×ورودثبت‌نامثبت‌نام متخصص

نظافت منزل و محل کار

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

نظافت منزل و محل کار

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

درباره‌ نظافت منزل و محل کار

معمولاً در خانواده‌هایی که امور خانه‌داری را تنها یک نفر به عهده می‌گیرد و دیگران بیرون از خانه کار می‌کنند، (یا اصلاً هیچ کار خاصی نمی‌کنند)، افراد گروه دوم، متوجه اهمیت و سختی کارهای خانه نیستند. تازه وقتی برای چند روز گردگیری، شستن ظرف‌ها و لباس‌ها یا تمیزکردن سرویس‌های بهداشتی به تعویق بیفتد، و هیچ‌کس هم از عهده‌ی انجام آن‌ها بر نیاید، معلوم می‌شود که کار نظافت چه‌قدر مهم است و به مهارت نیاز دارد. اگر این تعویق طولانی‌تر شود، دیگر حتی با بازگشت فرد اول خانه‌دار هم، به این سادگی‌ها، خانه به شکل روز اول در نمی‌آید. در این‌گونه مواقع، تنها نیروهای خدماتی مجرب می‎‌توانند، خانه‌ها و اهل خانه را نجات ‌دهند.

امروزه زندگی پرمشغله‌ی مدرن، حتی فرصت انجام امور روزانه‌ی منزل و محل کار را از ما گرفته است. از همین رو کار انجام خدمات نظافت منزل و نظافت محل کار، به شغلی مستقل تبدیل شده و حرفه‌ای‌های این حوزه، در انجام بسیاری از امور، به کمک افراد می‌آیند. البته هنوز بسیاری از مردم ترجیح می‌دهند که با برنامه‌ریزی و تقسیم وظایف، کارهایی نظیر گردگیری، شستن ظروف و تا زدن لباس‌ها را خودشان انجام دهند. اما وقتی کار به شستن شیشه‌های پنجره، برق انداختن پارکت، یا رفع لکه‌های مبلمان و فرش می‌رسد، یا وقتی لازم است پس از یک تعمیرات حسابی و نقاشی ساختمان، رنگ و گچ و سیمان را از در و دیوار پاک کنند، دیگر با یک ماه مرخصی گرفتن هم از عهده‌ی انجام این‌کارها بر نمی‌آیند.

یک نظافتچی حرفه‌ای، با تکیه‌ بر مهارت و تجارب‌شان در این زمینه، می‌توانند امور نظافت خانه و نظافت محل کار را با دقت، ظرافت و سرعت بسیار بالایی انجام دهند. آن‌ها انواع شوینده‌ها و ابزار شست‌وشو را می‌شناند و خوب می‌دانند که هرکدام از آن‌ها چگونه بر سطوح مختلف اثر می‌کند. مثلاً می‌توانند با چند تکنیک ساده به راحتی بوی بد یخچال را از بین ببرند، چربی گاز و کاشی‌های آشپزخانه را ناپدید کنند، پرده‌ها، لباس‌ها و ملحفه‌ها را بدون چروک شدن، رنگ‌دادن یا آب‌رفتن بشویند و ظروف سوخته را بدون دردسر تمیز کنند.

تنظیف کاران حرفه‌ای، هم‌چنین تجهیزات مورد نیاز شست‌وشو را در اختیار دارند. ابزارهایی که خرید و نگه‌داری آن‌ها برای شما که ممکن است هر شش ماه یک‌بار به آن‌ها احتیاج داشته باشید، به صرفه نباشد و حتی کار کردن با آن‌ها را بلد نباشید.

در اینکارنت می‌توانید شرکت‌های خدماتی و متصدیان خدمات نظافت منزل و نظافت محل کار را  پیدا کنید و با خیال آسوده، کار نظافت خانه و محل کارتان را به آن‌ها بسپارید.

مهارت‌های مورد نیاز نیروی خدماتی نظافت

مهارت‌های مورد نیاز نیروهای خدمات نظافت منزل و محل کار شامل موارد زیر است:

 • آشنایی کامل با طرز کار ماشین‌آلات خانگی و صنعتی مورد استفاده در امور نظافت منزل و محل کار (مانند ماشین‌ لباس‌شویی، ظرف‌شویی، جاروبرقی‌، واترجت‌، سوییپر، اسکرابر، بخارشو، فرش‌شو، زمین‌شو و شیشه‌شو)؛

 • آشنایی کامل با انواع ابزار نظافت دستی برای انجام خدمات نظافتی (مانند جاروها، تی‌ها، پدها، اسفنج‌ها، برس‌ها و فرچه‌های مختلف)؛

 • آشنایی با شیوه‌ها‌ی پاک‌سازی و شوینده‌های مناسب برای اجسام مختلف چوبی، فلزی، شیشه‌ای، سنگی و غیره؛

 • آشنایی با شیوه‌ها‌ی پاک‌سازی و شوینده‌های مناسب برای انواع پارچه‌ها؛

 • آشنایی کامل با لکه‌های آشکار و پنهان و شناخت حلال‌ها و مواد شیمیایی شوینده‌ مناسب برای الیاف مختلف؛

 • سرعت عمل، نظم، امانت‌داری و اعتمادپذیری؛

 • توانایی مدیریت زمان.

تحصیلات مرتبط با نظافت منزل و محل کار

حرفه‌ای‌هایی که کار نظافت خانه و محل کار را انجام می‌دهند ممکن است از یکی از راه‌های زیر به این مهارت‌ها دست پیدا کرده باشند:

 • تنظیف‌کاران مهارتشان را به صورت تجربی (کار در شرکت‌های خدماتی، قالی‌شویی‌ها و خشک‌شویی‌ها) کسب می‌کنند.

وظایف مورد انتظار از نیروی خدماتی نظافت

احتمالاً برخی از وظایف زیر را از تنظیف‌کاران خانه و محل کار انتظار دارید:

 • کف‌سابی، شست‌وشوی دیوارها و شیشه‌های پنجره در ساختمان‌هایی که تازه ساخته یا مرمت شده‌اند و پاک‌سازی رنگ‌، سیمان و مصالح ساختمانی از سطوح مختلف؛

 • انجام امور روزانه‌ی نظافت خانگی یا اداری (مانند گردگیری، شست‌وشوی سرویس‌های بهداشتی، راه‌پله‌ها، ظروف یا لباس‌ها)؛

 • جابه‌جایی وسایل اماکن اداری و ساختمان‌های مسکونی پیش از نظافت کلی آن‌ها؛

 • شست‌وشوی لباس‌ها، ملحفه‌ها، فرش‌ها، پرده‌ها و مبلمان خانگی، اداری یا سازمانی؛

 • همکاری در امور نظافت پیش و پس از مهمانی‌ها و مراسم؛

 • حضور به موقع و مدیریت زمان در انجام امور نظافت.

معیارهای تأثیرگذار بر قیمت نظافت منزل و محل کار

موارد زیر در قیمت پیشنهادی تنظیف‌کاران منزل و محل کار تأثیرگذار است:

 • وسعت و ابعاد مکان: هرچه ساختمان بزرگ‌تر بوده یا تعداد اتاق‌ها و پنجره‌ها و دیگر فضاهایی که باید نظافت شوند بیش‌تر باشد، هزینه‌ بالاتر خواهد بود؛

 • نوع خدمات: هزینه‌ی خدمات نظافت، بسته به سختی کار و میزان تخصص مورد نیاز برای انجام آن تغییر می‌کند؛

 • جابه‌جایی  وسایل: اگر برای انجام خدمات نظافت، لازم باشد برخی وسایل خانه یا اداره جابه‌جا شوند، یا نیاز به باز و بسته کردن و حمل و نقل آن‌ها به مکان دیگری وجود داشته باشد، باید هزینه‌ی بیشتری بپردازید؛

 • مدت زمان کار: گاهی خدمات نظافت، وظیفه‌محور نیستند - یعنی چند کار مشخص برای انجام تعیین نمی‌شوند - بلکه تنظیف‌کار باید برای هم‌کاری در بسیاری امور، مثلاً تا پایان یک مهمانی حضور داشته باشد. در این صورت هرچه ساعات کار بیش‌تر باشد، هزینه‌ بالاتر خواهد بود؛

 • محدوده‌ی جغرافیایی: ممکن است قیمت خدمات تنظیف در شهرهای مختلف متفاوت باشد.

نکته‌ها و هشدارها

 • محدوده‌ی نظافتی نظافت‌چی را مشخص کنید.

 • اگر کسی از ساکنان به ماده‌ی نظافتی خاصی حساسیت دارد از قبل نظافت‌چی را در جریان بگذارید.

 • اگر وسیله‌ی قیمتی خاصی در محل نظافت داردید حتماً تذکرات لازم را به نظافت‌چی بدهید.

 • اگر از بین حرفه‌ای‌های اینکارنت تنظیف‌کار استخدام می‌کنید، حتماً از مطابقت هویت او با عکس و مشخصات نمایه‌اش در سایت مطمئن شوید.

ثبت رایگان سفارش نیروی خدماتی نظافت

شما می‌توانید در صورت نیاز از طریق اینکارنت یک متخصص برای انجام پروژه‌ی مورد نظر خود استخدام کنید. بدین منظور، اینکارنت با طرح چند سؤال سعی بر آن دارد که تعریف پروژه‌ها در چهارچوب استاندارد و بر اساس معیارهای تاثیرگذار صورت گیرد. در صورت صبوری و پاسخ دقیق به سؤالات، شانس بیشتری برای دریافت پیشنهاد از طرف مناسبترین متخصص‌ها خواهید داشت.

ثبت نام به عنوان نیروی خدماتی نظافت

شما می‌توانید در صورت داشتن هر تخصصی، آن را با دیگران به اشتراک بگذارید، و در صورت نیاز، کسب‌وکار خود را به‌صورت آن‌لاین گسترش دهید.

اینکارنت چگونه کار می‌کند؟

برای مشتریان:اینکارنت، به‌سرعت و راحتی شما را به متخصصان حرفه‌ای معرفی می‌کند تا کارهایی که از پس‌شان بر نمی‌آیید را به آ‌ن‌ها بسپارید. بعد از ثبت‌نام در سایت، می‌توانید در قسمت جست‌وجو، کلمه‌ی کلیدی مربوط به پروژه‌ی مورد نظر خود را وارد کنید. اینکارنت صفحه‌ی اطلاعات و ثبت سفارش مربوط به آن تخصص را در اختیار شما قرار دهد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture

برای متخصصان:با ثبت‌نام در اینکارنت می‌توانید مشتریان را به خود جذب کنید و تخصص خود، محدوده‌ی جغرافیایی، زمان دردسترس بودن و پروژه‌هایی که قادر به انجام‌شان هستید را تعریف کنید. پروفایل اینکارنتی شما به‌عنوان رزومه‌ی شما عمل می‌کند و نظرات مثبت کاربران، شانس شما را برای دریافت پروژه‌های بیش‌تر، بالا خواهد برد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture"