×ورودثبت‌نامثبت‌نام متخصص

بازاریابی شبکه های اجتماعی

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

بازاریابی شبکه های اجتماعی

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

درباره‌ بازاریابی شبکه های اجتماعی

مردم دوست دارند حرف بزنند.

مردم به‌طور طبیعی دوست دارند عقاید و احساسات خود را ابراز کنند، دوست دارند رسانه‌ای در اختیار داشته باشند که از طریق آن نظرات خود را به دیگران منتقل کنند؛ و امروز بهترین بستر رسانه‌ای که برای برآورده کردن این نیاز در اختیار تمام افراد قرار گرفته، بستر شبکه‌های اجتماعی مجازی‌ست. مردم دوست دارند در شبکه‌های اجتماعی حضور بیش‌تری داشته باشند، چون هم راحت‌تر از ارتباطات چهره‌به‌چهره می‌توانند عقاید خود را ابراز کنند (و کسی وسط حرف‌شان نمی‌پرد)، و هم در آن واحد می‌توانند احساسات، اعتقادات و نظرات خود را با تعداد بیش‌تر از افراد غریبه و آشنا به اشتراک بگذارند... و چه فرصتی بهتر از این که شرکت‌ها و کارخانه‌های نیازمند به تبلیغ بتوانند برای بازاریابی و تبلیغ برند یا محصولات و خدمات خود از این علاقه‌ی مردم استفاده کنند؟

در دورانی که انواع شبکه‌های اجتماعی رنگارنگ و متنوع به یکی از سرگرمی‌های روزانه‌ی مردم تبدیل شده‌اند و ناخودآگاه (البته «ناخودآگاه» برای مردم، و «کاملاً آگاهانه» برای سیاست‌گذاران شبکه‌های اجتماعی) بسیاری از افراد جامعه را به خود معتاد کرده‌اند، به‌نظر می‌رسد «بازاریابی شبکه‌های اجتماعی»، «سوشال مارکتینگ» یا به‌عبارت کامل‌تر «سوشال مدیا مارکتینگ» یکی از کم‌هزینه‌ترین و شاید پربازده‌ترین انواع بازاریابی باشد: مردم دوست دارند حرف بزنند، و اگر زودتر از رقبای خود از فرصت استفاده کنید و کاربران شبکه‌های اجتماعی را ترغیب کنید که حرف شما را بزنند، می‌توانید به ارزان‌ترین منبع تبلیغ دست پیدا کنید.

کار یک بازاریاب متخصص در شبکه‌های اجتماعی، در کنار یک بازاریاب دیجیتال جلب توجه مخاطبان شبکه‌های مجازی در جهت اهداف تجاری‌ست. او می‌تواند با سیاست‌گذاری، تعیین استراتژی بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی مجازی و اعمال فعالیت‌ها و کمپین‌های تبلیغاتی در مناسب‌ترین شبکه‌های اجتماعی پرطرف‌دار برای کسب‌وکار شما نه‌تنها تبلیغ و بازاریابی کند، بلکه کاربران شبکه‌های اجتماعی را نیز به مبلغان و بازاریابان بیزینس شما تبدیل نماید.

 

مهارت‌های مورد نیاز کارشناس بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

مهارت‎های مورد نیاز یک بازاریاب شبکه‌های اجتماعی شامل موارد زیر است:

 • تخصص در تبلیغات شبکه‌های اجتماعی و تحلیل اطلاعات؛

 • داشتن مهارت فروش و شناخت مشتریان بالقوه؛

 • توانایی راه‌اندازی و تحلیل کمپین‌های بازاریابی در شبکه‌های مجازی؛

 • تسلط بر کاربردها، نقاط ضعف و نقاط قوت شبکه‌های اجتماعی موجود؛

 • آشنایی با مفاهیم و ابزارهای طراحی، مانند فوتوشاپ؛

 • تشخیص روش‌ها و استراتژی‌های مورد نیاز برای فروش هر نوع محصولات یا خدمات.

 

تحصیلات مرتبط با بازاریابی شبکه های اجتماعی

بازاریابان شبکه‌های اجتماعی ممکن است از یکی از راه‌های زیر به این مهارت‌ها دست پیدا کرده باشند:

 • فارغ‌التحصیل مقطع کارشناسی ارشد بازاریابی آن‌لاین (بازاریابی دیجیتال)؛

 • فارغ‌التحصیل هریک از رشته‌های مرتبط با بازاریابی، که به‌صورت تجربی وارد حیطه‌ی بازاریابی دیجیتال شده باشد، یا در کلاس‌های آموزشی مربوط به آن شرکت کرده باشد.

 

وظایف مورد انتظار از کارشناس بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

احتمالاً برخی از وظایف زیر را از یک بازاریاب شبکه‌های اجتماعی انتظار دارید:

 • شناسایی مخاطب مناسب در شبکه‌های اجتماعی؛

 • انتخاب مناسب‌ترین رسانه‌ی اجتماعی بری جلب مخاطب؛

 • تنظیم استراتژی بازاریابی مجازی؛

 • تولید محتوای خلاقانه؛

 • جذب و افزایش تعاد کاربران شبکه‌های اجتماعی مربوط به کسب‌وکار؛

 • راه‌اندازی و اجرای کمپین‌های بازاریابی؛

 • تحلیل مستمر محتوای کمپین‌های اجرا شده در شبکه‌های اجتماعی وبهینه‌سازی آن‌ها.

 

معیارهای تأثیرگذار بر قیمت بازاریابی شبکه های اجتماعی

موارد زیر بر قیمت پیش‌نهادی بازاریاب شبکه‌های اجتماعی تأثیرگذار است:

روش هم‌کاری: این که بازاریاب شبکه‌های اجتماعی استخدام تمام‌وقت باشد یا پاره‌وقت، یا تنها برای مدتی محدود و پروژه‌ای بخواهد با مشتری هم‌کاری کند حقوق یا دست‌مزد متفاوتی خواهد داشت؛

هدف پروژه: بسته به بزرگی هدف مشتری و میزان درخواست ارتقاء سایت یا شبکه‌های اجتماعی از نظر رتبه‌بندی جست‌وجو یا تعداد بازدیدها، قیمت پیش‌نهادی بازاریاب شبکه‌های اجتماعی متفاوت خواهد بود؛

انواع و میزان تبلیغات: عموماً این که مشتری بخواهد تبلیغات خود را در چه بسترهایی و کدام شبکه‌های اجتماعی عملیاتی کند بر قیمت پیش‌نهادی بازاریاب شبکه‌های اجتماعی تأثیر می‌گذارد؛

ابزارها و نیروهای مورد نیاز: در صورتی که افراد متخصص (از جمله عکاس، فیلم‌بردار) یا ابزارهای دیگری برای انجام کار مورد نیاز باشند، در صورتی که گردآوری و به‌کارگیری آن‌ها به عهده‌ی بازاریاب دیجیتال گذاشته باشد، دست‌مزد، هزینه‌ی به‌کارگیری و اجاره‌ی آن‌ها نیز به قیمت پیش‌نهادی اضافه می‌شود؛

تعداد محتوای مورد نیاز در مدت پروژه: هرچه تعداد پست‌ها، فیلم‌ها و «استوری‌ها»ی درخواستی در طول پروژه بیش‌تر باشد، قیمت پیش‌نهادی نیز بالاتر خواهد بود.

 

نکته‌ها و هشدارها

 • پیش از سفارش در مورد قیمت خدمات، تحقیق و مشورت کنید.

 • حتماًدر مورد  تجربه‌های قبلی متخصص تحقیق کنید.؛اولین مشتری یک فروشنده بودن، ریسک بزرگی است.

 • در مورد اولویت‌ها و نقاط قوت متخصص نسبت به رقبایش با او گفت‌و‌گو کنید.

 • اگر از بین حرفه‌ای‌های اینکارنت بازاریاب شبکه‌های اجتماعی استخدام می‌کنید، حتماً از مطابقت هویت او با عکس و مشخصات نمایه‌اش در سایت مطمئن شوید.

 

ثبت رایگان سفارش کارشناس بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

شما می‌توانید در صورت نیاز از طریق اینکارنت یک متخصص برای انجام پروژه‌ی مورد نظر خود استخدام کنید. بدین منظور، اینکارنت با طرح چند سؤال سعی بر آن دارد که تعریف پروژه‌ها در چهارچوب استاندارد و بر اساس معیارهای تاثیرگذار صورت گیرد. در صورت صبوری و پاسخ دقیق به سؤالات، شانس بیشتری برای دریافت پیشنهاد از طرف مناسبترین متخصص‌ها خواهید داشت.

ثبت نام به عنوان کارشناس بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

شما می‌توانید در صورت داشتن هر تخصصی، آن را با دیگران به اشتراک بگذارید، و در صورت نیاز، کسب‌وکار خود را به‌صورت آن‌لاین گسترش دهید.

اینکارنت چگونه کار می‌کند؟

برای مشتریان:اینکارنت، به‌سرعت و راحتی شما را به متخصصان حرفه‌ای معرفی می‌کند تا کارهایی که از پس‌شان بر نمی‌آیید را به آ‌ن‌ها بسپارید. بعد از ثبت‌نام در سایت، می‌توانید در قسمت جست‌وجو، کلمه‌ی کلیدی مربوط به پروژه‌ی مورد نظر خود را وارد کنید. اینکارنت صفحه‌ی اطلاعات و ثبت سفارش مربوط به آن تخصص را در اختیار شما قرار دهد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture

برای متخصصان:با ثبت‌نام در اینکارنت می‌توانید مشتریان را به خود جذب کنید و تخصص خود، محدوده‌ی جغرافیایی، زمان دردسترس بودن و پروژه‌هایی که قادر به انجام‌شان هستید را تعریف کنید. پروفایل اینکارنتی شما به‌عنوان رزومه‌ی شما عمل می‌کند و نظرات مثبت کاربران، شانس شما را برای دریافت پروژه‌های بیش‌تر، بالا خواهد برد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture"