد.

نکته‌ها و هشدارها

 • برای ترجمه‌ی اوراق و مدارک رسمی و استفاده‌های حقوقی لازم است حتماً به مترجمان رسمی دادگستری که در دفاتر رسمی ترجمه (دارالترجمه‌های رسمی) کار می‌کنند مراجعه کنید.

 • اگر به ترجمه‌ی رسمی نیاز ندارید، می‌توانید با هزینه‌ی کمتری کارتان را به مترجمان غیررسمی اما حرفه‌ای و باتجربه بسپارید.

 • اگر متن مورد ترجمه‌ی شما متنی تخصصی‌ست، یا اگر شیوه‌ و سبک خاصی برای ترجمه‌ی متنتان در نظر دارید، از پیش درباره‌ی آن با مترجم صحبت کنید و مطمئن شوید که او در زمینه‌ی متن و سبک مورد نظر شما تبحر کافی دارد.

 • اگر از بین حرفه‌ای‌های اینکارنت مترجم استخدام می‌کنید حتماً از مطابقت هویت او با عکس و مشخصات نمایه‌اش در سایت مطمئن شوید.

ثبت رایگان سفارش مترجم زبان هلندی

شما می‌توانید در صورت نیاز از طریق اینکارنت یک متخصص برای انجام پروژه‌ی مورد نظر خود استخدام کنید. بدین منظور، اینکارنت با طرح چند سؤال سعی بر آن دارد که تعریف پروژه‌ها در چهارچوب استاندارد و بر اساس معیارهای تاثیرگذار صورت گیرد. در صورت صبوری و پاسخ دقیق به سؤالات، شانس بیشتری برای دریافت پیشنهاد از طرف مناسبترین متخصص‌ها خواهید داشت.

ثبت نام به عنوان مترجم زبان هلندی

شما می‌توانید در صورت داشتن هر تخصصی، آن را با دیگران به اشتراک بگذارید، و در صورت نیاز، کسب‌وکار خود را به‌صورت آن‌لاین گسترش دهید.

اینکارنت چگونه کار می‌کند؟

برای مشتریان:اینکارنت، به‌سرعت و راحتی شما را به متخصصان حرفه‌ای معرفی می‌کند تا کارهایی که از پس‌شان بر نمی‌آیید را به آ‌ن‌ها بسپارید. بعد از ثبت‌نام در سایت، می‌توانید در قسمت جست‌وجو، کلمه‌ی کلیدی مربوط به پروژه‌ی مورد نظر خود را وارد کنید. اینکارنت صفحه‌ی اطلاعات و ثبت سفارش مربوط به آن تخصص را در اختیار شما قرار دهد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture

برای متخصصان:با ثبت‌نام در اینکارنت می‌توانید مشتریان را به خود جذب کنید و تخصص خود، محدوده‌ی جغرافیایی، زمان دردسترس بودن و پروژه‌هایی که قادر به انجام‌شان هستید را تعریف کنید. پروفایل اینکارنتی شما به‌عنوان رزومه‌ی شما عمل می‌کند و نظرات مثبت کاربران، شانس شما را برای دریافت پروژه‌های بیش‌تر، بالا خواهد برد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture"