×ورودثبت‌نامثبت‌نام متخصص

بازاریابی محتوا

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

بازاریابی محتوا

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

درباره‌ بازاریابی محتوا

امروزه یکی از ارزان‌ترین و مؤثرترین روش‌های جذب مخاطب برای شرکت‌های تولیدی و خدماتی، تولید محتوای جذاب برای مخاطبان و دادن اطلاعات درست و سالم به آن‌هاست. سایت‌ها، چه از نوع خبری، تجاری یا دانش‌نامه، و کانال‌ها و رسانه‌های اجتماعی (شامل شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌های مجازی) متعلق به هر شرکت، نیازمند مطالبی هستند که بر اساس استراتژی‌های ازپیش‌تعیین‌شده تدوین شده باشند، و آن‌ها را به اهداف کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت مخصوص خود برسانند. این مطالب یا [با استفاده از فناوری چسب و قیچی!] مستقیماً از سایت‌ها یا منابع دیگر برداشته و کپی می‌شوند، یا افراد متخصص بازاریابی محتوا مطالب دسته‌اول را تولید می‌کنند و در اختیار مخاطبان قرار می‌دهند.

کارشناسان حرفه‌ای بازاریابی محتوا [البته حمل بر خودستایی نشود] افرادی خلاق و نویسندگانی ماهر هستند که مطالب مفیدی را برای وب‌سایت‌ها، کمپین‌های تبلیغاتی، شبکه‌های اجتماعی و مجلات کاغذی یا آن‌لاینِ مورد استفاده‌ی شرکت‌های تجاری، آموزشی و تولیدی، یا نهادهای دولتی و غیردولتی تولید می‌کنند. آن‌ها بر اساس خط‌مشی تعیین‌شده توسط کارفرما، مدیر سازمان یا مدیرتولید محتوا به مشارکت فعالانه در تولید محتوای نوشتاری و/یا محتوای چندرسانه‌ای می‌پردازند، و حیطه‌ی وظایف آن‌ها می‌تواند از تولید متون و مطالب اولیه‌ی سایت (بخش‌هایی مانند «درباره‌ی ما»، «معرفی شرکت»، «قوانین و مقررات شرکت» و موارد دیگر)، تا تولید مطلب برای وب‌لاگ سایت، نوشتن مطالب مربوط به شبکه‌های اجتماعی، و ترجمه و زیرنویس‌گذاری ویدئوها و هم‌چنین تولید مطالب شنیداری مانند پادکست‌ها و حتی گویندگی و ساخت ویدئو را شامل شود.

کارشناسان بازاریابی محتوا حتماً باید با مفاهیم مورد نیاز برای بازاریابی محتوایی، از جمله سئو، کپی‌رایتینگ، معماری اطلاعات، تحلیل محتوا و موارد دیگر آشنایی کافی داشته باشند تا مطالب آن‌ها علاوه بر مفید و سالم بودن، کارآیی مطلوب هم برای وب‌مستر یا کارفرما داشته باشد و به کاهش هزینه‌ی تبلیغات و کاهش وابستگی سازمان به رسانه‌های دیگر منجر شود. در اینکارنت می‌توانید برای گرفتن مشاوره یا تدوین استراتژی یا خط‌مشی برای محتوای پاکیزه و مؤثر، مدیران حرفه‌ای محتوا را استخدام کنید.

 

مهارت‌های مورد نیاز کارشناس بازاریابی محتوا

مهارت‎های مورد نیاز یک کارشناس بازاریابی محتوا شامل موارد زیر است:

 • تسلط کامل بر زبان فارسی و آیین نگارش

 • تسلط به ویراستاری

 • تسلط بر سبک‌های نگارش و شیوه‌های ارائه‌ی مطالب

 • تسلط به نرم‌افزارهای نوشتار و ویرایش متن (مانند Office)

 • تسلط بر مفاهیم کپی‌رایتینگ و تولید محتوا

 • تسلط بر شیوه‌های جست‌وجو در وب و آشنایی با روش‌های بهبود رتبه‌ی موتور جست‌وجو (SEO) 

 • توانایی کار به‌صورت آزادکاری و دورکاری

 • داشتن هوش اجتماعی بالا و توانایی متقاعدسازی

 

تحصیلات مرتبط با بازاریابی محتوا

بازاریابان محتوا ممکن است از یکی از راه‌های زیر به این مهارت‌ها دست پیدا کرده باشند:

 • برای رسیدن به مهارت‌های بازاریابی محتوا نیاز به داشتن تحصیلات خاص یا رشته‌ی خاصی نیست، اما فرد بهتر است دوره‌های نویسندگی را در آموزشگاه‌ها و کارگاه‌های مربوطه گذرانده باشد، و هم‌چنین با گذراندن دوره‌های خصوصی یا درون‌سازمانی با مفاهیم فنی سئو، کپی‌رایتینگ و کاربردشناسی زبان آشنا شده باشد. کارشناس بازاریابی محتوا علاوه بر داشتن استعداد نویسندگی باید خود نیز به‌‌صورت تجربی به گسترش مهارت‌های نویسندگی و تولید محتوا پرداخته باشد.

 

وظایف مورد انتظار از کارشناس بازاریابی محتوا

احتمالاً برخی از وظایف زیر را از یک کارشناس بازاریابی محتوا انتظار دارید:

 • ترجمه، اقتباس و نگارش بهترین محتوای موجود برای حفظ مشتریان فعلی و به‌دست آوردن مشتریان جدید

 • شناسایی کلمات کلیدی موردنظر سازمان بر اساس استراتژی تعیین‌شده توسط مدیر تولید محتوا و ارزیابی روندهای موجود در جست‌وجو

 • ارتباط مؤثر و پایدار با مدیر محتوا یا مدیریت شرکت صاحب سایت

 • ارتباط مؤثر با بخش فنی و بخش‌های رابط کاربری و تجربه‌ی کاربری (UI وUX) (در صورت عدم وجود فردی با سمت مدیریت تیم محتوا)

 • ویراستاری متون تولیدشده، بر اساس خط‌مشی‌های سازمان

 • کمک به مدیر تولید محتوا یا بخش فنی سایت برای بازبینی و بررسی چیدمان اطلاعات موجود در سایت

 • مشاوره به شرکت‌ها و سازمان‌ها

 

معیارهای تأثیرگذار بر قیمت بازاریابی محتوا

موارد زیر بر قیمت پیش‌نهادی کارشناس محتوا تأثیرگذار است:

 • حقوق اداره‌ی کار: به دلیل این که بسیاری از کارشناسان بازاریابی محتوای یک سازمان موظف به حضور دائمی در محل کار برای ارتباط دائمی با مدیر مستقیم خود یا ویراستار، حضور در جلسات، یا آگاهی نسبت به شیوه‌ی معماری و بارگذاری مطالب هستند، دست‌مزد کارشناسان محتوای مقیم در شرکت معمولاً ماهانه و ثابت است.

 • حسن شهرت و سابقه: هرچه کارشناس بازاریابی محتوا در نویسندگی شناخته‌شده‌تر و باسابقه‌تر باشد، و سابقه‌ی نویسندگی مطالب باکیفیت‌تری داشته باشد، ممکن است تقاضا برای کار با او توسط سایت‌ها بیش‌تر باشد و در نتیجه قیمت درخواستی او نیز بالاتر برود.

 • میزان مشاوره:میزان و سطح مشاوره‌ی درخواستی از طرف مدیر شرکت یا مدیر سایت معمولاً در قیمت پیش‌نهادی کارشناس بازاریابی محتوا تأثیر دارد.

 • سطح کار و میزان وابستگی شرکت به تولید محتوا: طبیعتاً هرچه نیاز باشد که محتوای بیش‌تر و با کیفیت بالاتری تولید شود، به‌دلیل زمان و انرژی بیش‌تری که بازاریاب محتوا باید صرف کند، ممکن است قیمت بالاتری را نیز پیش‌نهاد دهد.

 • مقدار متن: طبق آمار غیررسمی، نزدیک به 80% کارشناسان بازاریابی محتوا غیرمقیم، آزادکار و دورکار هستند و پروژه‌ای عمل می‌کنند. این افراد عموماً قیمت پیش‌نهادی را بر اساس مقدار متن مورد نیاز برای مشاوره (معمولاً برحسب کلمه) ارائه می‌دهند.

 

نکته‌ها و هشدارها

 • پیش از سفارش در مورد قیمت خدمات، تحقیق و مشورت کنید.

 • حتماً در مورد  تجربه‌های قبلی متخصص تحقیق کنید. اولین مشتری یک فروشنده بودن، ریسک بزرگی است.

 • در مورد اولویت‌ها و نقاط قوت متخصص نسبت به رقبایش با او گفت‌و‌گو کنید.

 • اگر از بین حرفه‌ای‌های اینکارنت کارشناس بازاریابی محتوا استخدام می‌کنید، حتماً از مطابقت هویت او با عکس و مشخصات نمایه‌اش در سایت مطمئن شوید.

 

ثبت رایگان سفارش کارشناس بازاریابی محتوا

شما می‌توانید در صورت نیاز از طریق اینکارنت یک متخصص برای انجام پروژه‌ی مورد نظر خود استخدام کنید. بدین منظور، اینکارنت با طرح چند سؤال سعی بر آن دارد که تعریف پروژه‌ها در چهارچوب استاندارد و بر اساس معیارهای تاثیرگذار صورت گیرد. در صورت صبوری و پاسخ دقیق به سؤالات، شانس بیشتری برای دریافت پیشنهاد از طرف مناسبترین متخصص‌ها خواهید داشت.

ثبت نام به عنوان کارشناس بازاریابی محتوا

شما می‌توانید در صورت داشتن هر تخصصی، آن را با دیگران به اشتراک بگذارید، و در صورت نیاز، کسب‌وکار خود را به‌صورت آن‌لاین گسترش دهید.

اینکارنت چگونه کار می‌کند؟

برای مشتریان:اینکارنت، به‌سرعت و راحتی شما را به متخصصان حرفه‌ای معرفی می‌کند تا کارهایی که از پس‌شان بر نمی‌آیید را به آ‌ن‌ها بسپارید. بعد از ثبت‌نام در سایت، می‌توانید در قسمت جست‌وجو، کلمه‌ی کلیدی مربوط به پروژه‌ی مورد نظر خود را وارد کنید. اینکارنت صفحه‌ی اطلاعات و ثبت سفارش مربوط به آن تخصص را در اختیار شما قرار دهد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture

برای متخصصان:با ثبت‌نام در اینکارنت می‌توانید مشتریان را به خود جذب کنید و تخصص خود، محدوده‌ی جغرافیایی، زمان دردسترس بودن و پروژه‌هایی که قادر به انجام‌شان هستید را تعریف کنید. پروفایل اینکارنتی شما به‌عنوان رزومه‌ی شما عمل می‌کند و نظرات مثبت کاربران، شانس شما را برای دریافت پروژه‌های بیش‌تر، بالا خواهد برد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture"