×ورودثبت‌نامثبت‌نام متخصص

ترمیم سپر ماشین

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

ترمیم سپر ماشین

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

درباره‌ ترمیم سپر ماشین

سپر یکی از آن ابزاری‌ست که در طول تاریخ معنا و کاربری خودش را حفظ کرده و هنوز همان وظیفه‌ی حفاظت از انسان را به‌عهده دارد؛ آن زمان در مقابل شمشیر و تیر دشمنان و امروز در برابر سلاح مرگباری چون پراید (که البته کاربرد چندانی هم در این مورد ندارد).

با پیش‌رفت تکنولوژی و اختراع اتومبیل، سپر به‌عنوان یکی از قطعات بیرونی و از جنس‌های چوبی و فلزی به آن اضافه شد. در آن زمان، نصب سپر به‌سادگی و تنها به وسیله‌ی چند پیچ و مهره‌ی کوچک انجام می‌شد و در صورت آسیب به‌راحتی قابل تعویض بود. هرچند امروزه علاوه بر نقش حفاظتی، از سپر به‌عنوان یکی از قطعات فنی و حتی از عناصر زیبایی‌شناسی در طراحی خودرو، استفاده می‌شود، اما هنوز هم دائماً در معرض آسیب است.

چه بخاطر یک تصادف کوچک در پارکینگ فروش‌گاه و چه برخوردی سهوی با پله‌ی سنگی خانه‌ی همسایه، به احتمال زیاد سپر خودروی شما دچار آسیب یا شکستگی می‌شود. بعضی سپر‌ها انعطاف بیش‌تری داشته و دچار فرو رفتگی یا خراش می‌شوند در حالی‌که سپرهای دیگر تَرَک برداشته و می‌شکنند؛ نوع و میزان خسارت وارد شده تعیین خواهد کرد که آیا سپر قابل تعمیر خواهد بود یا نه.

این نکته را هم باید بدانید که باز کردن سپر خودروهای مدرن امروزی به‌سادگی قدیم نیست؛ امروزه قطعاتی مثل: چراغ‌ها، قطعات تزئینی، سنسور هشدار‌دهنده، دزدگیر و سنسور‌های کیسه‌ی هوا بر روی سپرها نصب می‌شوند که باز کردن هریک از این‌ها، خود، زمان و هزینه‌ای جدا خواهد برد.

جنس سپر خودرو معمولاً فلزی‌ست یا فایبرگلاس؛ سپرهای فلزی به‌دلیل وزن و قیمت ساخت بیش‌ترشان امروزه جای‌گاه چندانی در صنعت خودروسازی ندارند و البته تعمیرشان هم کمی سخت‌تر است. اما سپرهای فایبرگلاس به دلیل انعطاف و ضربه‌پذیری کم‌تر صدمه می‌بینند و راحت‌تر تعمیر می‌شوند؛ اگر خراش بردارند با پولیش، اگر فرورفتگی داشته باشند با کمی تغییر دما و چکش‌کاری و در صورت شکستگی جزئی، با کمی وصله‌کاری قابل تعمیر هستند. برای یافتن یک تعمیرکار حرفه‌ای سپر خودرو، از اینکارنت کمک بگیرید.

مهارت‌های مورد نیاز تعمیرکار حرفه‌ای سپر خودرو

مهارت‌های مورد نیاز یک تعمیرکار حرفه‌ای سپر خودرو شامل موارد زیر می‌شود:

 • آشنایی با روش‌های مختلف تعمیر سپر؛

 • آشنایی با جنس‌های مختلف سپر؛

 • توانایی کار با انواع ابزار آلات مورد نیاز؛

 • توانایی پولیش‌زنی سطوح مختلف؛

 • آشنایی با روش‌های مختلف گرم‌کاری.

تحصیلات مرتبط با ترمیم سپر ماشین

تعمیرکاران حرفه‌ای سپر ممکن است از راه‌های زیر به این مهارت دست پیدا کرده باشند:

 • دارای مدرک صاف‌کاری درجه‌ی 1 و 2 از سازمان فنی‌و‌حرفه‌ای باشند؛

 • نزد استادکاران کسب تجربه کرده باشند.

وظایف مورد انتظار از تعمیرکار حرفه‌ای سپر خودرو

احتمالاً برخی از وظایف زیر را از یک تعمیرکار حرفه‌ای سپر خودرو انتظار دارید:

 • انتخاب روش مناسب تعمیر سپر؛

 • صاف‌كاری سپر بدون آسيب به رنگ؛

 • نگه‌د‌اری و حفاظت از تجهيزات مختلف مورد استفاده در سپر در فرآيند تعمیر سپر؛

 • لكه‌گيری بعد از تعمیر؛

 • پوليش‌زنی.

معیارهای تأثیرگذار بر قیمت ترمیم سپر ماشین

موارد زیر در قیمت پیش‌نهادی تعمیرکار حرفه‌ای سپر خودرو تأثیرگذار است:

 • جنس سپر: تعمیر سپرهای فلزی سخت‌تر بوده و هزینه و زمان بیش‌تری خواهد برد؛

 • نوع آسیب: هرچقدر سپر خودروی شما بیش‌تر صدمه دیده باشد تعمیر آن سخت‌تر بوده و دست‌مزد تعمیرکار افزایش خواهد یافت؛

 • مدل خودرو: تعمیر سپر خودروهای مختلف به‌واسطه‌ی تجهیزات مختلفی که روی سپرشان نصب شده متفاوت است؛ به‌طور معمول هرچه خودرو جدیدتر و به‌روز‌تر باشد این تجهیزات بیش‌تر بوده و در نتیجه هزینه‌ی تعمیر بالا‌تر خواهد بود.

نکته‌ها و هشدارها

 • چنان‌چه نیاز به تعویض سپر باشد ترجیحاً سپر جدید را خودتان خریداری کنید.

 • اگر از حرفه‌ای‌های اینکارنت تعمیرکار حرفه‌ای سپر خودرو استخدام می‌کنید، حتماً از مطابقت هویت او با عکس و مشخصات نمایه‌اش در سایت مطمئن شوید.

ثبت رایگان سفارش تعمیرکار حرفه‌ای سپر خودرو

شما می‌توانید در صورت نیاز از طریق اینکارنت یک متخصص برای انجام پروژه‌ی مورد نظر خود استخدام کنید. بدین منظور، اینکارنت با طرح چند سؤال سعی بر آن دارد که تعریف پروژه‌ها در چهارچوب استاندارد و بر اساس معیارهای تاثیرگذار صورت گیرد. در صورت صبوری و پاسخ دقیق به سؤالات، شانس بیشتری برای دریافت پیشنهاد از طرف مناسبترین متخصص‌ها خواهید داشت.

ثبت نام به عنوان تعمیرکار حرفه‌ای سپر خودرو

شما می‌توانید در صورت داشتن هر تخصصی، آن را با دیگران به اشتراک بگذارید، و در صورت نیاز، کسب‌وکار خود را به‌صورت آن‌لاین گسترش دهید.

اینکارنت چگونه کار می‌کند؟

برای مشتریان:اینکارنت، به‌سرعت و راحتی شما را به متخصصان حرفه‌ای معرفی می‌کند تا کارهایی که از پس‌شان بر نمی‌آیید را به آ‌ن‌ها بسپارید. بعد از ثبت‌نام در سایت، می‌توانید در قسمت جست‌وجو، کلمه‌ی کلیدی مربوط به پروژه‌ی مورد نظر خود را وارد کنید. اینکارنت صفحه‌ی اطلاعات و ثبت سفارش مربوط به آن تخصص را در اختیار شما قرار دهد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture

برای متخصصان:با ثبت‌نام در اینکارنت می‌توانید مشتریان را به خود جذب کنید و تخصص خود، محدوده‌ی جغرافیایی، زمان دردسترس بودن و پروژه‌هایی که قادر به انجام‌شان هستید را تعریف کنید. پروفایل اینکارنتی شما به‌عنوان رزومه‌ی شما عمل می‌کند و نظرات مثبت کاربران، شانس شما را برای دریافت پروژه‌های بیش‌تر، بالا خواهد برد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture"