×ورودثبت‌نامثبت‌نام متخصص

تعویض باتری ماشین

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

تعویض باتری ماشین

خودتان یاد بگیرید یا کار را به یک متخصص سفارش دهید.

درباره‌ تعویض باتری ماشین

آشنایی با سیستم برق خودرو و طرز کار آن چندان هم سخت و وقت‌گیر نیست اما به شما کمک می‌کند به‌خاطر یک ایراد جزئی (مثلاً شل شدن یک فیش کوچک)، خودروی خود را کنار خیابان رها نکنید. سیستم برق خودرو، شامل سه قسمت مهم می‌شود:

 • باتری

 • سوییچ یا استارتر

 • دینام

به بیان ساده می‌توان گفت خودرو برای کار کردن نیاز به برق دارد؛ این برق در ابتدا از طریق باتری خودرو تأمین می‌شود که یا اسیدی‌ است یا اتمی. باتری‌های اتمی، باتری‌های پلمپ‌شده‌ای هستند که به‌دلیل جنس خاص صفحات آن، نیاز به نگه‌داری یا افزودن آب مقطر ندارند و البته عمری محدود دارند. در مقابل باتری‌های ‌اسیدی قابل شارژ هستند. این باتری‌ها هرچند در مقابل اندازه‌شان ظرفیت کمی دارند، اما فقط به‌دلیل هزینه‌ی کم و عرضه‌ی زیاد بیش‌تر مورد استفاده قرار می گیرند.

یک باتری نو خودرو عموماً می‌تواند حدود ۵۰۰ تا ۷۰۰ آمپر شدت جریان تولید کند. ورود این مقدار آمپر به استارتر موتور می‌تواند به‌راحتی میل‌لنگ خودرو را به حرکت درآورده و ماشین را حتی در دمای بسیار پایین محیط بیرون روشن کند. با بالا رفتن عمر باتری توانایی باتری برای تولید آمپر کافی کم می‌شود. این امر باعث می‌شود که استارتر ماشین دیگر نتواند میل‌لنگ را بچرخاند. در این هنگام باتری ماشین نیاز به تعویض دارد. در بسیاری از مواقع هم ممکن است با خودرویی مواجه شده باشیم که به دلیل خاموش بودن به مدت طولانی دیگر باتری آن‌ها کار نمی‌کند و خودرو روشن نمی‌شود. در چنین مواقعی باتری ماشین شما نیاز به تعمیر، تعویض یا باتری به باتری کردن دارد.

تشخیص و رفع تمامی مشکلات مربوط به باتری خودرو قطعاً نیاز به یک متخصص برق خودرو دارد که انواع باتری‌های مناسب برای خودروها را بشناسد و توانایی تعمیر و تعویض آن‌ها را داشته باشد. در اینکارنت می‌توانید بهترین و قابل‌اعتمادترین متخصصان تعمیر و تعویض باتری را بیابید واز آن‌ها مشورت بخواهید.

مهارت‌های مورد نیاز متخصص تعویض باتری

مهارت‌های مورد نیاز یک متخصص تعویض باتری ماشین شامل موارد زیر می‌شود:

 • شناخت کامل و جزء‌به‌جزء سیستم برق انواع خودرو؛

 • توانایی عیب‌یابی و تعمیر سیستم برق خودرو؛

 • آشنایی با انواع برند‌های باتری ماشین جهت ارائه‌ی مشاوره؛

 • توانایی باز و بسته کردن، تعمیر، شارژ یا تعمیر انواع باتری خودرو در محل؛

 • آگاهی از پیش‌رفت‌های فنی خودروها و آخرین اطلاعات مربوط به فناوری باتری‌ها.

تحصیلات مرتبط با تعویض باتری ماشین

برق‌کاران خودرو متخصص در تعویض باتری ماشین ممکن است از یکی از راه‌های زیر به این مهارت‎‌ها دست پیدا کرده باشند:

 • فارغ‌التحصیلان هنرستان‌های کاردانش در رشته‌ی مکانیک، زیرشاخه‌ی تعمیر موتور و برق خودرو؛

 • فارغ‌التحصیلان کاردانی یا کارشناسی رشته‌ی مکانیک خودرو؛

 • ممکن است تحصیلات مرتبط نداشته باشند و تنها با کار کردن در کنار یک استادکار و کسب تجربه در این کار به تبحر رسیده باشند.

وظایف مورد انتظار از متخصص تعویض باتری

احتمالاً برخی از وظایف زیر را از یک برق‌کار متخصص تعویض باتری انتظار دارید:

 • استفاده از دستگاه‌های کامپیوتری تشخیص عیوب احتمالی در خودرو‌های جدید که ممکن است مربوط به باتری نباشند؛

 • بررسی و تست سیم‌کشی و بخش‌های خودروهای قدیمی با ابزار مناسب و یافتن عیب‌های احتمالی که ممکن است مربوط به باتری نباشند؛

 • تعمیر و یا تعویض باتری در محل یا در تعمیرگاه؛

 • آزمایش سیستم برای اطمینان از درستی و ایمنی برق خودرو پس از انجام تعمیرات یا تعویض باتری.

معیارهای تأثیرگذار بر قیمت تعویض باتری ماشین

موارد زیر در قیمت پیش‌نهادی برای تعویض باتری اتومبیل تأثیرگذار است:

 • نوع خدمات: هزینه‌ی هرکدام از خدمات برق خودرو، مانند شارژ باتری، تعمیر باتری، یا تعویض باتری با هم متفاوت است؛

 • قطعات تعویضی: ممکن است تهیه‌ی باتری خودرو یا تجهیزات جانبی که باید تعویض شوند، به‌عهده‌ی خود تعمیرکار باشد؛ اما هزینه‌ی آن به صورت جداگانه محاسبه می‌شود؛

 • زمان تحویل: در بازار تعمیرات انجام هر کار، زمان تقریباً استانداردی دارد. اما اگر محدودیت زمانی داشته باشید و بخواهید خودروی شما به‌صورت اورژانسی و در زمان کوتاهی تعمیر شود، ممکن است لازم باشد هزینه‌ی بیش‌تری بپردازید؛

 • رفت‌وآمد: اگر تعمیرکار به محل شما بیاید، و تعویض باتری در محل انجام شود، هزینه‌ی رفت‌وآمد او به طور جداگانه محاسبه می‌شود؛

 • محدوده‌ی جغرافیایی: ممکن است قیمت باتری خودرو و تعرفه‌ی تعویض آن در شهرهای مختلف متفاوت باشد.

نکته‌ها و هشدارها

 • باتری‌های اتومبیل به طور معمول و در شرایط عادی حداکثر تا چهار یا پنج سال عمر می‌کنند. اگر سن باتری خودروی شما به این حد رسیده، بهتر است قبل از اینکه برای‌تان دردسر درست کند به فکر تعویض آن باشید.

 • باتری و سیستم برق خودرو با سایر قطعات و قسمت‌های خودروی شما ارتباط مستقیم دارد. هرگونه اختلالی را جدی بگیرید.

 • اگر از حرفه‌ای‌های اینکارنت برق‌کار خودرو استخدام می‌کنید، حتماً از مطابقت هویت او با عکس و مشخصات نمایه‌اش در سایت مطمئن شوید.

ثبت رایگان سفارش متخصص تعویض باتری

شما می‌توانید در صورت نیاز از طریق اینکارنت یک متخصص برای انجام پروژه‌ی مورد نظر خود استخدام کنید. بدین منظور، اینکارنت با طرح چند سؤال سعی بر آن دارد که تعریف پروژه‌ها در چهارچوب استاندارد و بر اساس معیارهای تاثیرگذار صورت گیرد. در صورت صبوری و پاسخ دقیق به سؤالات، شانس بیشتری برای دریافت پیشنهاد از طرف مناسبترین متخصص‌ها خواهید داشت.

ثبت نام به عنوان متخصص تعویض باتری

شما می‌توانید در صورت داشتن هر تخصصی، آن را با دیگران به اشتراک بگذارید، و در صورت نیاز، کسب‌وکار خود را به‌صورت آن‌لاین گسترش دهید.

اینکارنت چگونه کار می‌کند؟

برای مشتریان:اینکارنت، به‌سرعت و راحتی شما را به متخصصان حرفه‌ای معرفی می‌کند تا کارهایی که از پس‌شان بر نمی‌آیید را به آ‌ن‌ها بسپارید. بعد از ثبت‌نام در سایت، می‌توانید در قسمت جست‌وجو، کلمه‌ی کلیدی مربوط به پروژه‌ی مورد نظر خود را وارد کنید. اینکارنت صفحه‌ی اطلاعات و ثبت سفارش مربوط به آن تخصص را در اختیار شما قرار دهد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture

برای متخصصان:با ثبت‌نام در اینکارنت می‌توانید مشتریان را به خود جذب کنید و تخصص خود، محدوده‌ی جغرافیایی، زمان دردسترس بودن و پروژه‌هایی که قادر به انجام‌شان هستید را تعریف کنید. پروفایل اینکارنتی شما به‌عنوان رزومه‌ی شما عمل می‌کند و نظرات مثبت کاربران، شانس شما را برای دریافت پروژه‌های بیش‌تر، بالا خواهد برد.

slogan-description-picture
slogan-description-picture
slogan-description-picture"