×ورودثبت‌نامثبت‌نام متخصص

نصب و تعمیر دستگاه تصفیه آب

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

نصب و تعمیر دستگاه تصفیه آب

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

درباره‌ نصب و تعمیر دستگاه تصفیه آب

ﻧﮕﺮاﻧﯽ‌ در ﻣﻮرد آﻟﻮدﮔﯽ آب ﺑﻪ ﻣﻮاد ﺷﯿﻤﯿﺎﯾﯽ و تأﺛﯿﺮ ﺳﻮء آن ﺑﺮ ﺳﻼﻣﺘﯽ انسان، یک نگرانی جهانی است. در بعضی مناطق به دلیل کم‌آبی و افزایش امکان نشت املاح و فلزات مضر در آب شرب، این نگرانی بیش‌تر شده و بسیاری از مردم را به استفاده‌ از دستگاه‌های تصفیه‌ی آب خانگی متمایل کرده است. دستگاه‌های تصفیه‌ی آب، بسته به اندازه، ظرفيت، جنس، داشتن سيستم ضدرسوب و كلر، تعداد فيلتر و مجهز بودن به دستگاه ديجيتال اندازه‌گيري میزان سختي آب، انواع مختلف و قیمت‌ها و پیچیدگی‌های متفاوتی دارند و در نتیجه کار نصب و سرویس آن‌ها به مهارت نیاز دارد.

رایج‌ترین نوع دستگاه‌‌های تصفیه‌ی آب خانگی، معمولاً در زیر ظرف‌شویی‌ها نصب می‌شوند و یک شیر اضافی در سینک ظرف‌شویی برای دست‌رسی به آب تصفیه‌شده تعبیه می‌شود. در این دستگاه‌ها آب لوله‌کشی شهری به ترتیب از فیلتر ماسه‌ای، فیلتر نخی، فیلتر کاغذی و فیلتر غشایی می‌گذرد و در پایان، پس از عبور از کربن فعال آماده‌ی مصرف می‌شود. ترتیب قرارگیری فیلترها در دستگاه تصفیه‌ی آب بسیار مهم است. بعضی از فیلترها باید هر 6 ماه یک‌بار و بعضی دیگر باید به صورت سالیانه تعویض شوند. معمولاً شرکت‌های فروشنده در خدمات پس ‌از فروش خود حداقل تا مدتی کار نصب دستگاه و تعویض فیلترها را به عهده می‌گیرند.

اگر مدت گارانتی دستگاه تصفیه‌ی آب شما تمام شده است و باید فیلترهای آن را تعویض کنید، یا اگر محل زندگی‌تان را تغییر داده‌اید و لازم است دستگاه را در خانه جدیدتان دوباره نصب کنید، این کار را به تعویق نیاندازید. یادتان باشد که بسیاری از بیماری‌ها مانند اختلالات گوارشی و کلیوی، یا پوسیدگی‌های دندانی، مستقیماً ناشی از کیفیت نامطلوب آب آشامیدنی هستند و بهتر است هرچه زودتر از سلامت آب آشامیدنی خود مطمئن شوید. شما به یک نصاب دستگاه تصفیه آب حرفه‌ای نیاز دارید که در کم‌ترین زمان و با دقت و مهارت خاص، کار نصب و سرویس دستگاه شما را انجام دهد.

هم‌چنین ممکن است دستگاه شما دچار مشکلی شده و مثلاً رنگ و بوی آب خروجی آن تغییر کرده باشد، فشار آب خروجی کم شده باشد، پمپ درست کار نکند، یا مثلاً فاضلاب دستگاه به طور مداوم جاری باشد.

برای تمام این موارد می‌توانید از اینکارنت کمک بگیرید و فوراً یک سرویس‌کار یا تعمیرکار دستگاه‌ تصفیه‌ی آب پیدا کنید که سلامت آب را به شما بازگرداند.

مهارت‌های مورد نیاز نصاب و سرویس‌کار دستگاه تصفیه آب

مهارت‌های مورد نیاز یک سرویس‌کار یا نصاب دستگاه تصفیه آب شامل موارد زیر است:

 • آشنایی کامل با اصول بهداشت آب آشامیدنی و استانداردهای ملی و بین‌المللی از نظر میزان سختی، PH، کلر و املاح معدنی موجود در آب

 • آشنایی با مفهوم سختی آب و توانایی اندازه‌گیری میزان سختی آب لوله‌کشی توسط دستگاه‌ TDS

 • آشنایی کامل با ترتیب قرار گرفتن فیلترهای دستگاه تصفیه آب و مهارت در نصب و تعویض آن‌ها

 • آشنایی کامل با انواع دستگاه‎های تصفیه‌ی آب خانگی، صنعتی و نیمه‌صنعتی و اطلاع از تفاوت كيفي برندها

 • آشنایی کامل با عیوب رایج در دستگاه‌های تصفیه‌ی آب، مهارت در عیب‌یابی، تعمیر و رفع مشکلات فنی دستگاه

 • آشنایی کامل با ابزار مکانیکی مانند انواع آچارهای مورد استفاده در نصب دستگاه تصفیه‌ی آب و تسلط بر کار با آن‌ها

 • سرعت عمل، نظم، امانت‌داری و اعتمادپذیری

تحصیلات مرتبط با نصب و تعمیر دستگاه تصفیه آب

سرویس‌کار یا نصابان دستگاه تصفیه آب ممکن است از یکی از راه‌های زیر به این مهارت‌ها دست پیدا کرده باشند:

 • فارغ‌التحصیل دوره‌های آموزشی نصب و سرویس دستگاه‌های تصفیه‌ آب در مؤسسات  آزاد که زیر نظر سازمان فنی حرفه‌ای برگزار می‌شود؛

 • ممکن است مهارت‌شان را به صورت تجربی کسب کرده باشند.

 

وظایف مورد انتظار از نصاب و سرویس‌کار دستگاه تصفیه آب

احتمالاً برخی از وظایف زیر را از یک نصاب یا تعمیرکار دستگاه تصفیه آب انتظار دارید:

 • ارائه‌ی مشاوره‌ی کارشناسی و صادقانه درباره‌ی ضرورت نیاز به دستگاه تصفیه‌ی آب در منطقه شهری و جغرافیایی مورد نظر و هم‌چنین، نوع دستگاه مناسب برای هر نیاز؛

 • ارائه‌یخدمات پس از فروش همچون سرويس هاي تعويض فيلتر، تعميرات و تأمين لوازم جانبي؛

 • مشاهده‌ی نقاط مختلف ساختمان و بررسی و انتخاب مکان مناسب برای نصب دستگاه؛

 • نصب و راه‌اندازی دستگاه و لوله‌کشی تا محل قرارگیری شیر خروجی؛

 • ارائه‌ی توضیحات لازم درباره‌ی شیوه‌ی استفاده از دستگاه؛

 • تعویض فیلترهای دستگاه در زمان مقرر؛

 • عیب‌یابی، تعمیر، هواگیری و تنظیم فشار دستگاهتصفیه‌ی آب؛

 • حضور به‌موقع و مدیریت زمان در انجام سرویس و تعمیرات مربوط به دستگاه.

معیارهای تأثیرگذار بر قیمت نصب و تعمیر دستگاه تصفیه آب

موارد زیر در قیمت پیش‌نهادی نصاب و سرویس‌کار دستگاه تصفیه آب دخیل است:

 • نوع خدمات: هزینه‌ی هر کدام از خدمات مربوط به دستگاه تصفیه‌ی آب مانند نصب، لوله‌کشی، هواگیری، تعمیرات و تعویض فیلترها با هم متفاوت است. اما نصب اولیه و تعویض فیلتر معمولاً جزء خدمات رایگان پس از فروش است؛

 • تجهیزات جانبی: اگر تهیه‌ی تجهیزات جانبی دستگاه مانند فیلترها به عهده‌ی سرویس‌کار باشد، هزینه‌‌ی آن‌ها به‌صورت جداگانه محاسبه می‌شود؛

 • رفت‌وآمد: معمولاً هزینه‌ی رفت‌وآمد سرویس‌کار به منزل یا محل شما به طور جداگانه محاسبه می‌شود؛

 • مکان جغرافیایی:ممکن است قیمت خدمات نصب و سرویس دستگاه‌های تصفیه آب در شهرهای مختلف متفاوت باشد.

نکته‌ها و هشدارها

 • پیش از آن که درباره‌ی خرید و نصب دستگاه تصفیه آب تصمیم بگیرید، حتماً ضرورت آن را در منطقه‌ی جغرافیایی خود خوب بررسی کنید. معمولاً آب لوله‌کشی شهری در ایران از استانداردهای جهانی بهداشت پیروی می‌کند و ممکن است میزان املاح و مواد معدنی موجود در آب با استفاده از دستگاه تصفیه از آن‌چه مورد نیاز بدن است کم‌تر شده و آب آشامیدنی را به آب مقطر تبدیل کند. مصرف مداوم آب مقطر خطرات جدی برای سلامت شما خواهد داشت.

 • برای تشخیص میزان سلامت آب لوله‌کشی در منطقه‌ی خود، ابتدا به شفافیت، رنگ، بو و طعم آب توجه کنید. سپس می‌توانید به میزان کف کردن آب و صابون موقع شست‌وشوی دست‌ها هم توجه کنید. اگر آب به راحتی ایجاد کف نمی‌کند، یعنی میزان سختی آب در منطقه‌ی شما بالاست. هم‌چنین در آشپزی با آب سخت متوجه خواهید شد که مدت زمان پخت گوشت و حبوبات بیش‌تر از حد معمول است.

 • دستگاه‌های تصفیه‌ی آب، میزان کلر آب لوله‌کشی را تا حد زیادی کاهش می‌دهند و این امر موجب می‌شود آب تصفیه‌شده به سرعت باکتری‌ها را جذب کرده و آلوده شود. به همین دلیل لازم است اندازه‌ی مخزن دستگاه تصفیه‌ی آب درست به اندازه‌ی مصرف روزانه‌ی شما باشد تا آب تصفیه‌شده مدت زیادی در آن باقی نماند. تعداد افراد خانواده و میزان متوسط آب مصرفی برای پخت‌وپز خانواده‌ی خود را برای انتخاب اندازه مخزن مناسب، در نظر بگیرید. فروشندگان و سرویس‌کاران دستگاه تصفیه‌ی آب می‌توانند در این باره به شما مشورت بدهند.

 • اگر از بین حرفه‌ای‌های اینکارنت نصاب یا تعمیرکار دستگاه تصفیه‌ی آب خانگی استخدام می‌کنید، حتماً از مطابقت هویت او با عکس و مشخصات نمایه‌اش در سایت مطمئن شوید.

ثبت رایگان سفارش نصاب و سرویس‌کار دستگاه تصفیه آب

شما می‌توانید در صورت نیاز از طریق اینکارنت یک متخصص برای انجام پروژه‌ی مورد نظر خود استخدام کنید. بدین منظور، اینکارنت با طرح چند سؤال سعی بر آن دارد که تعریف پروژه‌ها در چهارچوب استاندارد و بر اساس معیارهای تاثیرگذار صورت گیرد. در صورت صبوری و پاسخ دقیق به سؤالات، شانس بیشتری برای دریافت پیشنهاد از طرف مناسبترین متخصص‌ها خواهید داشت.

ثبت نام به عنوان نصاب و سرویس‌کار دستگاه تصفیه آب

شما می‌توانید در صورت داشتن هر تخصصی، آن را با دیگران به اشتراک بگذارید، و در صورت نیاز، کسب‌وکار خود را به‌صورت آن‌لاین گسترش دهید.

اینکارنت چگونه کار می‌کند؟

برای مشتریان:اینکارنت، به‌سرعت و راحتی شما را به متخصصان حرفه‌ای معرفی می‌کند تا کارهایی که از پس‌شان بر نمی‌آیید را به آ‌ن‌ها بسپارید. بعد از ثبت‌نام در سایت، می‌توانید در قسمت جست‌وجو، کلمه‌ی کلیدی مربوط به پروژه‌ی مورد نظر خود را وارد کنید. اینکارنت صفحه‌ی اطلاعات و ثبت سفارش مربوط به آن تخصص را در اختیار شما قرار دهد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture

برای متخصصان:با ثبت‌نام در اینکارنت می‌توانید مشتریان را به خود جذب کنید و تخصص خود، محدوده‌ی جغرافیایی، زمان دردسترس بودن و پروژه‌هایی که قادر به انجام‌شان هستید را تعریف کنید. پروفایل اینکارنتی شما به‌عنوان رزومه‌ی شما عمل می‌کند و نظرات مثبت کاربران، شانس شما را برای دریافت پروژه‌های بیش‌تر، بالا خواهد برد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture"